Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lis 2012 00:41 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

trochę nieoczekiwany obrót spraw miałem i...lecę w czwartek do Chin i przypadkiem mam na koncie tylko 400 zł + KK MasterCard.
I teraz pytanie czy MC jest generalnie respektowane w Pekinie (poza Pekin nie jadę). Rozumiem, że za jedzenie z ulicy, przejazdy autobusem itd. muszę mieć gotówkę, ale...no właśnie czy te 400 zł powinno mi wystarczyć na ok. 4 dni? Wtedy będę miał dopływ gotówki i nie będzie problemów ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 21 Lis 2012 01:24 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Spokojnie Ci wystarczy! Ceny w Chinach za większość rzeczy są porównywalne do polskich. Wszystkie sieciówki typu mcDonald's, Starbucks mają te same ceny, co w Polsce. Transport publiczny i taksówki są sporo tańsze. Jedzenie na ulicy to nie wiem, ale bym nie ryzykował, żeby to jeść, zresztą często sam zapach odrzuca ;P haha
Na pewno za wszystko co kupujesz na bazarkach i na ulicy, to się koniecznie targuj! Szczególnie na tych bazarkach ich! I to tak konkretnie się targuj! Tam sprzedają mnóstwo podróbek na tych bazarkach, to jak Ci to nie przeszkadza, to weź dla fanu, ale zawsze po taniości. Jak pan za rolexa chce 900 yuanów, to Ty mu powiedz 50 i się upieraj przy swoim. Tak długo aż pan zejdzie do ego 50 ;P nie inaczej! ;P jest w ogóle fajny klimat w Chinach, hehe ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lis 2012 01:27 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Aaaa, tak, karty są ogólnie respektowane, bankomaty są. Ale sprawdź sobie jaką masz prowizję banku za wybierani kasy z bankomatu! Bo to może być kosztowne...

Jakbyś chciał wymieniać gotówkę, to albo w hotelu na recepcji, ale to koniecznie pytaj o kurs, bo często robią mocno w konia. Generalnie za 100 dolarów powinni Ci dać co najmniej 600 zł. Jak oferują mniej, to nie bierz, idź lepiej do banku. W banku możesz wymienić spokojnie, ale musisz mieć paszport. Podobno najlepszy kurs ma Bank of China, także najlepiej szukaj ich oddziału.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lis 2012 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
kajek napisał(a):
za 100 dolarów powinni Ci dać co najmniej 600 zł

Nic tylko tam jeździć i dolary wymieniać :D
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Lis 2012 03:40 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
|...o...| napisał(a):
Juz sie nie dziwie dlaczego pokazuja w TV turystow z Hurgady proszacych MSZ o samolot powrotny.
bartek. ale jak cos to masz kogos w PL co by Ci pare groszy podeslal WU lub na karte ?
Wszyscy Ci odpowiedzieli. Ale na HK moze Ci nie starczyc, a w jakims zadupiu to pewnie starczy [chyba ze bedziesz szedl z buta jak jeden co planowal droge SIN-KL bez maginesow czasowych.


Ja tylko w Pekinie będę. Nie no, stać mnie i żeby 10 lat zostać w Chinach pewnie. Po prostu nie lubią ściągać pieniędzy z lokat jak nie potrzeba, dlatego pytam :-)


Dzięki za informacje!
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2012 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
bartek. napisał(a):
Ja tylko w Pekinie będę. Nie no, stać mnie i żeby 10 lat zostać w Chinach pewnie. Po prostu nie lubią ściągać pieniędzy z lokat jak nie potrzeba, dlatego pytam :-)


Dzięki za informacje!

