Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2012 20:28 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Kupując dzisiaj bilety na airAsia dowiedziałem się, że loty zostały przeniesione z lotniska międzynarodowego na ponownie otwarte lotnisko krajowe. Czy ktoś wie ile zajmuje przejazd między lotniskami i ile kosztuje taki przejazd np. taksówką?
Kiepsko to wygląda. Dzięki za info.


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Kwi 2014 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 02 Paź 2013 13:30 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1800
niebieski
Mozna za darmoche:

http://www.suvarnabhumiairport.com/to_f ... ang_en.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Paź 2013 15:18 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Nie no bez jaj. 500BT za taka odleglosc to jest za darmo. Mozesz jechac tez airport linkiem (cos 45BT i omijasz korki) a potem brac takse albo bts.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Paź 2013 15:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
tylko po co;)?
jest za darmo bus - jechałem nim tydzień temu - super sprawnie działa - co pół godziny zwykle, max co godzinę, z dobrze oznaczonego miejsca (łatwo odnaleźć), jedzie jakieś 45min (cały czas autostradą więc o korki bym się nie martwił), nie ma tłoku (chyba sporo osób o nim nie wie), godzin kursowania to jak w linku wyżej - od 5 do 24
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2013 15:34 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
Washington napisał(a):
tylko po co;)?
jest za darmo bus - jechałem nim tydzień temu - super sprawnie działa - co pół godziny zwykle, max co godzinę, z dobrze oznaczonego miejsca (łatwo odnaleźć), jedzie jakieś 45min (cały czas autostradą więc o korki bym się nie martwił), nie ma tłoku (chyba sporo osób o nim nie wie), godzin kursowania to jak w linku wyżej - od 5 do 24


jeśli 45 min jedzie, to dobra opcja.

ja 2 lata temu jechałem taksówką - ok 20 min, 400 batów razem z opłatami za autostrady. odległość między lotniskami ok. 40 km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Sty 2014 20:54 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ląduje planowo o 8:10 na BKK, z DMK (AirAsia) mam wylot o 10:55 czyli niecałe 3 godziny. Bez bagażów. Powinienem zdążyć tym darmowym busem czy to kompletnie nie ma szans?
Wydaje mi się, że spokojna sprawa, ale wolę dopytać jednak..
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sty 2014 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
bartek. napisał(a):
Ląduje planowo o 8:10 na BKK, z DMK (AirAsia) mam wylot o 10:55 czyli niecałe 3 godziny. Bez bagażów. Powinienem zdążyć tym darmowym busem czy to kompletnie nie ma szans?
Wydaje mi się, że spokojna sprawa, ale wolę dopytać jednak..


Powiem tak, jakbym sam miał taką decyzje odnośnie godziny kolejnego lotu z DMK to podjął bym taką samą. Ja pokonywałem tą trasę i darmowym busem zajęła mi bodaj około niecałych 40 minut, przy czym jechałem dopiero o północy. W dzień ruch będzie oczywiście większy ale i tak myślę, że dojedziesz z zapasem, Szczęśliwie oba lotniska są po tej samej (wschodniej) części Bangkoku (a w zasadze poza nim), skomunikowane wielopasmowymi drogami. Reasumując powinieneś dać radę spokojnie. Zwłaszcza jak zdążysz na bus o 8:30.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2014 21:00 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Tom K napisał(a):
bartek. napisał(a):
Ląduje planowo o 8:10 na BKK, z DMK (AirAsia) mam wylot o 10:55 czyli niecałe 3 godziny. Bez bagażów. Powinienem zdążyć tym darmowym busem czy to kompletnie nie ma szans?
Wydaje mi się, że spokojna sprawa, ale wolę dopytać jednak..


Powiem tak, jakbym sam miał taką decyzje odnośnie godziny kolejnego lotu z DMK to podjął bym taką samą. Ja pokonywałem tą trasę i darmowym busem zajęła mi bodaj około niecałych 40 minut, przy czym jechałem dopiero o północy. W dzień ruch będzie oczywiście większy ale i tak myślę, że dojedziesz z zapasem, Szczęśliwie oba lotniska są po tej samej (wschodniej) części Bangkoku (a w zasadze poza nim), skomunikowane wielopasmowymi drogami. Reasumując powinieneś dać radę spokojnie. Zwłaszcza jak zdążysz na bus o 8:30.

