Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 08 Maj 2016 14:44 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 13
proszę, rzućcie okiem na poniższy plan barcelońskiego zwiedzania (czwartek- niedziela).
pierwsza wizyta w Barcelonie, nie znam miasta i ciekawi mnie, czy to, co zaplanowałam ma w ogóle ręce i nogi ;)


dzień pierwszy - czwartek:
spacerem
1) Arc de Triomf
2) Casa Battlo - o 9:00 wejście (ile czasu liczyć na zwiedzanie?)
3) Casa Mila - stamtąd już metro
4) Sagrada Familia (ile czasu liczyć "w środku"? nie wiem, czy wykupić bilet na czwartek czy na inny dzień), dalej spacerem do szpitala
5) Hospital de Sant Pau - zwiedzanie z przewodnikiem 12:00 lub 13:00 (ile czasu to zajmuje? nie mogłam nigdzie znaleźć tej informacji)
6) obiad w Trencadis obok szpitala
7) Parc Guell - około 16
8) wieczorne szlajanie się po Barri Gotic

dzień drugi - piątek:
1) parc Ciutadella
2) Estacio de Franca Franca
3) Barri G. - w tym koniecznie Basilica Santa Maria del Mar i Katedra św. Eulalii
4) obiad w la Fonda w porcie
5) spacer wzdł. plaży i portu do pomnika Kolumba
6) la Boqueria
7) pl. Catalunya
(w tym przedziale czasowym ewentualnie można "wcisnąć" zwiedzanie Sagrady przeniesione z czwartku?)
8) labirynt Horta
9) Tibidabo

dzień trzeci - sobota:
1) Montserrat (zakładam, że maks do 16 wrócimy - poprawcie, jeśli jestem w błędzie)
2) chwila na plaży, jakiś posiłek coby nabrać sił ;)
3) Montjuic (wjazd kolejką z plaży?)
4) zejście w stronę MNAC, pokaz fontann

dzień czwarty- niedziela (o 18:25 odlot z Girony, więc nie ma za dużo czasu):
1) MNAC - skorzystam z darmowej pierwszej niedzieli miesiąca ;)
2) Muz. Picasso


a może warto coś jeszcze dorzucić? albo wykreślić?
wszelka krytyka, poprawki i nowe pomysły mile widziane :)


Ostatnio edytowany przez zireaell, 08 Maj 2016 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#182 PostWysłany: 08 Maj 2016 15:15 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
Sagrada Familia - godzina wystarczy, to nie jest wielki obiekt, chyba że wjeżdżacie na górę. Dodatkowo trzeba doliczyć z pół godziny na obejście bazyliki dookoła i dokładne oglądnięcie jej z zewnątrz.
Casa Batllo i La Pedrera - idźcie tylko, jeśli lubicie secesję;) - zdzierają za bilety. W Casa Mila najciekawszy jest dach, tam można posiedzieć i z godzinę.
Z Montserrat nie wrócicie przed 16, chyba że interesuje was tylko klasztor, bez chodzenia po szlakach górskich. A żeby w pełni zobaczyć panoramę kompleksu trzeba się przejść.
Montjuic - warto poświęcić zdecydowanie więcej czasu. Macie tam znakomite muzeum MNAC (wiem, idziecie w ostatni dzień;), kompleks olimpijski, zamek, muzeum Miró, teatr grecki, mnóstwo ładnych ogrodów. Wszystko do podejścia na piechotkę, ale wbrew pozorom można się nachodzić, wzgórze jest rozległe.
Na Tibidabo trzeba poświęcić więcej czasu, chyba że chcecie sobie tylko wjechać tramwajem, a potem kolejką szynową. Wejście na piechotę zajmuje ponad godzinę.
Muzeum Picassa bez szału, ale jeśli to "darmowa niedziela" to przygotuj się na dłuuuugą kolejkę.
W Parc de la Ciutadella naprawdę warto odwiedzić ZOO i pokazy delfinów, ale to ze 3 godziny wyjęte z życiorysu.
Katedra - zaplanujcie wizytę do 12.30, będziecie mieli wejście za darmo.
La Boqueria po południu jest pustawa, bez życia. Lepiej wybrać się rano.
Parc Guell - najbardziej ikoniczne miejsca (ławeczka, kolumnada itp.) są biletowane. Podobno wczesnym rankiem i późnym wieczorem można wejść za darmo, ale nie mam potwierdzenia.

