Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#41 PostWysłany: 21 Paź 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@Pole - chodzi o to ze ceny promow sa smiesznie niskie. Jednorazowy przejazd pomaranoczowa linia kosztuje 15THB niezaleznie od ilosci przystankow.
Przeprawa z jednej strony rzeki na druga to wydatek 4THB. Promy to dobra opcja komunikacji po miescie.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#42 PostWysłany: 21 Paź 2018 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
W Bangkoku aplikacja Grab jest dobrym wyborem. Minusem jest to, że czasami trzeba naprawdę całkiem długo poczekać na taksówkę, ale cena jest licznikowa i wtedy kurs wychodzi grosze. Na ulicy raczej ciężko się doprosić włączenia taksometru.

Tuk-tuki cenią się bardziej za fakt, że są atrakcją samą w sobie niż za mobilność (dużej różnicy nie zauważyłem w porównaniu do taxi - mobilne to są motocykle, też do wzięcia przez grab). Gdy chciałem kurs za niską cenę to panowie potrafili przyprowadzić kolegę, który miał brzydszego tuk-tuka :) Najprawdopodobniej bardziej im się opłaca czekać na jednego jelenia niż zrobić kilka uczciwych kursów, optymalizacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#43 PostWysłany: 21 Paź 2018 22:53 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
ghostwriter napisał(a):
Na ulicy raczej ciężko się doprosić włączenia taksometru.


Nie zgodzę się, ja nie miałem z tym większego problemu. Może z raz ktoś się nie zgodził, wtedy kolejna taksówka jedzie zawsze za kilka sekund, więc nie jest to jakoś ciężkie do ogarnięcia. Raz tylko mieliśmy taką sytuację, że taksówkarz podjechał, chcieliśmy pojechać ok. 4 km taksówką, wziął nas z taksometrem, po czym po kilometrze zauważył, że wzdłuż drogi idą dwaj turyści, więc powiedział, żebyśmy wysiadali i podjechał do nich, choć nawet nie był pewny czy będą chcieli taksówkę :D my po 10 sekundach złapaliśmy drugą taksówkę, a do przejechania kilometr mniej, dlatego sytuacja bardziej nas bawiła, niż zdenerwowała ;)

E: Oczywiście widzę sporo opinii, że ze znalezieniem taksówki jadącej z taksometrem jest ciężko - może mieliśmy szczęście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bangkok TUK TUKI
#44 PostWysłany: 11 Lis 2018 09:24 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
ghostwriter napisał(a):
W Bangkoku aplikacja Grab jest dobrym wyborem. Minusem jest to, że czasami trzeba naprawdę całkiem długo poczekać na taksówkę, ale cena jest licznikowa i wtedy kurs wychodzi grosze. Na ulicy raczej ciężko się doprosić włączenia taksometru.

Też tak myślałem do momentu jak nie skorzystaliśmy, przez przypadek z taksówki, która akurat podjechała. Z Grabem zapłaciliśmy THB 105, kurs powrotny parę godzin później THB 80 bez większego targowania. Dodam, że warunki takie same, żadnych korków, prosta trasa, mniej więcej ten sam czas przejazdu. Także proponuję sprawdzać i w aplikacji i u kierowcy
Aha, oczywiście jechaliśmy bez licznika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#45 PostWysłany: 12 Lis 2018 10:08 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Ale w Grab możesz ustalić czy chcesz opcję z wycenionym z góry przyjazdem lub jechać na taksometr jak zwykła taksówka. Ja z Graba korzystałem i byłem bardzo zadowolony, choć rzeczywiście w większości przypadków przejazd z opcją na taksometr była korzystniejsza (różnica jakieś 10-20% na tej samej trasie). Ale w Grab możesz nawet ustalić przejazd z góry na konkretną godzinę.

A z ulicy wcale nie jest łatwo złapać taksę z taksometrem, zwlaszcza w turystycznych miejscach, hotelach itd. np. mimo że mój hotel miał niby specjalny postój dla "oficjalnych" taksówek, te miały napis "Meter", to każdy chciał jechać z góry ustaloną ceną, bo obok mnóstwo turystów i tacy Niemcy czy Brytole w ogóle nie pytali o cenę przejazdu itd. Oczywiście w końcu, jakiś tam 5 czy 10 taksiarz by się zgodził, ale po co tracić czas?

Inna sprawa, że nie opłaca się brać Graba z lotnisk. Na DMK lub BKK są oficjalne postoje dla taxi w których jedzie się na licznik i cena była tak średnio dwa razy niższa niż wyceniona przez Grab.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#46 PostWysłany: 02 Kwi 2019 10:37 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Mam dla wszystkich prosty i w 100% skuteczny sposób na łapanie taksówek z taksometrem.
Sprawdzone na własnej skórze.
Łapiemy taksówki tylko i wyłącznie z zielonym światełkiem za szybą.
Są to taksówki wyposażone w kamerę i kierowcy nie odmawiają.
Mi się nie zdażyło.
Zupełnie inaczej było z taksówkami z czerwonym światełkiem.
Każdy chciał ustalać cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#47 PostWysłany: 02 Kwi 2019 11:46 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Generalnie: żółto-zielone taksówki są super i najtańsze, różowe też ok ale trochę droższe, każde inne to lekkie ryzyko.
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#48 PostWysłany: 22 Wrz 2022 07:26 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Elektryczne dzielone/prywatne tuktuki w Bangkoku: https://muvmi.co/en
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#49 PostWysłany: 05 Paź 2022 23:42 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Korzystałeś z tego? Ktoś wie jak to wygląda w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#50 PostWysłany: 14 Sty 2023 13:02 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
https://www.bangkokpost.com/thailand/ge ... in-8-years

Rosną ceny taksówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#51 PostWysłany: 28 Mar 2023 06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Aplikacja Muvmi służąca do rezerwowania przejazdów elektrycznymi Tuk-Tukami w Bangkoku ma od jakiegoś czasu fajnego buga :D
Jeśli poczas rezerwacji pozmieniamy 2-3 razy miejsce odbioru, apka niepoprawnie przeliczy stawkę i zastosuje najniższą możliwą.
Tym sposobem bez względu na ilość osób i trasę (w ramach wybranego obszaru), zawsze placimy 17thb (2zł) za kurs. I żeby nie było: kierowcy zatrudnieni są w/g stawek godzinowych, kwota kursu nie ma dla nich znaczenia.
Załącznik:
55.jpg
55.jpg [ 41.64 KiB | Obejrzany 356 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#52 PostWysłany: 23 Lis 2023 21:38 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Nieznalazłem odpowiedniego tematu, więc tu zadam.
Gdzie znajdę stronę/apke z transportem miejskim w Bangkoku? Chodzi mi o tym gdzie są przystanki, mapka jak dojechać z miejsca A do miejsca B. Na maps google dobrze pokazuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bangkok TUK TUKI
#53 PostWysłany: 23 Lis 2023 21:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Google maps / moovit działają dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
classy uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group