Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Tanah Lot najbliżej, zdecydowanie warto zagadać jakiegoś kierowcę i umówić się na kurs, inaczej ciężko będzie tam dotrzeć, albo po prostu wsiąść oficjalne niebieskie taksi. Poza tym nic w tej części na szybko nie zobaczysz, wszędzie jedzie się dość długo po wąskich uliczkach.

Jak uwiniesz się w czasie możesz jeszcze pojechać do Pura Taman Ayun, my to robiliśmy po drodze z Ubud do Tanah Lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#182 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
tomlesz napisał(a):
Niedługo będę miał długą przesiadkę na Bali (10h) i chciałbym ten czas jakoś sensowniej wykorzystać niż siedzenie na lotnisku.

Trochę nie mam pomysłu jak ten czas sobie sensownie zorganizować. Przeglądam informacje na forum, mapy i strony w necie i nie przybliża mnie to za bardzo do planu.

Czy może ktoś z forumowiczów mógłby wesprzeć mnie swoim doświadczeniem i doradzić jak najrozsądniej ten czas spędzić? Co zobaczyć, itp.?


Na przeciw lotniska znajdziesz wypozyczalnie skuterow, lub wez ubera i podjedz gdzies do centrum , wez skuter.
W 10 godzin mozna sporo zwiedzic.
Nawet do Ubud dalbys rade, tylko nie wiem czy jest sens sie tak spinac.

Przy wiekszym budzecie mozna wynajac auto i zwiedzic kilka konkretnych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Skuter to dobry pomysł, koszt niewielki a można teren lekko obadać.
Chyba bliżej i szybciej jest do Uluwatu Temple jednak niż do Tanah Lot.
becek napisał(a):
przy lotnisku jest burgerking i jest to tam największa atrakcja po tym ich kiepskim żarciu

no bez jaj, Ty przeciwnik pasztetowej i paprykarzy szczecińskich chcesz powiedzieć, że mielonka z burger kinga jest lepsza od sapi lada hitam albo cah kangkung :o
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 13 Kwi 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
z wielka ale to wielka przykrością, potwierdzam
żarcie tam jest do bani, a burgerking jawi się niczym wisienka na torcie
i nie jest to opinia odosobniona
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu lubi ten post.
 
      
#185 PostWysłany: 13 Kwi 2017 13:14 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Komor napisał(a):
Tanah Lot najbliżej, zdecydowanie warto zagadać jakiegoś kierowcę i umówić się na kurs, inaczej ciężko będzie tam dotrzeć, albo po prostu wsiąść oficjalne niebieskie taksi. Poza tym nic w tej części na szybko nie zobaczysz, wszędzie jedzie się dość długo po wąskich uliczkach.

Jak uwiniesz się w czasie możesz jeszcze pojechać do Pura Taman Ayun, my to robiliśmy po drodze z Ubud do Tanah Lot.


Taki plan się zaczyna powoli rodzić, czyli Tanah Lot, Pura Taman Ayun i potem coś miejscowego do zjedzenia, a jak nie podejdzie to na zagrychę burgerking (jak skończy się pasztetowa).



yaacek napisał(a):
Na przeciw lotniska znajdziesz wypozyczalnie skuterow, lub wez ubera i podjedz gdzies do centrum , wez skuter.
W 10 godzin mozna sporo zwiedzic.
Nawet do Ubud dalbys rade, tylko nie wiem czy jest sens sie tak spinac.

Przy wiekszym budzecie mozna wynajac auto i zwiedzic kilka konkretnych atrakcji.



Jeśli chodzi o transport to będziemy w 3 osoby, więc raczej skutery odpadają. Zobaczyłem, że na Bali jest opcja Uber Trip, która działa w ten sposób, że wynajmuje się samochód z kierowcą - stawka za 5h jest 300k IDR, a każda dodatkowa minuta to 1k IDR. Nie wydaje się to złą opcją, biorąc pod uwagę, że oszczędza to szukania kierowcy z samochodem (który za cały dzień, jak pisano tu gdzieś wcześniej, zażyczy sobie pewnie w granicach 30-40 USD), kilkukrotnego zamawiania ubera/taxi i targowania się w taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 13 Kwi 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Sam przejazd z lotniska / Kuty do Ubud 2 lata temu krzyczeli po 300 k IDR po targowaniu się. Ale na lotnisku jest tylu kierowców, że bez problemu z jakimś się dogadasz, rzucą Ci pierw cenę 600-800 k IDR ale utargujesz właśnie do takich 300-350 k IDR. A jak bedzie opór to Uber :mrgreen:

