Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Niedawno wróciliśmy z Barcelony, więc czas na krótką relację.

Ponieważ główne koszty wyjazdu czyli przeloty i hotele wyniosły nas 0 zł (słownie zero złotych) :) myślę, że warto napisać krótki wstęp jak udało się to zorganizować. Może komuś przyda się w trakcie planowania wyjazdu.

Pozostałe części będą dotyczyły zwiedzania Barcelony. Podzieliłem je mniej więcej tak:
– Gaudi
– wzgórze Montjuic i stadion CampNou
– klasztor Montserrat
– Barri Gotic, LaRambla, Barceloneta i ich okolice

Zazwyczaj robię mnostwo zdjęć, tu nie będę wszystkich wrzucał. Dla zainteresowanych więcej zdjęć na mojej stronie www.szkoda-czasu.pl

Image

W Barcelonie spędziliśmy czas od 17 do 24 stycznia 2015 r. W sumie 7 noclegów. Pomysł w
yjazdu pojawił się około rok temu w momencie kiedy znalazłem w sieci informację o kodzie zniżkowym do serwisu z noclegami airbnb (konkretnie info pojawiło się na główne stronie fly4free i jeszcze w jednym serwisie o tanim podróżowaniu). Kod obniżał cenę dowolnego noclegu o 300 zł. Ponieważ Justyna była w ciąży i wiedziałem, że nie będziemy do porodu nigdzie latać, zaplanowaliśmy pierwszą podróż samolotem na styczeń 2015r., ale w między czasie wybieraliśmy się samochodem na Białoruś. Ten wyjazd opisywałem tu na forum i na swojej stronie jakiś czas temu ( Mińsk cz.1, Mińsk cz.2, Mińsk cz.3, Mir i Nieśwież ).

Szybko po pojawieniu się kodu zniżkowego (trzeba się śpieszyć z rezerwacjami, ponieważ kody zazwyczaj przestają działać po 2-3 godzinach) zarezerwowałem nocleg na 3 noce w Barcelonie w naszym terminie wyjazdu. Koszt noclegu to 300 zł. Jednak został obniżony kodem promocyjnym do 0 zł.

Image

Osobiście bardzo polecam noclegi z rodzaju Airbnb. Mieszka się wśród „tubylców”. Można wtedy w 100 % poczuć klimat danego miejsca.

Kolejny etap to rezerwacja lotów. Nie były one jednak jeszcze dostępne na stronach tanich linii lotniczych. Loty w odpowiedniej dla nas cenie pojawiły się dopiero przed wakacjami. Oczywiście można było czekać na jeszcze tańsze loty np. do listopada-grudnia jednak nie chcieliśmy ryzykować. Kupiliśmy bilety Wizzair’em z lotniska Warszawa Okęcie na lotnisko Barcelona El Prat w cenie 240 zł za osobę. Nasz koszt to również 0 zł ponieważ zapłaciłem za bilety punktami uzbieranymi na karcie Wizz Air MasterCard (nie będę się rozpisywał o szczegółach tej karty. Napiszę tylko, że jak ktoś przestrzega kilku podstawowych zasad to używanie karty jest bezkosztowe. Wystarczy spłacać ją terminowo. Na tej stronie więcej informacji o karcie.

Loty w tej cenie jednak nie pokrywały się dokładnie z dniami noclegu, który miałem już zarezerwowany. Dlatego musieliśmy zarezerwować jeszcze kolejne 4 noclegi. Kolejny raz wybrałem Airbnb. Dodatkowe 4 noclegi to koszt 550 zł, który również obniżyliśmy do 0 zł. Tym razem środkami zebranymi z referali. Więcej na ten temat referali można znaleźć na forum w dziale z promcjami hotelowymi link.

Podsumowując koszty:
loty 720 zł / 3 os.
noclegi 850 zł / 7 nocy / 3 os.

My zapłaciliśmy 0 zł.

