Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Lotnisko na Lombok
#1 PostWysłany: 21 Paź 2014 21:07 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Witam, mam prośbę do wszystkich, którzy wylatywali z lotniska na Lombok.
Końcówkę mojego urlopu w Indonezji planuję spędzić na Gili. Lot Powrotny do Europy mam z Kuala Lompur o 23.00. Na początku zakładałam, ze z Gili zdążę wrócić w jeden dzień na Bali i do KUL dostanę się z Denpasar.Teraz nasunął się pomysł żeby jednak nie cofać się na Bali, a z Gili dostać się na Lombok i wylecieć z tamtejszego lotniska.
I teraz pytania do zorientowanych:
- z Gili w porannych godzinach dostanę się na Lombok? Sprawdzam rozkłady speed boat, ale przewaznie wszyscy płyną z Gili na Lombok ok. 12.
- czy z portu można łatwo dostać się na lotnisko? Może zamówić taxi?

Będę wdzięczna za każdą sugestę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#2 PostWysłany: 22 Paź 2014 05:51 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 10
Zbanowany
Cześć Molka,

mieszkam na Lomboku, więc mogę udzielić paru informacji.
Jeśli chodzi o dostanie się na Lombok w godzinach porannych to rzeczywiście tak jak piszesz speed boaty są zazwyczaj w godzinach popołudniowych, można zarezerwować łódź prywatną ale w przypadku jeden osoby to duży koszt bo płaci się za łódź a nie za osobę.
Są też łódki publiczne, ale nie ma żadnego rozkładu godzi odpływu, po prostu jak nazbiera się odpowiednia ilość osób to łódź odpływa więc jest to spore ryzyko. Z portu nie ma żadnego problemu z transportem na lotnisko, zajmuje to około 1,5-2 godzin.
Jeśli będziesz płynęła z Gili na Bali to musisz wziąć pod uwagę, że łodzie zazwyczaj odpływają około 11-12 ale na lotnisku będziesz około 16, weź pod uwagę, że w Indonezji opóźnienia samolotów to norma..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#3 PostWysłany: 22 Paź 2014 08:50 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
AdaMagda dziekuję za odpowiedź.

Jedziemy grupa 8 osób, więc z wynajęciem łódki nie powinno być problemu jesli chodzi o koszty.

Najbardziej zmartwiłas mnie opóźnieniami samolotów. Samolot z KUL mam o 23 i wymyśliłam, że o 12 wyleciemy z Lombok i o 16 będziemy na miejscu z dużym zapasem. Niestety z Lombok nie ma zbyt wielu alternatyw dostania się do KUL i teraz się zastanawiam czy nie byłaoby bezpieczniej jeden dzieńwczesniej polecieć już do Malezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#4 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
adamagda - ze tak zapytam, co można robic na lombok ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#5 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
molka11 napisał(a):

Najbardziej zmartwiłas mnie opóźnieniami samolotów. Samolot z KUL mam o 23 i wymyśliłam, że o 12 wyleciemy z Lombok i o 16 będziemy na miejscu z dużym zapasem. Niestety z Lombok nie ma zbyt wielu alternatyw dostania się do KUL i teraz się zastanawiam czy nie byłaoby bezpieczniej jeden dzieńwczesniej polecieć już do Malezji.


Można też wypłynąć dzień wcześniej, ale na Bali niestety, potem lot do Singapuru - sporo połączeń Air Asia i Tiger Air. Noc w Singapurze i potem spokojnie w ciągu dnia dojedziecie nawet autobusem z Singapuru do KL, może też trafi się jakiś tani lot. Może to być ciekawa alternatywa i można coś nowego po drodze zobaczyć.

Tanich lotów bezpośrednich z Lombok do Singapuru coś teraz nie ma...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
molka11 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#6 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:41 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Bonieq taki był wstępny plan, ale jakoś koszty Singapuru mnie zniecheciły :/ chyba najlepiej bedzie zmianić rezerwacje w hotelu i polecieć dzień wcześniej do Kuala lub do Singapuru. Wiesz może jakie są koszty autobusu z SINdo KUL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#7 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
molka11 napisał(a):
Bonieq taki był wstępny plan, ale jakoś koszty Singapuru mnie zniecheciły :/ chyba najlepiej bedzie zmianić rezerwacje w hotelu i polecieć dzień wcześniej do Kuala lub do Singapuru. Wiesz może jakie są koszty autobusu z SINdo KUL?