@‌becek‌ nie przesadzaj, wiadomo, że indonezyjskie a szczególnie balijskie potrawy to nie kosmos i do tajskiego mają daleko, ale jedzenie z burgerkinga wydaje mi się 100 razy większym syfem :roll:
My się z radością zajadaliśmy w kilku fajnych warungach. Ale trzeba dobrze trafić, bo można zjeśc słabizne, szczególnie w Kucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 13 Kwi 2017 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ja nie przesadzam, wyrażam swoja opinie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 13 Kwi 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Cytuj:


Jeśli chodzi o transport to będziemy w 3 osoby, więc raczej skutery odpadają. Zobaczyłem, że na Bali jest opcja Uber Trip, która działa w ten sposób, że wynajmuje się samochód z kierowcą - stawka za 5h jest 300k IDR, a każda dodatkowa minuta to 1k IDR. Nie wydaje się to złą opcją, biorąc pod uwagę, że oszczędza to szukania kierowcy z samochodem (który za cały dzień, jak pisano tu gdzieś wcześniej, zażyczy sobie pewnie w granicach 30-40 USD), kilkukrotnego zamawiania ubera/taxi i targowania się w taxi.


Uber Trip swietna opcja w twoim przypadku.
Odbiora was z lotniska i dostarcza w druga strone.
Auta nowe , wygodne , przewaznie Toyota Avanza , cos jak Avensis Verso.

Co do jedzenia to bedac miesiac na Bali jedlismy swietne jedzenie. Oczywiscie wymaga to wysilku, aby nie jadac w komercyjnych miejscach. Temat Burger Kinga przemilcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 26 Maj 2017 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 44
Loty: 4
Kilometry: 18 452
Odnosnie wczesniej wspominanych szczepien: wlasnie zaszczepilismy sie na: zoltaczka typu A+B a dzieci zoltaczka typu A oraz dur brzuszny. 4 tygodnie przed wyjazdem. W trybie przyspieszonym musimy za 7 dni potorzyc zoltaczke (typ B). Zastanawiam sie jeszcze nad durem brzusznym dla mnie..

pytanie: przylatujemy na Bali tym lotem o 23:30 - czy ktos wie czy dziala jakakolwiek wypozyczalnia samochodow? Mamy nocleg w Amed, ale zaczynam sie zastanawiac, czy logistycznie to ma sens..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 27 Maj 2017 19:18 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Za Ubera do Amed zapłacisz jakieś 300 tyś rupii (TAXI pewnie z milion :) ), ściąg sobie aplikację na telefon GO-JEK transport znacznie tańszy.
Ubery podjeżdżają na pierwszym piętrze na Odloty
Nie lepiej znaleźć coś bliżej ?
Piękne plaże i dobre miejsce wypadowe są w okolicach Nusa Dua
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 02 Cze 2017 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 44
Loty: 4
Kilometry: 18 452
Ok, dzieki, zmodyfikowalam troche plany, nie ma sie co spinac; co prawda nie Nusa Dua, ktora w moich oczach (nie bylam, nie widzialam, tylko czytalam ;-)) troche lux i klasa, moze mniej lokalna..

Podziele sie planem jak wroce!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 02 Cze 2017 16:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Ale w okolicach Nusa Dua są przepiękne plaże, i można tam podjechać zobaczyć wypasione rezydencje, a może i spotkać którąś ze światowych sław. ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 27 Cze 2017 01:19 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
1. Jak jest z dostępnością starterów SIM z pakietami danych na lotnisku? Bo czytałem też, że ciężko dorwać te tańsze i naciągają na te najdroższe, z wielkimi pakietami danych?
2. Czy z lotniska można bez problemu wyjść na piechotę? Bo biorę pod uwagę 1 nocleg blisko lotniska, chociażby ten Hilton Garden Inn - z lotniska 500 metrów. Gdyby nie chcieć bawić się w taxi/uber to jest opcja dojścia piechotą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 27 Cze 2017 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
1. Jest duza dostepnosc. Przy wyjsciu z terminala krajowego sa stoiska , jest duzy wybor.
2. Jest mozliwosc wyjscia na piechotke. Tez w okolicach krajowego. Ale jezeli znajdziesz tanszy nocleg , blizej centrum, to bierz ubera. Nie warto siedziec na peryferiach dla kilku zlotych za ubera. Ja zaplacilem 32 tys. Rp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 11 Lip 2017 16:53 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
We wrześniu będę z drugą połówką 2 tygodnie w Indonezji. Przylot i wylot z DPS. Chciałbym poza Bali zobaczyć Komodo, spędzić ze 3-4 noce na Gili Meno i może zahaczyć o Injen (w ramach "jednodniówki" z Bali). Da radę to sensownie upchnąć w 2 tygodnie? Jak najlepiej to ułożyć? Aktualnie w głowie najsensowniej wydaje mi się od razu po przylocie polecieć na Flores, stamtąd rejs na Komodo i najchętniej z dopłynięciem na Gilis a przynajmniej Lombok, ale nie znalazłem na razie w necie nic o takiej możliwości (chodzi mi o sam rejs - jeśli się mylę będę wdzięczny za konkrety). Potem już reszta wyjazdu na Bali z wspomnianym Injen.

