Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Kwi 2019 15:05 

Rejestracja: 02 Mar 2019
Posty: 28
Lecę na fuertę w maju i mam przesiadkę na BCN (3 i pół godziny), bagaż rejestrowany. Pytanie mam jak usprawnić całą przesiadkę i jak ewentualnie wykorzystać czas, dodam że lecę 2+2.

Lecę Ryanair.


Ostatnio edytowany przez Polac 18 Kwi 2019 22:19, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty Turskish Airlines (z bagażem) do Hongkongu z Warszawy od 2413 PLN. Dużo terminów Loty Turskish Airlines (z bagażem) do Hongkongu z Warszawy od 2413 PLN. Dużo terminów
Wakacyjny przedłużony weekend w Budapeszcie za 610 PLN. Loty z Warszawy + apartament w centrum Wakacyjny przedłużony weekend w Budapeszcie za 610 PLN. Loty z Warszawy + apartament w centrum
#42 PostWysłany: 18 Kwi 2019 15:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Jeśli zostanie Ci wolny czas, to proponuję skorzystać z toalety na lotnisku.

w jaki inny sposób spodziewasz się wykorzystać ten czas?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Kwi 2019 00:05, edytowano w sumie 1 raz
2 w 1
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 26 Wrz 2019 21:09 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 2
Witam :) Wylątuję z Mexico City w grudniu do Barcelony, gdzie wg planu powieniem wylądować o 17:05. Myślę nad zakupem lotu o 18.45 do Krakowa... Wiem, że oba loty są na terminalu 1. Będę miał tylko bagaż podręczny. Ile czasu mi powinna zająć przesiadka na lotnisku El Prat w Barcelonie? Czy biorąc pod uwagę możliwe opóźnienie 0,5-1h, zdążę na lot do Krakowa? Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Wrz 2019 22:30 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@Marcin Skołucki
Nie byłem w takiej sytuacji, ale wydaje mi się- mylnie jak się okazało dzięki Gregggor że przylot z Meksyku wiąże się z kontrolą paszportową, po której zapewne będziesz przed kontrolą bezpieczeństwa,
Nawet bez opóźnienia lotu - przez Atlantyk - wydaje mi się że nie masz za dużo czasu , ale może wypowie się ktoś kto był .
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Wrz 2019 22:59 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 2
Będę leciał z przesiądką w Paryżu, więc w sumie będzie to już lot w strefie Schengen, jeśli to ma znaczenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Wrz 2019 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1980
srebrny
Abcn napisał(a):
wydaje mi się że przylot z Meksyku wiąże się z kontrolą paszportową, po której zapewne będziesz przed kontrolą bezpieczeństwa,

Pasazerowie na przylotach non schengen, po kontroli paszportowej (majac paszport biometryczny mozna skorzystac z automatycznych bramek), moga wejsc na glowna hale czesci schengen - nie ma potrzeby wychodzenia na zewnatrz i przechodzenia kolejnej kontroli bezpieczenstwa.
Przesiadki schengen-schengen sa rownie latwe, tyle ze trzeba brac pod uwage, ze ze skrajnych bramek A lub C do najdalszych bramek B mozna isc nawet i 10-15minut...

Marcin Skołucki napisał(a):
Witam :) Wylątuję z Mexico City w grudniu do Barcelony, gdzie wg planu powieniem wylądować o 17:05. Myślę nad zakupem lotu o 18.45 do Krakowa...

Vueling do Krakowa bedzie zamykac bramke 20min przed wylotem (18:25), wiec nawet z malym opoznieniem poprzedniego lotu powinienes zdazyc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 27 Wrz 2019 13:44 

Marcin Skołucki napisał(a):
Będę leciał z przesiądką w Paryżu, więc w sumie będzie to już lot w strefie Schengen, jeśli to ma znaczenie


Czyli jak z podrecznym to sprawdź czy aby na pewno chcesz i musisz lecieć do Barcelony :D

Zwłaszcza, że z CDG do Krakowa codziennie lata Easyjet
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
moich parę groszy odnośnie przesiadki:
Vueling, jak jeszcze mieszkałem w BCN, zamykał bramki na 10 minut przed odlotem, nie 20 - może to się zmieniło, nie wiem. To raczej mało znacząca informacja, bo po pierwsze, czasu (teoretycznie) na przesiadkę masz spoooorooo, po drugie Vueling na 80% albo więcej popołudniowych / wieczornych lotów i tak ma (miał jak nim latałem) opóźnienia.

Natomiast ja bym przede wszystkim sprawdził jak jest z puntktualnością tego lotu z Paryża do Barcelony. Tzn może nie ma się co obawiać, sprawdzaj dane na flightRadar i będziesz miał pojęcie. Natomiast jeśli opóźnień nie ma bądź nie są duże, to czasu na przesiadkę w Barcelonie masz bardzo dużo (a Vueling pewnie jeszcze trochę Ci go doda :) ). Poza tym warto pewnie rozważyć radę górnego jeśli Ci to połączenie CDG -> Kraków pasuje.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1980
srebrny
rw30 napisał(a):
moich parę groszy odnośnie przesiadki:
Vueling, jak jeszcze mieszkałem w BCN, zamykał bramki na 10 minut przed odlotem, nie 20 - może to się zmieniło, nie wiem. To raczej mało znacząca informacja, bo po pierwsze, czasu (teoretycznie) na przesiadkę masz spoooorooo, po drugie Vueling na 80% albo więcej popołudniowych / wieczornych lotów i tak ma (miał jak nim latałem) opóźnienia.