Nasz plan lotów:

Image

Po wylądowaniu z lotniska El Prat udaliśmy się na peron pociągu Rodalies (wejście na kładkę prowadzącą na peron znajduje się wewnątrz budynku lotniska). Bilet T10 (zona 1) kupiliśmy w kasie znajdującej się przy peronie. Upoważnia on do 10 (osobnych) przejazdów i może z niego korzystać jednocześnie kilka osób. Koszt biletu to 9,95 EUR. Zona 1 obejmuje lotnisko(pociąg), cały system Metra, autobusy i tramwaje. Więcej szczegółów na tej stronie.

Pociąg przecina miasto na osi: Sants, Passeig de Gracia, El Clot Arago’. Wysiedliśmy na stacji Passeig de Gracia i przesiedliśmy się w metro, którym dojechaliśmy pod samo mieszkanie.

Schemat linii metra:

Image

Koszty jakie mieliśmy w trakcie całego wyjazdu to głównie wejścia do zabytków, muzeów i atrakcji na mieście. Konkretne ceny będę podawał w poszczególnych wpisach. Ponadto bilety T10 (w sumie kupiliśmy 3). Śniadania jedliśmy w mieszkaniu (noclegi wybraliśmy ze śniadaniami), a w ciągu dnia jadaliśmy głównie w restauracyjkach na mieście. Śmiało można powiedzieć, że jest ich w Barcelonie kilka tysięcy, często jedna obok drugiej. Kolacje podobnie jak śniadania jedliśmy w mieszkaniu z produktów kupionych w lokalnych sklepikach.

Barcelonę odwiedziliśmy w styczniu w dniach 17-24 i pogoda jak na ten miesiąc była bardzo przyjemna. Mieliśmy 1 dzień deszczowy, 2 dni ok 10 stopni C jednak wieczory były chłodniejsze. W pozostałe 4 dni temperatura maksymalnie dochodziła do 14-15 stopni C. Słońca mieliśmy dość dużo. Cały wyjazd można było wytrzymać w stroju z rodzaju gruba bluza z kapturem plus bezrękawnik. W trakcie zwiedzania Montserrat (położone na dużej wysokości) temp osiągała ok 4 stopni C.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image


Ostatnio edytowany przez szkodaczasu 23 Lut 2015 16:00, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:40 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 11
Trzeba mieć refleks by się wbić w te promocje ;)

Gratulacje faktycznego podróżowania 4free :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2015 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
Barcelona Gaudi

Barcelona nieodłącznie kojarzy się z Gaudim. Naszym celem było zobaczenie 4 jego najbardziej znanych dzieł. Sagrada Familia, Casa Batllo i Casa Mila oraz Park Guell. Pierwsze 3 położone są dość blisko siebie i można obejrzeć je spacerując z jednego do drugiego. Tak też zrobiliśmy. Moim zdaniem zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Sagrada Familia. Bezpośrednio przy bazylice znajduje się stacja metra. Można również rozpocząć spacer np. na Placu Katalońskim i spacerem ulicą Passiegn de Gracja kierować się w kierunku Casa Mila i Casa Batllo.

Wszystkie te zabytki można zwiedzić wewnątrz my jednak postanowiliśmy odwiedzić wewnątrz jedynie Sagrada Familia. Kolejki do kas z biletami potrafią być tutaj gigantyczne dlatego bilety kupiliśmy online na tej stronie.

Image

Image

Image


Ceny biletów online:

- Bazylika 15€
- Bazylika + wjazd na wieżę 19,5€
- bilet dla 5 miesięcznego dziecka 0€ (do 11 lat wstęp jest darmowy) jednak bilet trzeba za bookować.

Bilety nie muszą być wydrukowane. Kody kreskowy może zostać sczytany np. ze smartphone’a. Wejście dla osób z biletami kupionymi online znajduje się od strony „stawu”. Osoby kupujące bilety w kasach na miejscu wchodzą z drugiej strony bazyliki. W tym dniu w kolejce stało ok 40-50 os. Na moje oko max 20-25 min stania. Przy wejściu z biletami kupionymi online nie było żadnej kolejki.

