Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 04 Sty 2018 21:44 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Co więcej - kupując online omijasz kolejki, co jak dla mnie jest największym atutem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#242 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:24 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
heloł :)
czy był ktoś w Boże Ciało w Barcelonie ? jak jest wtedy ze sklepami, restauracjami czy muzeami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 10 Sty 2018 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wejdz na stronę konkretnego muzeów i na pewno jest tam wyszczególnione co i jak. A Supermercad u przybyszy z bliskiego wschodu chyba zawsze otwarty :)
Góra
 Profil Relacje PM off
iffona uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:16 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Boże Ciało nie jest dniem wolnym w Barcelonie ( ale zob.np L'ou com balla http://lameva.barcelona.cat/culturapopu ... us-christi )
Zesłanie Ducha Świętego -Zielone Świątki- jest [poniedziałek 21 maja]
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
iffona uważa post za pomocny.
 
      
#245 PostWysłany: 11 Sty 2018 11:23 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
dzięki, jeszcze nie mam szczegółowego planu zwiedzania Barcelony, bo najpierw czeka mnie Lizbona i Porto,
będę między 26 maja a 2 czerwca, więc zielone świątki omijam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 24 Sty 2018 18:38 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Casa Batlló - nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, liczyłem na więcej biorąc pod uwagę cenę biletu.
Sagrada Família - warto, choćby nawet podstawowy bilet.
Kolejka z wieży Torre Sant Sebastià, która znajduje się przy starym porcie niedaleko Hotelu W - warto, świetny widok.
Park Güell - sam park obowiązkowy, niewielka część płatna (warto, aczkolwiek jak ktoś chce zaoszczędzić 7,5 - 8,5 Eur to myślę, że śmiało można odpuścić).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.
 
      
#247 PostWysłany: 25 Sty 2018 12:19 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 41
Mam podobne odczucia - Casa Batllo w ogóle odpuściliśmy ze względu na cenę, może nadrobimy przy kolejnej wizycie :).
Sagrada - tutaj przyznam, że też się trochę wahałam, bo nie jestem jakąś wysoce religijną osobą, ale jednak kupiliśmy bilety - zdecydowanie było warto i będę namawiać każdego.
Park Guell - zgadzam się. Jak ktoś chce zaoszczędzić - to nawet bez wejścia do tej płatnej części może super spędzić czas.
Jeśli o oszczędzaniu mowa to wspomnę jeszcze o wejściu/wjeździe na Montjuic - polecam opcję: "pieszo".
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mzukowski uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 25 Sty 2018 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wszystko rzecz gustu.
Dla mnie Sagrada Familia to opcja "kusząca" w takim sensie że być i nie zajrzeć?
No i odwiedziłem, ale nie zachwyciła mnie, być może dlatego, że nie czuć tam Boga wg mnie, bardziej to pokazowe jest aniżeli inne kościoły, w porównaniu do Watykanu i bazyliki św. Piotra to właśnie dla mnie dużo słabiej wypada, ale architektura ciekawa. Natomiast z zewnątrz robi na mnie bardzo duże wrażenie elewacja i rzeźby.

13 euro na bilet zdecydowanie wolałbym zainwestować w co innego,
jak choćby ponowny wyjazd na Tibidabo, po prostu lubię fajne, ładne miejsce i piękny widok, a tak tam jest dla mnie.
Dlatego też poleciłbym Park Guell , całe wzgórze Montjuic - na zamku nie byłem, oblazdłem wkoło, przy wejściu do zamku idzie się 20 metrów prosto a nie w prawo i jest ścieżka wokół murów plus piękne widoki i ławki. Można życie w porcie też poobserwować. Sporo schodów skracających drogę, więc wyjście wg mnie bardzo fajne, niekoniecznie autobus.



.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mariusz Sa lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 27 Sty 2018 12:29 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Mnie niestety na Tibidabo nie wystarczyło już czasu, bo rzeczywiście w Barcelonie sporo ciekawych miejsc do zobaczenia.

Dodam może jeszcze, że teraz częściowo płatny obszar w Parku Guell jest remontowany, stąd nieco odbiera to uroku. I co ważne, jeśli kupicie bilet na konkretną godzinę to lepiej się zmieścić w przedziale czasowym podanym na bilecie, bo później może być problem z wpuszczeniem z uwagi na sporą ilość osób w części płatnej. Ja akurat spóźniłem się kilka minut i osoba przy wejściu niezbyt zadowolona z tego powodu była. Gdzieś zadzwoniła i ostatecznie udało się wejść, ale jak powiedziała tylko dlatego, że nie ma zbyt wielu osób w części płatnej. Lepiej więc nie ryzykować zwłaszcza w sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 24 Mar 2018 20:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Tibidabo warto? trochę trudno się tam dostać. Ktoś jechał T2A z placu Katalońskiego ? ile czasu na to poświęcić? nie wiem jak zaplanować czas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 24 Mar 2018 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@brzemia
Tibidabo to są przede wszystkim widoki w stronę miasta/morza jak i na druga stronę (nie tak efektowny widok ale z brak laku może się podobać). Możesz zajść do kościoła (niewielki, w środku skromny) i do wesołego miasteczka (ale jak byś jechała z dziećmi to pewnie byś nie miała wątpliwości). No i sam dojazd tam (wcale nie taki trudny...) jest atrakcją samą w sobie; najpierw wjazd kolejka zębata a potem przejście w stronę Tibidabo, mijając antenę. Oczywiście jak pojedziesz T2A to raz, że zapłacisz więcej a dwa, że miną Cię te krajobrazowe atrakcje.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 24 Mar 2018 20:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czyli S1 lub S2 potem FV Vallvidrera Superior a an końcu autobus 111, czas oko godziny w 1 stronę. wszystko na T-10 ?
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
#253 PostWysłany: 24 Mar 2018 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@brzemia
Tak, wszystko na 1 przejeździe T-10. Ja polecam zrezygnowanie z busa i przejście piesze tą trasą udając się tam. Z powrotem można jechać busem.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 24 Mar 2018 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 810
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
A tramwaj już tam nie jezdzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 24 Mar 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@DonCorrado
Jeździł ale tylko do pewnego miejsca, gdzie zaczynała się kolejka bezpośrednio do Tibidabo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 25 Mar 2018 10:39 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@DonCorrado i wszyscy zainteresowani, Niebieski Tramwaj nie jeździ bez określonej daty przywrócenia, do 2020 najwcześniej, a może wcale nie.
https://www.vilaweb.cat/noticies/desene ... de-retorn/ (j. kat.)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#257 PostWysłany: 25 Mar 2018 21:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
A gdzie mozna na zywo zobaczyc pokaz flamenco?

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 25 Mar 2018 21:39 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Np: https://theculturetrip.com/europe/spain ... barcelona/
Wpisz sobie w google "flamenco barcelona live".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 26 Mar 2018 00:54 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Fajnie że trafiłem na ten wątek, niedługo wykorzystam wiele informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 26 Mar 2018 20:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sa sytuacje w ktorych bede musial zastosowax taxi lub ubera. Czy uber w Barcelonie działa sprawnie? Kiedys czytalem ze w Hiszpanii jest nielegalny.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group