Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Barcelona w lipcu
#1 PostWysłany: 13 Sty 2018 23:24 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 5
Skąd
  • Berlin, Poznań, Wrocław

Dokąd
  • Barcelona

Data wylotu
  • 04.07.2018

Data powrotu
  • 08.07.2018

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • 100 euro za osobę w 2 strony

Dodatkowe informacje
  • Witam wszystkich. To mój pierwszy post :) dzięki f4f odkryłam że mimo skromnego budżetu stać mnie na zagraniczne podróże (właśnie wróciłam z Wenecji dokąd udało się polecieć za 10 euro w obie strony :) ). Bardzo dziękuję za informacje o tanich biletach oraz wszelkie praktyczne wskazówki zawarte na forum, to bardzo ułatwia podróżowanie.
    Potrzebuję Waszej podpowiedzi odnośnie dalszych planów. Chciałabym znaleźć się w Barcelonie od rana 5.07 do rana 8.07 br. Może być troszkę dłużej w jedną lub drugą stronę ale nie krócej. Zdaję sobie sprawę że to niestety sezon, znalazłam kombinowane loty (wylot z innego miasta niż powrót) za 100 euro od osoby w obie strony. Czy jest szansa na tańsze bilety? Kiedy najlepiej kupić? Chciałabym wydać 250 zł na osobę czy to w ogóle możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Barcelona w lipcu
#2 PostWysłany: 14 Sty 2018 00:35 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Witaj Magdo!
250 na osobę to może być ciężko. Ostatnio takie ceny na lipiec to były bodajże w 2014 (https://www.fly4free.pl/barcelona-na-la ... -sierpien/).
Ale jakoś bardzo się śpieszyć z zakupem nie musisz. Teoria mówi, że najlepsze ceny powinny być ok. 3 miesięcy przed wylotem. Oczywiście to tylko teoria. Obserwuj ceny, najlepiej na azair.eu Obserwuj główną stronę (czy nie ma informacji o jakichś szalonych promocjach) i jakiś czas możesz spokojnie czekać. Warto też obserwować ceny w jedną stronę. Może być tak, że będzie tani dolot i drogi powrót - kupujesz tylko dolot, a powrót za miesiąc, inną linią, z innej promocji.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona w lipcu
#3 PostWysłany: 14 Sty 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Cześć @magda8!

Podałaś, że wylot może być z Berlina, a czy może być z: Katowic, Łodzi, Krakowa, Pragi czy nawet Drezna? Wszystkie te miasta leżą bliżej niż wspomniany Berlin, a być może w bliższym terminie uda Ci się znaleźć jakieś ciekawe loty w super cenach z tychże lotnisk.

Czy jest jakiś konkretny powód, że to musi być Barcelona? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona w lipcu
#4 PostWysłany: 14 Sty 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
To że byłaś w styczniu w Wenecji za 10 euro nie oznacza, że polecisz do Barcelony w lipcu za taką kwotę. W lipcu 2015 roku kupiłam co prawda lot KTW-BCN-KTW za 260 zł Wizzairem z WDC, ale to było kiedyś. Ceny rosną. IMHO 350 zł to już dobra cena jak na wakacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Barcelona w lipcu
#5 PostWysłany: 14 Sty 2018 11:30 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 5
micnur niestety musi być Barcelona i to w tym terminie ze względu na Rock Fest Barcelona ? Jestem z Poznania więc najlepszy dojazd mam na lotniska w Poznaniu, Berlinie i Wrocławiu ale jeśli cena byłaby dobra może być cała Polska i zachodnie Niemcy.
marcinsss właśnie ostatnio zaczęłam szukać osobno lot tam i z powrotem zobaczymy jak dalej będą się kształtować ceny.
elwirka wiem że za 10 euro w sezonie nie polecę ? ale 100 euro to trochę za dużo. Żałuję że festiwal nie jest poza sezonem.
Dzięki za podpowiedź że mogę jeszcze czekać bałam się że już koniecznie muszę kupić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Barcelona w lipcu
#6 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2017
Posty: 6
Loty: 38
Kilometry: 70 829
Cześć @magda8!

Również jestem z Poznania i w minionych latach "testowałem" w praktyce różne opcje lotów do Barcelony.
Oczywiście najbardziej wygodny (* niestety nie zawsze pod względem ceny) jest bezpośredni lot z Poznania (loty są dwa dni w tygodniu - w środy i niedziele (wylot z POZ o 7.20 - przylot do BCN o 10.05), natomiast powroty z BCN (wylot o 10.40 - przylot do POZ o 13.35). Obecnie (na 17 stycznia) cena lotu POZ-BCN na 04 lipca to 254 zł (z wykupionym członkostwem WDC), lot powrotny BCN-POZ na 08 lipca - 469 zł (również z WDC), ale tak, jak napisał/-a marcinsss, ceny lotów są (albo przynajmniej powinny być) najbardziej korzystne około 2-3 miesiące przed datą podróży (czyli mniej więcej w marcu ceny powinny być nieco bardziej atrakcyjne, niż dziś, ale nie jest to regułą, że tak właśnie będzie).
Bezpośredni lot Poznań-Barcelona ma jeden wielki plus - skoro jesteś z Poznania, to nie musisz tłuc się w środku nocy do Berlina, Warszawy, itd. O 7-ej wsiadasz w samolot Poznaniu i po 2,5 godz. lotu jesteś o 10-ej w Barcelonie. To naprawdę bardzo dobry czas, bo masz cały dzień do wykorzystania.
08 lipca, jeśli chciałabyś zostać nieco dłużej w BCN, możesz wracać nie bezpośrednio do POZ (przylot do POZ o 13.35), ale np. do:
- Gdańska (lot również liniami Wizzair, wylot z BCN masz dopiero o 21.50 (czyli praktycznie cała niedziela do dyspozycji ;-) - przylot do Gdańska o 00.55 nast. dnia, 09 lipca) - cena lotu BCN-GDN na chwilę obecną - to 59.99 euro czyli plus minus 240-250 zł.
- Katowic (lot Wizzair-em, wylot z BCN o 21.50, przylot do Katowic o 00.35 w dniu 09 lipca. Obecna cena na ww. lot - 79,99 euro (330-340 zł).

Z własnego doświadczenia w testowaniu (ze względu oczywiście na ceny biletów) różnych lotów "mieszanych" (np. Poznan-Barcelona + Barcelona-Berlin lub Berlin-Barcelona + Barcelona-Warszawa(Modlin)/Warszawa-Okęcie, wiem, że to czasami naprawdę pozorna oszczędność (np. wliczając do ceny biletów lotniczych koszt transportu do/z Berlina, Warszawy, Modlina do Poznania + koszty ewentualnego skromnego jedzenia, okazuje się, że łączna cena bywała porównywalna, a niekiedy nawet wyższa, niż koszt bezpośredniego lotu Poznań-Barcelona).
Póki co ze spokojem obserwuj ceny poszczególnych lotów. Jeśli miałbym cokolwiek Ci zasugerować, to jeden bezpośredni lot )najlepiej POZ-BCN w dn. 04 lipca) byłby optymalnym rozwiązaniem, natomiast powrotny (BCN - ??? Poznań/Warszawa/Berlin/...), z racji tego, że będziesz wracała z Festiwalu i pobytu w Hiszpanii, niech będzie tam, gdzie będzie najtaniej ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group