I jedno i drugie sie zmienilo - od co najmniej 1,5 roku VY zamyka bramki 20 min przed lotem a po wprowadzeniu zmian w rozkladzie punktualnosc znaczaco sie poprawila, zwlaszcza lotow wieczornych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ha, w marcu 2018 (czyli jakieś 1.5 roku temu) wyprowadziłem się z Barcelony : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 10 Paź 2019 18:26 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 2
Cześć, potrzebuję porady, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w lataniu :(

Warszawa Chopina - Barcelona BCN: 9:10 - 12:20 (lądowanie na Terminal 1)
Barcelona BCN - Oakland (OAK): 14:55 - 18:05 (start na Terminal 2)
bagaż podręczny + rejestrowany

Łącznie na przesiadkę jest ok 2,5h.
Gdy kupowałem bilet wydawało się wystarczająco, ale czym bliżej wylotu zaczynam się martwić czy mi się uda. Tym bardziej, że to lot międzykontynentalny, wiec czekają mnie pewnie dodatkowe kontrole.

Jakieś porady, podpowiedzi ?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 10 Paź 2019 18:32 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3344
złoty
Przejazd z jednego terminala na 2 to ok 10min. Wg mnie spokojnie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 10 Paź 2019 20:01 

Jak to ma na JEDNYM bilecie

Tu musi odebrać i nadać bagaż, a potrafią bagażowi się nie spieszyć
Góra
 PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Paź 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
MR93 napisał(a):
Cześć, potrzebuję porady, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w lataniu :(

Warszawa Chopina - Barcelona BCN: 9:10 - 12:20 (lądowanie na Terminal 1)
Barcelona BCN - Oakland (OAK): 14:55 - 18:05 (start na Terminal 2)
bagaż podręczny + rejestrowany

Łącznie na przesiadkę jest ok 2,5h.
Gdy kupowałem bilet wydawało się wystarczająco, ale czym bliżej wylotu zaczynam się martwić czy mi się uda. Tym bardziej, że to lot międzykontynentalny, wiec czekają mnie pewnie dodatkowe kontrole.

Jakieś porady, podpowiedzi ?
Pozdrawiam


Dobrze Ci się wydawało. Kontrola paszportowa na t2 to jakieś 10 sek (i to już po nadaniu bagażu i po security check), nigdy nie widziałem tam kolejki. Poranny lot z Wawy nie powinien byc opozniony.

Jeszcze się wynudzisz, zakładając że lot z Wawy nie spóźni się > 1h
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Paź 2019 21:25 

Lot LOT-em i szansa na całość na jednym bilecie

Z kilku ostatnich dni zdarzył sie taki "poranny" co wylądował 13:56, poza tym dzisiaj wszystkie opóźnione
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:25 

Rejestracja: 10 Paź 2019
Posty: 2
-- 11 Paź 2019 09:17 --

rw30 napisał(a):
Dobrze Ci się wydawało. Kontrola paszportowa na t2 to jakieś 10 sek (i to już po nadaniu bagażu i po security chęci), nigdy nie widziałem tam kolejki. Poranny lot z Wawy nie powinien byc opozniony.

Jeszcze się wynudzisz, zakładając że lot z Wawy nie spóźni się > 1h


Mimo tego, że muszę odebrać bagaż i nadać go jeszcze raz ?
Mam dwa oddzielne bilety na oba loty. :/

-- 11 Paź 2019 09:25 --

Wprowadziłem Was w błąd....
Ponieważ mam dwa oddzielne bilety na lot, a to wiąże się z ponownym nadaniem bagażu :/
Z Warszawy do Barcelony - LOT
Barcelona Oakland - Norwegian

Myślicie, że w takiej sytuacji wszystko będzie ok, czy będą problemy ?

Sory za wprowadzenie w błąd.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Paź 2019 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Paź 2019 09:54 

Na dwoje babka wróżyła, bo to duże lotnisko i trzeba odebrać, nadać bagaż rejestrowany

Ostatnie loty LOT lądowały od 12:10 do 13:56, prawie wszystkie ileś tam opóźnione
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Paź 2019 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@MR93 : na ile przed odlotem musisz zdać torbę w Norwegian?

i nie, nie wprowadziłeś nas (przynajmniej mnie) w błąd nie pisząc że masz dwa oddzielne bilety i że będziesz musiał ponownie nadać bagaż - byłem o tym przekonany od samego początku :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Paź 2019 17:23 

...........

Odprawa na check in w Norwegian rozpoczyna się na locie do USA 3 godziny, a kończy 60 minut przed lotem

Dzisiejszy lo 437 lądowanie 12:55, a gdzie tam odbiór z taśm bagażu nadawanego


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Paź 2019 20:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Paź 2019 20:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Zachowajmy spokój, proszę.
(niezależnie od mieszkania czy nie-mieszkania), myślę że wiemy że zdążenie zależy od tego czy w WAW będzie śnieg, może w BCN ulewa, + czy bagaż wyjedzie po kilku/dziesięciu minutach czy dużo później.
Samo wyjście z T1 po odebraniu bagażu i przejazd do T2 to kwestia pół godziny (brzemia pisze o tym ile minut jedzie autobus wahadłowy) , zatem @MR93 masz jakieś 30+kilka minut zapasu w przypadku opóźnienia/sumy opóźnień, zakładając że bagaż wyjedzie w pół godziny (czy kilka minut mniej).
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group