Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2016 17:12 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 579
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
Doświadczeni Podróżnicy,

kombinuję od pewnego czasu z ustaleniem planu podróży po Bałkanach, jednak ciągle nie jestem do końca do niej przekonana.

Gdyby chciało Wam się zerknąć na plan poniżej i doradzić co ewentualnie można byłoby zmienić/odjąć/dodać, byłabym wdzięczna.

Dzien 1
Przylot do Skopje, dzień w Skopje

Dzień 2
Kanion Matka, przejazd do Szkodry

Dzień 3
Statek Koman-Fierze, jezioro Szkoderskie. Przejazd w okolice Kotoru.

Dzien 4
Kotor + okolica, lecz głównie przydałoby się leżakowanie.

Dzień 5
Przejazd wybrzeżem do Tirany, z małymi postojami. Nocleg w Tiranie

Dzień 6
Kolejka na Dajti, przejazd w okoice Sarandy.

Dzień 7-8
Saranda, leżakowanie. Baza wypadowa do Llogara Pass, Blue Eye, gorące źródła koło Petran

Dzień 9
Meteory. Nocleg w Meteorach

Dzień 10
Jezioro Ochrydzkie, nocleg

Dzien 11
Powrót do Skopje, żeby złapać lot.


Mam wrażenie, że to trochę za dużo, że zamiast odpocząć będziemy jeździć na wariata i że te Meteory strasznie zaburzają plan. Z drugiej jednak strony jest to chyba jeden z punktów, na którym mi osobiście najmocniej zależy.

Co skrócilibyście, a może jest coś, co zupełnie odradzacie?

Wszelkie sugestie mile widziane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 26 Lip 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie napisałaś najważniejszego - czym zamierzasz się przemieszczać.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2016 18:03 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 579
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
No tak... ;) oczywiscie auto, odbior i zwrot na lotnisku w Skopje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2016 18:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Będzie bardzo, bardzo ciężko.

Dzień 1 i 2 są realne, ale sam przejazd ze Skopje do Szkodry to 7h lekko licząc (krócej przez Kosowo, ale nie wiem, czy was tam wypożyczalnia puści ;)).
Dzień 3 - promy startują z Koman o 9ej rano, na dojazd ze Szkodry musicie policzyć min. 1,5h, a lepiej 2. Prom płynie ok 3h, z Fierze możecie wrócić do Szkodry drogą (ok 4h) albo popłynąć w dwie strony promem. Tak czy siak, w Szkodrze lądujecie z powrotem ok 16ej i pchanie się tego samego dnia jeszcze do Kotoru (z 3h drogi) to już ciut dużo, zwłaszcza, że chcecie jeszcze zobaczyć Jezioro Szkoderskie (nie wiem, czy chodzi o stronę albańską czy o drogę Vladimir-Virpazar po czarnogórskiej stronie).
Dalej też jest trochę słabo...pamiętaj, że po Albanii jeździ się wolno, średnio pewnie z 50 km/h. Tirana-Saranda to pewnie z 6h drogi. Pomysł, żeby robić bazę w Sarandzie po to, by wrócić się chyba z 80 km na Llogarę też nie ma za bardzo sensu, lepiej od razu pojechać z Tirany wzdłuż wybrzeża.

IMHO musicie odrzucić w tym planie Czarnogórę (albo Meteory, ale one się bardziej bronią, bo tak czy siak musicie z Sarandy wrócić do Macedonii a drogi po greckiej stronie są szybsze).
Zamiast leżakowania w Kotorze możecie posiedzieć na plażach nad Jeziorem Szkoderskim i po południu pojechać do Tirany, dzięki czemu zyskujecie jeden dzień. W waszym planie nie ma Beratu, Gjirokastry ani Butrintu - celowo?
Jeśli nie chcecie ich dokładać, to możecie np. zatrzymać się w drodze z Tirany do Sarandy gdzieś w Dhermi albo Himarze na Riwerze Albańskiej (najładniejszy fragment wybrzeża).

Trzy ostatnie dni są w każdym razie ok, powinno się udać je zrealizować bez problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2016 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie jest tak źle z tą jazdą w Albanii, są nawet autostrady ;)

Dać się da ale się najeździcie chyba że to wolicie bardziej niż plażowanie.

W sumie to w planie zmieniłbym kolejność na Skopje, Tirana, Szkodra, Kotor, Saranda, Meteory, Ochryd, Skopje.

Dlaczego? Ze Skopje do Szkodry jest przez Tiranę lub Kosowo co akurat wiąże się z dodatkowym ubezpieczeniem OC więc nie wiem czy warto. Można więc zacząć w Tiranie i potem w drodze do Sarandy ją pominąć gdyż nie jest wtedy po drodze.

Z Tirany do Kotoru i spowrotem do Sarandy i tak trzeba przejechać za kaźdym razem przez Szkodrę więc kolejność Kotoru i Szkodry może być zamieniona w zależności od tego jak pasuje.

Następnie jadąc od strony Szkodry omija się Tiranę przez Durres kierując się na Wlorę. Tu do wyboru dwie drogi do Sarandy jedna wolna ale piękna przez Llogarę, Himare i Porto Palermo druga szybka i prawie nowa przez Gjirokastre.

Dalej już Grecja i albo przejście Qafe Bote albo Kakavia i powrót przez Kastorię i Korczę lub Bitolę w zależności od której strony chcecie zobaczyć jezioro.

Właściwie wszystkie te drogi zjechałem poza odcinkami Skopje-Tirana i samym dojazdem do Meteorów bo już nam się nigdy nie chciało odbijać. Nie jechałem też przez Bitolę bo zawsze wracamy przez Pogradec.
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Wrz 2016 09:17 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 579
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
Dzięki za wskazówki, pomoc jak zwykle nieoceniona.

Rzeczywiście zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować trasę (odpuszczamy Meteory) i na dzień dzisiejszy myślimy, żeby wyglądała tak:

1. Skopje
2. Kanion Matka, przejazd do Szkodry (nie przez Kosowo)
3. Od rana Jezioro Szkoderskie (raczej od strony czarnogórskiej), przejazd do Kotoru, wieczorem Kotor
4. Leń
5. Czarnogórskie miasteczka (Tivat, Bar, Ulcinj), wieczorem Tirana
6. Z Tirany do Sarandy przez LLogara Pass
7. Leń + Butrint, nocleg nadal w Sarandzie
8. Leń + Blue Eye, znów baza w Sarandzie
9. Wyjazd z Sarandy, Gjirokastra, gorące źródła, dojazd do Ochrydy wieczorem (najdłuższa trasa, myślicie, że jest to do ogarnięcia w 9 godzinach samej jazdy?)
10. Jezioro Ochrydzkie, Ochryda
11. Przejazd na lotnisko

Dalsze wskazówki mile widziane. Jeśli w powyższych okolicach kojarzycie również jakieś mniej turystyczne, a warte odwiedzenia miejsca, knajpki godne polecenia lub inne atrakcje, oczywiście chętnie się zapoznam.

Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Wrz 2016 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
A my akurat w tym roku do Meteorów dotarliśmy w ramach jednodniowej wycieczki z Ksamil i bardzo nam się podobało.

W Twoim planie zmieniłbym
- Ulcinj ma Budvę (wiem, że bardzo rozrywkowe ale też przyjemne miasto)
- noclegi w Sarandzie na noclegi w Ksamil.

Co do trasy z Sarandy do Ochrydy to jest do zrobienia spokojnie. My z małymi dzieciakami wracaliśmy z Ksamil do Skopje drogą przy jeziorze Ochrydzkim po Albańskiej stronie w jeden dzień z przystankami w kilku miejscach.

Co do knajpek to polecam małą na drodze z Sarandy do Gijrokastry w Muzine. Pyszne i tanie jedzonko. Gulasz 200lek i pierwszy raz widziałem jak moje dzieciaki się tak zajadają.

Polecam się też zatrzymać w knajpkach na przełęczy Llogara. Jedliśmy co prawda lepsze jedzenie w innych miejscach ale tam też było dobre i tanie a widok/klimat jest super. Carbonara 300lek porcja.

W Ksamil fajna knajpka jest nad samą wodą, nazywa się Korali i prowadzą ją ludzie u których od kilku lat się zatrzymujemy. Jedzonka bardzo smaczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:51 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Karpik - plan wygląda rozsądnie :) trasę Saranda - Ochryda da się ogarnąć w jeden dzień, co prawda mało czasu wam wtedy zostanie na obejrzenie Gjirokastry, ale możecie ją w sumie wcześniej ogarnąć, jak wam zależy. A jak nie, to myślę, że z 2h spacer też się tam da wykroić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:33 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1066
srebrny
karpik napisał(a):
Dzięki za wskazówki, pomoc jak zwykle nieoceniona.

3. Od rana Jezioro Szkoderskie (raczej od strony czarnogórskiej), przejazd do Kotoru, wieczorem Kotor
4. Leń
5. Czarnogórskie miasteczka (Tivat, Bar, Ulcinj), wieczorem Tirana

Tivat i Bar to chyba nie są najlepsze wybory bo tam nie ma za bardzo po co jechać.
Bar jest okropny. Warto zobaczyć Stary Bar ale na niego potrzeba przeznaczyć trochę czasu więc jeśli macie być tylko przejazdem to raczej odpada.
Lepiej zrobić sobie przystanki w Budvie (stare miasto), Sveti Stefan (wyspa) czy Petrovacu.
Poza tym grzech być w Kotorze i nie pojechać do Perastu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Wrz 2016 15:22 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 579
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
dzięki raz jeszcze!

W Peraście byliśmy w ubiegłym roku i zgadzam się w 100%, grzechem byłoby nie odwiedzić. Sveti Stefan również odwiedziliśmy, ale jedzie z nami parka znajomych, którzy nie mieli tej przyjemności, więc chyba rzeczywiście słuszna uwaga, żeby wrócić tam z nimi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group