Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Maj 2018 22:16 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 2
Pod koniec września pierwszy raz lecimy na Bali. Lądujemy ok. godziny 11:00 i musimy dostać się w okolice miejscowości Candidasa, czyli przejechać ok. 60 km. Hotel zaproponował nam transport za 500k IDR, co wydaje mi się dosyć wygórowaną kwotą. Jak najtaniej przemieścić się do miejsca docelowego - targować się, zamówić taksówkę, Ubera (czy działa i dojeżdża do mniej turystycznych miejsc?), czy może istnieje coś takiego jak transport publiczny? Jaką rozsądną kwotę powinniśmy zapłacić za pokonanie tego odcinka?

Mamy zamiar przemieszczać się na skuterach, ale istnieje problem transferu między noclegami Szczerze mówiąc nie znalazłam jasnych informacji, jak takie przejazdy mogą wyglądać. Po kilku dniach chcemy wyruszyć do Padangbai, czyli musimy przejechać kolejne 10 km, i dalej na wyspę Nusa Penida. Następie przejazdy będą na odcinkach: Padangbai - Ubud i Ubud - lotnisko. Z jakiego środka transportu korzystać w takich sytuacjach? Czy faktycznie zawsze znajdzie się tłum chętnych do ewentualnej podwózki? ;)

Będę bardzo wdzięczna za wszelakie wskazówki, transport na Bali to chyba jedyna rzecz, która spędza nam sen z powiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 05 Maj 2018 06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 225
Loty: 189
Kilometry: 307 053
niebieski
Witam,
Kilka dni temu wróciłem z mojego drugiego pobytu na Bali (na przestrzeni ostatnich dwóch lat), więc coś tam wiem.
Transport publiczny - coś jest, widziałem, ale tylko miejscowi tym jeździli. Turyści zazwyczaj taksówkami, wynajmowanymi z kierowcą autami oraz na skuterach, zazwyczaj jako pasażer.
Co do transportu z lotniska - pamiętaj że dla nich turystyka to żyła złota. Jeśli myślisz że na lotnisku złapiesz transport za frytki na odległość 60 km, to się mylisz. Oni wiedzą że te ich ceny dla turystów to i tak drobne, więc coś tam się starguje, ale nie za dużo. My za transfer z terminalu krajowego do Kuta nie płaciliśmy nigdy mniej niż 150k Rp., a to jest raptem 4-5 km. Cena wyjściowa była 250k Rp. Często przeliczaliśmy sobie na PLN dane usługi, i jak uważaliśmy że cena nas satysfakcjonuje, to braliśmy. Dlatego pomyśl sobie w ilu lecicie, podziel te 500k Rp. na ilość osób, i zobacz ile wyjdzie na PLN. My przeliczaliśmy tak, że 100k Rp. = 25 PLN. Jedynie spróbowałbym ugrać trochę z hotelem (jakieś 50-100k Rp.), ale jak widzisz nie wiem czy warto. Weź też pod uwagę, że skąś tam przylecicie, i ileś godzin lotu będziecie mieli za sobą. Organizm będzie chciał jak najszybciej odpocząć. Ja bym brał opcję hotelową.
Transport po wyspie - spróbuj aplikacji GRAB - https://play.google.com/store/apps/deta ... .passenger to ich wersja Ubera. Braliśmy 2 razy jako dojazd na lotniska, w Makassar i na Bali. I tak jak za kurs z lotniska zapłaciliśmy 150 Rp., tak za Graba na powrót już 30k Rp. (w tym bramki na lotnisku). Różnica spora, ale nie płakaliśmy. Zamówienie Graba z lotniska graniczy z cudem. Po prostu nie znajdziecie się na tych parkingach, a wiadomo że kierowca nie podjedzie pod sam terminal. Poza tym musisz mieć połączenie z netem, a takie darmowe jest wewnątrz terminala.
Nie musisz się martwić o transport pomiędzy hotelami. Jak na mieście nie będą was zaczepiali i oferowali usługi transportu, to po prostu zapytajcie w hotelu czy nie mają jakiegoś zaufanego kierowcy który by was podrzucił te 10-15 km. Od ofert typu "skuter, motorbike, car my friend" rozboli was głowa ;)
PS.
w ogóle jak czegoś nie będziecie wiedzieli, to pytajcie w hotelu /guest housie. Miejscowi są bardzo pomocni, i są w stanie wyczarować niezbędne dla was rzeczy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Skye uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Maj 2018 08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Każdy ma inne doświadczenia i preferencje.
Ja preferuje Ubera.
Z lotniska do centrum Kuty zapłaciłem 32 tys IDR.
Ważne aby udać sie na terminal odlotów, bo tam juz praktycznie jakiś uber podjezdza i cena jest niższa i nie ma problemu z przeganianiem uberowcow przez taksowkarzy.