Image

Image

Image

Sagrada Familia wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedza ją rocznie ok. 3 milionów turystów - jest to najliczniej odwiedzana atrakcja turystyczna w Hiszpanii.

Budowa Świątyni rozpoczęła się w 1882 r., a planowane zakończenie prac przewidziano na lata 2026-2028. Pomimo tego, że nie jest ona jeszcze ukończona zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie wnętrze bazyliki. Osobiście kompletnie nie rozumiem pojawiających się na forach informacji, że nie warto wchodzić do środka.

Image

Image

Image

Image

Image


W trakcie zwiedzania wjechałem również na jedną z wież. Rozciąga się z niej bardzo łany widok na Barcelonę. Z wieży schodzi się wąskimi schodami. Podobno jest ich 400.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Casa Mila to kolejny punkt naszego zwiedzania. Wśród mieszkańców znana jako La Pedrera, co oznacza Kamieniołom. Budynek wygląda jak jeden duży blok skalny. Jej budowla została ukończona w 1912 roku i od początku wzbudzała negatywne emocje wśród mieszkańców Barcelony. Każdy indywidualnie powinien stwierdzić czy podoba mu się ten rodzaj architektury. Dla osób które planują zwiedzić ja wewnątrz polecam stronę na której można zamówić bilety online.

Image

Image

Image

Image


Casa Batllo znajduje się kilka kroków dalej. Jest to kolejne dzieło Gaudiego znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej.

Image

Image

Image

Image

Na zwiedzenie Parku Guell przeznaczyliśmy część kolejnego dnia. Park znajduje się poza centrum dlatego dojechaliśmy do stacji metra Lesseps i w kilka minut spacerem doszliśmy do ulicy Olot, przy której znajduje się główne wejście do Parku. Park posiada część płatną oraz darmową. Polecam zwiedzenie części płatnej ponieważ to w niej znajdują się główne elementy architektoniczne, z których słynie Park. Mapa Parku i więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej. Cena biletu kupowanego w kasie przy parku to 8€.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- 15 Lut 2015 14:49 --

skubie napisał(a):
Trzeba mieć refleks by się wbić w te promocje ;)

Gratulacje faktycznego podróżowania 4free :)


Dzięki. :)
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image


Ostatnio edytowany przez szkodaczasu, 15 Lut 2015 22:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Katarzyna Młynarczyk uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2015 15:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
W jakich godzinach w Parku Guella są takie pustki? Czy może zarezerwowaliście cały park na wyłączność? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2015 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
byliśmy z samego rana ok godziny 8.00.
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2015 17:44 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Pisz szybko, bo jadę tam za dwa tygodnie :-) i każde świeże info mile widziane. I zazdroszczę umiejętności "O zł" :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2015 18:25 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Gratuluje przelotów i noclegów za free :).
Relacja za to na piątkę z plusem :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lut 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Również czekam na resztę relacji - my lecimy za 9dni :D Super relacja, dużo bardzo przydatnych info, na pewno skorzystamy :D

-- 15 Lut 2015 22:20 --

PS. jak było z wejściem do Parku Guella - gdzieś czytałam,że owszem od 8 można wejść za free,ale przy wyjściu też sprawdzają bilety i jak się szybko nie wyrobi to trzeba je i tak kupić - jak u Was bylo?

Powinieneś zmienić nick na szkodakasy :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2015 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
olajaw napisał(a):
PS. jak było z wejściem do Parku Guella - gdzieś czytałam,że owszem od 8 można wejść za free,ale przy wyjściu też sprawdzają bilety i jak się szybko nie wyrobi to trzeba je i tak kupić - jak u Was bylo?


