Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 358 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 26 Kwi 2017 13:05 

Loty: 2
Kilometry: 16 498
A ja mam pytanie o bilety, czy kupując bilet na daną godzinę np. w Muzeum Guell to czy osoby sprawdzające bilety/ochrona przymyka oko na to że nie przyjdzie się na swoją godzinę i będzie można wejść np. 30 minut później czy są bardzo restrykcyjni ?

PS. wklejam swój plan zwiedzania na 4 dni, może się komuś kiedyś przyda ;) Może też swoje uwagi zaproponujecie aby zwiedzanie było bardziej efektywne ? :)

I dzień

1) La Rambla
Wzdłuż ramblii idąc od strony morza:
Statua K.Kolumba
Palau Güell
Plaça Reial
Gran Teatre del Liceu (z zewnątrz)
La Boqueria – targ
Font de Canaletes- Fontanna z 4 kranikami ;)
Plaça de Catalunya

Casa Milà (z wejściem do środka)
Casa Batlló (z zewnątrz)

II dzień

Catedral de la Santa Creu i Santa Eulàlia – (8-12:45 wejście za darmo) + wejście na dach
La Monumental
Sagrada Familia (z wejściem do środka, bez wjazdu na wieżę)
Arc de Triomf
Parc de la Ciutadella
Basílica de Santa María del Mar
Museu Picasso

Wieczorem
Bunkers del Carmel- winko i tętniący życiem park z podobno bardzo ładnym widokiem na miasto

III dzień
Parc del Laberint d'Horta
Park Güell
Camp nou

Wieczorem
Barri Gótic - chęć zobaczenia po zmroku tych świetnych uliczek

IV dzień
Plaça d'Espanya
Montjuïc- wzgórze + Stadion Olimpijski + inne zabytki
Leniuchowanie na plaża Barceloneta

Wieczorem
Fontanna Magica
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#202 PostWysłany: 26 Kwi 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@‌tentyp1‌
Dość dobry plan. O której zaczniesz zwiedzanie pierwszego dnia?

#203 PostWysłany: 26 Kwi 2017 13:12 

namteH napisał(a):
@‌tentyp1‌
Dość dobry plan. O której zaczniesz zwiedzanie pierwszego dnia?

O 10 przylatujemy do Barcelony, także o 11 planuje zostawić bagaże w apartamencie (ul. Av. República Argentina) i stamtąd udać się bezpośrednio metrem pod pomnik Kolumba.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#204 PostWysłany: 26 Kwi 2017 13:45 

niebieski
Jechodzi chodzi o palau Guell, to wszystko zależy od ilości osób chcących wejść na daną turę. Jak masz kupioną wejściówkę, to módl się, żeby nie padało. Wtedy będzie zamknięty dach. W grudniu 2 razy przekładałem wejście, ale kupowałem bilet w kasie, tuż przed wejściem.

@namteH: polecasz coś szczególnego dla 10letniego dziecka? Wizyta weekendowa 5-9.05 z wizytą na meczu w sobotę

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
jerzy5 lubi ten post.

#205 PostWysłany: 26 Kwi 2017 16:55 
Awatar użytkownika

Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Jak zostanie Wam trochę czasu 3 dnia, polecam zobaczyć klasztor Pedralbes z przepięknym dziedzińcem. Znajduje się on ok. 2 km od Camp Nou.

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
 Relacje PM off  

#206 PostWysłany: 26 Kwi 2017 17:11 

Loty: 31
Kilometry: 49 848
Muzeum Picassa przełóżcie na niedzielę, bo wtedy wjazd jest za darmo ;) inna sprawa, że kolejka bedzie do Madrytu :lol:
 Relacje PM off
makdeb lubi ten post.

#207 PostWysłany: 26 Kwi 2017 17:23 
Awatar użytkownika

Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Polecam w piątki wieczorem (od około 21-22) odwiedzić Placa Del Rei.
https://goo.gl/maps/6DmCoDagUBn
Jest zespół który gra średniowieczne melodie, a tłumek na placu próbuje tańczyć średniowieczne tańce. Fajny klimat.

http://www.barcelonacreativa.info/balls ... a-del-rei/
Cytuj:
The Associacion of dances of Plaça del Rei encourage for almost the entire season Barcelona’s citizens with dances and musical performances typical of the catalan culture.
From Easter to late June, and from October to late December, we may join the weekly dance and traditional Catalan music in the square of the Gothic Quarter. Thus, a space for popular culture is created in an emblematic place of Barcelona.
“Els divendres de música i dansa“ is a festival that has been active for decades. The meeting is always in the evening: at 21.30 is used to make a dance workshop for children, and at 22:00 starts the music and dancing.

http://www.divendresrei.cat/
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#208 PostWysłany: 26 Kwi 2017 23:15 
Awatar użytkownika

