Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Tak. I warto tez wejsc do podziemi do muzeum Gaudiego. Za toaletami.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
iffona lubi ten post.
iffona uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#282 PostWysłany: 11 Maj 2018 01:03 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Szukałem pomysłu na 5 dni i w tym wątku jest co wybierać, a już się martwiłem co ja tu będę tak długo robił, jak nie lubię siedzieć na plaży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 11 Maj 2018 07:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Albo doglębnie spenetrujesz kazde miejsce na liscie top w Barcelonie, albo wyjedziesz poza miasto. Tez sa ciekawe miejsca na np 1dniowe wypady

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 22 Maj 2018 19:04 

Rejestracja: 15 Mar 2018
Posty: 6
Loty: 3
Kilometry: 5 463
Witam wszystkich,
W najbliższym czasie mam w planach odwiedzenie Barcelony. Co prawda pobyt stosunkowo krótki bo spędzę w mieście nieco ponad dzień.
Mam w planach odwiedzenie kilku miejsc: Parku Guell, Sagrada Familia ( bez wchodzenia do środka ) :), Szpital Św Pawła oraz Camp Nou wraz z muzeum.
W Barcelonie ląduje o 3 rano, zamierzam chwilkę przespać się na lotnisku i ruszyć w miasto w okolicach 6 rano.
Od którego z tym miejsc polecacie zacząć?
Stadion raczej zostawię na koniec z racji tego, iż jest oddalony od pozostałych miejsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 22 Maj 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ja bym szedł pod Sagrade bo obejść ją możesz w każdej chwili, a potem do Guell bo ludzie wyżej pisali, że chyba otwierają o 8smej a ciut wcześniej nawet do płatnej częsci można wejsc jednak za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Loganvolv lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 23 Maj 2018 12:24 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Polecam kolejność park Guell, szpital i Sagrade na koniec. W parku zacząć od części które po 8 są płatne, a potem obejść resztę włącznie z punktem widokowym. Po parku piechotą pod szpital bo bliżej, a spod szpitala już droga prosta pod Sagrade

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Loganvolv lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 07 Cze 2018 11:12 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 77
napiszę słów kilka o mojej wyprawie do Barcelony
odwiedziliśmy:
1.muzeum Picassa, koszt biletu 14 euro, dzieci 12 i 16 lat darmo, bardzo polecam, ostatnie wejście 19:30

2.Muzeum Historii Katalonii, odwiedziliśmy je w ostatni wtorek miesiąca, wejście za free, polecam, dużo stanowisk interaktywnych dla dzieci, można założyć elementy zbroi, wejść na konia, poprzelewać wodę, aby nawodnić warzywa itd

3 i 4.MUHBA Temple d’August – Świątynia Augusta oraz MUHBA Santa Caterina Święta Katarzyna darmowy wstęp w godzinach otwarcia, jest to kilka kolumn zachowanych z czasów rzymskich i stanowisko archeologiczne, warte zajrzenia

5. Muzeum Morskie, koszt biletu 10 euro, dzieci 12 i 16 lat za darmo, dodatkowo wejście na Santa Eulalia na bilety, która stoi w port Vell, około 5 minut od muzeum, kilka stanowisk interaktywnych dla dzieci, kilka seansów oraz eksponatów, polecam

6. Sagrada Familia, mieliśmy bilety na wjazd na wieżę, koszt dla naszej trójki 83 euro (29 ja, dzieci po 27), byliśmy przed 9 już przy sagradzie, wejście dość sprawnie wchodzi, wejście na wieżę też, ale takie lekkie rozczarowanie, wjazd na górę, kilka zdjęć jakby z punktu widokowego, kilka elementów architektonicznych z bliska, reszta osłonięta, potem już tylko zejście schodami, w środku ruch tylko po obwodzie plus ołtarz, w środku zagrodzone - remont, byliśmy rano i turystów już trochę było, ale to co się działo już 1- 2 godzinę później, nawet trudno się przepchać do wyjścia, ludzi 2-3 razy więcej
jeśli chcecie zrobić ładne zdjęcie całościowe Sagrady, idźcie do parku za Sagradą
ogólne wrażenia średnie, na pewno kolejnym razem obejrzę sobie tylko z zewnątrz

