Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sty 2020 13:39 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 1
Hej wszystkim!
11-15 lutego pierwszy raz lecę z dziewczyną do Barcelony. Chcę skonsultować kilka pomysłów, które mam i skorzystać z doświadczenia osób, które już tam przetarły szlaki.

Transport:
Tu jednego dnia planuję część tras pokonywać skuterem wypożyczonym na minuty, nasz pokój jest w odległości 7-17 min(zgodnie z mapą google i trasą samochodem) od większości atrakcji, które znalazłem i najbardziej chciałbym zobaczyć. Na dwa inne dni zastanawiam się nad kartą Barcelona Card (20 euro/2dni transport + muzea) lub kartą Hola Barcelona (16.5 euro/2 dni jedynie transport). Różnicy dużej nie ma a myślę, że część zniżek z Barcelona Card wykorzystamy i jest to chyba korzystniejsza opcja? Jednakże raczej odpada jeśli kartę brałbym na 3 dni, tu już jest dużo większy wzrost ceny w przypadku Barcelona Card :(
Pytanie czy ktoś z Was zdecydowanie poleca inne rozwiązanie jeśli chodzi o transport?

Dzień walentynek
Tu potrzebuję porady najbardziej, chciałbym ten dzień zaplanować sam i bez konsultacji - żeby zaskoczyć moją drugą połówkę.
Wstępnie planuję wypożyczać skuter i jedyne co wymyśliłem to pojechanie na La Rambla, przejście do Barcelonety i wjazd na Montjuic, niestety nieczynna będzie kolejka liniowa (działa od 17.02...) i fontanny. Inną opcja to Parc de la Ciutadella + Zoo i ewentualnie później Montjuic.. Ogólnie ten dzień chciałbym zakończyć gdzieś w miejscu z fajnym widokiem i może fajną knajpką? Nie jesteśmy fanami wyszukanych restauracji więc nie musi to być nic specjalnego, bardziej zależy mi właśnie na fajnym widoku + jakieś jedzenie i picie. Ostatecznie wykluczając widoki to po prostu sprawdzone dobre jedzenie (miłościcy pierogów a la Stary Młyn, naleśników jak w Manekinie czy po prostu Bubble Tea lub dobre lody). Sam lubię eksperymentować i sprawdzać np. lokalne potrawy, niestety moja 2 połówka nie, więc w grę wchodzi też jakieś ciekawe lokalne jedzenie, ale "niezbyt egzotyczne" :)).
Myślałem też nad wejściówką do Oceanarium, ale opinie nie zachęcają.
Nastepny punkt posta to miejsca, które sam znalazłem i chciałbym zobaczyć, może jest tam coś co nadawało by się bardziej na 14.02 lub znacie ciekawsze lokalizacje?
Lubimy też różnego rodzaju escape roomy itp. więc może polecacie jakieś miejsce, niezwiązane typowo ze znanymi atrakcjami turystycznymi ale po prostu rozrywkowe lub z klimatem gdzie mógłbym zabrać dziewczynę?

Miejsca must see na 3 i pół dnia
3.5 dnia mamy na zwiedzanie, pomijając dzień walentynek gdzie liczę, że polecicie jakieś nietypowe aktywności lub atrakcje, planuję zobaczyć:
1. Sagrada Familia
2. Montjuic (kolejka)
3. La Rambla
4. Parc de la Ciutadella
5. La Barceloneta
6. Dzielnica Gotycka
7. Targ La Boqueria
8. Casa Batllo
9. Park Guell
10. Font Magica
11. La Vila Olimpica
12. Tibidabo

Luty to okres, kiedy nie będą czynne fontanny i kolejka na Montjuic, może odpadnie coś jeszcze, więc pytanie co Wam podobało się najbardziej, co Wy byście dodali lub zmienili w tej liście? :)

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi, to na razie suchy zarys, kolejność atrakcji - przypadkowa i wiem, że część z nich jest w tym samym miejscu jak fontanny na Montjuic ;)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 14 Sty 2020 14:04 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
Możesz zobaczyć Cosmocaixa, jeśli jesteście typami ciekawskich świata. Za każdym razem jak jestem w Barcelonie to odwiedzam to miejsce. Szczególnie odtworzona Amazonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Przychylam się do Bunkers del Carmel - bardzo fajne miejsce jeśli nie będzie padało. A do listy atrakcji możesz dopisać Casa Milà.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:12 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Anonymous napisał(a):
Bilet t-casual (po jednym na osobę, 10 przejazdów) wystarczy całkowicie, żeby także dotrzeć z lotniska do miasta


Poza lotniskowym metrem ofc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 25
Również dołączam się do porady z Bunkers del Carmel w Walentynki - popijać wino i patrzeć na zachód słońca. Ewentualnie jeśli nie będzie Wam się chciało tam wchodzić to myślę że taki sam plan może być wykonany siedząc na kocu na plaży ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rozumiem że to forum f4f, i że im taniej tym lepiej, jednakowoż uważam, że zakładając że autor postu studia już skończył, zaproponowanie bunkers de carmel na wieczór walentynkowy to już lekkie przegięcie. Zwłaszcza że lutowy wieczór może być całkiem chłodny, a w chłodzie o romantyzm jeszcze trudniej.
W Barcelonie są setki fajnych knajpek / kawiarenek / czegokolwiek, w tym sporo całkiem dla polskiej kieszeni przystępnych, więc proponowałbym raczej bardziej konwencjonalne rozwiązanie, a bunkry któregoś innego dnia, bo ponoć jest fajnie (nie wiem, 6 lat w Barcelonie mieszkałem a nigdy nie byłem :) )

Moja ulubiona knajpa na bez przepychu, acz godną randkę w Barcelonie to:
https://goo.gl/maps/kzRAYpD5vLsrTki18
.... w sensie że i smacznie, i wystrój estetyczny. Wkoło sporo barów na kontynuację wieczoru.

i jeszcze odnośnie paru innych wątków poruszonych przez autora:
* Oceanarium jest naprawdę ok. Jeśli widziałeś to w Valencii (które jest lepsze), to możesz odpuścić, w innym wypadku warto zobaczyć
* Rambla to jest fajne miejsce, ale nie na walentynki.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group