Niedaleko od Sagrada Familai jest szpital św. Pawła. jakby to dziwnie nie zabrzmiało, według mnie naprawdę warto zobaczyć.
 Relacje PM off  

#209 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:33 

kat_lee napisał(a):
Muzeum Picassa przełóżcie na niedzielę, bo wtedy wjazd jest za darmo ;) inna sprawa, że kolejka bedzie do Madrytu :lol:

Dzień pierwszy to 3 maja czyli środa, a w niedzielę mamy wylot o 7 rano, dlatego plan zwiedzania kończy się na sobocie ;) . Jednak wolę zapłacić te 10 € i na spokojnie pozwiedzać :D
 Relacje PM off  

#210 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:44 
Awatar użytkownika

srebrny
billy napisał(a):
Niedaleko od Sagrada Familai jest szpital św. Pawła. jakby to dziwnie nie zabrzmiało, według mnie naprawdę warto zobaczyć.

w ogóle to powinien być punkt obowiązkowy dla turystów odwiedzającyh Barcelonę. Miejsce mało znane acz bardzo fajne.
 Relacje PM off
billy lubi ten post.

#211 PostWysłany: 27 Kwi 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Loty: 92
Kilometry: 121 214
niebieski
@‌tentyp1‌ Nie wiem w jakich godzinach planujesz wejście do Sagrady Familii. Jeśli masz w tym zakresie pole manewru to polecam szczególnie godziny popołudniowe - pewnie tak od 16 i późniejsze. Jest to o tyle istotne, że w Sagradzie Familii jest bardzo dużo witraży. Te od zachodniej strony są utrzymane w tonacji ciepłej (żółtej, pomarańczowej, czerwonej) i po prostu po południu jak słońce przez nie prześwieca to całe wnętrze Sagrady mieni się tymi barwami. I wtedy te wnętrza nabierają jeszcze bardziej niesamowitego charakteru. Analogiczny efekt jest wcześnie rano, z tym, że okna od strony wschodniej są utrzymane w tonacji chłodnej (zielonej i niebieskiej). W środku dnia, gdy słońce oświetla dach nie ma takiego efektu :(
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#212 PostWysłany: 27 Kwi 2017 11:40 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@‌tentyp1‌
Być może pytanie wyda Ci się dziwne, ale: jesteś pewien, że chcesz iść podziwiać obrazy Picassa? Ja wiem, że ludzie tam idom i płacom kasem itp ale zastanawiałeś się nad tym czy na pewno TY chcesz tam iść? W MNACu też jest sporo obrazów, także jakieś prace Picassa a przy tym nie ma kolejek, jest taniej (w soboty po południu za darmo) i jeszcze można wyjść na taras na dachu.

@‌Mlody‌
Nie ma pojęcia :?

#213 PostWysłany: 27 Kwi 2017 16:33 

Loty: 18
Kilometry: 25 110
Mlody napisał(a):
Jechodzi chodzi o palau Guell, to wszystko zależy od ilości osób chcących wejść na daną turę. Jak masz kupioną wejściówkę, to módl się, żeby nie padało. Wtedy będzie zamknięty dach. W grudniu 2 razy przekładałem wejście, ale kupowałem bilet w kasie, tuż przed wejściem.

@namteH: polecasz coś szczególnego dla 10letniego dziecka? Wizyta weekendowa 5-9.05 z wizytą na meczu w sobotę

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Może spodoba mu się labirynt w Parku Horta?

Wieczorem przy Torre Agbar funkcjonuje instalacja świetlna, która przenosi nasz dźwięk na barwę i ruch instalacji świetlnej.

Na deser lodziarnia Eyescream and friends, lody jakby w kształcie duchów.
 Relacje PM off  

#214 PostWysłany: 27 Kwi 2017 17:15 

ja korzystałem z autobusu turystycznego
http://barcalena.pl/barcelona-transport/bus-turistic/
3 linie , zatrzymuje się na przystanku i wsiadasz i wysiadasz kiedy masz ochotę, dostajesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami turystycznymi i słuchawki (brak lektora polskiego), kupiłem bilet na 2 dni , kosztowało to ponad 30 Euro , według mnie warto
 Relacje PM off  

#215 PostWysłany: 28 Kwi 2017 11:31 

namteH napisał(a):
@‌tentyp1‌
Być może pytanie wyda Ci się dziwne , ale: jesteś pewien, że chcesz iść podziwiać obrazy Picassa? Ja wiem, że ludzie tam idom i płacom kasem itp ale zastanawiałeś się nad tym czy na pewno TY chcesz tam iść? W MNACu też jest sporo obrazów, także jakieś prace Picassa a przy tym nie ma kolejek, jest taniej (w soboty po południu za darmo) i jeszcze można wyjść na taras na dachu.

