Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2013 19:49 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Witam Was z Barcelony !
Gdzieś znalazłam szczątkową informację,że na Montjuic można dostać się autobusem korzystając z biletu T-10. Niestety brak było szczegółowego opisu.
Czy ktoś to może potwierdzić i podpowiedzieć jak to zrobić.
Nie chcemy korzystać z kolejki linowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Paź 2013 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Na tym bilecie mozesz skorzystac z takiej kolejki szynowej, ktora wjezdza na gorę.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2013 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Można dojechać zieloną linią metra L2 i L3 do stacji Paral-lel i nie wychodząc na powierzchnię kierować się za znakami do kolejki szynowej Funicular de Montjuïc i wjechać nią na górę na bilecie T10.
Jak nie przekroczymy czasu na przesiadkę to nawet za darmo.
http://www.trenscat.com/tmb/funimontjuic_ct.html
Następnie kolejką linową Teleferic de Montjuic (niestety już płatną, ale warto bo widoki niezapomniane) dostaniemy się aż do Zamku Montjuic.
http://www.trenscat.com/tmb/telefericmontjuic_ct.html
Warto kupić tylko w jedną stronę i zejść do Placu Hiszpańskiego zwiedzając po drodze obiekty olimpijskie, Poble Esanyol itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2013 21:03 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Kurcze kilka razy byłem w Barcelonie ale tego nie wiedziałem. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Paź 2013 22:06 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Jak autobusem to nr 55, nie na sam szczyt coprawda,
+ może to połączycie z ww Funicular (kolejką górską)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2013 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
autobus 150 z pl espanya jedzie przez cale montjuic i dojeżdża na sam szczyt, w to samo miejsce gdzie jest stacja funicular. wyżej się już nie da!
http://www.tmb.cat/ca/linia-de-bus/-/bus/150
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2013 08:24 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Bardzo,bardzo Wam dziękuję. Występuje w rodzinie ,,lekki dyskomfort z powodu wysokości,,
A parę złotych w kieszeni też nie będzie przeszkadzało przy okazji ;)
Spróbujemy skorzystać z autobusu. Dziś testujemy.Pozdrawiam !

Przy okazji : dojazd na T-10 na Tibidado opisany tu na forum sprawdził się idealnie.
Z Pl. Catalunia na Tibidado zajął nam 35 minut ( akurat trafiliśmy na podjeżdzający bus 111)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Paź 2013 17:41 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wróciliśmy już z Montjuic. Wjazd na samą górę autobusem 150 z Pl. Espanya banalnie krótki , nieskomplikowany i tani na T-10. Powrót na piechotę. Polecam i jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Lis 2013 22:18 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 9
Pytanie dla lepiej zorientowanych: ile kosztuje kolejka z portu na montjuic? Planuje jutro wjechac ale wszystko w ramach rozsadnych cen a nigdzie nie moge znalezc ceny. Z gory dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2013 22:29 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Rok temu 10 € OW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2013 22:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
można połączyć obie rzeczy:
z Parallel wjeżdżamy darmową kolejką i łapiemy 150 już na górze, po wyjściu ze stacji na Avinguda de Miramar i stojąc tyłem do niej jest przystanek i jedziemy na górę na prawo pomimo, że pozornie wydaje się, że tam jest spadek, a w lewo do góry


Ostatnio edytowany przez gmak, 29 Lis 2013 22:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2013 22:35 

Ainsel napisał(a):
Pytanie dla lepiej zorientowanych: ile kosztuje kolejka z portu na montjuic? Planuje jutro wjechac ale wszystko w ramach rozsadnych cen a nigdzie nie moge znalezc ceny. Z gory dzieki


http://www.telefericodebarcelona.com/en ... nd-prices/

http://www.telefericodebarcelona.com/en/home/
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Lis 2013 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
gmak napisał(a):
można połączyć obie rzeczy:
z Parallel wjeżdżamy darmową kolejką i łapiemy 150 już na górze, po wyjściu ze stacji na Avinguda de Miramar i stojąc tyłem do niej jest przystanek i jedziemy na górę na prawo pomimo, że pozornie wydaje się, że tam jest spadek, a w lewo do góry

tutaj mówisz o innej kolejce: o tej która jeździ z powiedzmy połowy wysokości montjuic do zamku, natomiast pytanie było o kolejkę z poru na montjuic.

ta darmowa kolejka z parallel jest tylko darmowa jeśli wyjechałeś na nią metrem L3(zielona) albo masz skasowany ale wciąż ważny bilet. nie można nią sobie od tak wjechać.

po za tym, wszystkim których nie nagli czas polecam spacery po montjuic(o rozsądnej porze, naturalnie...) a wszelkie wjeżdżania polecam tym, którym kondycja na, bądź co bądź, lekkie wspinanie nie pozwala.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Lis 2013 23:53 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
wątek jest o wjechaniu na T-10, a wszystko poniżej Castellu zwiedzamy schodząc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Mar 2014 00:40 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 71
Skorzystałem z instrukcji. wszystko zgodnie, tylko wsiadłem z autobusu gdyż myślałem ze jedzie w dół, kosztowało mnie to kolejny przejazd na T10; rada - cierpliwość :)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group