Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2016 19:57 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Witam! Chciałam prosić o przejrzenie mojego planu podróży, konkretnie co odpuścić a co dodać. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że możemy się nie wyrobić ze wszystkimi atrakcjami. Proszę o radę bo może któreś ze świątyń nie są warte uwagi, a warto zobaczyć coś czego nie ma na mojej liście?
- przylot 22.09 o godz. 14:40 - przejazd taxi UBER do UBUD, rozpakowanie, spacer po UBUD
- 23.09 - Monkey Forest, Goa Gajah, tarasy ryżowe Tegallalang, Tirta Empul, Gunung Kawi
- 24.09 - Wodospady: Banyumala, GitGit, Secret Garden of Sambangan - z tego co czytałam tutaj wchodzi w grę trekking z przewodnikiem ok 5 h, wiec jeżeli warto zrezygnujemy z dwóch pozostałych
- 25.09 - Jactiluwih ( tarasy ryżowe ), Ulun Danu, Tanah Lot, Taman Ayun
- 26.09 - Tirta Gangga, Pura Besakih, Virgin beach, Sukawati ( Hidden Canyon)
- 27.09-30.09 - Nusa Lembongan, Ceningan, objazd wysepek skuterem
- 30.09 - 04.10 - Gili Islands, nocleg na gili Meno i zwiedzanie również pozostałych Gili
- 04.10 - 06.10 - Nocleg niedaleko lotniska w Denpasar : 4.10 - Nusa Dua, Pandawa Beach, Pantai Belangan Beach
5.10 - Dreamland Beach, Uluwatu Playa, Uluwatu Temple, Suluban Beach and cave

Z czegoś zrezygnować, coś dodać, moze któraś z plaż jest mało atrakcyjna ? Jakie są ceny wstępu do świątyń? Cały trip mamy zamiar podróżować skuterkiem. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:02 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Weź pod uwagę, że na Bali na głównych drogach jest koszmarnie tłoczno. Samochód na samochodzie i skuter na skuterze. Jazda w takich warunkach to nie lada wyzwanie. Poza tym praktycznie nie istnieje coś takiego jak drogowskazy z nazwami miejscowości, poza kilkoma wyjątkami w południowo-zachodniej części wyspy. Warto pomyśleć o nawigacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:12 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Ok dziekuje za informacje! Nawigacje mam w telefonie, ale nie wiem czy to wystarczy? Zaopatrzyłam się również w bardzo dokładną mapę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lip 2016 22:15 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Jeszcze jedno pytanie, jak jest z przewozem alkoholu w bagażu rejestrowanym? Lecimy: Warszawa-Amsterdam-Bangkok-Tajpej-Bali, ktos się orientuje czy 2 butelki wina mozna wlozyc do rejestrowanego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2016 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Jak dla za dużo atrakcji jak na jeden dzień na Bali - my początkowo też tak planowaliśmy - po 4-5 miejsc na dzień, ale od razu uprzedzam, że się NIE DA :) Ja wiem, że na mapie to wygląda lajtowo, odległości malutkie, ale tak jak ktoś wyżej pisał, jeździ się tam koszmarnie - wolno i tłoczno. Po 2-3 miejsca na dzień, to jest ok, pamiętaj, że poza tym, że po Bali jeździ się wolno to w dodatku dzień jest dość krótki w tej części globu (czerwiec-lipiec ciemnica jest już o 18:30), poza tym zawsze dojdzie jakiś stop na obiad czy inne korki po drodze (Ulun Danu!!). Jak dla mnie 25.09 będzie bardzo ciężko wykonać, chyba niezbyt patrzycie na mapy, bo te atrakcje są od siebie mocno oddalone, raczej wybierajcie te leżące obok siebie, bo jeśli wybierzecie w różnych częściach wyspy to raczej ciężko będzie dojechać (z Ulun Danu do Tanah Lot może być ciężko zdążyć, ps. Ulun Danu polecam z samego rana), na polach ryżowych Jatiluwih też schodzi z 2-3h, bo warto zrobić sobie spacer a nie tylko zajrzeć w jednym miejscu.
Dla przykładu - u nas jeden dzień zszedł na pola Jatiluwih+wodospad Sekumpul, do którego jedzie się bardzo długo i na miejscu to jest dobrych kilka godzin (ale polecam!), a jechaliśmy z kierowcą, który Bali znał jak swoją kieszeń :) Zresztą zajrzyj do mojej relacji, to zobaczysz ile na jeden dzień udawało nam się zwiedzić.
I widzę, że sporo macie różnych balijskich plaż do "zwiedzenia", jak macie z czegoś rezygnować to myślę, że plaże będą idealne ;) Na Bali są raczej kiepskie, na Gili sobie popatrzycie na wodę i piasek, a tu skupcie się na świątyniach i wnętrzu wyspy. I polecam poczytać w necie opinie o każdej z tych atrakcji (nie wszystkie znam), bo często okazują się totalną klapą np. tak słyszałam o wodospadzie GitGit, który podobno jest mocną komerchą.
Co do Gili to tam "zwiedzać" zbyt nie ma co ;) To są wysepki nastawione typowo na snorkling i plażowanie, więc polecam wykupić ewentualnie wycieczkę snorklingową wokół wysepek (nasza kosztowała ok.80tys idr) i to jest super opcja :) Ale Meno jak dla mnie ma najlepsze warunki na snorkling, więc tam będziecie mieć najlepiej.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Lip 2016 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Myślę, że nie dacie rady. Mieliśmy skuter 4 dni i nie zjeździliśmy nawet połowy tego co chcecie, inną sprawą jest to że wcale nie chcieliśmy tyle zjeździć.