Autobus z Golden Mile Complex w SIN o ile pamiętam od 50 złotych - wiele firm, różny standard i ceny, ale generalnie komfortowo. Można też pojechać komunikacją miejską do granicy w Woodlands i potem pociągiem lub autobusem z Malezji.
Loty od 90 złotych z Air Asia i Tiger.
Najtańsze łóżko w dormicie w centrum SIN jakie znam to 18 dolarów singapurskich, 2-ka za 55 SGD.
http://www.cozycornerguest.com/Accommodation.html
Spałem u nich parę razy, jest ok, ale luksusów nie ma. Na jedną noc zupełnie wystarczy, poza tym nocą najlepiej ruszyć w miasto :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#8 PostWysłany: 22 Paź 2014 19:49 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Mam jeszcze pytanie odnośnie linii Air Asia - wszędzie czytam opinię, ze to bardzo punktualna linia. Czy więc opinie o jednodniowych opóźnieniach lotów dotyczą też tej lini czy raczej skrzatów typu LionAir?
Problem pojawił się dlatego, że kontaktowała się z hotelem w którym mam wykupiony nocleg i nie ma opcji skrócenia okresu pobytu o jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#9 PostWysłany: 22 Paź 2014 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
molka11 napisał(a):
Mam jeszcze pytanie odnośnie linii Air Asia - wszędzie czytam opinię, ze to bardzo punktualna linia. Czy więc opinie o jednodniowych opóźnieniach lotów dotyczą też tej lini czy raczej skrzatów typu LionAir?
Problem pojawił się dlatego, że kontaktowała się z hotelem w którym mam wykupiony nocleg i nie ma opcji skrócenia okresu pobytu o jeden dzień.


Z moich doświadczeń Air Asia jest dość punktualna, zdarzały mi się jednak ze 3 razy opóźnienia nawet kilka godzin, ale nigdy cały dzień. Raz też odwołali mi lot, ale to też w wyprzedzeniem ok. 2 tygodnie.

A w jakim miesiącu lecisz? Pytam z uwagi na pogodę, która również może płatać figle i opóźniać loty.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#10 PostWysłany: 22 Paź 2014 21:27 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
bonieq2 napisał(a):
molka11 napisał(a):
Mam jeszcze pytanie odnośnie linii Air Asia - wszędzie czytam opinię, ze to bardzo punktualna linia. Czy więc opinie o jednodniowych opóźnieniach lotów dotyczą też tej lini czy raczej skrzatów typu LionAir?
Problem pojawił się dlatego, że kontaktowała się z hotelem w którym mam wykupiony nocleg i nie ma opcji skrócenia okresu pobytu o jeden dzień.


Z moich doświadczeń Air Asia jest dość punktualna, zdarzały mi się jednak ze 3 razy opóźnienia nawet kilka godzin, ale nigdy cały dzień. Raz też odwołali mi lot, ale to też w wyprzedzeniem ok. 2 tygodnie.

A w jakim miesiącu lecisz? Pytam z uwagi na pogodę, która również może płatać figle i opóźniać loty.


Lecę w listopadzie, więc pogoda może spłatać figla. Czy przy odwołanym locie wcześniej Cię o tym informowali? Rozumiem, ze z wyprzedzeniem to nie były przyczyly losewe odowłanego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#11 PostWysłany: 22 Paź 2014 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Poinformowali z wyprzedzeniem, po prostu mój lot został wycofany z rozkładu. Zaoferowali inny lot, ale mi nie pasował. Zwrot kasy bez żadnych problemów, ale Tobie tego akurat nie życzę w przypadku lotu powrotnego z Lombok ;)

Air Asia raczej nie odwołuje lotów od tak sobie z dnia na dzień.

