Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lip 2019 22:53 

niebieski
Przylatujemy do Reus w piątek wieczorem i wylatujemy w poniedziałek wieczorem, więc łącznie 3 dni, wynajętym na lotnisku autem. Zatrzymujemy się na 3 dni w hotelu w Calella. Chcemy w 1,5 dnia zwiedzić Barcelonę, w 0,5 dnia Montserrat i ostatniego dnia jadąc na lotnisko Tarragonę. Wszyscy w Internecie piszą, że na Barceloną trzeba liczyć minimum 3-4 dni, ale z naszej perspektywy 1 lub 2 dni to max żeby zobaczyć TOP10 atrakcji.

Chcemy zobaczyć Barcelonę i liznąć trochę Katalonii i odczuć różnorodność, więc mixujemy nadmorskie miasteczko z klasztorem w górach i zwiedzaniem dużego europejskiego turystycznego miasta.

Poniżej nasz plan:

23.08 (piątek)- przylot REUS 19.40, dojazd do hotelu Calella w 2 h ok. 22.00, kolacja, spacer
24.08 (sobota)- od wczesnego rana do późnego wieczora: BARCELONA (La Rambla, Dzielnica Gotycka, La Barceloneta, Montjuic/Hiszpańska Wioska/Magiczne Fontanny)
25.08 (niedziela)- wcześnie rano Montserrat (ok 4-5h) + BARCELONA (Tibidabo, Park Guell, La Sagrada Familia, Casa Batllo, Casa Mila)
26.08 (poniedziałek)- Tarragona (Akwedukt, amfiteatr, Katedra, Balkon Śródziemnomorski), wylot REUS 20.05,

Czy coś dodać/usunąć? Coś pozmieniać? Żałujemy, że nie zobaczymy Girony, Cadaques, Tossa de Mar, Besalu, Pals, Begur, ale przylatujemy na 3 dni a nie 2 tygodnie :D

Co z powyższych miejscowości/atrakcji zapewni nam opad szczęki? :ugeek: 8-)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 17 Lip 2019 23:46 

Jeśli przylatujecie do Reus i odlatujecie z Reus to noclegi w Calelli są trochę bez sensu - strata czasu na przejazdy
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 17 Lip 2019 23:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Szaleństwo. Przylatujecie do Reus, śpicie "za" Barceloną, a zwiedzacie jedynie Barcelonę oraz tereny "przed" nią patrząc od strony Reus. Pomijam już fakt, że jazda autem do Barcelony to nic fajnego (korki, ciasno, problemy z parkowaniem, bardzo liczne włamania/kradzieże). Do tego dojazd do Calella w 2h20 od postawienia kół samolotu na lotnisku też pachnie utopią, choć to raczej najmniejszy problem. Dodatkowo 25/08 moim zdaniem niewykonalny - atrakcje "barcelońskie" zajmą tego dnia więcej czasu, aniżeli te z dnia poprzedniego (kiedy na miasto chcecie przeznaczyć cały dzień). Co bym zmienił? Bym nie brał samochodu, spał w Barcelonie, spojrzał na mapę (np Casy Gaudiego są niedaleko La Rambli, dlaczego nie zrobić tego jednego dnia, tylko codziennie przemieszczać się pomiędzy odległymi od siebie punktami miasta?) i raczej próbował zredukować tempo, by oprócz biegu przez atrakcje spróbować je np zobaczyć . Rozumiem chęć zobaczenia jak najwięcej, ale to bardziej niż ambitny plan przypomina ultramaraton...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 18 Lip 2019 00:05 
Awatar użytkownika