Masz dobre ubezpieczenie w razie nieplanowanej wizyty u lekarza ? majac 400zl w gotowce nie wybieralbym sie tam chyba nawet na 2 dni... Wiem, ze to forum fly4free, ale sa jakies granice. Takie mam przemyslenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lis 2012 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
jesteś hardcorem ;)
i tak jak mówił kolega wyżej - pamietaj, że wypłata z bankomatu z kk kosztuje! kk płać tylko bezgotówkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lis 2012 10:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Spokojnie :)
Mam ubezpieczenia itd. 400 zł w gotówce + KK. Przylatuje w piatek. W we wtorek bedzie juz płynność. W razie czego mam rezerwy duze jak pisałem tylko nie chce ich rusza. Bez potrzeby.

Każdy ma swoje podejście do podróżowania. Wierze ze większość tutaj podchodzi do sprawy klasycznie turystycznie.
Ja mam zawód jaki mam. Ot przykłady sprzed 2 miesiecy:
- umowienie sie na rozmowe z ministrem obrony narodowej jednego z krajow konfliktowych
- wjechanie w obszar wojny po lapowkach w postaci polskich butelek procentowych
- aresztowanie za pobyt w tajnej? bazie wojskowej w nocy - byłem przekonany ze w niej nie jestem ale okazało sie ze nie po tej stronie muru jednak wyladowalem "przypadkiem"

Itd.

Tak więc moze zbyt łatwo podchodzę do podróżowania. Ale głowę na karku mam i doświadczenia duzo.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lis 2012 21:25 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Luz. Rzeczywiscie kod mogl tak pomyśleć. Co zrobic. Internet :)

Anyway, dzięki za wszystkie informacje.

A co to za trójka? Jest jakis link do informacji?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lis 2012 21:50 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 72
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Hej. Generalnie Pekin jest tani. Komunikacja miejska bardzo tania (płacisz bez względu na ilość przejechanych przystanków; inaczej niż np. w HK). Jedzenie tanie (zestawy w MC znacznie tańsze niż w PL). Stosunkowo drogie są bilety do atrakcji turystycznych. Generalnie - spokojnie można funkcjonować za 100 PLN / dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Lis 2012 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
bartek. napisał(a):
Luz. Rzeczywiscie kod mogl tak pomyśleć. Co zrobic. Internet :)

Anyway, dzięki za wszystkie informacje.

A co to za trójka? Jest jakis link do informacji?

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... _47_5.html
ale offtopicu nie robmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Maj 2013 13:58 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Właśnie wróciłem z Chin i mogę podzielić się kilkoma informacjami.

Waluta:
Z bankomatu jednorazowo można wypłacić 2500 juanów, bankomatów w Pekinie i Szanghaju jest bardzo dużo, także za dużo waluty z Polski nie opłaca się brać.

Pamiątki:
Magnesy po 5 juanów
Figurki smoków od 15 do 38 juanów (cena zależy od wielkości)
Czapka z daszkiem pandy za 15 juanów

Najtańsze pamiątki jakie udało nam się znaleźć w Pekinie można kupić w parku za Zakazanym Miastem, ceny podałem wyżej.
Po zobaczeniu cen w parku udaliśmy się na jeden z Silk Marketów i udało nam się wytargować ceny jak wyżej.

Drugim miejsce gdzie pamiątki były tańsze nić w Marketach to targowisko pod murem Chińskim - Mutianyu

Ubrania:
Krawat od 5 do 10 juanów
Para butów (Nike, Adidas) max 120 juanów (taniej nam się nie udało zejść)
Windstopper (North Face lub Jack Wolfskin) max 160 juanów
Tshirt (nike, polo itp) 20 juanów
Tshirt z nadrukiem max 15 juanów

Torebki można kupić od 40 juanów

Elektronika:
Słuchawki Beats - monster studio HD (są 2 rodzaje) ważne słuchawki muszą się znajdować w czarnym dodatkowym etui w pudełku cena 150 juanów (ceny sprawdzane w Szanghaju i Pekinie)
Słuchawki do uszne Beats - jw. słuchawki muszą się znajdować w czarnym dodatkowym etui cena 50 juanów
Głośnik bezprzewodowy Beats cena 50 juanów
Karta pamięci 32 GB do kamery cena 40 juanów
Karta pamięci 16 GB micro SD cena 50 juanów

