Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 12 Wrz 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Słuchajcie , mam extremalny plan jednodniowy w Barcelonie, proszę o wskazówki.
Wszędzie staram się poruszać metrem
-> oznacza właśnie drogę metrem/autobusem

23.09 sobota
Ląduję z Majorki o 7.25

8.00 Start -> Sagrada Familia
9.00 Sagrada Familia
9.45-10.00 Wejście do Sagrada Familia (mam bilety)
11.20 -> Camp Nou
12.00 Wejście na Camp Nou
13.30 -> La Rambla
14.00 La Rambla (pieszo do plaży Barceloneta)
15.00 Barceloneta
16.00 -> Park Guell
17.00 Park Guell
18.30 -> Lotnisko Terminal T2
19.45 Lotnisko (nie za późno ?)

21.35 odlot do WAW

Pierwszy raz w Barcelonie ;) Coś zmienić/coś odpuścić, jakiś czas skorygować ?
O której najpóźniej-bezpiecznie powinienem być na lotnisku w Barcy ?
Dzięki wielkie z góry za pomoc.


Ostatnio edytowany przez Abcn 15 Wrz 2017 01:14, edytowano w sumie 4 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#222 PostWysłany: 13 Wrz 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Plan jak najbardziej wykonalny, choc napiety. Ale osobiscie odpuscilbym sobie Camp Nou (mimo ze sam lubie pilke i stadiony, to akurat ten nie zrobil wielkiego wrazenia), a zamiast tego usiadl gdzies na pol godziny na tapasy & lokalna cave, a potem przespacerowal z Rambli na Barcelonete uliczkami starego miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
jazzin uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 13 Wrz 2017 11:49 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@jazzin , będziesz w czasie La Merce
https://www.barcelona-tourist-guide.com ... merce.html
http://lameva.barcelona.cat/merce
http://lameva.barcelona.cat/merce/en/ev ... &topic=all,
moze zostaw którąś "stałą atrakcję" na następny raz i wykrój czas na castellers, gegants , correfoc / gdyby coś było w ten dzień *(inna rzecz że wiele rzeczy będzie póżniej w nocy :oops: )
Poza tym -dołączę do Gregggora- jadąc do Camp Nou i wracając , już na przejazd przeznaczasz dużo czasu , bo oddalasz się od centrum ... jeśli to twój Nr 1 , to może w/po drodze powrotnej (i L9 ?)

Co do godziny przybycia na lotnisko , to może być ciut później , np 20-a z minutami , ale to zależy też czym jedziesz (np pociągi co 30 min) i na ile cenisz spokój (po całym dniu
/ przy okazji . kiedyś musisz odpoczywać)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 14 Wrz 2017 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Abcn napisał(a):
@jazzin , będziesz w czasie La Merce


Dziękuje Wam obu za podpowiedzi.
No w sumie myślę czy nie odpuścić jednak camp nou.
Przyznam że nie jestem fanem FC Barcelony ale słyszałem że spacer po tym obiekcie (sektor gości, komentatorów itp.) i sama wielkość od środka robi wrażenie.

W takim razie gdyby wyrzucić Camp Nou, lepszym pomysłem będzie spacer z Sagrady do Parku Ciutadella a z tamtąd do placu Plaça de Sant Jaume na pokaz "castellers" a dalej planem bez zmian ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 14 Wrz 2017 10:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
zależy co Cię interesuje , gdyby rozważać pierwszą 10 , mógłbyś też przejść do Passeig de Gracia (casa de les Puntxes ?) i casa Mila i casa Batllo ,

(niedaleko S.F. jest Hospital Sant Pau, ale wszystkiego na raz nie da się zobaczyć , nawet taksówką czy helikopterem :D)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 14 Wrz 2017 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 92
Abcn napisał(a):
ale wszystkiego na raz nie da się zobaczyć


Niestety :) albo stety , bo na pewno kiedyś się wróci.
Teraz tylko myślę o pozostawieniu Camp Nou lub zamianą w tym dokładnie czasie (11.20-14.00) na coś innego 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 19 Wrz 2017 10:20 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Choć szczerze polecę wszystkim muzeum na Camp Nou, na którym byłem 3 razy i poszedłbym bez zastanowienia kolejny raz to tym razem może Parc de la Ciutadella? Blisko Barcelonety, świetny park, na pewno coś będzie się działo w związku z la merce. A muzeum Camp Nou następnym razem najwyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 19 Wrz 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 250
Kilometry: 300 348
niebieski
też uważam że bez zobaczenia Camp Nou przeżyjesz ;) są dużo fajniejsze miejsca

polecam wspomniany już Parku Ciutadella
albo wzgórze montjuic. wyjechać kolejką na górę (cudna panorama na cały port i plaże), następnie przejść się wioską olimpijską (stadion otwarty za free) aż do Palau Nacional. dla mnie raj!
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 04 Lis 2017 23:07 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Dla mnie i zony: widok z centrum Arenas na placa Espanya. (Winda zawiezie za 1euro. Przez centrum handlowe wejscie za darmo).