Wg mnie (nie wczytuję się dokładnie w mapę a jedynie biorę pod uwagę swoje doświadczenie z podróżowania po Bali) szansą na zwiedzanie takiej ilości miejsc byłoby wyruszenie w podróż na te kilka dni i zwiedzanie po kolei biorąc noclegi "po trasie". Jeżeli będziecie chcieli ruszać i wracać z jednego miejsca to będzie bardzo ciężko choćby z tego że dzień jest krótki a jazda skuterkiem, mimo że rewelacyjna, to bardzo ciężka. Wszystko macie opisane w relacjach i wątku o prawie jazdy a ja tylko dodam abyście sobie wzięli maseczki na twarz bo bez tego w tych korkach jest niestety nieprzyjemnie a korki są w miastach wszędzie i wszędzie jest masa skuterków które próbują je ominąć każdą dostępną stroną wliczając chodniki (co sam robiłem).

Poza miastami jedzie się szybciej ale jest ciężko ze znakami więc przydaje się dobra nawigacja. Polecam darmową "Osmand" która sprawdziła się nam znakomicie (nie tylko w Indonezji).

Co do cen wejściówek to nie są raczej spore, zwykle nie więcej niż 20 000idr.

Co do plaż to mieliśmy chęć popływać na kilku na południu wyspy ale udało się jednego dnia skoczyć "tylko na" trzy. Trudno się wypowiadać które ładniejsze bo to zależy od gustu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Lip 2016 18:35 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Dziękuję wam bardzo za podpowiedzi! Olajaw czytałam Twoją relację i w Ubud też zatrzymujemy się w Jiwa's House :) Popracuję nad planem i na pewno zmniejszymy ilość ' atrakcji ' wybierając tylko te najbardziej polecane. Chyba nie ma co przesadzać z tymi świątyniami bo niektóre może są do siebie podobne.. Co do plaż na południu to też zrobię redukcje bo wygrzejemy się na Gili i Nusa. Z doświadczenia wiem, że lepiej zobaczyć mnie, ale podelektować się tym wszystkim, a nie gonić :roll: Na Gili obowiązkowo snorekling. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi! :D A jeszcze ostatnie pytanie, ja kto jest z komarami w tym okresie?? 22.09-06.10. Macie jakieś sprawdzone środki na komary? Naczytałam się o dendze i szczerze jestem trochę przestraszona :o Moskitierę mamy tyko w Ubud a dalej gdzie będziemy nocować niestety nie jest ona zamontowana i nie ma chyba nawet haczyków żeby ją zamontować. :x Na allegro widziałam Mugge, 20% Deet wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lip 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
My mieliśmy Muggę 20% i było ok, ale w czerwcu dużo komarów nie uświadczyliśmy, nie wiem jak poźniej.. Mieliśmy też swoja moskitierę, tania nie była, ale przydała się w kilku miejscach, coś takiego: http://www.e-horyzont.pl/moskitiera-mos ... 10230.html

