Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Mam taką sytuację w sierpniu (o ile termin ma znaczenie):

lot WAW-BCN LO, przylot na T1 o 12:20, 2 osoby z bagażem rejestrowym,
lot BCN-SCQ Vueling, wylot z T1 o 16:10, pax jak wyżej.

W powyższym układzie nie miałem szczególnych obaw, że się wyrobimy, ale Vueling (dzień po dokonaniu rezerwacji :roll: ) zmienił rozkład akurat w tym jednym interesującym mnie dniu i lot do SCQ zamiast o 16:10 jest o 14:00, co w praktyce uniemożliwia nam wyrobienie się z odbiorem bagażu, ponownym jego nadaniem i stawieniem się o czasie przy bramce. Mam teraz do wyboru:
a) zmienić na późniejszy lot do SCQ, ale ten jest dopiero o 21:20,
b) zmienić na lot do LCG (co też mi pasuje), który tego dnia jest jeszcze o 15:30 i 20:20.

Jak oceniacie ryzyko związane z przebookowaniem na ten lot o 15:30? To niby tylko 40 min wcześniej od tego pierwotnego lotu, ale jednak przerwa po wylądowaniu w BCN o 12:20 (o ile nie będzie opóźnienia) skraca się dość istotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#82 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Handling w BCN nie slynie ze zbyt szybkiego wydawania bagazu, zdarzalo sie ze od ladowania do otrzymania bagazu czekalem nawet godzine. Zakladajac, ze LOT wyladuje punktualnie, najpozniej ok 13:20-30 bedziecie miec bagaze i 5 minut pozniej mozecie byc przy checkinie Vuelinga.

VY ma osobno "last minute" checkin, wiec w razie co mozecie uderzac tam bez kolejki (bagaze mozna nadawac do 40min przed lotem). Security w okolica poludnia nie zajmuje duzo czasu, wiec mysle ze max o 14:00 bedziecie z powrotem na airside. Do najdalszego punktu T1 (bramki powyzej B60) idzie sie ok 10-15min, boarding konczy sie 20min przed lotem, wiec powinniscie spokojnie zdazyc na 15:30.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 28 Sty 2022 15:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 14 Lut 2022 12:58 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 1
Hej!
Szybkie pytanie. Podróżuje tylko z podręcznym:
Mam loty KTW-BCN, Wizzair, planowany przylot 9:25am, następny krajowy Vueling o 10:30 do Granady.
Pytanie czy lekko ponad godzinę wystarczy na przesiadkę?
Z tego co widziałem VUE lata z T1, a Wizz przylatuje na T2.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady :)! Dodam że następny lot do Granady jest 8h później więc wolalłbym jednak tego czasu sobie oszczędzić.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Lut 2022 14:22, edytowano w sumie 1 raz
KTW :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Lut 2022 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Przerobiłam T2 -> T1 z lądowaniem o 10:30 i startem o 11:45. Lądowanie było 10 minut przed czasem, ale i tak było to prawie na styk. Z T2 wydostałam się szybko, shuttle na T1 jeździ co 10 minut więc OK, ale przyblokowało mnie na kolejce do security na T1 i potem bieg do bramki.
Zdążyłam, ale masz zbyt dużo zmiennych by ktoś mógł Ci udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dochodzi do tego jeszcze na ile przed odlotem VY zamyka bramkę. Iberia jeśli lot jest o czasie trzyma się swoich 'deadlines' dość sztywno.
Na Twoje ryzyko. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 15 Paź 2022 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 275
Kilometry: 314 764
srebrny
Wrzucę tu info bo to się może przydać komuś, kto ma przesiadkę w BCN i nadmiar czasu.
Po sąsiedzku z lotniskiem jest park krajobrazowy delty rzeki Llobregat.
http://www.deltallobregat.cat/presentacio2_1/_5G1ICS7tAW58g3CiM-G8ywpth_RX9CcB9gIIhkCmc1q0fkw5g4OcYA
Przedziwne miejsce z mokradłami, zaroślami i ptakami w którym można by się wyciszyć i cieszyć naturą gdyby nie nieustanne hałasy silników samolotów z lotniska.
Można spokojnie dojść tam z T1 i z T2 (to już trochę dłuższy kawałek).


ImageImage
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 01 Lis 2022 22:12 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Przylatujemy do BCN wieczorem i poranny wylot mamy o 7:00 Vuelingiem z T1. Ile czasu przed lotem wystarczy przyjechać na T1? Nie będziemy w nocy na lotnisku stąd pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 02 Lis 2022 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
To zalezy czy nadajesz bagaz, czy musisz odprawiac sie na lotnisku...
Jesli bedziesz przyjezdzac juz odprawiony online tylko z podrecznym, to nie potrzeba duzo czasu. Bezpiecznie mozesz zalozyc 1,5h, Vueling zamyka gate 20min przed godzina wylotu.

W razie gdyby byla dluga kolejka na security w glownej hali (na czerwono), to zawsze polecam uderzac do security przy bramkach Barcelona-Madrid Puente (na niebiesko) - tam nigdy nie ma kolejek, tyle ze trzeba dolozyc kilka(nascie) minut spaceru.

Załącznik:
t1.jpg
t1.jpg [ 262.25 KiB | Obejrzany 1147 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
chris0o uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 07 Lis 2022 21:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Dziś zajęło mi 34 minuty od wyjścia z rękawa z terminalu 2 do dojścia pod Gate w T1. Trochę dłużej bo byłem na końcu FR i uciekł mi autobus transferowy
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group