Innym razem brałem Ubera z Kuty do Amed czyli przez cała wyspę . Uber pokazał 450 tys IDR i taka cena mi pasowała.
Przy wyjeździe z Kuty, kierowca zorientował sie , ze kurs jest jak na warunki Bali bardzo odległy i powiedział, ze może pojechać, ale bez Ubera za 400 tys.

Wracałem tez z Ubut do Kuty uberem. Jest lokalny autobus, tak jak w innych rejonach wyspy, ale ceny wcale nie sa duzo korzystniejsze , trzeba dostac sie na dworzec i jeszcze mozna nie zalapac sie na wolne miejsce, bo autobusiki sa jakies 20 miejscowe.

Pomiędzy miejscowościami zdecydowanie polecałbym taksówki ( po mocnych negocjacjach ), graba, ubera . Są tez skutery Ubera.
Góra
 Profil Relacje PM off
Skye uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Maj 2018 09:32 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
byłem we wrześniu ubiegłego roku w okolicach Candidasa. Zaproponowali mi za transfer podobną cenę więc wypożyczyłem samochód za 100usd za tydzień w lokalnej wypożyczalni z podstawieniem na lotnisko. Jednak z samochodem to pełna niezależność. Ubera nie toleruje za oszustwa podatkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2018 13:48 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 2
Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki, rozjaśniliście mi trochę sytuację. Wychodzi na to, że złapanie kierowcy na lotnisku i przejechanie 60 km w mniejszej cenie niż proponuje nam hotel wcale nie będzie takie łatwe. Jedziemy we dwójkę i kusi nas możliwość zamówienia Ubera/Graba, ale obawiamy się właśnie ogólnego zmęczenia po podróży, która będzie trwała ok. 18-20h. Nie wiem czy człowiek ma wtedy ochotę na kombinowanie, targowanie się i szukanie okazji i czy to wszystko jest wartę tych np. 50 zł, które finalnie uda nam się ugrać.

yaacek napisał(a):
yaacek
yaacek napisał(a):
Ja preferuje Ubera. Z lotniska do centrum Kuty zapłaciłem 32 tys IDR.
Ważne aby udać sie na terminal odlotów, bo tam juz praktycznie jakiś uber podjezdza i cena jest niższa i nie ma problemu z przeganianiem uberowcow przez taksowkarzy.

Mógłbyś przybliżyć jak wyglądała organizacja Ubera na lotnisku? Czytałam, że są z tym spore problemy. Rozumiem, że najpierw należy wyjść z lotniska, kupić starter, aby mieć połączenie z internetem i polować? Dużo czasu zajęło wam znalezienie przejazdu? Obawiam się też tego, że Uber nie będzie chętny na tak długą trasę.

akot napisał(a):
byłem we wrześniu ubiegłego roku w okolicach Candidasa. Zaproponowali mi za transfer podobną cenę więc wypożyczyłem samochód za 100usd za tydzień w lokalnej wypożyczalni z podstawieniem na lotnisko. Jednak z samochodem to pełna niezależność. Ubera nie toleruje za oszustwa podatkowe.

Wiadomo, to dużo korzystniejsza opcja. My jednak nastawiamy się na skuter, nie samochód, a wypożyczanie skuterów na lotnisku i jechanie z bagażami kolejne 60 km po 20h podróży wydaje nam się mało trafnym pomysłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Starter kupujesz zaraz po odprawie. Stoiska obsługują specjalne wyselekcjonowane Balijki. Nigdy juz takich nie spotkałem.
Wszystko ci zainstalują. Logujesz sie do internetu, idziesz na odloty, możesz tez na przyloty, ale na odlotach zawsze jest bez stresu.
Zamawiasz i jedziesz. Wszystko jest proste , jak kupno marchewki na bazarze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Maj 2018 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Ubera (a dokladniej Graba) na balisjkim lotnisku testowalem wczoraj. Najlatwiej umowic sie z kierowca przy jednym z parkingow w poblizu terminala krajowego.

Sent from my SM-T713 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2018 10:29 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
Jeżeli chodzi o Ubud, to kursują autobusy z Kuty, myślę że lepiej wyjść z lotniska i wziąć Grab lub blue bird. Osobiście teraz Ubud nie polecam, straszny tłok. Wydostanie się z Ubud za rozsądne pieniądze też nie jest łatwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2018 15:06 

Rejestracja: 06 Lip 2018
Posty: 12
Sprawdzcie czy nie macie ochoty na Flores.
Moim zdaniem jedno z ciekawszych i piękniejszych miejsc w Indonezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2018 21:09 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Może się przydać. Na stronie https://www.hoppa.com można zarezerwować transfer z lotniska bezpośrednio pod miejsce noclegowe.
Teraz jest promocja 30% zniżki. Właśnie zarezerwowałem transfer do Ubud za 15 GBP RT.
W Europie tranfery Hoppy działają super. Zobaczymy jak na Bali :-)
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:15 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
I co ktoś korzystał z hoppa.com jako transfer z lotniska DPS do lokalizacji na wyspie? Pokazuje 13 GPB za przejazd do Ubud. To daje około 70 PLN a grab mi pokazuje 490K do 500K IDR a to już bliżej 150 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Przejrzyj klook.
Kura-Kura nie wznowił jeszcze kursów, byłoby najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:32 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Klook faktycznie wygląda lepiej bo już od 8,59 euro czyli około 40PLN To już chyba nie warto zawracać sobie głowy czym innym. Dzięki. A gdzie się z nimi najlepiej umawiać na odbiór?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2022 18:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Spróbuj jeszcze zapytać przez Whatsapp o cenę prywatnych kierowców. Może być wygodniej z odbiorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Cze 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 147
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Prywatnie do Ubud to 300k
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 23 Cze 2022 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Cze 2022 14:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
450k to ja płaciłem za kierowcę z autem na 8 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Wrz 2022 13:30 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
boots napisał(a):
Spróbuj jeszcze zapytać przez Whatsapp o cenę prywatnych kierowców. Może być wygodniej z odbiorem.


No dobra. Skontaktowałem się przez WhatsApp z jednym z polecanych tu kierowców i on za transport z lotniska do Ubud zażyczył sobie 375K IDR czyli około 120zł. W między czasie rezerwacja na Klook zdrożała do 13 euro czyli trochę powyżej 60 zł. To nawet nie wiem czy się z gościem targować bo wychodzi z dużego pułapu. Czy tej rezerwacji z Klook.com to można zaufać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Wrz 2022 13:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Ja się na klooku do tej pory nie zawiodłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Wrz 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Z odbiorem z lotniska jest chyba tak, że kierowca musi coś zapłacić za postój na parkingu i pewnie to jest w cenie (ja też płaciłem więcej za odbiór niż za podwózkę na lot).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group