Markety w Pekinie:
Główny Silk Market znajduje się przy stacji metra Yong'Ali (linia 1 - czerwona) za dużo tam turystów, wszyscy nas brali za Rosjan.
Kolejny Market znajduje się przy "Temple of Heaven" stacja metra Tiantandogmen (linia metra 5 - fioletowa) - ceny lepsze niż w Silku
Ja polecam osobiście Market przy stacji metra Tuanjenhu (linia 10 - błękitna) market znajduje się na ulicy Worker's Stadium (wyjście D) market znajduje się około 300 metrów od stacji (za dużym kompleksem handlowym: Adidas, Apple itp.)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Cze 2013 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
kajek napisał(a):
Jakbyś chciał wymieniać gotówkę, to albo w hotelu na recepcji, ale to koniecznie pytaj o kurs, bo często robią mocno w konia. Generalnie za 100 dolarów powinni Ci dać co najmniej 600 zł.


Nie widze zeby ktos poprawil, ale kajek mial na mysli 600rmb nie zl, moze oczywista oczywistosc, ale ktos nie w temacie
jeszcze poleci tam i bedzie sie wyklucal ze go 'zrobic' chca :) $[1=6.17rmb]
pzdr

PS
uwaga na cyfry w bankomatach na padach, uklad jest inny niz w PL, zeby nie wklepac 3x zlego PINa bo klopot moze byc
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2015 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Hej,
usłyszałem z niepewnego źródła, że w Chinach zdarzają się problemy z polskim kartami płatniczymi. Wprawdzie szczerze wątpię w tę informację, mimo to wolę się upewnić, aby nie zostać na lodzie (gdyż zwykle nie zabieram ze sobą dużo gotówki). Konkretnie chodzi mi o Hongkong. Z góry dzięki.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2015 18:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Właśnie jestem w Hongkongu i nie zauważyłem żadnych problemów - udało się zarówno wypłacić kasę z bankomatu, jak i dokonać płatności. Oczywiście wszystko może zależeć od tego, jaki bank i w jakim systemie wystawił kartę.
Jedynie w Mbanku przy płatnościach w HKD blokują jakąś dziwnie dużą kwotę. Blokada zejdzie, ale jak ktoś nie ma dużych limitów na karcie, to może to rzeczywiście być utrudnienie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lis 2015 18:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Zero problemów z wypłatami ani z visy ani z Mcard wypłacałem na lotnisku i w Citibanku. Za każdym razem wybierając kredyt a nie wypłatę z salda. Nie wiem dlaczego ale działało. Karty oczywiście debetówki
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lis 2015 14:26 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dzisiaj wróciłem z Hongkongu. Zero problemów z naszymi kartami płatniczymi. O dziwo raz nawet bardziej mi się opłacało wyjąć gotówkę z bankomatu niż wymienić w kantorze na mieście.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Gru 2015 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Co prawda nie w Hong Kongu, ale w Chinach mieliśmy problemy w zeszłym miesiącu z wypłaceniem gotówki. Obie karty Aliora Mastercard, jedna debetowa USD, druga Kantoru USD. Okazało się, że możemy wypłacać tylko w największych bankach - gdy udało się w Bank of China, wybieraliśmy pieniądze już tylko tam. To samo zresztą spotkało nas w Mongolii.
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off
Paweł Szląskiewicz uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Mar 2017 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Czy ktoś wie może czy jest możliwa wypłata Euro z bankomatu w Hongkongu/Makau?
Mam konto w Euro i opcja wypłaty Euro z konta za granicą i wymiana w kantorze wydaje mi się wygodniejsza niż kupno i przewożenie $ lub € z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Mar 2017 19:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
maginiak: nie widziałem nigdzie w HK ani Macau możliwości wyboru EUR a USD. W HK dość powszechne jest HKD i CNY w jednym bankomacie,. A jak masz rozliczenie transakcji w innych walutach do Euro ? Może to jest opcja dobra aby wybierać od razu w docelowej walucie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group