Ach! Byłbym zapomniał - delfiny z Lovina Beach. Czy ktoś sprawdzał? Faktycznie się zdarzają? Jaka jest szansa ich spotkania?

Po Bali planujemy przemieszczać się skuterem, w związku z czym gdzie najsensowniej się ulokować z bazą wypadową? Moja luba znalazła super hotel w Uluwatu, ale trochę mało szczęśliwa lokacja do codziennego jeżdżenia po wyspie. Czy się mylę? Ubud będzie najlepsze? Generalnie chętnie przyjmę namiar na fajną miejscówkę do powiedzmy 50$/noc/2 os.

Jakie atrakcje warto zobaczyć za wszelką cenę a jakie można odpuścić? Będę też wdzięczny za informacje o jakichś takich mniej typowych atrakcjach - rafting? kajaki? jakieś zjazdy po linach itp itd

Z góry dziękuję
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 11 Lip 2017 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
da rade, a wszystkie wskazówki i pomocne informacje znajdziesz tutaj
https://www.fly4free.pl/forum/indonezja,forum,923
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 12 Lip 2017 12:44 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Gdyby odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania były na tym forum uwierz, że nie pisałbym poprzedniego postu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 13 Lip 2017 15:45 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
QbaqBA napisał(a):
Aktualnie w głowie najsensowniej wydaje mi się od razu po przylocie polecieć na Flores, stamtąd rejs na Komodo i najchętniej z dopłynięciem na Gilis a przynajmniej Lombok, ale nie znalazłem na razie w necie nic o takiej możliwości (chodzi mi o sam rejs - jeśli się mylę będę wdzięczny za konkrety). Potem już reszta wyjazdu na Bali z wspomnianym Injen.

Jasne, da się - zaczniesz od lotu DPS-LBJ (albo nawet CGK-LBJ, jeśli przylatujesz do Jakarty). Do szukania lotów polecam tiket.com. Da się znaleźć (nawet na tym forum) relacje ludzi, którzy robili taki rejs w jedną stronę (chociaż ta relacja na fly4free to chyba była akurat w drugą stronę). Możesz skontaktować się np. z biurem Perama.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 17 Lip 2017 16:49 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Tak, w drugą stronę właśnie widziałem że są takie rejsy, na stronie rzeczonej Peramy też, natomiast w interesującym mnie kierunku nic nie znalazłem. Ale napiszę do któregoś z tamtejszych touroperatorów, może coś doradzą.

EDIT: już znalazłem (tzn wcześniej źle szukałem. Na stronie Peramy jest)

EDIT 2: po zintensyfikowanych poszukiwaniach troszkę skonkretyzuję zapytania:
- ktoś poleci fajne spanie na Gili Meno?
- ktoś poleci fajne spanie w Ubud?
- który rafting fajniejszy - telaga waja, czy ayung river?
- czy ktoś wchodził na Batur bez przewodnika?
- kto zabił Kennedy'ego?
- czy ktoś ma jakieś doświadczenia z oglądaniem delfinów w tamtych rejonach?
- ile powinien kosztować transport z lotniska w Labuan Bajo do portu?
- czy prawdą są permanentne opóźnienia lotów wewnątrz Indonezji?

Z góry dziękuję
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 20 Lip 2017 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
QbaqBA napisał(a):
- czy ktoś wchodził na Batur bez przewodnika?

Batur jest opanowany przez coś w rodzaju mafii i praktycznie nie ma szans, aby prześlizgnąć się bez wynającia przewodnika. Szlak jest banalny, ale jeśli nie zapłacisz to nie wejdzisz. Najlepiej wynegocjować sobie cały pakiet w dowolnej z setek agencji turystycznych na wyspie. Wraz z transportem wliczone jest śniadanie i haracz dla przewodnika.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 269 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group