Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 337 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:36 

złoty
Msze sa w osobnej kaplicy. Nie wydaje mi sie zeby nabozenstwo odbywalo sie w nawie glownej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#302 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 345
Kilometry: 447 154
http://www.sagradafamilia.org/en/worshi ... -basilica/

Chyba w Bazylice. Ale nawet, to chyba będzie zakaż robienia zdjęć.
michcioj lubi ten post.

#303 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:50 

złoty
spoko, jak dla mnie zakaz robienia zdjec jest ok, chce zobaczyc chociaz troche jak to wyglada od srodka :)
 Relacje PM off  

#304 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:54 

złoty
Bylem w Sagrada w Niedziele Wielkanocna. Msza byla ale w podziemiach. Mozna bylo ja zobaczyc przez takie okna z Bazyliki. Wejscie tam bylo osobno. Nie dalo sie przejsc z czesci gloenej. Ale moze kiedys tam są msze odprawiane. W sumie to kosciol.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#305 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:57 

srebrny
michcioj...jako osoba bardzo pobozna :lol: :lol: :lol: byłem na mszy o której piszesz. Wejście jest z boku i to jest stosunkowo małe pomieszczenie. Msza odprawiana w j.hiszpańskim i dostałem na pamiątkę modlitwy spisane po hiszpańsku i angielsku. Fajna sprawa nawet dla mnie :lol:
 Relacje PM off  

#306 PostWysłany: 07 Sty 2019 12:02 

W lutym wybieram się do Barcelony na cały tydzień i mam zamiar wraz z żoną zobaczyć dużo, tzn. Sagrada Familia, Camp Nou, L'Aquarium, Park Güell, Casa Batlló , muzea, kościoły i inne atrakcje płatne i mniej płatne. Sprawdzając ceny wejściówek natknąłem się kilkukrotnie na zniżki dla osób poniżej 30 roku życia. Z racji tego, że nigdy się z czymś podobnym nie spotkałem, mam pytanie czy jest tu jakiś haczyk czy zniżki te dotyczą wszystkich osób bez względu na status studenta, niepełnosprawności etc.?
Dodatkowo szperając w internecie za innymi zniżkami natknąłem się na takie rzeczy: Barcelona City Pass (z wejściem do Parku Guell i Sagrady Famili "w cenie"). Dodatkowo tam jest 20% zniżki na wejścia na inne atrakcje, a także przejazd z lotniska z Girony lub 2 przejazdy do Reus (chyba). Ktoś się z tym zetknął już ? ktoś korzystał? Opłaca się wydać na taką kartę ~300zł/os. czy nie bardzo?
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Artur

Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2019 18:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#307 PostWysłany: 07 Sty 2019 12:20 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 110 274
niebieski
Nigdy nie korzystałem z City pass, bo nie była mi potrzebna (i nie planuję - znaczną część teraz płatnych atrakcji odwiedziłem, gdy nie były jeszcze podatnymi, teraz ewentualnie korzystam z Hola BCN!, ale też nie jakoś nadmiernie;-)).
Myślę, że najlepiej wziąć kajet i długopis i przerachować - ile jesteście w stanie z płatnych atrakcji tak naprawdę zobaczyć i czy na przykład rezerwując osobno choćby przez stronę Barcelona Tourisme (często zniżki przy zakupie online). Bo co z tego, że jest tam ich cała lista plus chyba jakieś zniżki w sklepach, restauracjach etc., jeśli w ogóle ze znacznej części nie skorzystacie.
Oczywiście Bcn Pass jest bardzo wygodną opcją, natomiast warto przemyśleć czy nie włożyć trochę więcej pracy i mimo wszystko zaoszczędzić.

pzdr.
pp

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#308 PostWysłany: 08 Sty 2019 03:26 

Ja osobiście odradzam City Pass i Hola Barcelona. To takie trochę nabijanie turystów w butelkę. W City Pass tak jak ktoś wcześniej zauważył nie ma szans na zobaczenie wszystkiego tego co oferuje ta karta. City Pass na dwa dni kosztuje 124,99 euro osoba ( teraz jest w cenie promocyjnej za 99,99 euro ale tylko do 9 stycznia ). Pomijając już fakt że nie wszystkie atrakcje które proponuje ta karta będą nas interesowały. Karta ta pozwala na ominięcie kolejek ale to też jest zbędne bo jedyne miejsca gdzie możemy spotkać kolejki to Sagrada Famillia, ewentualnie Park Guell. Do tych miejsc można kupić wejściówki przez internet na konkretną godzinę i problem kolejek z głowy. Do reszty obiektów raczej nie ma kolejek.
Hola Barcelona czyli nie ograniczona liczba przejazdów. Barcelona to nie Warszawa czy Madryt (jest 5-krotnie mniejsza od tych miast !!! ). W rzeczywistości wygląda to tak że dojeżdżamy w dane miejsce a później zwiedzamy pieszo z punku A do B, z B do C itd. Odległości są tak niewielkie a okolica taka piękna że szkoda czasu na komunikację miejską. Ja proponowałbym kupić bilet T-10 za 10,20 euro, zorganizować porządną mapę, założyć wygodne buty i naprzód :D To opcja najbardziej ekonomiczna. Na dłuższy pobyt lub większą liczbę osób korzystnie jest też kupić bilet ,, familijny'' T-70/30. Jest to 70 przejazdów w cenie 60,90 euro do wykorzystania w ciągu 30 dni. Na tym bilecie tak samo jak na T-10 może jeździć kilka osób jednocześnie. Często bilet T-70/30 mylony jest z biletem T-50/30. Niedoinformowani kupują T-50/30 myśląc że to też bilet rodziny. Ten drugi to 50 przejazdów tez do wykorzystania w ciągu 30 dni ale może na nim podróżować tylko jedna osoba.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
arturro90 uważa post za pomocny.

