Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lis 2018 16:04 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej sluchajcie ,
czy w okolicach Bangkoku jest osrodek ze sloniami ?(bylem kiedys w czyms takim ale w okolicach Chang Mai)
Kojarzycie moze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 08 Lis 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie wiem czy podchodzi pod okolice, ale koło Kanchanaburi jest - Elephant's World. Na pewno bliżej niż Chiang Mai :)

E: Google we współpracy z tripadvisor wskazują również na Wildlife Friends Foundation Thailand, choć na oko odległość podobna.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
kurde to jednak kawalek oddalone od BKK, a mam tylko max weekend w Tajlandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
No to słabo bo tam warto pojechać i zostać na noc. Program jednodniowy jest dużo mniej atrakcyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie wiem jak Wildlife, ale Elephant's World to w zasadzie dobre 2/3 dnia u nich na miejscu. Odbiór z hotelu w Kanchanaburi (ja dojechałem do nich swoim autem) rano i "zajęcia"do popołudnia. Być może dałbyś radę czymś wrócić do Bangkoku tego samego dnia, ale przyjazd to już raczej musi być dzień wcześniej. Nie wiem, nie orientuję się w komunikacji na tej trasie, gdyż jak mówię pojechałem samochodem.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lis 2018 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Z Bangkoku jest pociąg lub autobus, podróż pociągiem trwa ponad 3h, busem trochę krócej. Tak czy inaczej trzeba być na miejscu dzień wcześniej, odbiór z hotelu w Kanchanuburi jest o 9.00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Maj 2021 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Pamietam jak bylismy w 2015 roku z nasza dwuletnia wtedy corka w Elephant's World. Nam laikom, Osrodek wydawal sie dobrze prowadzony, bardzo przekonywujacy byl udzial holenderskiej fundacji.
Z biegiem lat najwyrazniej nastepowalo pogorszenie, wyglada na to, ze tajscy wlasciciele nastawili sie mocno na komercyjna strone przedsiewziecia kosztem dbalosci o zwierzeta i ostatecznie miejsce nie spelnialo standardow postawionych przez Holendrow. Co wiecej Holendrzy nigdy nie uzyskali raportow finansowych od wlascicieli Elephants World z wyszczegolnieniem na co przeznaczono darowizny. W rezultacie holenderska fundacja wycofala sie ze wspolpracy z Elephants World. Holendrzy zaangazowali sie w stworzenie od zera nowego projektu, opartego na etycznym traktowaniu zwierzat (np. nie jest mozliwe siedzenie na grzbiecie zwierzecia, jak to mialo miejsce podczas kapieli w Elephtants World). Nowy osrodek, zalozony w 2018 roku, rowniez znajduje sie w Kanchanaburi i nazywa sie Samboon Legacy.
Linki pod ktorymi mozna dowiedziec sie wiecej:

https://www.somboonlegacy.org
https://www.facebook.com/SomboonLegacyFoundation
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:41 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
My zarezerwowaliśmy wycieczkę w okolicach Kanchanaburi na https://www.elephantnaturepark.org/, które było mocno polecane w necie. Ostatecznie przyjechali do nas z Elephant Haven Thailand. Teoretycznie odbiór z dworca autobusowego w centrum miasta, ale podjechali po nas do hotelu. Wycieczka miała być grupowa - okazało się, że grupa liczyła 4 osoby, czyli tylko my. W programie karmienie słoni, spacer po dżungli i kąpiel ze słoniami. Wydaje się, że dobrze dbają o zwierzaki. Przewodnik bardzo dobrze mówił po angielsku. Dosyć droga, ale bardzo fajna atrakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group