Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Sty 2015 00:22 

niebieski
Tak, za 28 eur masz zarowno dojazd albo aeri - albo zebata do klasztoru jak i mozliwosc wjechania i zjechania jeszcze wyzej co przy ograniczonym czasie na wedrowki jest dobra opcja. Plus na tym bilecie mozna 5x przejechac metrem (dla dwoch osob oszczednosc 1 karty T10 za 10.80 eur).
plus aeri jest szybkosc wjazdu. Minus - w zimie otwieraja o 10.10 wiec efektywnie kolejka zebata jest szybciej.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 28 Sty 2015 12:50 

palomino napisał(a):
Plus na tym bilecie mozna 5x przejechac metrem (dla dwoch osob oszczednosc 1 karty T10 za 10.80 eur).

te 5 przejazdów metrem jest jakoś ograniczone czasowo , np. tyko w tym dniu w którym jest się w Montserrat czy jest ważne kilka dni?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:43 

Loty: 186
Kilometry: 315 384
złoty
karta T-10 kosztuje teraz 9.95 euro, jeśli te bilety działają jak na tę kartę to masz 75 minut na dojechanie do celu.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:22 

Chciałbym zobaczyć Montserrat, opcja dla 2-3 osób jak będzie najtaniej wliczając w to kolejkę linową? Najtaniej co znalazłem to bilet łączony za 29EUR w dwie strony:
http://www.barcelonaturisme.com/Trans-M ... Y7m09U7EPA
Czy da radę jakoś zmniejszyć cenę?
Przejazd kombinowany, spacer do 2 godzin ciekawą trasą, bus?
Czy miejsce może być atrakcją dla dzieciaków 15-17 lat?
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Zbanowany
jak byś tak z łaski swojej przejrzał to co jest na tej stronie i 2-3 poprzednich to byś nie zadawał głupich pytań (bo jak inaczej je nazwać skoro ze 2 razy było dokładnie opisywane co, gdzie i za ile kupić?!)
rw30 lubi ten post.

#26 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:55 

Dzięki za taką radę, ale bilet do którego podałem link znalazłem właśnie po przeczytaniu tego wątku. Oprócz tego łączonego i samego pociągu R5 nie widziałem innych opcji.
Ktoś pisał o busie za 5EUR, tyle ze nie moge znalezc szczegolow na stronie przewoznika.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 03 Lut 2015 00:07 
Awatar użytkownika

Zbanowany
bus + kolejka linowa nie wyjdzie taniej ani szybciej ani wygodniej niż to co jest.

#28 PostWysłany: 03 Lut 2015 00:40 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 170 952
niebieski
Na Montserrat są bardzo łądne widoki. Przy 3 osobach nie wiem czy taniej nie wyszłoby wynająć auto i samemu dojechać.
Plus jest też taki ze jestescie niezależni od rozkłądu i do tego coś jeszcze ciekawego po drodze można zobaczyć.

#29 PostWysłany: 03 Lut 2015 09:59 

karollo napisał(a):
Na Montserrat są bardzo łądne widoki. Przy 3 osobach nie wiem czy taniej nie wyszłoby wynająć auto i samemu dojechać.
Plus jest też taki ze jestescie niezależni od rozkłądu i do tego coś jeszcze ciekawego po drodze można zobaczyć.

jak dokładnie wygląda dojazd samochodem?
czy nie ma problemu z zaparkowaniem? bo rozumiem że autem dojeżdża się do kolejki linowej tam zostawia auto i kolejka wjeżdża na szczyt?
i auto chyba należy oddać tego samego dnia ze względu na koszt i trudnośc zaparkowania barcelonie?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 03 Lut 2015 10:33 

niebieski
można autem wjechac na sama gore pod klasztor - jest tam parking
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 28 Lut 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Cytuj:
....spacer do 2 godzin ciekawą trasą,...
:arrow:montserrat-1-dniowa-wycieczka-z-barcelony,1255,59133&p=518826#p518826
wstawiłem mapkę z opisem szlaków, wszystkie są ciekawe

----------
Parking przy Montserrat kosztuje 6 euro i jest to cena całkowita, niezależna o czasu pobytu.

#32 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:10 

Byłem, widziałem, ale zdecydowanie najlepiej wybrać się w ladny, słoneczny dzień. My byliśmy ze względu na czas w dosyć paskudna pogodę, ale i tak ciekawe przeżycia.
Taka rada odnośnie powrotu - po powrocie na dół, przy torach jest automat biletowy, a po lewej stronie validator - "kasownik".
Nie kasowalismy tam biletów, bo zauważyłem to dopiero po wejściu do pociągu, wg regulaminu bilet trzeba kasować również wracając, mimo że ma już wydrukowana datę.
Nie mieliśmy na szczęście kontroli w drodze powrotnej, więc nie wiem jak by na to zareagowali.
Ktoś pisał też o 5 przejazdach metrem na tym bilecie, ale jest napisane ze dotyczy 2 przejazdów i po tylu pokazała się informacja o końcu biletu.
Ogółem polecam wyjazd tam dla osób lubiących aktywność fizyczną, oraz zakup biletu wcześniej, żeby w dniu wycieczki wykorzystać wliczone przejazdy metrem.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 03 Kwi 2015 09:25 

Pytanie czy dobrze zrozumiałem:
Z Placu Hiszpańskiego jadę na jednym bilecie pociągiem R5 i dalej AERI, wysiadam pod klasztorem. ale teraz czy jeszcze na samą górę muszę wjechać kolejną kolejką? jeśli tak to drugi bilet?? a jeśli z pod klasztoru chcę wejść na piechotę to jeszce 100minut drogi czy te 100 minut to zamiast AERI z pod stacji R5??
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 03 Kwi 2015 12:57 

Deltatrek napisał(a):
Pytanie czy dobrze zrozumiałem:
Z placu Hiszpańskiego jadę na jednym bilecie pociągiem R5 i dalej AERI, wysiadam pod klasztorem. ale teraz czy jeszcze na samą górę muszę wjechać kolejną kolejką? jeśli tak do drugi bilet?? a jeśli z pod klasztoru chcę wejść na piechotę to Jeszce 100minut drogi czy te 100 minut to zamiast AERI z pod stacji R5??