Dobry wybór Jiwa's House :) mają tam też pyszne śniadania, popróbujcie wszystkie (rano się zamawia i przynoszą posiłki na stoliki przy basenie :) ). Bardzo przyjemnie :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Lip 2016 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
my byliśmy w drugiej połowie października i komara nie było nawet sztuki. Ale akurat w zeszłym roku był to bardzo suchy okres i na Bali i na Sulawesi przez dwa tygodnie nie było wcale komarów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Komarów faktycznie w październiku było mało, kilka ukąszeń i tyle. Muga 50% absolutnie była nam zbyteczna.

Warto się dobrze przygotować, bo atrakcji jest trochę, ale nie każda polecana Wam podpasuje. Dla nas najsłabiej chyba wypadła świątynia matka - Pura Besakih, 1-1,5 godziny jazda w jedną stronę (ok. 50 km) z Ubud a na miejscu masa naciągaczy (też daliśmy się trochę naciągnąć, ale 20 PLN to nie koniec świata). I zdecydowanie tyle atrakcji co macie w planie jest mało wykonalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna Kowalik 1 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Lip 2016 06:27 

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 3
Co do komarów to najwięcej jest porach przejściowych między deszczową a suchą i na odwrót. Na Bali nie ma zagrożenia malarią. Repelenty na komary inne owady najlepiej kupować na miejscu. Są o wiele tąńsze i lepsze niż te z sklepów podróżniczych w Polsce :) Na miejscu możecie kupić też lokalną kartę SIM - z pakietem internetowym, żeby łatwiej było wyszukiwać informacji i drogi na bieżąco na motorze. Karta kosztuje ok. 5 USD a internet na miesiąć 7 USD. Najlepiej karta SIMPATI. Dostępny tam prefix 0101748...... sprawia, że za minutę połącznia do Polski zapłacicie 70 gr. a nie 10 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2016 20:13 

Rejestracja: 19 Lut 2016
Posty: 9
Hej, mam takie pytanie a jak robicie z noclegami, wszystko zarezerwowane z góry ,czy tylko kilka pierwszych i szukacie na miejscu ? Sam wyruszam na Bali pod koniec sierpnia i nie mogę się zdecydować czy wszystko od górnie rezerwować, bo nie chce być też tak uwiązany planem ? Może Olajaw albo ktoś inny kto już był coś podpowie, ciężko jest ze znalezieniem noclegów tak na miejscu na już ? Mocno trzeba się na negocjować o w miarę przyzwoite ceny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Hej :) Mieliśmy identyczne rozterki, ale ja zdecydowanie polecam szukanie noclegów na miejscu, tak jak pisałeś - nie będziesz związany na sztywno planem (a w Indonezji może się wiele rzeczy obsunąć), poza tym na miejscu można spokojnie trochę się potargować. My mieliśmy tylko jeden pierwszy nocleg na Bali zarezerwowany i już na miejscu go przedłużyliśmy - dostając lepszą cenę niż przez internet :) A guesthousów, hoteli itd jest mnóstwo, więc na pewno coś dla Was zostanie ;) Ceny ogólnie są przyzwoite (jak to w Azji), ale zawsze można na miejscu jeszcze trochę zbić.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lip 2016 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Wszystko zależy od tego czy chcesz jeździć i szukać na miejscu, my zawsze mamy dość sztywny plan zwiedzania i szkoda nam czasu na to. Jakoś od lat zawsze rezerwujemy wcześniej i wszystko jest idealnie zaplanowane. U mnie jest dodatkowy problem, w hotelach muszę czasem popracować na tablecie i brakuje mi czasu na ogarnianie dodatkowych rzeczy, każdy robi jak musi/lubi :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Wrz 2016 15:06 

Rejestracja: 01 Sty 2016
Posty: 43
Loty: 38
Kilometry: 89 198
Wylot za niecałe 2 tyg, a mam jeszcze jedno pytanie. Czy na Nusa Lembongan można kupić bilet na speed boat na Gili Meno? Czy lepiej opłaca się kupić bilet na Bali, powiedzmy Bali-Nusa Lembongan-Gili Meno-Bali, jak wyjdzie taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:13 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
z tego co wiem nic nie plywa z nusa na Gili. Na gili najwiecej przewoznikow plywa z PadangBai.

Osobiscie stalem sie zwolennikem zwyklego promu nocnym rejsem. Za dodatkowe 50k mozesz wziac kajute z lozkiem i lazienka. Z PadanBai do Lembar na Lomboku. Tam Uber/taxi do Bangsal i publiczna lodka na Gili Air/Meno/Trawagan za ok 10k IDR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Wrz 2016 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@jupi83 jak wygląda sytuacja z częstotliwością kursowania tych nocnych promów ?
Za 50.000 IDR masz całą kabinę dla siebie czy łóżko ?
UBER na Lomboku funkcjonuje, bo jak wklepuję trasę to mi nic nie wyświetla ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Wrz 2016 11:50 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ubera na Lomboku nie uświadczysz, na Bali teoretycznie działa (piszę teoretycznie, bo na 5 prób w różne dni tylko raz udało się złapać kurs, po kilku minutach kierowca anulował).
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 14 Wrz 2016 13:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Komary w UBud tnà, mugga 50 przydatna. Dzis rano padalo a potem tylko chmury. Skuter to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie. Samochodem sie po prostu nie da. Ceny w takich niby romantycznych lokacjach sa wysokie. Obiad 120 zl dla 2 plus napoje +21% serwis. W homestay za 60k 2piwa plus dwa obiady z zupa
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Mam do rozplanowania 7, a w rzeczywistości 6 dni przeznaczone na Bali i okolice. Przeczytałem sporo (for, blogów, wikiów) i mam wrażenie, że sporo już wiem, sporo informacji się pokrywa, ale też sporo jest sprzecznych (witamy w internecie). Najbardziej optymalny plan jaki udało mi się wykombinować jest następujący:
Dzień 0. Przylot do Denpasar o 17. Transfer do Ubud. W Ubud planuję też zarezerwować z góry pierwsze dwie noce. Myślę, że Ubud to optymalny punkt, z kolei lubię, gdy jestem zmęczony, po przylocie udać się w konkretne miejsce.
Dzień 1. Pura Ulun Danu Beratan. Wodospad Sekumpul. Myślę, że przy dobrej pogodzie damy radę spokojnie. Przy powrocie chciałbym też zahaczyć o Jatiluwih Rice Terraces.
Dzień 2. Monkey Forest. Gunung Kawi. Tarasy ryżowe Tegallalang. (tu się zastanawiam czy nie odwrócić kolejności)
Dzień 3. Tirta Gangga. Pałac Ujung. Nocleg niedaleko Padangbai Harbour.
Dzień 4. Gili Meno.
Dzień 5. Gili Air.
Dzień 6. Powrót na Bali. Tanah Lot. Nocleg w Kucie.
Plan wydaje mi się realistyczny. Nie wiem czy transfer z i na Gili możliwy jest wieczorami. Przy powrocie daję sobie dzień buforu, jeżeli wystąpią nieprzewidziane opóźnienia z wydostaniem się z Gili.
Z góry dziękuję za wszystkie propozycje ulepszeń planu :)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group