Jak rozumiem rezerwacja noclegu opłacona z góry i nic się nie da zrobić?
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#12 PostWysłany: 22 Paź 2014 21:52 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 2
Plynalem z Gili Trawanghan na lombok w zeszlym tygodniu, a potem Air Asia lecialem do KUL.
Public boat odplywa co mniej wiecej 30 min, albo jak zbierze sie 30 osob. My czekalismy 15 minut ok 10:00. Lodka plynie jakies 40 min. Taksowka z Portu na lotnisko bedzie ksoztowac 350 - 400 tys IDR (samochod na 4 osoby), ale lepiej zarezerwowac ja juz z Gili (ja korzystalem z pomocy obslugi z Manta Dive) bo w porcie jest straszny bajzel i wszyscy krzycza za ile Cie zabiora. Oczywiscie mozna zejsc do ceny 350-400, ale chwie to zajmie.
Lot z Lombok do Kuala Lumpur trwa 3h 10 min, Air Asia raczej nie odwoluje lotow, nasz byl pelny.
Natomiast ja nie zaryzykowalem i spedzilem w Kuala Lumpur 1 dzien rozkoszujac sie street foodem.
pozdrawiam
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#13 PostWysłany: 26 Paź 2014 16:30 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
rook napisał(a):
Plynalem z Gili Trawanghan na lombok w zeszlym tygodniu, a potem Air Asia lecialem do KUL.
Public boat odplywa co mniej wiecej 30 min, albo jak zbierze sie 30 osob. My czekalismy 15 minut ok 10:00. Lodka plynie jakies 40 min. Taksowka z Portu na lotnisko bedzie ksoztowac 350 - 400 tys IDR (samochod na 4 osoby), ale lepiej zarezerwowac ja juz z Gili (ja korzystalem z pomocy obslugi z Manta Dive) bo w porcie jest straszny bajzel i wszyscy krzycza za ile Cie zabiora. Oczywiscie mozna zejsc do ceny 350-400, ale chwie to zajmie.
Lot z Lombok do Kuala Lumpur trwa 3h 10 min, Air Asia raczej nie odwoluje lotow, nasz byl pelny.
Natomiast ja nie zaryzykowalem i spedzilem w Kuala Lumpur 1 dzien rozkoszujac sie street foodem.
pozdrawiam
Kuba


Rook dzięki za odpowiedź. Czy Twój lot odbył się czasowo?

Ja finalnie kupiłam bilety za ten sam dzień. Planowy wylot do KUL jest o 12. Natomiast jesli miałby się coś złego dziać to kupimy lot na dzień wcześniej. W KUl spędzamy dzień przed lotem na Bali, więc nie chciałam dublowac przyjemności.

Możesz jeszcze napiać jaki jest koszt transportu Gili - Lombok?
Polecasz jakieś miejsca specjalne / knajpki na Gili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#14 PostWysłany: 29 Paź 2014 23:37 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 2
molka11 napisał(a):
rook napisał(a):
Plynalem z Gili Trawanghan na lombok w zeszlym tygodniu, a potem Air Asia lecialem do KUL.
Public boat odplywa co mniej wiecej 30 min, albo jak zbierze sie 30 osob. My czekalismy 15 minut ok 10:00. Lodka plynie jakies 40 min. Taksowka z Portu na lotnisko bedzie ksoztowac 350 - 400 tys IDR (samochod na 4 osoby), ale lepiej zarezerwowac ja juz z Gili (ja korzystalem z pomocy obslugi z Manta Dive) bo w porcie jest straszny bajzel i wszyscy krzycza za ile Cie zabiora. Oczywiscie mozna zejsc do ceny 350-400, ale chwie to zajmie.
Lot z Lombok do Kuala Lumpur trwa 3h 10 min, Air Asia raczej nie odwoluje lotow, nasz byl pelny.
Natomiast ja nie zaryzykowalem i spedzilem w Kuala Lumpur 1 dzien rozkoszujac sie street foodem.
pozdrawiam
Kuba


Rook dzięki za odpowiedź. Czy Twój lot odbył się czasowo?

Ja finalnie kupiłam bilety za ten sam dzień. Planowy wylot do KUL jest o 12. Natomiast jesli miałby się coś złego dziać to kupimy lot na dzień wcześniej. W KUl spędzamy dzień przed lotem na Bali, więc nie chciałam dublowac przyjemności.

Możesz jeszcze napiać jaki jest koszt transportu Gili - Lombok?
Polecasz jakieś miejsca specjalne / knajpki na Gili?


