Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2016 10:40 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 15
Hej
W maju będziemy ze znajomymi na Bali. Chcę również pojechać na Lombok (na jakieś 3 noce i przy okazji pozwiedzać wyspę) i wyspę Gili Air (na 1 noc). Mam parę pytań
W jakiej kolejności najlepiej to zrobić.
Lepiej Bali -> Gili Air -> Lombok -> Bali czy
Bali -> Lombok -> Gili Air -> Bali
Wiem, że są 2 rodzaje transportu: zwykły i za pomocą speed boat.
Jakie jest czas płynięcia jedna i drugą?
Jaka jest różnica w cenie?
Wybraliśmy wyspę Gili Air ale zastanawiamy się czy to dobry wybór? Czy GIli Meno nie będzie ładniejsza? Trawangan raczej odpada bo słyszałem, że jest zbyt głośno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2016 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Hej, my robiliśmy Bali-Gili-Lombok, i też byliśmy na Gili Air. Polecam swoją relację, znajdziesz odpowiedzi na pytania :D 17-508-wysp-i-jeden-kraj-czyli-relacja-z-indonezji,216,79252 są ceny itd., bo z głowy już nie pamiętam ;) z Bali płynie się z Padang Bai i możesz wysiąść albo na Lomboku (Senggigi) albo płynąć dalej na Gili, tak czy inaczej płynąc na Gili jest stop na Lomboku ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Kwi 2016 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zwykły, czyli bus+wolny prom+bus+łódź shuttle na Gili kosztuje ok. 150-220 000 IDR w jedną stronę, schodzi cały dzień. Speedboat + bus na Bali znajdziesz już ok 230 000 po trgowaniu i sprawdzeniu kilku agencji. To lepsza opcja, wyjeżdzając ok 8 rano, koło południa jesteś na miejscu. Powrót kupowany z Gili będzie nieco droższy, bo konkurencja mniejsza - ok. 270 000 - 300 000 IDR. Speedboat robi często przystanek na Lombok (Sengiggi).

Kolejność w zasadzie bez znaczenia. Minimalnie taniej może wyjść wpierw na Gili, a potem powrót z Lombok. Co do samych Gilis, to ja wolę Gili Air, bo trochę więcej się tam dzieje (chodź to dalej zupełnie co innego niż Trawangan), ale są oczywiście spokojne miejsca po północnej stronie wyspy. Air jest zamieszkała przez stałych mieszkanców, Meno jest bardziej dzika, przez to również nieco droższa. Snorkowanie z brzegu porównywalne.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Kwi 2016 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Opcja tańsza: Bali->Lombok->Gili Air
Opcja droższa: Bali->Gili Air->Lombok

Już piszę dlaczego...
Szybkie łodzie pływają z Bali wprost na Gili Air, ale kosztują (jeśli dobrze pamiętam) 250tys. IDR/osoba, z Gili Air na Lombok można popłynąć już łodzią publiczną za 12 tys. IDR...

Jeśli wybrałbyś opcję tańszą to wtedy możesz popłynąć promem z Bali na Lombok (4 h się płynie, koszt 50 tys. IDR), a później z Lombok na Gili Air wspomnianą wyżej łodzią lokalną.

Gili Air w sezonie (lipiec-sierpień) jest straszne, po prostu jest za dużo ludzi na tak małej powierzchni. Nie wiem jak w maju, ale pewnie i tak Gili Meno jest lepszą opcją. :)
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
To dalej na jedno może wychodzić. W opcji tańszej przecież i tak musi sie wydostać z Gili Air na Bali. A w tą stronę jest nieco drożej, jeśli speedboatem, tak jak pisałem. Tak czy siak miedzy Lombok, a Gili Air najlepiej jest wziąść łodź publiczną do Bangsal (przystań na Lombok), a potem albo shuttle bus lub taxi. Bangsal to nie jest najprzyjemniejsze miejsce, dlatego najlepiej od razu uderzac do Kuta Lombok.

Wiec speedboat Bali - Gili, shuttle/publiczna na Lombok - wolny prom powrotny na Bali. W odwrotnej kolejności wychodzi bardzo podobnie.

W maju na Gili Air tłumów jeszcze nie ma. Na Meno ogólnie jest spokojniej, bo zabudowy mniej.

-- 25 Kwi 2016 11:09 --

Czy wylot macie z Bali już zaklepany? Na Lombok jest lotnisko i loty np. do Kuala Lumpur. Może to oszczędzić trochę czasu i pieniędzy, ale nie wiem jakie macie dalsze plany.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2016 15:42 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 15
Wylot z Bali jest już zarezerwowany więc tak czy tak musimy wrócić na Bali.
Z kolei Kuala Lumpur jest zaplanowane na początek naszej wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group