Przy kolejkach jakie są po "wizę" czas 20 minut od wyjścia z samolotu do opuszczenia lotniska wydaje mi się nierealny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Sty 2014 21:02 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Fakt, to chyba zależy od ilości przylotów, ale BKK jest ogólnie dość "busy" więc na kolejce może zejść z 30 minut. No ale zawsze awaryjnie można prosić o przepuszczenie, nie? ;)

Aha, do BKK lecę Cathay - ktoś ma doświadczenie w kwestii opóźnień itd?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sty 2014 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Mixer napisał(a):
Tom K napisał(a):
bartek. napisał(a):
Ląduje planowo o 8:10 na BKK, z DMK (AirAsia) mam wylot o 10:55 czyli niecałe 3 godziny. Bez bagażów. Powinienem zdążyć tym darmowym busem czy to kompletnie nie ma szans?
Wydaje mi się, że spokojna sprawa, ale wolę dopytać jednak..



Przy kolejkach jakie są po "wizę" czas 20 minut od wyjścia z samolotu do opuszczenia lotniska wydaje mi się nierealny.


Ruszając o 9, też nie powinno być problemów. Wiadomo, że zawsze coś się może przytrafić ale tak rozpatrując to każda ilość czasu może być za mała. Choć ryzyko na pewno większe niż jakby kolejny lot był o 15:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sty 2014 21:06 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Na szczęśćie jak się spóźnię to nowy lot w AirAsia nie powinien kosztować 1000 zł :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Sty 2014 21:35 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 7
no ta godzina lądowania rzeczywiście może być kolejkowa, pamiętaj wypełnij w samolocie wniosek - tam go dostaniesz.
co do lotniska Don Mueng to jak lecisz Aira Asia krajowym to się uda IMHO, późno otwierają gate i ładuje się człowiek w moment na ostatnio chwilę. Ja wiedziałem o tym busie, ale nie wiedziałem że jest taki szybki - to chyba najlepsza opcja. ja jechałem ostatnio Express Linkiem / pociąg/ do ostatniej stacji Paya Thai station i stamtad taksa. 20 minut pociąg /40BHT/, 15 minut taxa chyba 100 BHT/ ryzyko to korki przy stacji i trudność ze złapaniem taxy/. Jakby nie patrzeć w godzinę dojedziesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2014 01:54 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Lot międzynarodowy z AirAsia. Juz leciałem na tej trasie i tez bramki były dosc pozno otwarte o ile pamietam...
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2014 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
bartek. napisał(a):
Aha, do BKK lecę Cathay - ktoś ma doświadczenie w kwestii opóźnień itd?


Ja nigdy nie miałam problemu z punktualnością lotów CX (świetna linia tak na marginesie), ale różnie to bywa. Na dodatek ich ranking "on-time performance" za okres 1/11~31/12 na Twojej trasie (domniemywam, że przylatujesz z HKG) jest powiedzmy ...taki sobie. ;) Zresztą sam oceń: http://www.flightstats.com/go/FlightRat ... ineCode=CX
Ale jeżeli lot będzie o czasie lub z lekkim nawet opóźnieniem to myślę, że dasz radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sty 2014 13:58 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
O dziwo maja nonstop DEL-BKK.
88% on time. Ale niepokojące jest ">4% canceled/diverted"
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sty 2014 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
To oznaczenie jest mylące. Oznacza, że JEŻELI jest ponad 4% lotów odwołanych lub przekierowanych to są one w liście na czerwono (vide taka sama tabelka dla Lufy i loty między CDG a FRA).

W jakim miesiącu będziesz robił tą trasę? Azja ma to do siebie, że niektóre miesiące są fatalne pogodowo co znacznie zwiększa możliwość opóźnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Sty 2014 16:23 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
ok. 18 marca chce ten lot eykonac
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Pytanie dotyczące znanego i lubianego zółtego shuttle busa. Ląduję na Don Muang i potrzebuję się dostać na Suvarnabhumi tylko po to, aby tam wypożyczyć samochód. Na forum LP znalazłem informację, że mogę skorzystać z tego busa nawet jeśli nie mam kolejnego lotu z BKK. Pytanie czy ktoś miał taką sytuację, bo jak wiadomo lepiej mieć informacje z pierwszej ręki.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Mar 2014 22:37 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Po przylocie na Don Muang musiałem pokazać kartę pokładową lotu którym przyleciałem. Nikt nie chciał ode mnie biletów na lot z BKK. Było to raptem 5 dni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
DXmaniac napisał(a):
Po przylocie na Don Muang musiałem pokazać kartę pokładową lotu którym przyleciałem. Nikt nie chciał ode mnie biletów na lot z BKK. Było to raptem 5 dni temu.


Dzięki za pamięć! Ja przećwiczyłem to 2 tygodnie temu, wpisywałem w innym temacie, a o tym ewidentnie zapomniałem. Jest tak jak mówisz.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DXmaniac lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group