Gili - Lombok public boat kosztuje 13 tys IDR. Taksowka (zalatwiona z Gili) dla 4 os 400 tys IDR.

Na Gili Trawanghan jest 1 ulica - zostan 3 dni, to wszystko zwiedzisz:) Najlepsza knajpa to ScullyWags.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#15 PostWysłany: 22 Sie 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Witam, mam opcje przylotu na Lombok ok godziny 19 w niedziele. Czy dam rade bez problemu wydostac sie z lotniska i znalezc jakis nocleg? Zastanawiam sie czy jechac na poludnie do Kuty czy w kierunku Senggigi.
Mam jeszcze opcje przylotu o 11.45, ale po pierwsze lot drozszy, po drugie to wiazaloby sie z pobudka o jakiejs chorej porze w Kuala Lumpur, wiec odpadloby wieczorne zwiedzanie dzien wczesniej... Co radzicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#16 PostWysłany: 22 Sie 2016 10:37 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 70
Bez problemu zlapiecie transport z lotniska. Ja polecam pojechanie do Kuty, jeżeli zależy Ci na ciszy, spokoju itd. Nocowałem w Hey Hey Homestay i polecam tam się wybrać (jest ryzyko, że mogą nie mieć miejsc, bo są dosyć popularni). Jeżeli nie będzie miejsc, to w najbliższej okolicy też nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#17 PostWysłany: 09 Wrz 2016 11:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Magaa napisał(a):
Witam, mam opcje przylotu na Lombok ok godziny 19 w niedziele. Czy dam rade bez problemu wydostac sie z lotniska i znalezc jakis nocleg? Zastanawiam sie czy jechac na poludnie do Kuty czy w kierunku Senggigi.
Mam jeszcze opcje przylotu o 11.45, ale po pierwsze lot drozszy, po drugie to wiazaloby sie z pobudka o jakiejs chorej porze w Kuala Lumpur, wiec odpadloby wieczorne zwiedzanie dzien wczesniej... Co radzicie?

Z wydostaniem się z lotniska nie powinno być problemu, co najwyżej z oganianiem się od tłumu taksówkarzy :) jeśli zaś o sam transfer do Kuty chodzi: na "oficjalnym" stoisku, jeszcze na przylotach, oferowano nam taxi za 150k. Po wyjściu z terminala czekał tłum kierowców, zaczynało się od 100k. W najnowszym wydaniu LP pisali, że cena z taksometrem to bodajże 84k. My jednak wytrwale pokazywaliśmy nasze plecy naganiaczom, aż znalazł się jeden, który zabrał nas za 75k - wtedy reszta (tych, którzy proponowali za 100k) rzuciła się w naszą stronę z propozycją, że oni też chętnie pojadą za 75k... całość zajęła nam mniej niż 3 minuty, także trzeba wiedzieć za ile chce się jechać i być stanowczym.

Jeżeli wybierasz się później na Gilis (wnioskuję po opcji noclegu w Senggigi) to my złapaliśmy transfer z Kuty na Gili Meno (samochód, w którym poza nami były jeszcze 4 osoby + prom na wyspę) za 130k - załatwiane noc przed wyjazdem, w naszym homestay'u. W "agencjach" turystycznych różnice +/- były minimalne, a nam nie chciało się szukać.

Jeśli chodzi o same noclegi w Kucie to nie powinno być z tym problemu, weź jednak pod uwagę, że szybko robi się ciemno, a sama Kuta to dosłownie 2 ulice na krzyż - do tego słabo oświetlone. Ja dla własnego spokoju i komfortu zarezerwowałbym coś na jedną noc przez internet, a następnego dnia szukał już na własną rękę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Magaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2016 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
My braliśmy taxi lotniska (jeszcze przed wyjściem na hale przylotów były 3 stanowiska, z których skorzystaliśmy ze środkowego) za 90k (Blue Bird), więc cena 150k to mocno przesadzona cena.
Jeśli chodzi o transport z Kuty na Gili Air to my mieliśmy transport za 115k od osoby - shuttle bus (nasza 2 plus jeszcze 3 osoby) + publiczny prom.
Góra
 Profil Relacje PM off
Magaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#19 PostWysłany: 16 Wrz 2016 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Jeśli chodzi o same noclegi w Kucie to nie powinno być z tym problemu, weź jednak pod uwagę, że szybko robi się ciemno, a sama Kuta to dosłownie 2 ulice na krzyż - do tego słabo oświetlone. Ja dla własnego spokoju i komfortu zarezerwowałbym coś na jedną noc przez internet, a następnego dnia szukał już na własną rękę.