Pokaz fontanny przed muzeum sztuki katalonskiej (kawałek od placa ESpanya).

Park Guell jest w remoncie wiec szkoda wydawac te 7-8 euro -tym bardziej ze z darmowej czesci widac wszystko. warto wjechac od metra VallcarcA by potem czesc drogi pod gore pokonac ruchomymi schodami :)

Spacer la Rambla i Passeig de Gracia do Diagonal (casa mila i casa batllo).

Warto na jeden dzien podjechac do Montserrat ( kolejki ze wzgorza ''dalej" nie kursuja -jakis remont.
wiec najlepiej kupic bilet pociag plus metro z placu ESpanya
ew autobus z dworca Sants ale on jedzie raz dziennie o 9.15)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 05 Lis 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Fontanna to oczywiście Font màgica, rozkład jazdy pokazów można sprawdzić tutaj:
http://lameva.barcelona.cat/en/what-to- ... show-times
Warto pamiętać, że fontanna ma przerwę w okresie 6 stycznia-16 lutego.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#231 PostWysłany: 22 Lis 2017 12:18 

Rejestracja: 17 Paź 2017
Posty: 5
-- 22 Lis 2017 10:51 --

Chciałem zapytać o wskazówki ludzi, którzy byli w Barcelonie co sądzą o moim planie na kilka dni pobytu :)
1.dzień- koło 17 będę w hotelu. Planem na wieczór jest poznanie najbliższej okolicy hotelu, zrobienie zakupów w jakiejś hiszpańskiej Biedronce i pójście na plażę. To jest właśnie plus mojego hotelu, że rzut beretem jest na plażę. Opcjonalnie jeśli będzie mi się chciało może przejadę się na La Barcelonetę.

2 dzień- zaczynam od Sagrady Familii. Wiem, że w okolicy jest polski sklep Krakoviak, więc na pewno go odwiedzę. Następnie w pobliżu jest Szpital św. Pawła, o którym czytałem same pozytywne opinie. Następnie Casa Mila oraz Casa Batlló, Park Ciutadella i bazylika Santa Maria del Mar.

3 dzień- Plac Katalonii, La Rambla, Dzielnia Gotycka, La Boqueria (choć czytałem, że w niedzielę targ jest nieczynny?), Pałac Guell, Łuk Triumfalny.

4 dzień- Stadion Camp Nou, Park Guell (chociaż podobno jest teraz remontowany, planuję dopytać jeszcze o to w hotelu- tu pytanie. Jeżeli faktycznie tak jest - opłaca się jechać tylko po to, by zobaczyć go z zewnątrz?), Wzgórze Montjuic (zamek, wioska olimpijska), ewentualnie Font Magica wieczorem.

Kilka uwag. 2 grudnia będzie mecz FC Barcelony z Celtą Vigo i rozważałem, czy nie wybrać się na niego. Ale najtańsze bilety zaczynały się od 258 zł od osoby (lecę ja z dziewczyną), więc uznałem, że ten wyjazd i tak sporo wyniesie i odpuszczę mecz, a skupię się tylko na zwiedzaniu Camp Nou :) A mecz postaram się obejrzeć gdzieś w barze :D Już raz zrobiłem tak w Monachium, gdzie byłem w dniu meczu Bayern- Szachtar i oglądałem w najbardziej zajebistym barze sportowym w jakim byłem w życiu (na marginesie Bayern wygrał 7:0 :p).

Mam mniej więcej plan ułożony tak jak powyżej, aczkolwiek wiem dobrze, że pewnie trzeba go będzie modyfikować, bo 3 dni to jest za mało jak na Barcelonę... Teoretycznie jeszcze 5 dnia w dzień powrotu możemy coś zobaczyć, ale średnio mi się będzie chciało tłuc z bagażami zatłoczonym metrem.

Za 9 dni będę już siedział w samolocie i nie mogę się doczekać :) jeżeli ktoś będzie miał jakieś wskazówki/ uwagi/ rady to będę bardzo wdzięczny :)

-- 22 Lis 2017 11:18 --

Dodam jeszcze, że zależało mi na zobaczeniu stadionu Espanyolu, ale z tego co patrzyłem na mapie jest troszkę daleko od centrum... Bliżej do lotniska, ale też średnio, żeby zajechać tam przed odlotem. Liczę, że gdzieś na mieście znajdę FanShop Espanyolu.