#309 PostWysłany: 08 Sty 2019 07:44 
Awatar użytkownika

niebieski
Na obronę swoją i Hola Bcn napisze tylko, że jeśli ją już biorę, to ze względu na możliwość dojazdu metrem na jej podstawie z i do lotniska;-) Pod T10 i butem podpisuję się wszystkimi kończynami;-)

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#310 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:45 
Awatar użytkownika

srebrny
patpul napisał(a):
Na obronę swoją i Hola Bcn napisze tylko, że jeśli ją już biorę, to ze względu na możliwość dojazdu metrem na jej podstawie z i do lotniska;-)

obrona nieudana :(
 Relacje PM off  

#311 PostWysłany: 08 Sty 2019 12:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Czyżby? To musi co źle doczytałem, kartą sterroryzowałem pracowników i siłą włamałem się do metra;) I to co najmniej dwa razy.

Cytuj:
You can use your Hola Barcelona Travel Card at any time of day and get unlimited journeys over 48, 72, 96 or 120 hours from the first validation. The card is also valid for metro journeys from Barcelona Airport to the city centre and vice versa

https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... d-hola-bcn

Albo Ty korzystałeś z takiej karty, ale w Barcelonie w Wenezueli albo jeszcze w jakiejś innej:P
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#312 PostWysłany: 08 Sty 2019 13:04 
Awatar użytkownika

srebrny
patpul napisał(a):
Czyżby? To musi co źle doczytałem, kartą sterroryzowałem pracowników i siłą włamałem się do metra;) I to co najmniej dwa razy.

Cytuj:
You can use your Hola Barcelona Travel Card at any time of day and get unlimited journeys over 48, 72, 96 or 120 hours from the first validation. The card is also valid for metro journeys from Barcelona Airport to the city centre and vice versa

https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... d-hola-bcn

Albo Ty korzystałeś z takiej karty, ale w Barcelonie w Wenezueli albo jeszcze w jakiejś innej:P

: )

nie, nie chodzi mi o to ze nie mozna tylko ze to najgorszy / najwolniejszy sposob dojazdu z lotniska do Barcelony (z wylaczeniem jakichs dziwnych przypadkow typu kwatera gdzies blisko tej lini metra z lotniska). Ale rozumiem ze to kwestia subiektywna etc, wygladasz na zorientowanego wiec nie bede Cie przekonywal o wyzszosci swiat tych nad tamtymi
 Relacje PM off
patpul lubi ten post.

#313 PostWysłany: 08 Sty 2019 13:11 
Awatar użytkownika

niebieski
No wiesz, wytłuściłeś fragment, który dotyczy możliwości, a nie sprawności dojazdu.

To prawda, że metro w tym przypadku może nie jest najszybszym (bo i z przesiadką), ale zawsze można się kopsnąć autonomicznym pojazdem, jeśli ktoś jeszcze nie jechał;) Poza tym można poczytać, pobujać się i takie pierdołki.
Wydaje mi się jednak - nie mierzyłem - że autobusem liniowym (nie Aerobusem) czas przejazdu w okolice Catalunii jest podobny. Więc pewnie R2 i na Gracię;)
 Relacje PM off  

#314 PostWysłany: 08 Sty 2019 18:18 

Dzięki wielkie za odpowiedzi :) Od początku planowałem przejść pieszo Barcelonę wzdłuż i wszerz wspomagając się właśnie T10, ale przygotowując się do wyjazdu natknąłem się na takie "zniżki".
 Relacje PM off  

#315 PostWysłany: 11 Sty 2019 00:44 

arturro90 napisał(a):
Dzięki wielkie za odpowiedzi :) Od początku planowałem przejść pieszo Barcelonę wzdłuż i wszerz wspomagając się właśnie T10, ale przygotowując się do wyjazdu natknąłem się na takie "zniżki".

Bardzo fajną opcją jest też wypożyczenie roweru, wtedy dopiero widać jak mała jest Barcelona :) Wypożyczalni rowerów jest sporo ale przy Łuku Triumfalnym znajdziecie ich kilka, wiec jest opcja porównania i wybrania najkorzystniejszej oferty. Od 1 stycznia 2019 obowiązuje zakaz jeżdżenia rowerami po chodnikach z małymi wyjątkami. Można jeździć kiedy chodnik mierzy więcej niż 5 metrów i ma 3 metry wolnej przestrzeni, to w dzień, natomiast w nocy (od 22 do 7 rano) na chodnikach szerszych niż 4,75 metra i 3 metrach wolnej przestrzeni. Chyba będzie trzeba z sobą jakąś miarkę wozić :lol: A tak na poważnie to nie ma żartów bo przedział mandatowy to 50-500 euro :shock: To nawet za przejechanie na czerwonym świetle samochodem nie ma takich mandatów. Jeśli ulica ma ścieżkę rowerową lub przestrzeń wyznaczoną do poruszania się rowerem to nie wolno jeździć po chodniku nawet jak będzie miał 10 metrów. Jedynymi, którzy mogą jeździć po chodniku są rowerzyści w wieku poniżej 12 roku życia oraz dorośli, którzy im towarzyszą. W Barcelonie jest ponad 1000 km wyznaczonych dróg gdzie można jeździć rowerem z czego 200 km to ścieżki rowerowe które cały czas są w rozbudowie. Dziś około 90% mieszkańców Barcelony ma już ścieżkę rowerową w promieniu 300 metrów od domu :)
 Relacje PM off  

#316 PostWysłany: 11 Sty 2019 00:51 
Awatar użytkownika

złoty
paweł81 napisał(a):
... Dziś około 90% mieszkańców Barcelony ma już ścieżkę rowerową w promieniu 300 metrów od domu :)

I bardzo często nagle się zaczynają i równie nagle się kończą :)

#317 PostWysłany: 26 Sty 2019 01:37 

W Barcelonie zawsze coś się dzieje o każdej porze roku więc jak mogłoby być inaczej w lutym :D Mała lista eventów na nadchodzący miesiąc :roll:

22.01-10.02 Festival SALMON.
20.11-3.03 Velazquez y el Siglo de Oro. Caixa Forum Barcelona.
30. 01 FC Barcelona - Sevilla. Puchar Króla.
2.02. FC Barcelona- Valencja CF. Liga.
2/9//16/23.02 Mercado de la Tierra w Jardins de les Tres Xemeneies.
3.02 X-Trial Barcelona w Palau Sant Jordi.
4-7.02 Barcelona Fasion 080 w Recinto Modernista Sant Pau.
7-12.02 Fiesta de Santa Eulalia. Fiesta Mayor de Invierno.
9-12.02 Biennal. Ciutat i Ciencia.
9.02-3.03 Festival Internacional de Magia XVII Memorial LI Chang. Badalona.
10.02 1/2 eDreams BCN. Półmaraton Barcelona.
10-11.02 Feria Vella Terra Vinos Naturales Barcelona. Estacion del Norte.
16-18.02 LLUM BCN Poblenou.
16.02 Koncert Massive Attack w Sant Jordi Club Barcelona.
17.02 FC Barcelona - Real Valladoid (data i godzina meczu jeszcze nie potwierdzona)
18-21.02 Formula 1 Test Days. Montmelo
26.02-1.03 Formula 1 Test Days. Montmelo
25-28.02 Mobile Word Congres.
28.02-6.03 Carnaval de Barcelona.

Koncertów w lutym jest bardzo dużo. Na tej stronie znajdziecie większość z nich: https://lasuperagenda.com/eventos/barcelona/
 Relacje PM off  

#318 PostWysłany: 03 Lut 2019 20:22 

niebieski
Dla osoby mającej małe problemy z chodzeniem: z której stacji metra jest łatwiejsze podejście do Park Guell? I czy dwie godziny od wylądowania samolotu na El Prat (T2) to w sam raz by dostać się do płatnej strefy parku?
 Relacje PM off  

#319 PostWysłany: 03 Lut 2019 20:28 

złoty
L3 Vallcarca
Ale metro to nie jest dobry sposob na dojazd do parku. Wybierz autobus ktory ma przystanek pod samą gorna bramą.

Tapniete z telefonu
 Relacje PM off
szarik uważa post za pomocny.

#320 PostWysłany: 03 Lut 2019 20:42 

niebieski
Dobry byłby autobus H6?
Na stronie parku jest taka wskazówka:
Cytuj:
From bus stop at Travessera de Dalt (H6 and D40), it takes 10 minuts walking. We recommended the acces both from Av. del Santuari de Sant Josep de la Muntaya, with automatic stairs system, or per Larrad st.
 Relacje PM off  

[ 337 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości