Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sie 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość dot. Ekwadoru - w jaki sposób ogarnąć tam temat drobnych USD, które są niezbędne na Galapagos.
Z uwagi na to, że USD jest tam oficjalną walutą, domyślam się, że nie powinno być problemu z wyciągnięciem zielonych z bankomatów? Czy pobierają jakąś prowizję? Na jakie najmniejsze nominały można liczyć? Podejrzewam, że pewnie 20-tki lub 10-tki. Jeśli tak, to da się to rozmienić na jedynki i dwójki?
Mam konto w citi, a widzę, że mają też placówkę w Guayaquil - może da się tam?
Bo na takie drobiazgi w Polsce raczej nie liczę...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Sie 2019 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Jak poprosisz z wyprzedzeniem w banku w Polsce, że chcesz wybrać z konta USD i część kwoty chciałbyś w niskich nominałach to powinni to ogarnąć. Nawet 1-5$. Tak było swego czasu w ING i WBK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sie 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
U mnie w citi twierdzą, że nie dadzą rady. No, ale może to takie "niedasie". Zapytam może w innej placówce.
Poza tym, szczerze mówiąc, wolałbym te kilka stówek USD (oczywiście, nie wszystko w 1.i 2. :D) wybrać dopiero w Ekwadorze, bo wcześniej potrzebne mi nie będą, a trochę się będę przemieszczał i lepiej byłoby nie targać ich że sobą. Stąd ta opcja z wypłatą z bankomatu w Guayaquil wydała mi się najkorzystniejsza.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sie 2019 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Można w Polsce w Citi tylko trzeba się dowiedzieć w którym oddziale mają gotówkę w USD. W Warszawie były 3 takie oddziały, jeden w Promenadzie, jeden w centrum a trzeciego nie pamiętam.

Sam wypłacałem drobniaki USD w Promenadzie i byłem zaskoczony jak dużo ich mają.

W innych oddziałach będą tylko 50$ i 100$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2019 15:28 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Na dwójki bym nie liczył ;)

W Aliorze kiedyś wypłacałem $, uzbierali ponad 20 jednodolarówek. Pani stwierdziła, że jak dam im znać z wyprzedzeniem, to przygotują dla mnie więcej drobnicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2019 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@tropikey - To nienajnowsza informacja, ale w Marcu 2016. za wyjęcie $300 w Banco Guayaquil wzięło mi $4 prowizji. Niestety nie wiem czy prowizja jest od kwoty czy od transakcji, ale to była moja jedyna transakcja tam i pamiętam też, że $300 to był górny limit dla jednej operacji. Gotówkę wydawało w banknotach po $20.

Drobne się przydają, w taksówkach i małych sklepikach przy np. płatności $3-4 będą narzekali, że dajesz im 10 lub 20, gdzie indziej zapłacisz 20 i 50 bez problemu.

W obiegu mnóstwo drobnych, te $20 rozmienisz w banku jeśli podejdziesz do okienka z wydruczkiem z bankomatu, że to u nich wyjmowałeś pieniądze. Tam czasem lepiej udawać zdezorientowanego gringo niż próbować wyłapywać hiszpańskie słówka. ;)

@Mar77 - w Ekwadorze w obiegu są banknoty 2 jak najbardziej - stare i zniszczone, ale są. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2019 23:15 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Na Galapagos bez problemu wyciagalem USD z karta Revoluta, bez prowizji. Nominalow nie pamietam, ale na drobne rozmienisz w kazdym sklepie.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Gru 2019 16:21 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Podczepie się pod temat.
Czy w Ekwadorze są problemy z przyjmowaniem starych studolarówek?
W wielu krajach nie chcą ich przyjmować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Gru 2019 22:21 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
O ile pamiętam akurat w Ekwadorze miałem kilka starych setek i nie pamiętam jakichkolwiek problemów. Standardowo rzecz jasna zabieram nówki, żeby uniknąć dyskusji. Czytałem kiedyś, że kursuje tam sporo fałszywych 20-tek i czasem nie chcą przyjmować na targu itp. miejscach, ale też się z tym nigdy nie spotkałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tasma uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2021 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
tasma napisał(a):
Podczepie się pod temat.
Czy w Ekwadorze są problemy z przyjmowaniem starych studolarówek?
W wielu krajach nie chcą ich przyjmować.


Przy placeniu $100 poza hotelami moga nie miec wydac, dlatego lepiej zabrac mniejsze nominaly, a gdzie sie dalo to placilem karta. Pobieralem rowniez kase z bankomatu, ale w niektorych bankomatach nie funkcjonowalo, bo wyrzucal karte.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2023 05:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Hej. Jakieś świeże informacje na temat wypłat z bankomatów - są jakieś które nie pobierają prowizji, jakie są limity wypłat ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2023 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Banco Internacional nie pobiera prowizji. Nie wiem czy ma limit bo wpisałem 400 USD i wypłacił bez pronlemu. Karta Revolut Visa. Wspomniana gdzieś tutaj Pichincha pobiera już prowizję w wysokości 4,48 USD. Bankomat wypluł same dwudziestki.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Sie 2023 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Bankomat Banco Bolivariano nie bierze prowizji , przynajmniej ten na Galapagos w Puerto Ayora. Wypłata 300 USD :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group