Rzeczywiście, podjęliśmy decyzję że rezygnujemy z Muzeum Picassa gdyż towarzyszki podróży nie były nim zainteresowane ;) Za to zwiedzimy Barri Gótic za dnia, a następnego dnia Barri Gótic wieczorkiem ;-)

Dzięki wszystkim za porady, oby tylko pogoda dopisała ;-) !
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#216 PostWysłany: 29 Kwi 2017 20:54 
Awatar użytkownika

rw30 napisał(a):
billy napisał(a):

w ogóle to powinien być punkt obowiązkowy dla turystów odwiedzającyh Barcelonę. Miejsce mało znane acz bardzo fajne.

Podpisuję się obiema rękami.
Dla mnie to było miejsce, które najbardziej zaskoczyło mnie w Barcelonie i nie wiem czy w związku z tym nie wywarło na mnie największego wrażenia. Jadąc tam nic o nim nie wiedziałem i trafiłem trochę przypadkowo pokierowany przez hiszpankę.
Może nie jest to jakiś hiper top list "must see" ale właśnie przez to bardziej wbija się w pamięć. Spodziwałem się, że zastanę w Barcelonie super hiper sławną Sagrada Familia i na pewno wbije mnie w ziemię. Jakoś tak głeboko nie wbiło choć wrażenie zrobiła na pewno. Nie sprostała jednak wyobrażeniom. Fasada frontowa owszem, zarąbista ale juz od tyłu jakoś tak z grubsza po łebkach kanciasto wykute w zupełnie innym stylu itd. Park Guel czy wille Gaudiego też były mi znane i spodziewałem się czegoś więcej od: Aha to tak wygląda w naturze a nie na zjęciach. Po szpitalu nie spodziewałem sie niczego, bo czegóż mozna spodziewac się po szpitalu? Nawet byłem trochę zdziwiony, że mnie tu pokierowano, bo i po co do szpitala? A okazało się, że szpital moze wyglądać jak nie szpital.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#217 PostWysłany: 01 Maj 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Loty: 164
Kilometry: 195 089
pod koniec maja będąc w Barcelonie oprócz stałych punktów chcę zobaczyć kilka mniej oczywistych miejsc.
centrum między Montjuïc a Agbar Tower zaliczę z buta, mam kilka dni na to :)
ale co zaproponujecie na obrzeżach miasta? gdzie warto podjechać metrem/komunikacją? (mam do dyspozycji 8 biletów, 2 są zarezerwowane z i na lotnisko)

zastanawiam się nad wyprawą Camp Nou / Parc de Pedralbes / Monasterio de Pedralbes / Parc de Cervantes ?
czy bez kupowania wstępów ma to sens? czy z "zewnątrz" zobaczę coś atrakcyjnego? a może warto wydać kasę na jakiś bilet wstępu.

czy będą na Tibidabo i odwiedzając Parc del Laberint d'Horta warto zboczyć z trasy i podejść jeszcze do Casa Figueres / Monestir de Santa Maria de Valldonzella / ogród de La Tamarita?
czy raczej bez biletów wstępu można sobie darować bo i tak nic ciekawego nie ujrzę?

Bunkers de Can Baró zamieram odwiedzić wieczorem w moje urodziny z butelką wina :mrgreen:
a może macie jeszcze inny pomysł?
 Relacje PM off  

#218 PostWysłany: 01 Maj 2017 18:21 

Loty: 209
Kilometry: 229 095
srebrny
4989341 napisał(a):
ale co zaproponujecie na obrzeżach miasta? gdzie warto podjechać metrem/komunikacją?

Ja zaliczylem Badalone - na bilecie T10 mozna tam dojechac. Fajne miasteczko, przyjemne plaze, molo - takie do poszwedania sie bez celu. Moge z czystym sumieniem polecic.
 Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.

#219 PostWysłany: 17 Lip 2017 17:39 

niebieski
Czy czas trwania festiwalu La Merce (ma trwać 20-25.09, ja byłbym w Barcelonie od 24) to dobry czas na pierwszą wizytę w Barcelonie? Czy wszędzie mega tłum, ciągły hałas, rano na ulicach kupa śmieci i 3x dłuższe kolejki do wszystkiego?
 Relacje PM off  

#220 PostWysłany: 17 Lip 2017 17:46 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@chris0o
Dobry, szczególnie warto zostać na finał, czyli pokaz fajerwerków z muzyką w tle na pl España (Piromusical).
Jakkolwiek, warto wykorzystać tą okazję, którą daje właśnie La Merce, a nie skupiać się na "podstawowych" atrakcjach. Program zwykle jest bardziej nasycony po południu i wieczorem więc z rana można skoczyć na plażę czy obejść najbardziej typowe miejsca. Po za tym, z okazji tego święta miasta, wejścia do niektórych muzeów są bezpłatne.
W Barcelonie nigdy nie zostawiają śmieci po imprezach, bo ostatni "punkt programu" to jest zawsze przejazd ekip sprzątających.
Abcn lubi ten post.
chris0o uważa post za pomocny.

[ 358 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości