Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Sie 2014 12:54 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 16
Jest szpital Sant Pau, wejście za 4e zamiast 8e, a z przewodnikiem (po hiszpańsku lub katalońsku) za 7e zamiast 14e.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 07 Paź 2014 19:41 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Do czegoś oprócz Sagrady warto kupić bilet on-line?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Paź 2014 19:52 

H778 napisał(a):
Do czegoś oprócz Sagrady warto kupić bilet on-line?

Wszędzie warto. Unikniesz kolejek, np. Park Guell.
Góra
 PM off
H778 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 07 Paź 2014 19:59 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
Camp Nou!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
H778 lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 07 Paź 2014 20:49 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Dzięki, a może wiecie, jak rozwiązać problem kupna ulgowego biletu na CN przez internet? Jest tylko kategoria Youth dla dzieci do 12 lat, a dla studentów nie ma (w cenniku jest).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Paź 2014 20:56 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
Ostatnio byłem pod Sagrada i kolejki do biletów ogromne... więc dla mnie tylko i wyłącznie bilet online. Jednak i tak nie miałem zamiaru wchodzić do środka. No i jak ktoś chce jechać bezpośrednim A2 (~30min, 5,9E) na lotnisko z Placa de Catalunya to polecam skorzystać z automatu (płatność chyba tylko kartą), bo kolejka do przednich drzwi na kilkadziesiąt osób ostatnio (ok.19:00) a z biletem z automatu kolega wszedł środkowymi drzwiami bez kolejki. Co do plaży w Barcelonie: można ewentualnie zamoczyć nogi, mimo że było gorąco to niewielu ludzi się kąpało w morzu. Parę metrów od brzegu unosiła się jakaś chmara śmieci a spacerując brzegiem naszym oczom ukazał się piękny obmyty biały już szczur :D
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 07 Paź 2014 21:20 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Ja polecam z kolei coś z innej beczki - CosmoCaixa Barcelona. Niby "muzeum" nauki i techniki, jednak bardzo interaktywne i zdecydowanie jak dla mnie jedna z najfaniejszych atrakcji BCN. Bylismy z dziewczyną niejako z przypadku, a zdecydowanie najlepsza niespodzianka. Muzeum przeogromne, niesamowity las tropikalny w środku, pełno stanowisk do przeprowadzania samemu określonych doświadczeń. Polecam każdemu i podkreślam, że nie jest to tradycyjne nudne muzeum :) Bilet bardzo tani, nie pamiętam już na tą chwile, ale chyba około 3 euro.

http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... lonia.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Paź 2014 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 2
Czy ktoś proponował Oceanarium w Barcelonie? To największy tego typu obiekt w Europie. Na mnie zrobił niesamowite wrażenie. Polecam szczególnie odwiedzić z dziećmi ;) jest dla nich mnóstwo atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 08 Paź 2014 15:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
chris0o napisał(a):
Ostatnio byłem pod Sagrada i kolejki do biletów ogromne... więc dla mnie tylko i wyłącznie bilet online.

My w lipcu staliśmy tylko pół godziny. Niestety nie było już biletów z wejściem na wieże. Potem 1,5 h do godziny wejścia więc w tym czasie poszliśmy coś zjeść.
Bilety online to dobry pomysł ale jedynie dla tych którzy znają trochę miasto i są w stanie dojechać na ustalony czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 18 Paź 2014 15:05 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Z chyba wcześniej niewymienionych miejsc to jeszcze Hospital St. Pau (jak zobaczyliśmy to było "wow, ale że to był szpital?!") i mało znane miejsce, które powstało niedawno Gaudi Experiencia www.gaudiexperiencia.com, wstęp dla dorosłych 9e, a do 14 roku życia 7,5 (mieliśmy akurat kupony zniżkowe, więc zapłaciliśmy połowę kwoty). Tanio nie jest i dużo czasu tam się nie spędzi, ale wg mnie warto. Ciekawe jest też muzeum morskie (usytuowane w dawnych, odrestaurowanych stoczniach), zwłaszcza część z wystawą o historii podróżowania.
Natomiast zdecydowanie nie polecam Poble Espanol. Rozczarowanie wyjazdu. Jest bałagan (jeśli chodzi o ustawienie budynków) i trudno nawet z mapką ogarnąć jak tam się poruszać, żeby było w miarę po kolei i w sumie niezbyt widać zróżnicowanie w architekturze, a dodatkowo ma się wrażenie, że jest to miejsce opanowane przez Rosjan. Nie dość że same rosyjskie wycieczki (no co jeszcze tak nie dziwi) to w wielu kramach sprzedają Rosjanie, a w niektórych napisy występują TYLKO po rosyjsku... nie mam nic do Rosjan, ale w takim miejscu chyba o coś innego chodzi i z założenia to miała być "Hiszpania w pigułce".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 19 Paź 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
zdecydowanie popierem to o hospital st pau, bardzo ciekawe miejsce
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Paź 2014 22:45 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
a czy ktoś widział budowę castellers, czyli katalońskiej specjalności, wież z ludzi? Na ichniejszych stronach reklamują się, że budują je niemal codziennie wieczorem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 20 Paź 2014 00:38 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Gollum napisał(a):
a czy ktoś widział budowę castellers, czyli katalońskiej specjalności, wież z ludzi? Na ichniejszych stronach reklamują się, że budują je niemal codziennie wieczorem


Tak, widziałam trening Castellers de la Vila de Gràcia. Polecam. Treningi odbywają się częściowo na ulicy a częściowo w specjalnej hali ćwiczeniowej. Warto iść chociażby po to, żeby zobaczyć jak takie coś integruje ludzi, widać całe kilkupokoleniowe rodziny, które w tym uczestniczą! Jak przyszliśmy to od razu znaleźli wśród uczestników chłopaka, który mówił po angielsku i opowiedział nam co i jak. Na ich stronie internetowej jest kalendarz z terminami treningów, ale jak chcesz się upewnić czy danego dnia będą to napisz do nich. Są bardzo przyjacielscy i otwarci na turystów, więc na pewno Ci odpiszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:16 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
a możne te treningi fotografować? Błyskanie lampami raczej nie pomaga w wymagającej skupienia robocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:56 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Pewnie, że można fotografować! My zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz robiliśmy zdjęcia bez lampy i wyszły świetnie. Wewnątrz jest bardzo jasno, więc lampa nie powinna być konieczna. Jak nie jesteś pewien czy lampa nie będzie im przeszkadzała to możesz zapytać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 20 Paź 2014 12:20 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Gdy widzę, że może przeszkadzać (vide świątynie), zawsze pytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 20 Paź 2014 17:29 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
Gollum napisał(a):
Gdy widzę, że może przeszkadzać (vide świątynie), zawsze pytam.


Niestety jesteś w mniejszości :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 20 Paź 2014 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Gollum napisał(a):
Gdy widzę, że może przeszkadzać (vide świątynie), zawsze pytam.

ale kogo pytasz jak masz tłum ludzi?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Paź 2014 18:20 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
nie chodziło o pytanie tłumu ludzi tylko np. o walenie fleszem po akwariach w oceanarium, gdzie wyraźnie jest napisane, żeby nie używać lampy i nie dotykać szyb, czy gdy tak jak w wyżej opisanym przypadku jest się gościem na treningu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 20 Paź 2014 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Sofii napisał(a):
nie chodziło o pytanie tłumu ludzi tylko np. o walenie fleszem po akwariach w oceanarium, gdzie wyraźnie jest napisane, żeby nie używać lampy i nie dotykać szyb, czy gdy tak jak w wyżej opisanym przypadku jest się gościem na treningu.

mi się wydaje, że oni robiąc tą wieżę są tak na tym skoncentrowani, że nie zwracają uwagi ni na tłum ni na flesze...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group