Rzeczywiście wejść można za darmo przed 8.00 my byliśmy ok tej godziny i weszliśmy do części płatnej za free. W tym czasie rozstawia się ochrona - ustawiają barierki itd.
Spacerowaliśmy tam chwile i postanowiliśmy wejść na samą górę parku czyli trzeba było wyjść poza strefę płatną. Potem zeszliśmy na dół spowrotem i już wtedy musieliśmy kupić bilety żeby znów wejść do strefy płatnej.

Przy wyjściu rzeczywiście sprawdzają bilety. Nie wiem jaka będzie reakcja jak powiesz, że nie masz biletu.

-- 19 Lut 2015 10:44 --

Wrzucam kolejną część. Dla zainteresowanych więcej zdjęć na mojej stronie.
Dziś Barcelona, wzgórze Montjuic i stadion Camp Nou.


Wzgórze Montjuic

Wzgórze Montjuic mieliśmy na naszej liście atrakcji obowiązkowych podczas zwiedzania Barcelony. Dobrym sposobem, aby się tam dostać jest podróż kolejką linową, która łączy port ze wzgórzem. Zapewne widoki z gondolki na Barcelonę są piękne. Przed wyjazdem spotkałem się z kilkoma opiniami na forach, że obsługa może nie chcieć wpuścić nas do gondolki z dużym wózkiem dla dziecka, dlatego zdecydowaliśmy się wjechać na wzgórze autobusem miejskim. Na Montjuic można bezpośrednio wjechać autobusem miejskim numer 150 z Plaza de Espana.

Image

Zanim wsiedliśmy do autobusu, postanowiliśmy wjechać na punkt widokowy przy Plaza de Espana. Znajduje się on na górze Centrum handlowego przy samym placu. Wjazd windą, która znajduje się na zewnątrz budynku kosztuje kilka €. Jednak można tam wjechać za darmo windą znajdującą się wewnątrz centrum handlowego.

Image

Image

Image

Image


Na wzgórze wjechaliśmy autobusem, który jedzie przez cale Montjuic i dojeżdża na sam szczyt. Po drodze mijaliśmy obiekty Parku Olimpijskiego, gdzie odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie w 1992r.

Przed wejściem na zamek znajdujący się na wzgórzu Montjuic musieliśmy kupić bilety. Kolejka nie była długa, już po kilku minutach udało nam się wejeść do środka. Koszt biletów to 5 € za osobę.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Z murów zamku można podziwiać panoramę miasta oraz piękny widok na port. Przy zamku znajdują się również stare działa wojskowe. Pospacerowaliśmy tutaj chwilę, odpoczęliśmy, posiedzieliśmy na ławeczce i wróciliśmy do miasta.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Stadion Camp Nou

Zapewne wszyscy fani piłki nożnej na świecie znają ten stadion. To na nim swoje mecze rozgrywa Duma Katalonii, czyli FC Barcelona. Kibicuję temu klubowi odkąd pamiętam czyli mniej więcej od finału Ligi Mistrzów w 1994r. kiedy Barcelona grała z AC Milan. Dlatego zwiedzenie stadionu było dla mnie jednym z głównych punktów wyjazdu.

Na stadion dojechaliśmy metrem. Wysiedliśmy na stacji Les Corts i doszliśmy pod stadion spacerem. W pobliżu stadionu znajduje się kilka stacji metra, więc można wysiąść na dowolnej z nich np. Zona Universitària, Maria Cristina, Palau Reial, Collblanc.

Image

Image


Trybuny stadionu mogą pomieścić prawie 100 000 osób czyniąc go największym piłkarskim stadionem w Europie. Jednak stadion z zewnątrz nie robi zbyt dużego wrażenia. Dopiero wewnątrz fani poczują jego magię.

Oczywiście przed wejściem trzeba kupić bilety, które nie należą do tanich. Wejście kosztowało nas 23 € za osobę. Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo. Zwiedzanie obejmuje klubowe muzeum, szatnię, stanowiska komentatorskie, pokój konferencyjny i klubowy sklep z pamiątkami, okolice ławek zawodników rezerwowych i oczywiście trybuny.