Ostatnio edytowany przez Abcn 22 Lis 2017 13:12, edytowano w sumie 2 razy
Literówka . La Boqueria faktycznie ma dzień odpoczynku w niedzielę :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 22 Lis 2017 12:56 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@rooney
Park Guell - remont specjalnie nie przeszkadza i warto go odwiedzić. Mając do wybory mecz na Camp Nou a zwiedzanie, zdecydowanie wybrał bym mecz. Może nie zobaczysz szatni, nie posiedzisz w fotelach rezerwowych, ale mecz zdecydowanie to przebije. Zwiedzić będziesz mógł przy kolejnej wizycie, a z terminem meczu już nie tak łatwo się zgrać. Nie wiem jak Camp Nou, ale San Siro w Mediolanie był zamknięty dla zwiedzających w dniu meczu. Decydując mecz czy zwiedzania warto mieć na uwadze że zwiedzanie to też koszt ok 28 EUR.
Bazylika Santa Maria del Mar - byliśmy w niedzielę i nie można było wejść (zapewne ze względu na msze), poinformowano nas iż możemy ją zwiedzić w poniedziałek w godzinach 14-16:30 (ale to lepiej by ktoś to potwierdził).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 22 Lis 2017 13:08 

Rejestracja: 17 Paź 2017
Posty: 5
2 grudnia grają z Celtą, a ja kupiłem bilety na zwiedzanie Camp Nou kupiłem na następny dzień, w kwocie 25 euro za osobę. Nie przyszła mi łatwo decyzja o odpuszczeniu meczu FCB, ale powiem tak- kilka lat temu cieszyłem się jak głupi jadąc na mecz Bundesligi. W tym czasie zaliczyłem kilka wizyt na stadionach przy okazji ważnych meczy, i jakoś łatwiej mi w tym momencie zrezygnować z meczu Barcy. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że jest to świątynia futbolu i atmosfera musi być niepowtarzalna... Ale być może kiedyś zobaczę Barcę na żywo w meczu Ligi Mistrzów :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 22 Lis 2017 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
A koło jakiej plaży mieszkasz? Bo generalnie przy Barcelonecie się najwięcej dzieje, a jest tam też stacja metra więc może warto podjechać:) Poza tym dasz radę - kup sobie tylko wcześniej bilety do Sagrada Familia jeśli wchodzisz do środka.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 22 Lis 2017 13:41 

Rejestracja: 17 Paź 2017
Posty: 5
Będę miał hotel w dzielnicy St. Marti :) Bilety do Sagrady już zakupione, do 30 roku życia koszt 13 euro, więc się jeszcze załapałem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 22 Lis 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 109
Kilometry: 151 867
srebrny
rooney napisał(a):
Park Guell (chociaż podobno jest teraz remontowany, planuję dopytać jeszcze o to w hotelu- tu pytanie. Jeżeli faktycznie tak jest - opłaca się jechać tylko po to, by zobaczyć go z zewnątrz?),

W grudniu biletowane wejścia do Parku Guell są w godzinach 8:30-18:30. Jeśli obawiasz się, że remont obniży jakość wrażeń poniżej ceny biletu to proponuję zobaczyć Park Guell już po zmroku, ale za to bezpłatnie :D Jaszczur, schody i domki przy wejściu są i tak nieźle oswietlone ulicznymi latarniami, więc fotki wychodzą całkiem niezłe. Kolumnada pod tarasem w nocy jest nieoświetlona i robi niesamowite wrażenie. A kolumnadę w części nie biletowanej oczywiście można zobaczyć i za dnia.
Na wszelki wypadek przypominam też, że w sezonie zimowym pokazy fontann są tylko w czwartki, piątki i soboty w godzinach 20:00-21:00.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#237 PostWysłany: 22 Lis 2017 15:44 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Ta niebiletowana część Parku Guell też jest bardzo ładna, plus super widoczki np. spod tego krzyża na samej górze, no i nie trzeba iść gdy jest ciemno.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 22 Lis 2017 16:09 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@rooney , parę luźnych uwag , plan ogólnie jest ok
Pierwszy dzień po 18j będzie robił się wieczór , rozważ zakupy w drodze powrotnej w jakimś sklepie 24/7
Lub wyskok od razu do Sant Adrià , nie jest daleko :-)
http://www.rcdestilshop.com/en/content/7-official-shops
La Boqueria jest zamknięta w niedzielę, w sobotę tylko część stoisk jest otwarte po południu /nie jest to muzeum :-) /
Łuk Triumfalny jest bardziej w rejonie dnia 2 i P. Ciutadella , ale też nie obowiązkowo
o Fontannie Magicznej już napisali @Cicha_Woda i @mzukowski

Co do biletów na LM , nie będą tańsze niż teraz , chyba że za rok faza grupowa ...
Ze ' świątynią futbolu' nie przesadzałbym, poza meczami o wszystko atmosfera jest raczej spokojna :-) oczywiscie jest gra zawodników ( też często zależy od stawki)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 04 Sty 2018 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Bilety do Sagrada Familia są w takiej samej cenie zarówno na miejscu jak i On-Line czy np. on-line jest taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 04 Sty 2018 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 109
Kilometry: 151 867
srebrny
Na oficjalnej stronie Sagrady mozna przeczytać:
"Get the best price: tickets are cheaper online than at the ticket office." :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group