Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 188
Czy ktoś ma może doświadczenie z bankowymi kartami prepaid :?:
Mój nastoletni syn korzystał przez ostatnie lata z takiej karty (mBank) ale skończyła się jej ważność.
Chciałem zakupić nową, ale na stronie mBanku jest informacja: "Informujemy, że z przyczyn technicznych aktualnie nie ma możliwości wnioskowania o Kartę Podarunkową."
W zasadzie nie jestem jakoś mocno przywiązany do mBanku, chociaż funkcjonalność, zniżki, interface informacji o historii wydatków oraz sposób zasilania i pełna bezkosztowość bardzo mi odpowiadały. Wiem, że oprócz mBanku takie karty posiada w ofercie BZ WBK ale nie miałem z nimi doświadczeń.

Czy możecie polecić wygodne w obsłudze i bezkosztowe karty prepaid ?
Ponieważ karta przeznaczona jak wspomniałem dla nastoletniego syna, zatem również fajny wygląd karty ma znaczenie ;)
Będę zobowiązany za wszelkie sugestie i podpowiedzi w tym temacie.

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:12 

jak kibicuje i zamierzacie pojechać na któryś mecz Polaków na Narodowym to tylko ta:
https://www.laczynaspilka.pl/strony-sta ... ego-kibica

kosztuje 25 zł, ale kwota ta zostanie potrącona od ceny zakupionego biletu na mecz
Góra
 PM off
lefebure lubi ten post.
lefebure uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 188
Anonymous napisał(a):
jak kibicuje i zamierzacie pojechać na któryś mecz Polaków na Narodowym to tylko ta:
https://www.laczynaspilka.pl/strony-sta ... ego-kibica

kosztuje 25 zł, ale kwota ta zostanie potrącona od ceny zakupionego biletu na mecz

Dzięki, zdecydowanie super wygląda. Nie wiem tylko jak z odbiorem, podczas składania wniosku przesyła się zdjęcie, które ma posłużyć do weryfikacji użytkownika.
Jak wrzucę zdjęcie syna to nie wiem czy mi w oddziale wydadzą tą kartę ... ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
A to nie łatwiej założyć mu zwykłe konto?
Od 13 roku życia można mieć za zgodą rodzica.

Debetu i tak nie zrobi, więc funkcjonalność będzie praktycznie identyczna jak karta prepaid.

Wiele banków ma takie w ofercie, najlepiej otwórz w tym samym, co używasz na co dzień.
Na przykład w mBanku jest darmowe izzyKONTO.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:35 

myślę, że najlepiej podejść do oddziału Alior i zapytać (swoje zdjęcie zalogowałem przy rejestracji, nie może mieć więcej niż 200 KB) na pewno trzeba poczytać bo np. przelew 25 zł musi być z konta osoby dorosłej starającej się o kartę kibica vel kartę prepaid Mastercard debit
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 188
ms993 napisał(a):
A to nie łatwiej założyć mu zwykłe konto?
Od 13 roku życia można mieć za zgodą rodzica.

Debetu i tak nie zrobi, więc funkcjonalność będzie praktycznie identyczna jak karta prepaid.

Wiele banków ma takie w ofercie, najlepiej otwórz w tym samym, co używasz na co dzień.
Na przykład w mBanku jest darmowe izzyKONTO.

Niestety 13 lat skończy dopiero pod koniec roku ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2015 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 86
Skarbonka Auchan MC. Swojego czasu popularna wśród klientów FR. Nadal za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2015 20:05 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
karta prepaid w WBK niewiele kosztuje sam posiadam już 3, korzystasz jak ze zwykłej kredytówki , opłacasz w necie zakupy, płacisz w sklepie, wypłacasz gotówkę w bankomacie itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sty 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Chyba debetówki bo kredytu na prepaid nie zaciągniesz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Sty 2015 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@lefebure

Z tą kartą przedpłaconą Aliora jest taki minusik, że każda wypłata z bankomatu - 5 zł. Nie wiem czy to problem dla Ciebie czy nie, ale tak informacyjnie rzucam.'

Dość fajną kartę przedpłaconą z możliwością personalizacji ma też ING ale zdaje się, że ona też jest od 13 roku życia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2015 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Ale w ING mozesz miec taką przedpłaconą,
bierzesz na siebie, a syn uzywa,
nie ma na niej imienia i nazwiska. Wiec on bedzie mogl bez problemu korzystac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sty 2015 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
phantomek napisał(a):
Ale w ING mozesz miec taką przedpłaconą,
bierzesz na siebie, a syn uzywa,
nie ma na niej imienia i nazwiska. Wiec on bedzie mogl bez problemu korzystac.


ING nie działa w necie (nie ma CVC)

BZWBK polecam, łatwo doładować
Auchan ciężko z zasileniami, tylko w sklepach albo przelew który się księguje 2 dni

ja mam wszystkie 3, córka ma BZ WBK za 9 zeta z all
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2015 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 188
Dzięki wszystkim za podpowiedzi ... podsumowując wychodzi tak:
- mBank, były fajne, funkcjonalne i bezkosztowe, ale obecnie nie wydają nowych
- Alior (Karta kibica), fajnie wygląda, ale prowizja (5 PLN) za wypłaty z bankomatów
- Auchan Skarbonka - niefunkcjonalne doładowywanie, pewnie również brak wglądu w historię (?)
- ING - od 13 lat ...
- BZ WBK - wygląda na to, że same zalety (?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:24 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Zdecydowanie polecam Bz Wbk :) Ja zamówiłem na allegro...Zero formalności,karta przychodzi pocztą bądź kurierem,aktywujesz ją w bankomacie,nadajesz pin i wsio :) Tylko pamiętaj że karty przedpłacone mają limity.Dzienne wypłaty w bankomacie nie przekraczające 500 zł a limit pojedynczej transakcji bezgotówkowej 4 tys zł.Saldo karty nie może przekraczać kwoty 10 tys zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 188
Razem napisał(a):
Zdecydowanie polecam Bz Wbk :) Ja zamówiłem na allegro...Zero formalności,karta przychodzi pocztą bądź kurierem,aktywujesz ją w bankomacie,nadajesz pin i wsio :) Tylko pamiętaj że karty przedpłacone mają limity.Dzienne wypłaty w bankomacie nie przekraczające 500 zł a limit pojedynczej transakcji bezgotówkowej 4 tys zł.Saldo karty nie może przekraczać kwoty 10 tys zł...

Dzięki. To karta dla 12-sto latka, na pewno wystarczy :)
Szkoda, że design mają taki sobie ... poprzedniego prepaida z mBanku syn miał ze stadionem narodowym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:45 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Korzystam z Karty prepaid banku BZWBK.
Jestem zadowolony i polecam innym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2015 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
W BZWBK też są z tego co kojarzę, prowizje za wypłaty z bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2015 11:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W Millenium też jest karta Prepaid.

Mam tam rachunek, więc nie potrafię powiedzieć, czy bez też można ją wyrobić.

Jest bezpłatna pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Jeśli takiej nie będzie, to w kolejnym miesiącu pobierane jest 2 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
jak bez płatności w sieci to weź ING
bankomaty w ING za darmo, można wpłacić we wpłatomatach, problem w tym że nei ma jak podejrzeć historii jak się nie ma konta w ING i założonego dostępu przez internet (INGonline)

BZWBK w sumie najlepsza ale prowizja w bankomatach...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sty 2015 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
No właśnie banków wydających pre-paidy trochę jest bo jeszcze oprócz wymienionych Pekao Sa [też prowizje za wypłaty z bankomatów] PKO BP [fajna karta dla dziecka ale trzeba mieć ROR w PKO BP] CitiBank [ale tutaj nie znam żadnych konkretów] są karty przedpłacone wydawane przez banki spółdzielcze [na pierwszy rzut oka nie wyglądają najgorzej np. http://www.esbank.pl/1/produkt/29/34] plus różne pre-paidy wydawane przez różne inne instytucje np. kantory walutowe, vide karta Cickciarz [tez prowizje].

PS. Przyjrzałbym się jeszcze karcie przedpłaconej BNP Paribas. Przeglądając TOiP zauważyłem, że wypłaty z bankomatów Euronetu są tam darmowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group