Mała ciekawostka. Pierwszy mecz na tym stadionie FC Barcelona rozegrała z Legią Warszawa (lub jak podają inne źródła z reprezentacją Warszawy, w której grali głównie zawodnicy Legii).



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2015 22:09 

Rejestracja: 17 Lip 2012
Posty: 57
Relacja bardzo fajna, jak i sama Barcelona, pozazdrościć kosztów wyjazdu, bo przelot jak i noclegi nie są tam najtańsze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2015 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mam pytanie odnośnie wejścia do zamku na montjuic, gdzie się płaci 5 euro i...no właśnie, tam w środku praktycznie nic nie ma. jeszcze parę lat temu było tam muzeum wojskowe a teraz to puste mury do strzelania fot.
warto było płacić piątaka za wejście?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lut 2015 00:08 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
super relacja :D W Barcelonie byłam tydzień później i z przyjemnością tam wracam, oglądając Twoje zdjęcia (moje dużo gorsze, bo robione tosterem ;D). na Montjuic też nie wjechałam kolejką, bo silnie wiało i nie wpuszczali, ale spokojnie dało rade z buta

-- 21 Lut 2015 00:16 --

Co do kosztów, to zgodzie sie, że B do najtańszych nie należy, ale wycieczka w styczniu ma swoje plusy.
Hotel, w którym sie zatrzymaliśmy, w tzw sezonie życzy sobie ponad 2 razy więcej. 800 euro za 7 nocy w dwójce to sporo (dla mnie), ale 300 to już bardzo fajna okazja ;)
No i jest luźno na ulicach. no ok - luźniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lut 2015 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 494
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
Widzę ze byliscie z dzieckiem. Na co zwrócić uwagę na takim wyjeździe z dzieckiem? Co wziąść? Jakieś porady? Podręczny wystarczył czy trzeba było dokupić bagaż nadawany? :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Lut 2015 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 206
Loty: 27
Kilometry: 59 235
niebieski
namteH napisał(a):
mam pytanie odnośnie wejścia do zamku na montjuic, gdzie się płaci 5 euro i...no właśnie, tam w środku praktycznie nic nie ma. jeszcze parę lat temu było tam muzeum wojskowe a teraz to puste mury do strzelania fot.
warto było płacić piątaka za wejście?

Tuż obok wejścia do zamku postawili kasy. Mały budyneczek w którym siedzi jedna osoba w kasie.
Odnośnie czy warto to kwestia indywidualna. Ja lubię zamki jednak w tym rzeczywiście nie ma za dużo do oglądania. Głównie płacimy za wejście na mury czyli widoki z wyższego punktu niż poziom zamku. Ja jestem z osób które starają się wejść na każdy punkt widokowy o którym wiem i wolę takie punkty niż np. kolejny kościół, jednak to sprawa indywidualna i każdy musi sam zdecydować.

karollo napisał(a):
Widzę ze byliscie z dzieckiem. Na co zwrócić uwagę na takim wyjeździe z dzieckiem? Co wziąść? Jakieś porady? Podręczny wystarczył czy trzeba było dokupić bagaż nadawany? :P


