Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:32 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 15
Czesc i czolem,

pytanie do tych ktorzy moze juz w ten sposob przekraczali granice badz maja informacje w tej sprawie.
Jak wyglada sytuacja przekraczania granicy Malezja/Tajlandia promem z wyspy Langkawi do Krabi? Chce opuscic Malezje w ten sposob i potem powedrowac w gore Tajlandi gdzie z Bangkoku mam powrot do Warszawy czyli posiadam tzw POOT. Na stronie msz nie ma konkretnie informacji na ten temat, wiec stawia to z zapytaniem :?: . Zaznacze jeszcze ze lece do azji w inne miejsce niz Tajlandia wiec nie jest to bilet RT na tej samej trasie.

Z gory dziekuje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Ja płynąłem w przeciwną stronę.
Z Krabi autobusem do Kuala Perlis i tam prom na Langkawi.
Poszedłem do biura , wykupiłem transfer i mnie dostarczyli z dwoma przesiadkami prosto na prom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Hej,

Planowałem to w tym albo zeszłym roku, ale ostatecznie nie popłynąłem, bo poza sezonem nie było połączeń albo było ich znacznie mniej. Procedura jest taka, że wypływając z Malezji przechodzisz przez ichni immigration, potem jest przesiadka np. na Koh Lipe (albo w Sathun etc.), gdzie przechodzisz przez tajskie immigration. Poniżej jest to opisane, ale w drugą stronę:

"When the ferry arrives at Koh Lipe during the journey to Langkawi, you will be transferred to the island by longtail boat - The longtail boat costs 50 Baht per person.
After check in the staff will help you get your Thailand exit stamp, you will then be taken by longtail boat to a waiting ferry which will take you on to Langkawi - The longtail boat costs 50 Baht per person.
On arrival at Langkawi will disembark at Telaga Harbour Marina, Pantai Kok and proceed to the Malaysian Immigration office where you will get your Maylasian entry stamp"

https://amazinglanta.com/how-to-travel-from-krabi-town-to-langkawi-ferry-timetable/

Zasadniczo nie martwiłbym się za bardzo - obsługa promów etc. ma to doskonale opanowane i wszystko zrobią za Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2019 11:26 

Rejestracja: 03 Lip 2013
Posty: 15
shadowofacloud, dzięki za informacje chociaz linka juz widzialem a pytam dlatego ze w zeszlym roku na lotnisku w Ho CHi Minh odmowiono mi wejscia do samolotu poniewaz nie mialem lotu powrotnego do Wietnamu. Chodzilo o to abym mial potwierdzone ze opuszczam terytorium Tajlandii. W typ wypadku mam "poot" ale zastanawia mnie jak dziala immigration na tej trasie, zeby sie nie okazalo ze musze wracac i brac samolot np. Wiem troche to naciagane wzgledem Tajlandii ale roznie to bywa z przejsciami granicznymi.

Pamietasz moze podczas Twojego planowania o jakiej kwocie za prom byla mowa? Bo ten w druga strone 2950THB (372PLN) to jak dla mnie stanowczo za duzo. Lot AirAsia przez KL to koszt ~50-60USD, szkoda jednak czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lis 2019 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Zarówno w przypadku tajskiej wizy turystycznej, jak i 30-dniowego "visa waiver", które dostaniesz na granicy, możesz przy wjeździe do TH być poproszony o okazanie:
- 20000 THB lub ekwiwalentu w innej walucie,
- rezerwacji noclegu (nie musi być na cały pobyt),
- biletu powrotnego (nie musi być do kraju, z którego przyjechałeś - musisz po prostu "udowodnić", że w terminie pozwolenia na pobyt - 30 dni dla waiver, 60 dla TV - opuścisz kraj),

I rzecz jasna paszport ważny min. 6m i mający dwie wolne strony.

Więc POOT, o którym mówisz spełnia to trzecie kryterium. Czy zostaniesz poproszony o ww? Zależy od IO. Jeśli ktoś spędza dużo czasu w TH na wizach turystycznych (to ja!), mogą o te dokumenty prosić, a nawet zawrócić do kraju, z którego przyjechał. Jeśli wpadasz na krótkie wakacje raz na rok albo kilka lat, nawet na Ciebie nie popatrzą.

Cena - nie pamiętam. Na pewno jakieś kilkaset złotych, ale miałem wtedy mega fazę na powrót z Penangu drogą morską możliwie daleko na północ i kasa była kwestią drugorzędną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group