A nie lepiej spytac taksowkarza co by polecil na nocleg? W Ameryce Srodkowej zawsze tak szukalam noclegu, mowilam jaki standard, zeby cena nie przekroczyla tyle i tyle i taksowkarz chetnie obwozil po noclegach. Dodam, ze zwykle juz pierwsza opcja nam pasowala, miejscowy wie najlepiej gdzie jest ok (a pewnie i tipa jakiegos dostanie od wlasciciela). Zadziala to w Indonezji?
Nie lubie rezerwowac z gory, szczegolnie ze czasem te fajne i klimatyczne noclegi niekoniecznie oglaszaja sie na necie ;) No ale godzina bedzie juz pozna, wiec nie chce miec problemow (albo koniec koncow przeplacic).

Co do cen dojazdu dzieki, bedziemy sie targowac, zawsze lubie sobie pocwiczyc moje zdolnosci negocjacyjne :D No i wychodzi, ze z Kuty da sie bezposrednio na Gili Meno, co by mi bardzo pasowalo, dzieki Ryglu! Jak czasowo to wychodzi? Lodz na Gili po poludniu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko na Lombok
#20 PostWysłany: 16 Wrz 2016 11:27 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Magaa napisał(a):
A nie lepiej spytac taksowkarza co by polecil na nocleg? W Ameryce Srodkowej zawsze tak szukalam noclegu, mowilam jaki standard, zeby cena nie przekroczyla tyle i tyle i taksowkarz chetnie obwozil po noclegach. Dodam, ze zwykle juz pierwsza opcja nam pasowala, miejscowy wie najlepiej gdzie jest ok (a pewnie i tipa jakiegos dostanie od wlasciciela). Zadziala to w Indonezji?
Nie lubie rezerwowac z gory, szczegolnie ze czasem te fajne i klimatyczne noclegi niekoniecznie oglaszaja sie na necie ;) No ale godzina bedzie juz pozna, wiec nie chce miec problemow (albo koniec koncow przeplacic).

Cena na miejscu zawsze lub prawie zawsze (nie mówię o hotelach oczywiście) będzie niższa niż przez internet. Jedyne zagrożenie - obiekt może być już pełny. Co do sposobu z taksówkarzem - nie mam pojęcia, ale wielu z nich pochodzi z Kuty i z pewnością ma ciocię/wujka/stryjka/kuzyna, który wynajmuje swoje miejsce gościom. Czy po ewentualnej odmowie ze strony gości w zaproponowanym noclegu będzie mu się chciało dalej ich wozić? Nie mam pojęcia. Na pewno będzie jęczał, że daleko ;)

Magaa napisał(a):
Co do cen dojazdu dzieki, bedziemy sie targowac, zawsze lubie sobie pocwiczyc moje zdolnosci negocjacyjne :D No i wychodzi, ze z Kuty da sie bezposrednio na Gili Meno, co by mi bardzo pasowalo, dzieki Ryglu! Jak czasowo to wychodzi? Lodz na Gili po poludniu?

Wydaje mi się, że będąc w tamtych rejonach wszędzie kupisz "bezpośredni" bilet do niemal każdej lokalizacji, przy czym "bezpośrednio" to mocno uproszczone sformułowanie. Będzie mniej lub więcej przesiadek, ale za wszystko płacisz tylko oraz - ot, podróż "na jednym bilecie" :)

W naszym przypadku czasowo wyglądało to tak, że o 7:30 rano przyjechał po nas samochód, o 9:30 byliśmy w Bangsal, łódź przed 10, o 11 leżeliśmy już na plaży na Meno. Natomiast w tym wypadku nie było mowy o targowaniu - ceny "na straganach" różniły się od siebie nieznacznie i ewentualnie ci z zawyżonymi byli skłonni opuścić cenę o kilka tys.


Ostatnio edytowany przez ciacho_majonez, 16 Wrz 2016 11:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group