Ogólnie plan bardzo ciekawy, ale mocno napięty. Weźcie dobre buty;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2016 19:52, edytowano w sumie 1 raz
Batllo'
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 08 Maj 2016 15:49 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 13
dzięki wielkie!

Sagrada Familia - wjeżdżać na pewno nie będziemy, chodzi tylko o wejście do środka, bez przewodnika. Czyli liczę 2h, bo pewnie będę chciała zrobić milion zdjęć spacerując wokół katedry ;)
Casa Batllo - tu planowałam wejść, a La Pedrera tylko do obfotografowania z zewnątrz. Ale może faktycznie odpuścimy wnętrze Casa Batllo.
Montserrat - nawet jeśli by jechać pierwszym porannym pociągiem? W planie było, żeby faktycznie przejść się trochę po okolicy…
Montjuic - kurde, nie ma tego gdzie upchnąć, aby było więcej czasu… :(
Tibidabo - chodzi tylko o panoramę, plus Sagrat Cor. do samego parku rozrywki wchodzić nie planujemy.
Picasso w takim razie wykreślę, aż takimi fanami sztuki nie jesteśmy ;)
Parc de la Ciutadella - będziemy mieszkać zaraz obok, więc może i się skusimy na te delfiny i ZOO.
Basilica Santa Maria del Mar i Katedra św. Eulalii - do obu można wejść za darmo w odpowiednich godzinach i taki jest właśnie plan.
La Boqueria - a w niedzielę rano też będzie pełna?

i jeszcze jedno pytanie: BarcelonaCard na 2 dni (18 euro) - przy takim planie chyba warto kupić na te pierwsze 2 dni? czy zostać przy bilecie T10?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2016 19:55, edytowano w sumie 1 raz
Batlló
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 08 Maj 2016 17:04 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
zireaell napisał(a):
Montserrat - nawet jeśli by jechać pierwszym porannym pociągiem? W planie było, żeby faktycznie przejść się trochę po okolicy…

i jeszcze jedno pytanie: BarcelonaCard na 2 dni (18 euro) - przy takim planie chyba warto kupić na te pierwsze 2 dni? czy zostać przy bilecie T10?

Problem w tym, że pierwszy pociąg jest jest o 8.36, a na miejscu, z uwzględnieniem jazdy kolejką górską lub szynową, będziecie koło 10 (http://www.barcelona-tourist-guide.com/ ... errat.html). Czyli chcąc wrócić na 16.00, musielibyście koło 14.00 wyruszyć. Daje wam to 4 godziny. Zwiedzanie kościoła plus dotknięcie Madonny plus jedna trasa - powinno wystarczyć. Jeśli chcecie podjechać do Santa Cova, wejść do muzeum czy posłuchać chóru chłopięcego, może być mało czasu. Weźcie sobie kanapki i wodę, kiedy ja tam byłem na miejscu były tylko automaty;)

Barcelona Card można kupić zdaje się na minimum 3 dni i kosztuje 45 euro. To, o czym mówisz, to Barcelona Card Express, normalnie kosztuje 20 euro i daje wam trochę zniżek (http://www.bcn.travel/download/barcelon ... s-2016.pdf), ale nie daje darmowych wejść. Ja bym został przy T10. Przy waszym planie zwiedzania i tak będziecie przede wszystkim chodzić, więc może się okazać, że nawet jednego karnetu nie wykorzystacie (można kupić jeden i kasować dwa razy przy 2 osobach).

La Boqueria -nigdy nie byłem w niedzielę, nie pomogę. Nawet nie wiem, czy działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziadzia78 uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 08 Maj 2016 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jechać na Montserrat i nie spędzić całego dnia to lepiej tam nie jechać.

-- 08 Maj 2016 17:52 --

ratat napisał(a):
... Weźcie sobie kanapki i wodę, kiedy ja tam byłem na miejscu były tylko automaty;)
...

To chyba gdzieś w zimie musiało być, bo tam zwykle ze 3-4 miejsca są otwarte. Jakkolwiek, z ekonomicznego punktu widzenia warto zabrać kanapki. Picia już nie bo są krany z wodą :)

MNAC zamykają o 18.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 08 Maj 2016 18:30 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
-- 08 Maj 2016 18:30 --

La Boqueria - a w niedzielę rano też będzie pełna?


W niedzielę nieczynne!!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zireaell uważa post za pomocny.
 
      
#187 PostWysłany: 15 Maj 2016 22:06 

Rejestracja: 28 Lut 2016
Posty: 13
i jeszcze jedno pytanie:

na stronie Sagrada Familia jest następujący zapis:
Discounts:
– Students: all valid national or international student cards accepted

orientujecie się może, czy jest jakaś górna granica wieku studenta? bo tego nigdzie na ich stronie nie znalazłam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 23 Maj 2016 09:26 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Znajomi korzystali ze zniżek na zwykłe polskie legitymacje studenckie (nie potrzeba było karty studenckiej 26>).
Co do planu zwiedzania...
Nie wiem od której strony będziecie iść, ale może warto przejść z Parku de la Ciutadella do Arc de Triomf - jest tam fajny "deptak" z palmami po obu stronach - fajny klimacik :) no i macie od razu "zaliczone" dwie atrakcje ;) tak żeby nie rozkładać tego na dwa dni.
Co do zwiedzania Casa Battlo - ok. 1,5 godz. wystarczy na dość obejście całości i spokojne zrobienie zdjęć - nie wiem jak będzie z kolejkami przed wejściem - my czekaliśmy ok. 40 min (byliśmy we wrześniu, więc niby poza szczytem sezonu).
W Park Guell - to samo... na wejście na płatną część czekaliśmy 2h!!! Pomimo tego, że tak jak radzili na forum najpierw poszliśmy po bilety, a później obeszliśmy cały park ;)
Więc musicie liczyć się z drobnymi zmianami w planie ze względu na kolejki itp. ;)

-- 23 Maj 2016 09:27 --

Nie dopisałam.. :)
Wieku nie sprawdzali - pokazywali tylko legitymacje przy wejściu i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#189 PostWysłany: 30 Maj 2016 13:28 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
Cześć!
Po ostatniej wizycie w Barcelonie opracowałem listę darmowych miejsc do zwiedzania. Część jest darmowa cały czas, część tylko w określonych godzinach. Warto skorzystać z listy:
http://alemuzea.pl/bezplatne-zwiedzanie ... arcelonie/ . Od razu dodam, że w godzinach darmowych wejść miejsca takie jak Museu Picasso czy MNAC są oblężone. Jednak inne jak MUHBA nie są już tak popularne i naprawdę warto wtedy do nich zajrzeć.
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off
Mlody lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#190 PostWysłany: 30 Maj 2016 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pawel1330
Podpis pod foto:
Palau Nacional – siedziba Museu Nacional d’Art de Catalunya – Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii, które za darmo można obejrzeć w środy po godzinie 15:00. Fot. P. Lech
w soboty chyba
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel1330 uważa post za pomocny.
 
      
#191 PostWysłany: 30 Maj 2016 21:29 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
Oczywiście! Dzięki za czujność, już poprawione!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 31 Maj 2016 20:04 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
@pawel1330
Nie uwzględniłeś świetnego Museu del Disseny - muzeum dizajnu,które ma również darmowe wejścia w niedziele od 15 do 20 i w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel1330 uważa post za pomocny.
 
      
#193 PostWysłany: 01 Cze 2016 16:14 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 12
Już dodane. Dzięki za komentarz :) Jeśli ktoś jeszcze coś znajdzie, to z chęcią dorzucę do listy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 02 Cze 2016 17:12 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
FLoo napisał(a):
czy był ktoś w zoo w Barcelonie? jakieś opinie na ten temat?

Byłem kilka lat temu i z tego co pamiętam, to warto :) Bilety dosyć drogie. Warto wybrać takie godziny kiedy są pokazy ze zwierzętami, np. z delfinami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 02 Cze 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Co do Tibidabo to spoko opcją jest wjechać na górę kolejką, a później zejść na dół z góry piechotą, np. od Tibidabo do dolnej stacji tej kolejki, która wjeżdża na górę.
Po drodze są widoki na całą Barcelonę, idzie się wśród natury. Okolice wyglądają jak wzgórza Hollywood. Trochę ta przechadzka potrwa.

My zrobiliśmy na odwrót. Weszliśmy na górę z buta, a później zjechaliśmy na dół kolejką.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 03 Cze 2016 16:02 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Najtańsza opcja dojazdu z centrum Barcelony, czyli na pojedynczym bilecie za 0,99€ (przy zakupie T-10) to dojechać metrem na stację Peu del Funicular, dalej przesiadka na kolejkę (Vallvidrera Inferior) i dalej przesiadka na przystanku Vallvidrera Superior na busik, który jedzie na samą górę (przystanek przy kościele).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:15 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
zireaell napisał(a):
i jeszcze jedno pytanie:

na stronie Sagrada Familia jest następujący zapis:
Discounts:
– Students: all valid national or international student cards accepted

orientujecie się może, czy jest jakaś górna granica wieku studenta? bo tego nigdzie na ich stronie nie znalazłam ;)


W tej chwili najtańszą opcją jest zakup biletu dla dorosłych do 30 roku życia za 13 EUR (kosztuje tyle samo co bilet studencki). Dodatkowy rabat do tego biletu obowiązuje na wejścia w godzinach między 18 a 20 w wybrane dni tygodnia - koszt 8 EUR.
Nie drukowałem biletu, a tylko pokazałem PDF-a z telefonu. Pracownik zeskanował wycentrowany na ekranie kod QR, bez wczytywania się jaki mam rodzaj biletu (tak czy inaczej mieszczę się w wymaganym przedziale).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 10 Sie 2016 20:13 

Wyszukiwarka forumowa nic nie pokazuje, dlatego pytam: czy ktoś zwiedzał
Gran Teatre del Liceu ? Warto? Nie warto?
http://www.liceubarcelona.cat/en/servic ... tours.html
Góra
 PM off  
      
#199 PostWysłany: 13 Sie 2016 15:33 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@singielka_1976 ,
w- g kolegi z kursu językowego: nie
ja byłem tylko na koncercie,
(przypuszczam że może być ciekawe dla miłośników historii Katalonii )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 21 Lut 2017 01:55 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
bagheera604 napisał(a):
alecrim napisał(a):
Na deszczowy dzień - koniecznie Cosmo Caixa!!!! KONIECZNIE. Rewelacja. Zwłaszcza las deszczowy. W środku mnóstwo eksperymentów do wykonania,
To coś na wzór naszego Centrum Nauki Kopernik, ale ciut inne.
Na zewnątrz ogromna łódź podwodna, w środku liczne atrakcje, wszystkiego można dotykac. Rewelacyjne mrowiska - prawdziwe - działające, z opisem ''mrówczych komnat'', świetne miejsce i to chyba za 3 euro.

http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Re ... lonia.html

a ja dla odmiany nie polecam.
Mnóstwo wrzeszczącej i biegającej dzieciarni, które (jak to dzieci) najbardziej lubią robić to, czego nie wolno.
No chyba, że ktoś tam idzie właśnie ze swoim dzieciem, to spoko :)
Dla dorosłych polecam iść tuż przed samym zamknięciem, najlepiej ok 18 - jest trochę spokojniej. Ale też nie ma tam nic ultrawyjątkowego - na mnie jako na dorosłej osobie znacznie większe wrażenie zrobiło np muzeum historii naturalnej w londynie czy loro park na teneryfie.
Dla mnie to był stracony czas i pieniądze - co oczywiście nie znaczy, że innym nie może się podobać :)



Ja byłam jakoś w połowie kwietnia i poza mną i znajomymi widziałam może 3 osoby. Ale było to raczej w środku tygodnia,w godzinach 12-15.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group