7. Parc Guell, chodziliśmy po darmowej części około godziny 14, strasznie dużo ludzi, wejście na płatną część dopiero na 17 była możliwa, człowiek na człowiek w tamtej części, postanowiliśmy wejść przed 8 w kolejnym dniu, byliśmy 7:40 i już były porozstawiane bramki i nie można było wejść chyłkiem, zakupiłam online szybko bilet, ponad 20 e dla naszej trójki, weszliśmy 7:50 i pomimo już dość sporej grupki ludzi szło zrobić pojedyncze zdjęcia przy salamandrze i na ławce, ludzie grzecznie ustawiali się w kolejce nie wpychali w kadr, był luz i czas na zrobienie kilku a nawet kilkudziesięciu zdjęć, w późniejszych godzinach nie jest już tak łatwo, dodatkowa informacja wybiórczo przy wyjściu sprawdzali bilety
UWAGA połowa ławki zagrodzona, konserwacja podłoża

8. Muzeum Cosmo Caixa - muzeum techniki i nauki, wejście ja 4 euro, dzieci do 18 roku życia za darmo, polecam bardzo, dużo, bardzo dużo stanowisk interaktywnych, bawiłam się sama różnymi doświadczeniami, koszt niewielki a radocha wielka


9. bunkers del carmel - gorąco polecam, wejście nie jest strome, widoki przepiękne

10. dzielnica gotycka, warto, warto i jeszcze raz warto, byliśmy prawie codziennie, wiele ciekawych miejsc

11. kolumna Kolumba wejście 6 euro, dziecko do 12 lat 4, wjazd na górę małą windą, nie ma zejścia schodami, windę trzeba przywołać, przy większych podmuchach wiatru czuć ruszającą się podłogę, za to widoki wspaniałe :)

12. wzgórze Montjuic, weszliśmy sobie na spokojnie, jest kolejka gondolkowa, na górze zamek - nie wchodziliśmy, obok zamku punkt widokowy, warto zajrzeć,

13. kolejka zabytkowa Aeri del Port, zeszliśmy trochę ze wzgórza Montjuic i wybraliśmy nietypowo zjazd kolejką ( są tylko dwie drewniane czerwone gondolki, jak chcecie wjechać, trzeba się trochę naczekać), koszt od głowy 11 euro, załapaliśmy się na pierwszą i od razu przy oknie, pomimo informacji w internecie, że się zatrzymuje na stacjach pośrednich, nic takiego nie ma miejsca, podróż około 10 minut, widoki fantastyczne, polecam mimo ceny

14. Casa Batllo, mieszkaliśmy tuż obok i oglądaliśmy ją codziennie z zewnątrz w różnym oświetleniu, piękna :)

15. La Boqueria taki duży targ, mnóstwo ludzi, nie rozumiem zachwytu tym miejscem

16. Parc de la Ciutadella, warto! piękny, cudowna fontanna, mamut, w weekend natrafiliśmy na różne zabawy, stoiska z grami, wspinaczką dla najmłodszych za darmo

17. plaże Barcelonetta i Bogatell, ta druga bardziej piaszczysta i dno nie ma ostrych małych kamyczków, które raniły stopy moich dzieci na Barcelonetta

18. Magiczna Fontanna, byliśmy o 20:50 (pierwszy seans 21:30) już nie szło dopchać się na schody usiedliśmy na ławce w połowie drogi do metra ;) widać i tak było wszystko, ale szału nie ma, nie jest to aż tak widowiskowe, zwłaszcza że obejrzałam kilka takich show w innych miejscach na świecie

19. Camp Nou, 16 latek 25 euro, 12 latka 20 euro, bilet kupiony w kasie przed stadionie, od razu weszli, kolejek brak, ja sobie odpuściłam, nie interesuję mnie aż tak piłka nożna, całość zajęła 1,5h ja znalazłam ławeczkę w cieniu i czytałam książkę ;)

20. Montserrat, wyprawę opisałam w innym wątku, polecam gorąco :)


na pewno jeszcze było kilka miejsc, których teraz nie pamiętam
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 02 Lip 2018 22:26 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Czy na del Carmel można wjechać wózkiem inwalidzkim?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 03 Lip 2018 08:48 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@Patyczok , chodzi Ci o Bunkers del Carmel ?
Nie bylem , nie mowiac o wózku , ale z relacji to szczyt ze stromym podejsciem , to nie wiem czy realne ...
(oczywiscie wiele zależy kto /jak sie porusza na wózku )

na G. view widzę że jest to wybetonowana droga i schody :arrow: mapa
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 03 Lip 2018 16:00 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Tak, chodzi o Bunkers del Carmel. Osoba na wózku nie jest wyczynowcem, więc pewnie nie da rady...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 12 Lip 2018 10:07 

Rejestracja: 07 Mar 2016
Posty: 32
Loty: 2
Kilometry: 16 498
oj dawno mnie tu nie było :mrgreen:

Na bunkry prowadzi wybetonowana droga (obok stoją niziutkie domy), a potem zaczynają się schody, dlatego ciężko będzie osobie na wózku tam dotrzeć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 06 Sie 2018 17:33 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 5
Mam takie pytanie, czy istnieje opcja żeby wejść na Camp Nou nie płacąc biletu? W sensie zobaczyć po prostu stadion i tyle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 06 Sie 2018 17:42 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Nie ma.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 19 Sie 2018 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Owszem, ale sytuacja którą opisałeś to w zasadzie - podanie do wiadomości, że jest taka możliwość i tyle.
Po pierwsze musza kogoś kupić,
po drugie, prezentacja może być na drugi dzień, lub w ciągu kilku dni, a nie zawsze tak jest,
po trzecie, trzeba wtedy być w barcelonie,
po czwarte, trzeba się dostosować do godziny i zburzyć cały swój plan - moze byc poslizg, moze tez byc kolejka, zalezy kogo prezentuja
po piąte trzeba się trochę tym interesować - klubem i piłką, żeby sobie zdawać sprawę, ze chcą kogoś kupic, ze kupili,. i ze byc moze bedzie prezentacja

mi sie udało być na prezentacji zawodnika, był to po prostu przypadek ....
Jak ktos sie nie interesuje pilka to moze miec dylemat - Barcelona, Camp Nou ... fajnie by było być, ale 23 euro? Wcale sie mu nie dziwie,
ja się interesuję, to spoko, Bazylika w Rzymie piękna i na zewnątrz i w środku, w Sagrada Familia też byłem i więcej bym nie przeplacil, to co na zewnątrz przebija dla mnie totalny brak srodka, co kto woli itp tak samo mozna potraktować Camp Nou, dla kogos kogo to nie interesuje może stwierdzić, że beton z zewnątrz zapowiadał słaby środek ale jednak dałem się skusić i załuje. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 19 Sie 2018 01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Stadiony to nie dla mnie. Dla odmiany widziałem wyżej jak ktoś krytykował La Boquerię. Na kolana nie rzuca, ale że przy samej Rambli jest to zajrzeć można. Ja tam lubię popatrzeć na lokalne targowiska. Chociaż to, to akurat w dużej części cepeliada pod turystów ale jakoś sie jeszcze broni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 19 Sie 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dlatego pewnie za 5 - 7 ojro bys wszedl zobaczyc sama plyte i trybuny ale Oni za 23 ojro proponuja muzeum i reszte z finalem w sklepie klubowym. Niedawno w watku o Rzymie czytalem jak ktos pisal ze chyba 76roku zobaczyl za grosze sama kaplice sykstynska, a teraz samej nie zobaczysz tylko trzeba zaplacic za bilet do muzeum a kaplica jest przy okazji - naturalnie 95% placi ten bilet tylko zeby widziec kaplice w glownej mierze.


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Sie 2018 14:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
brzemia napisał(a):
Do Sagrady bym nie jechal. Trzeba bilet na konkretna godzine kolejki moga byc.

i tu Was Pany zaskocze, prawdopodobnie można do Sagrady wejsc w niedziele na msze o 8:30 rano za darmo.
przetestuje za 2/3 tygodnie i dam znac czy działa.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Paź 2018 14:11, edytowano w sumie 1 raz
Post brzemia i poprzednie whttps://www.fly4free.pl/forum/barcelona-co-zobaczyc-w-kilka-godzin,1255,3064
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Msze sa w osobnej kaplicy. Nie wydaje mi sie zeby nabozenstwo odbywalo sie w nawie glownej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#299 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
http://www.sagradafamilia.org/en/worshi ... -basilica/

Chyba w Bazylice. Ale nawet, to chyba będzie zakaż robienia zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 16 Paź 2018 13:50 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
spoko, jak dla mnie zakaz robienia zdjec jest ok, chce zobaczyc chociaz troche jak to wyglada od srodka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group