Nasz młody super się zachowywał podczas wyjazdu. nie płakał w samolocie, zwiedził z nami całą Barcelonę i nie marudził prawie wcale. Jednak cały czas zapewnialiśmy mu uwagę i zabawy dużo szczególnie rano i wieczorem żeby się wyszalał. Dzięki temu jak wsadziliśmy go do wózka w trakcie dnia to głównie spał. W samolocie nie trzymałem go na siłę na kolanach tylko spacerowałem po samolocie. Nowe otoczenie nowe bodźce wzrokowe i cały czas się do wszystkich wokół uśmiechał :)
Trzeba też zwracać uwagę na jego potrzeby. Tzn jak je co ok 3h to nie przeciągaliśmy do 5 bo spał tylko znajdowaliśmy jakąś ławeczkę w muzeum czy szliśmy do knajpki na obiad czy chociażby herbatkę żeby dać mu butlę z mlekiem i go przewinąć.
Wodę gorącą mieliśmy zawsze w termosie a zimną w butelce. Po zmieszaniu w odpowiednich proporcjach miała ok 40st więc można było w każdym momencie przygotować mleko. Ważne też aby odpowiednie ciuchy zabrać. Nie za dużo ale przemyśleć co będzie potrzebne. Temperatura na Montserrat to było 4st. więc mieliśmy coś cieplejszego. W samej Barcelonie było nawet 14st więc mieliśmy też cieńszą czepkę, czy ubranko żeby się nie zapocił itd. Zabawki/grzechotki wystarczą 3-4 które lubił. ssie smoka więc mieliśmy zapasowe na wypadek jakby spadły na ziemię i ""zawieszki" którymi się przyczepia do ubrań. to take podstawowe sprawy.

Barcelona jest wygodna do jazdy wózkiem. chodniki są bez dziur, nie ma prawie bruku, podjazdy na przejściach są zrobione, windy do metra są prawie wszędzie.

Jeśli chodzi o bagaż to do wóżna przyczepiliśmy dużą torbę w której były jego rzeczy. Taka torba jest traktowana jako część wózka i leci za free. Do tego mieliśmy dwa bagaże podręczne dla nas. Pieluchy i kilka drobiazgów w koszyku pod wózkiem.

całą wiedzę jak się przygotować czerpałem z tego forum. dużo przydatnych informacji jest w tym dziale: http://www.fly4free.pl/forum/podrozowanie-z-dzieckiem,forum,184
_________________
www.szkoda-czasu.pl - mój blog/strona o podróżach. Zapraszam.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2015 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej, lecę już jutro, pewnie nie doczekam do końca relacji (w żaden sposób nie popędzam ;) ) a widziałam, że byłes w Muzeum Picassa - warto? :) Bo opinie w necie widzę różne ;)
I jeszcze jedno pytanie - ile schodzi czasu na Camp Nou i Montserrat?

Będę wdzięczna za odpowiedź :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Lut 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
namteH napisał(a):
mam pytanie odnośnie wejścia do zamku na montjuic, gdzie się płaci 5 euro i...no właśnie, tam w środku praktycznie nic nie ma. jeszcze parę lat temu było tam muzeum wojskowe a teraz to puste mury do strzelania fot.
warto było płacić piątaka za wejście?

Ja byłem tam 1 lutego więc we free niedzielę i nie płaciliśmy za wejście. A czy warto? Widoki OK i 5€ za 2 osoby bym dał. Za jedną osobę po wizycie uważam, że 5€ to jednak za dużo.
olajaw napisał(a):
a widziałam, że byłes w Muzeum Picassa - warto? :) Bo opinie w necie widzę różne ;)

Jak Cię interesuje postać i dzieła PP to warto zdecydowanie. Zwiedzanie jest chronologiczne i świetnie widać ewolucję od "normalnych" obrazów z czasów młodości do tych odjechanych. Podejrzewam, że to efekt przyjętych w trakcie życia substancji ;) Ale co by nie mówić to talent gość miał, widać to szczególnie po jego nastoletnich obrazach.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Lut 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Z ciekawości, jaki aparat/obiektyw? Zdjęcia klasa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:02 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 19
olejaw, dobra rada. Jeśli naprawdę zależy Ci na wizycie w muzeum, daruj sobie darmową niedzielę. chyba że chcesz stać w kilometrowej kolejce z połową turystycznej Barcelony ;) ja żałuję, że nie wydałam tych 10 czy iluś tam euro i nie zwiedziłam w spokoju ducha.
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:30 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Wow! Genialne zdjęcia! Aż się chce wyruszyć do Barcelony chociaż wielka popularność tego miasta w ostatnim czasie trochę zniechęca..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:50 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Przełam się. Dla mnie jedno z tych magicznych miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group