Na samą górę wjedziesz z tym samym biletem, po wyjściu z AERI kawałek dalej jest kolejka (wyższe wejście, bo są 2 do kolejki), ostatni powrotny ze szczytu jest bodajże o 16:30, na szlaku zeszły nam 3h normalnym tempem + postoje na herbatę i zdjęcia:)

Nie wiem ile zajmuje zejście piesze ze szczytu pod klasztor, pogoda nie zachęcała do dłuższego chodzenia.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 07 Kwi 2015 22:39 

niebieski
Z kolei czy ja dobrze rozumiem,że bilet ,,Trans Montserrat Ticket,, za 29,30 (z tego co widzę ,zawiera on : pociąg w obie strony,do wyboru kolejka Aeri lub naziemna i potem dwie kolejki już spod klasztoru , jakiś pokaz audiowizualny oraz 2 bilety komunikacji miejskiej) mogę zakupić w automacie obojętnie kiedy, a ważny jest od momentu skasowania go np. w metrze w dniu wycieczki do Montserrat ?
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 08 Kwi 2015 23:52 

Smierz napisał(a):
Z kolei czy ja dobrze rozumiem,że bilet ,,Trans Montserrat Ticket,, za 29,30 (...) mogę zakupić w automacie obojętnie kiedy, a ważny jest od momentu skasowania go np. w metrze w dniu wycieczki do Montserrat ?

Dokładnie tak jest, my bilet kupiliśmy dzień wcześniej, ale możesz jeszcze wczesniej i tak jest najlepiej, bo rano dojechaliśmy nim na pociąg.

Przy powrocie pociągiem pamiętajcie skasować bilet ponownie, obok automatu na peronie, mimo że nie ma bramek do wejścia! Weszliśmy na peron chwilę przed przyjazdem pociągu i nie rozgladalismy się zbytnio. Dopiero po odjeździe zauważyłem regulamin, a na kolejnych stacjach nie było dostępu do kasowników (były za bramkami).
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Smierz uważa post za pomocny.

#37 PostWysłany: 17 Kwi 2015 21:29 

niebieski
Po dzisiejszej wycieczce na Montserrat kilka moich uwag.
Zdecydowałam się na kolejkę zębatą ,zamiast Aeri po rozmowie z sympatycznym pracownikiem na pl Espanya.
I polecam faktycznie tę opcję ,bo jedzie się 20 minut i również można podziwiać piękne widoki.
Ale można to robić wygodnie siedząc (w Aeri na stojąco) ,a poza tym przy powrocie są większe szanse na miejsce siedzące w pociągu do Barcelony ( pasażerowie z Aeri dosiadają się na kolejnej stacji i wielu z nich musi godzinę podróży spędzić stojąc ).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#38 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:38 

Dla chcących zdążyć na pociąg powrotny do Barceolny z AERI polecam nie robić tego na ostatnią chwilę. Trafiliśmy na jakąś przerwę obiadową po 14stej i dobrze że staliśmy przy drzwiach wejściowych bo załapaliśmy się do wagonika. Ci co byli dalej nie zdążyli na pociąg bo mieliśmy tylko jakąś minutę na przebiegnięcie z dolnej stacji na dworzec.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 04 Cze 2015 20:11 

niebieski
0222 napisał(a):
Byłem, widziałem, ale zdecydowanie najlepiej wybrać się w ladny, słoneczny dzień. My byliśmy ze względu na czas w dosyć paskudna pogodę, ale i tak ciekawe przeżycia.
Taka rada odnośnie powrotu - po powrocie na dół, przy torach jest automat biletowy, a po lewej stronie validator - "kasownik".
Nie kasowalismy tam biletów, bo zauważyłem to dopiero po wejściu do pociągu, wg regulaminu bilet trzeba kasować również wracając, mimo że ma już wydrukowana datę.
Nie mieliśmy na szczęście kontroli w drodze powrotnej, więc nie wiem jak by na to zareagowali.

Ja skasowałem bilet w momencie gdy nadjeżdżał już pociąg i nagle reszta osób na peronie zauważyła to i zaczęła nerwowo biec do kasownika :twisted:

#40 PostWysłany: 22 Sty 2017 13:09 

Moim zdaniem tylko Aeri. Niedawno wróciłem z Montserrat i wydaje mi się to najlepsze wyjście. Po pierwsze stacja jest bliżej, po drugie widoki, po trzecie nieco taniej. Choć jak ktoś chce spróbowac to można jechać Aeri w jedną stronę a naziemną w drugą. Kwestia chęci, choć jesli miałbym rezygnowac to na bank nie z Aeri.

Ostatnio edytowany przez mashacra 22 Sty 2017 22:01, edytowano w sumie 2 razy
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
 Relacje PM off  

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość