Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Sie 2016 22:37 

Zabawne jest to, że prześwietlają bagaż tylko na dużych stacjach. Na mniejszej, na której też zatrzymuje się ekspres, możesz wsiąść z maczetą ;) A na poważnie, prześwietlanie idzie szybko, ale parę minut trzeba sobie zostawić w zapasie. Przechodzą płyny, małe nożyki itp.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 14 Sie 2016 10:31 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
To dobrze, że idzie szybko, bo już myślałam, że muszę wyjść znacznie wcześniej z hotelu ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Sie 2016 11:19 

Jak będziesz na peronie 5-10 minut przed odjazdem, starczy z zapasem.
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Sie 2016 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Anonymous napisał(a):
Zabawne jest to, że prześwietlają bagaż tylko na dużych stacjach. Na mniejszej, na której też zatrzymuje się ekspres, możesz wsiąść z maczetą ;) A na poważnie, prześwietlanie idzie szybko, ale parę minut trzeba sobie zostawić w zapasie. Przechodzą płyny, małe nożyki itp.


AVE nie zatrzymuje się na małych stacjach. Chyba że za tako uważasz Tarragone bądź Girone.
W Tarragonie nie wsiadalem, ale w Gironie tak i przeswietlaja.

Sfojo drogo: pozdrowienia ze stacji kolejowej w Gironie :D
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Sie 2016 21:46 

Racja, nieprecyzyjnie wyraziłem myśli. W AVE pewnie jest tak jak mówisz, bo stacje większe. Ale już ekspresy ALVIA (na bank), EuroMed, Altaria czy jak to tam się nazywa, zatrzymują się na mniejszych stacjach, bez kontroli. Część rodzajów jeździ na tej trasie, dlatego pozwoliłem sobie napisać. Ogólnie dziwna jest ta kontrola trochę.
@incognita Nawiasem mówiąc, wydaje mi się, że mając bilet na AVE można w Madrycie i Barcelonie jeździć przez 3 godziny pociągami podmiejskimi. Bilet nazywa się (chyba) Combinado Cercanias i jest do łyknięcia w automacie. Na bilecie powinien być kod (pod numerem biletu) do wpisania w maszynie. Ale nie testowałem tego.
Góra
 PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 15 Sie 2016 00:21 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
O, o tym nie wiedziałam. Może poszukam info na ten temat. Dzięki za cynk :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Sty 2017 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Anonymous napisał(a):
@incognita Nawiasem mówiąc, wydaje mi się, że mając bilet na AVE można w Madrycie i Barcelonie jeździć przez 3 godziny pociągami podmiejskimi. Bilet nazywa się (chyba) Combinado Cercanias i jest do łyknięcia w automacie. Na bilecie powinien być kod (pod numerem biletu) do wpisania w maszynie. Ale nie testowałem tego.



tak, dokładnie tak jest.
Strzelę, że w wielu innych miastach gdzie jest AVE i Cercanias [e.g. Alicante, Valencia, Sevilla, Malaga] też to tak działa
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 15 Sie 2022 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Wie ktoś jak funkcjonuje system cenowy Renfe? W sensie czy ceny na poszczególne pociągi zależą tylko od liczby już kupionych biletów i wzrastają czy też od tego na ile przed się kupuje?
Chcę kupić bilet na marzec i akurat na ten dzień ceny są znacząco wyższe niż na niektóre daty w listopadzie, październiku, a nawet wrześniu.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Sie 2022 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Zależy też od tego na jaki dzień kupujesz - czy nie jest to w okolicach dnia świątecznego (krajowego lub lokalnego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Mar 2023 18:45 

Rejestracja: 13 Mar 2023
Posty: 1
Sprawdź na stronie hiszpańskich kolei. Czasami mają promki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Mar 2023 19:00 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
W tym momencie z Barcelony do Madrytu kursują pociągi trzech przewoźników:
- RENFE (pociągi AVE i budżetowe AVLO),
- OUIGO ES,
- IRYO.
Jest wybór i dużo różnych promocji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group