Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2018 15:58 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć,
Aż dziw mnie wziął, że nie ma ani jednego tematu na temat jetBlue - amerykańskiego LCC (LowCostCarrier), który... nie dość, że zebrał od TripAdvisora ponad 8 nagród w ostatnich 5 latach, to ma standard wyższy niż nasz kochany i jedyny słuszny Narodowy...

Leciałem wczoraj na trasie EWR-BOS-PIT - planowo miałem lecieć w piątek, ale ze względu na wichurę w Bostonie lot był sukcesywanie przekładany o 20 minut co 20 minut. Od razu minus - dostałem łącznie 32 (sic!) smsy i tyle samo maili dotyczących zmiany godziny lotów. Kiedy jasnym się okazało, ze moja przesiadka w Bostonie jest niewykonalna chyba trzeba do HelpDesk'a jetBlue - myślę sobie, będzie wesoło z tanią linią... Moje zdziwienie: sam zostałem wywołany i poproszony o podejście do kiosku "JetAsk": później profesjonalizm na maksa: Przepraszamy, Pan dziś nie ma jak trafić do Pitt'a - poleci Pan jutro o 5 AM, connect time 2:00 w BOS i Pański bagaż zostanie wyładowany. Ze względu na przyczynę re-bookingu (pogoda - severe weather) nie zaoferujemy Panu nic, ale w przypadku noclegu we wskazanym hotelu oferujemy rabat -60% i podwójne punkty TreuBlue plus darmowy Shuttle bus z EWR do hotelu i z powrotem. Tak było ;-)

Loty następnego dnia mnie zdumiały - klasa Lufy - boarding co do minuty, w E90 (uwielbiam Embrarery :)) - i tak na locie EWR-BOS (31 minut) kawa/herbata za darmo, czekoladki/snacksy za darmo plus 34 cale miejsca na nogi w Coach (nasza ekonomiczna, chwalą się, że mają jej więcej niż wielka Trójka w US) plus rozrywka pokładowa, której jedynym minusem jest co kilka chwil jakaś reklama, ale biorąc wszystko razem pod uwagę - jestem wstrząśnięty - dla mnie to 5* jak na LCC.

Dalej na Loganie w Bostonie kontynuacja profesjonalizmu - cały Terminal jest oddany dla dyspozycji jetBlue - jedynie na duży minus wysłuzone fotele w poczekalni. Sam lot jak poprzednio - perfecto, nie ma się do czego "przyczepić". Duży plus za fakt, że po przyjściu na karuzelę bagaż już po niej jeździł, co na lot krajowy w US jest ewenementem.

Podobnym ewenementem jest fakt, że za powyższą trasę dostałem 2189 punktów TrueBlue co w praktyce umożliwia mi polecieć za 5.4$ taxów OW na trasie PIT-BOS.

Ze swojej strony rozumiem już wiele nagród jakie jetBlue zbiera w US - polecam linię jak nie wiem co - może nawet jak wino ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2018 16:11 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
dzięki za ten głos
ja nie leciałem jeszcze żadną linią z US (w tym roku będę miał dopiero okazję)

czytałem za to ranking na pointsguy i tam jetBlue uplasowało się na przedostatniej pozycji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2018 16:28 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@wilczagorka - jest ważny detal tych wszystkich zestawień - Amerykanie uwielbiają narzekać, jeśli nie dostaniesz na pokładzie kawioru i Belugi, a lot będzie opózniony o 5 minut, a w dodatku stewki się nie uśmeichną do Ciebie to jest wielkie "szuru-buru" mimo iż za bilet na LCC zapłącili 100$ :lol:

Moja klasyfikacja amerykańskich linii (póki co:))
1. Delta+Endeavour Airlnies (submarka)
2. jetBlue (LCC)
3. Southwest (LCC)
4. United/Mesa/Republica (wszystko na zasadzie: lot Lufthansy obsługiwany przez United obsługiwany przez United Express obsługiwany przez United Express America obsługiwany przez Mesa Airlines)
4. Allegiant (LCC)
5. Spirit (LCC) (to już jak na Hamerykę prawdziwy hardcore - jak u nas Ryanair)

Wkrótce lecę jeszcze AA, Frontierem i Hawaii Airlines więc sam jestem ciekawy jak to tam wygląda ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lip 2022 14:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
JetBlue kupi Spirit po rozpadzie umowy Frontier

https://eturbonews.com/jetblue-to-buy-s ... =129336289
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Lip 2022 16:58 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
To w sumie bardzo dobra wiadomość o ile zostawią Spirita w takim kształcie. Nie wchodzą sobie zbyt mocno w paradę a jeśli Spirit będzie dowoził pax dla B6 na trasę do Londynu to już poważna konkurencja dla wrażliwych cenowo i udałoby się to co nie udało się nikomu. Wizz i Ryan za za ocean tylko głośno krzyczą a Norwegian to każdy wie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Cze 2023 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
W zeszłym tygodniu miałem okazję lecieć B6 z Kostaryki do JFK i dawno nie byłem tak zaskoczony. Nie sprawdzałem wcześniej co JetBlue oferuje i podchodziłem trochę na zasadzie W6 lub FR. Pewnie to miało niemały wpływ na odbiór wrażeń, ale jakby nie patrzeć jest co chwalić.
Lot rozkładowo 5h, czas rzeczywisty coś ok 4h20min.
Miejsca na nogi tak dużo, że ani razu nie poczułem fotela przede mną (mam 186cm) i przez cały lot było mi wygodnie.
Nie liczyłem na żadne jedzenie czy picie w czasie lot, a był jednak wybór przekąsek i napojów, i były nawet wegetariańskie/wegańskie rzeczy.
Samolot nowy z przyjemnym oświetleniem niemęczącym oczu, minimalne komunikaty głosowe. Bardzo dobry system rozrywki z wysokiej jakości obrazem, była również dostępna TV i można było oglądać finał NBA na żywo.
I najlepsze - darmowy, szybki, stabilny, nieograniczony internet. Do tej pory nie korzystałem z internetu w samolotach w pełnym zakresie. Po ponad tygodniowym pobycie z ograniczonym użyciem internetu, było super wykorzystać dość długi lot odbywający się w ciągu dnia i nadrobić sprawy w internecie.

Jedyny minus to brak carry-on. Za darmo można zabrać tylko plecak pod fotel. Ja zdecydowałem się przepakować dwa plecaki i nadałem jeden jako rejestrowany a drugi zabrałem jako mały pod fotel. Wychodziło taniej niż dwa carry-on. Nikt nie sprawdzał tego później na bramce czy check-in, ale to pewnie zależy od lotniska.

Jeśli tylko następnym razem będę miał wybór pomiędzy JetBlue i innymi liniami na tej samej trasiei różnica w cenie nie będzie duża to pewnie wybiorę B6.

Mam nadzieję, że to już kwestia niedługiego czasu, aż większość linii wprowadzi darmowy i nieograniczony internet na pokładzie. Super sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: marek2011 oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group