złoty
Ja to w ogóle bym do Barcelony nie jechał. W ogóle nie rozumiem co jest fajnego w oglądaniu budynków, których historii się nie zna, w oparach moczu, trzymając się za portfel. No ale o gustach się nie dyskutuje. Ja bym wybrał ambitny plan nie jechania do Barcelony. W takim razie dokąd jechać? Do mniejszych miejscowości, gdzie też są wiekowe budynki ale nie śmierdzi moczem, nie trzeba trzymać się za portfel i jest taniej i spokojniej i można spokojnie zaparkować. Valls-Montblanc-Espluga(El Poblet)-Ciurana-Calaceite-Morella-Peñíscola-Mont Caro-delta rzeki Ebro-Montroig.
2 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 18 Lip 2019 06:31 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 110 274
niebieski
Zdecydowanie, jak wspomniał @dmirstek, zwiedzanie zacząłbym od otwarcia mapy.
Oczywiście wszystko można, tylko pytanie - na ile warto? Bo można i nie wysiadać z pojazdu, co da szansę zobaczyć jeszcze więcej.
No ale jeśli już musicie ;-)
Tak jak zostało wspomniane, najlepiej zapomnieć o samochodzie. Jeśli nie ma być budżetowo, to kupcie po dwudniowym bilecie na autobus turystyczny i niczym się nie martwcie. Zaliczycie najważniejsze atrakcje, audio-przewodnik poopowiada o nich i będzie cacy ;-)
Jeśli budżetowo, to obszar Sagrada-Rambla-Ciutadella bez problemu można w kilka godzin z buta zrobić. Potem metro na Espanya i z buta okolice Montjuich. I w sumie to już na Tibidabo nie trzeba, bo spod zamku (jest taki punkt widokowy koło rzeźby dzieci tańczących sardanę) można obadać panoramę miasta.
Tarragona. Pamiętajcie, że akwedukt jest w pewnej odległości od reszty atrakcji, trzeba tam dojechać i dojść. Choć można też na punkt widokowy koło autostrady i z daleka popatrzeć. Choć kilka godzin na to miasto to zbrodnia.
Zdecydowanie punkt pierwszy: mapa.

Ostatnio edytowany przez patpul, 18 Lip 2019 12:01, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 18 Lip 2019 08:30 

niebieski
Absolutnie każdy z czterech powyższych forumowiczów ma 100% racji! Też się złapałam za głowę czytając plan @garry2012 :)
No, ale podobno japońscy turyści jeszcze więcej potrafią zobaczyć w jeszcze krótszym czasie ;)
Może potem oglądają ten milion zdjęć i dopiero widzą, gdzie byli ;)

Trzeba brać pod uwagę czas, w którym planuje się wyjazd. Jeśli teraz, to gratuluję ;) Choć Barcelona to już chyba nie ma okresu przed/po sezonie...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 18 Lip 2019 16:28 

niebieski
Kochani,
nocleg w Calella, bo 45 minut od Barcelony i jest to katalońskie miasteczko nad morzem, chcieliśmy trochę uciec z dużego miasta. Mamy hotel w 1 linii od morza, pokój z widokiem na morze. Poza tym taniej niż słaby hostel w Barcelonie. Rezerwacji nie mogę cofnąć, faktycznie dzięki za uwagi, bo Calella jest trochę w 2 stronę.

Poniżej wklejam poprawiony plan:

23.08 (piątek)- przylot REUS 19.40, dojazd do hotelu Calella w 2 h ok. 23.00- kolacja/spacer
24.08 (sobota)- BARCELONA: Casa Batllo/Mila, La Rambla, Dzielnica Gotycka, La Barceloneta, Montjuic/Hiszpańska Wioska/Magiczne Fontanny
25.08 (niedziela)- BARCELONA: Park Guell, La Sagrada Familia
26.08 (poniedziałek)- wylot REUS 20.05, wcześnie rano Montserrat + ewentualnie blisko lotniska Tarragona (Akwedukt, amfiteatr, Katedra, Balkon Śródziemnomorski)

Usunąłem wzgórze Tibidabo, wystaczy wjazd na Montjuic.

Czy będziemy Japończykami? Zobaczcie- np. 25 sierpnia La Sagrada Familia- kilkadziesiąt minut max z zewątrz, nie chcemy wchodzić do środka, potem Park Guell- 3-4 godziny, jeżeli pojedziemy do Barcelony na godz. 9-10 to koło 14-15 będziemy wolni, więc nie jest to chyba aż takie szalone tempo?

Auto mamy już opłacone, chcemy w Barcelonie brać parkingi 24h- ktoś z tego forum podawał stronkę- średnia cena to koło 15 euro za dobę. Jesteśmy uzależnieni od auta w Polsce, poza tym nie chcemy w komunikacji miejskiej mieć kontaktu z kieszonkowcami.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 19 Lip 2019 08:05 
Awatar użytkownika

niebieski
No cóż, jak ktoś jest uzależniony od samochodu, to musi cierpieć. (Jak w przypadku każdego uzależnienia) ;)
Piszesz się, że obawiasz się kontaktu z kieszonkowcami w komunikacji publicznej. Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że na na Rambli, Barri Gotic przy Sagradzie albo Font Magica najprawdopodobniej będzie znacznie tłoczniej, niż w metrze? Bywam w Barcelonie od 20 lat, a regularnie od około dekady. Za każdym razem korzystam z komunikacji zbiorowej (jestem szczęśliwym nieposiadaczem prawa jazdy i osiołka) - nigdy nic mi nie zginęło z kieszeni, plecaka etc. No ale każdy zwiedza, jak lubi ;)

W Twoim planie zmieniłbym jeszcze jedno.
Skoro już dotrzecie do Gaudiego na Passeig de Gracia (Pedrera, Batllo), to Sagradę macie może z kwadrans z buta. A w pobliżu także dawną arenę walk byków - Monumental. Też w zasięgu kilku minut spacerem. Parc Guell zrobiłbym z Montjuch. Wiem - to akurat całkiem odległe od siebie lokalizacje. Ale przecież samochód :D Można też oczywiście metrem L3 ze stacji Vallcarca przy Guell do pl. Espanya.

Powo!:)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9 PostWysłany: 20 Lip 2019 11:19 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 117 683
srebrny
A ja bym wymienił Montjuïc na Bunkers del Carmel (piechotą z Park Güell), a widok na samo centrum zrekompensował sobie wjazdem na Kolumnę Kolumba.
patpul lubi ten post.

#10 PostWysłany: 20 Lip 2019 11:27 

niebieski
A Montjuïc nie warto ogarnąć tzn. wejść przed tym jak zacznie się pokaz magicznych fontann? To rzut beretem.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 20 Lip 2019 11:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Montjuic daje więcej możliwości.
Oczywiście bunkry są IMO najlepszym miejscem widokowym, ale na Montjuic masz Font Magica, Pueblo Espanyol, stadion olimpijski Lluisa Companysa, ewentualnie oryginalny cmentarz czy twierdzę. W pobliżu Parc Miro i dawna arena walk byków przy pl. Espanya, teraz galeria handlowa (wjazd na dach - kolejny punkt widokowy- windą za euracza lub schodami w galerii).
A na Carmelu tylko bunkry i panoramę ;) Tak że na tak krótki strzał jak planujesz, ja wybrałbym Montjuic.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#12 PostWysłany: 20 Lip 2019 16:33 

niebieski
Nie wiem czy jednego dnia nie połączyć po prostu Parku Guell, potem Bunkry i potem Sagrada Familia a następnego dnia La Rambla, dzielnica gotycka, Barcelonetta, Montjuic i magiczne fontanny,

Czy idąc pieszo więcej jest wspinania na bunkry czy Montjuic? Nie wyobrażam sobie trochę wchodzenia po milionach schodów w 50 stopniach C.

23.08 (piątek)- przylot REUS 19.40, dojazd do hotelu Calella w 2 h ok. 23.00
24.08 (sobota)- BARCELONA: La Rambla/La Boqueria, Dzielnica Gotycka, Parc de la Ciutadella. La Barceloneta, Montjuic/Hiszpańska Wioska/Magiczne Fontanny
25.08 (niedziela)- BARCELONA: Park Guell, Bunkers del Carmel, La Sagrada Familia, Casa Batllo/Mila
26.08 (poniedziałek)- wylot REUS 20.05, wcześnie rano Montserrat + ewentualnie blisko lotniska Tarragona

Czy lepiej zostawić tak jak jest czy zamienić sobotę z niedzielą? I ułożyć na odwrót te 2 dni?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 20 Lip 2019 17:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Na Carmel zawsze wjeżdżałem metrem+autobusem, nigdy nie podchodziłem od strony Parku Guell. Ale mam wrażenie graniczące z pewnością, że tam jest bardziej strome podejście, niż na Montjuich od strony pl. Espanya.
No i do Parku Guell też trzeba podejść (częściowo można podjechać ruchomymi schodami, ewentualnie autobusem).

Po modyfikacjach plan tak ułożony wydaje się ok. Ja bym już nie kombinował. I tak wszystko wyjdzie w praniu, a rzeczywistość najlepiej skoryguje założenia :-D

Udanego wypadu :-)
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość