Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [GYD] Baku - dojazd
#1 PostWysłany: 22 Lut 2014 11:17 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 4
Po wyjściu z terminalu musisz przebić się przez tłum naganiaczy na taxi, ich wyjściowa stawka za dojazd w dowolne miejsce w centrum to 20 manatów. Im dalej od terminala, tym stawki spadają, można stargować do 12 manatów u zwykłego kierowcy.

Autobus miejski 116 zatrzymuje się w kompletnie nieoznaczonym miejscu na końcu parkingu przed lotniskiem. Idź do miejsca gdzie zatrzymują się autokary, za autokarami jest droga dojazdowa do terminalu. Nie zważaj na typów, którzy twierdzą, że tu nie ma żadnego autobusu i podwiozą was za 10 manatów. Na zdjęciu zaznaczyłem dokładnie to miejsce czerwoną kropką. Przystanek na mapce z Google jest źle zaznaczony. Autobus jeździ raz na godzinę, równo o 6, 7, 8 rano.
Jeżeli lądujesz Wizzairem o 6:40, nie zdążysz na ten o 7 rano i musisz poczekać do godz. 8 na następny.

Image

W terminalu widziałem tylko jeden bankomat, i to w dodatku w przed wyjściem do hali przylotów. Nie mogłem się więc do niego cofnąć (ochrona). Trzeba było wyżebrać u kierowcy autobusu przejazd za darmo (bilet 30 qepik).

Autobus 116 jedzie do centrum i zatrzymuje się na ulicy 28 May, w miejscu które zaznaczyłem czerwoną kropką.

Image


Powrót na lotnisko na lot Wizzair o 7:15 - tutaj nie ma wielkiego wyboru. Pierwsze 116 w soboty odjeżdża dopiero o godzinie 7, więc trzeba brać taxi. Plus jest taki, że kierowcy w nocy są bardziej chętni do spuszczenia ze stałej ceny, bo i tak nie ma żadnych innych klientów. My o 4-5 rano bez problemu stargowaliśmy do 13 manat.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 07 Sie 2016 21:35, edytowano w sumie 1 raz
Porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jestem świeżo po powrocie z Baku. Zmieniła się na naszą korzyść możliwość dojazdu z lotniska do centrum miasta. Teraz całą dobę (w ciągu dnia co 30 minut, w nocy między 22:00 a 06:00 co godzinę) bezpośrednio spod hali przylotów odjeżdża autobus linii H1, dociera również do stacji 28 maja. Po drodze zatrzymuje się przy jednej stacji metra. Cena biletu to 1.30 AZN, w dwie strony 2.60 AZN, bilet trzeba kupić i zakodować na karcie BakuCard w automacie za wyjściem z lotniska (przyjmuje tylko gotówkę).
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@‌travellista‌
Proszę podpowiedz:
-BakuCard kupuję w tym samym automacie?
-Kilka osób może jechać na jednej karcie?
-Bankomat lub kantor dostępny jest na lotnisku? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
@‌wtak‌

-BakuCard kupuję w tym samym automacie?
- Tak, dokładnie tak, ale jest to taka zwykła papierowa karta, na której można doładować tylko bilet na lotnisko i z powrotem (masz opcję 1 lub 2 przejazdów, jest wersja anglojęzyczna). Ponieważ od razu przyplątał mi się chętny do pomocy pracownik lotniska, to nie zwróciłem uwagi, czy można tez nabyć od razu taka plastikową karte za 2 AZN. Później w metrze nie moglem doładować tej mojej papierowej karty, kupiłem zatem już taką klasyczną plastikową BakuCard za 2 AZN i odpowiednio ją doładowałem na przejazdy metrem (po 0,5 AZN).
-Kilka osób może jechać na jednej karcie?
- Tego nie testowałem, bo jechałem sam. Jest tak w metrze, więc podejrzewam, że w autokarze także, ale pamiętaj, że możesz nabyć najprawdopodobniej tylko bilet na max. 2 przejazdy (tzn. doładować kartę za 2.60 AZN).
-Bankomat lub kantor dostępny jest na lotnisku?
- Oczywiście, bankomatów i kantorów jest do wyboru, do koloru ;) Kurs nieco mniej korzystny niż na mieście, ale tragedii nie ma. Ja wymieniałem USD, wyszło mnie po dwóch przewalutowaniach w sumie 2,50 zł za 1 manat.

Wydaje mi się, że ten terminal, w którym teraz odbywają się operacje lotnicze a terminal opisany wyżej to chyba zupełnie inna konstrukcja - ten rozmachem przypomina nieco Dubaj ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2016 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
A da się ten bilet/kartę kupić gdzieś na mieście w drugą stronę(lotniska)? Chodzi mi o to, że do Baku dostaniemy się pociągiem od strony Gruzji, a wracamy wizzem do Budapesztu.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Paź 2016 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Tak da się.
Kupujesz w automacie na przystanku autobusowym, w metrze itd. (sporo ich jest) kartę BakuCard jednorazową za 0,3 AZN lub wielokrotną (plastik) za 2 AZN i uzupełniasz do kwoty 1,3 AZN za os. za przejazd.
Autobus na i z lotniska godny polecenia. Śmiga szybko, kosztuje niewiele.
Taksa z centrum w nocy ok. 20 AZN.
W razie dodatkowych pytań służę pomocą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze małe pytanko o czas przejazdu, żeby mniej więcej zaplanować powrót.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2016 10:32 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 30
Loty: 36
Kilometry: 43 067
Ze stacji metra 28 Maja jedzie 40 min. Jest jeszcze przystanek na innej stacji metra, ale tam staje w gąszczu autobusów i można przegapić. Przy wyznaczaniu dojazdu przez googla jest cały rozkład jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:36 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Wiele hoteli - a hotele w Baku sa bardzo tanie i wysmienicie wyposazone (basen, sauna, silownia) - oferuja dla swoich klientów darmowy dojazd z/na lotnisko, jesli zamierza sie spedzic wiecej okreslona liczbe dni w hotelu.
Jest to alternatywny sposob dojazdu.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Mar 2017 16:59 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
travellista napisał(a):
@‌wtak‌

-Kilka osób może jechać na jednej karcie?

Na jednej karcie moze jechac tyle osob ile masz srodków na karcie - w Baku chyba nie ma kanarów a do busu wchodzisz tylko pierwszymi drzwiami.
Tam tez znajduje sie czytnik karty. Jedno klikniecie - jedna osoba. Od razu po kliknieciu pokazuje stan srodków na karcie. Jak nie masz pieniedzy nakarcie - tez nie problem. Zawsze mozna kogos poprosic i ktoś za ciebie kliknie. Oddajesz mu wtedy równowartość ceny biletu -> 0.20/0.30ATN.
Na gape nie pojezdzisz :)
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2017 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Kierowcy są bardzo wyrozumiali i można czasem pojechać bez biletu, zwłaszcza jak na przystanku nie ma biletomatu. Nas kierowca zabrał, bo widział że sobie nie mamy jak kupić biletu.

Co do cen taksówek z lotniska - chyba pobiliśmy rekord, bo zabraliśmy się spod lotniska do metra w centrum za 3 AZN ;-) Ale to była próba sił charakteru pomiędzy upartym taksówkarzem, który koniecznie chciał nas zabrać, a naszym dzikim oporem przeciwko ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Maj 2017 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Sprawdzone w zeszłym tygodniu (30.04.2017) - Uber z lotniska do centrum, pod same mury starego miasta: 10 AZN.
Taksówkarze rozpoczynali negocjacje od 20 AZN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Cze 2017 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Uber w Baku ma się dobrze. Podobnie jak powyżej, przejazd z lotniska do centrum kosztował nas ok. 10 mantów
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lip 2017 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Mieszkaliśmy w Mardakan nad morzem - ponad 20 km od lotniska i prawie 40 od centrum Baku. Bez problemu namówiliśmy kierowcę taxi ( a nawet dwóch ) żeby zawieźli nas z hotelu na lotnisko w sobote o 3-ej rano. Za kurs kierowca wziął raptem 20 manatów.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:40 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Ile zajmuje przejazd taxi z lotniska do centrum (stare miasto)? Pytam pod kątem 5,5h postoju w Baku :) No taki rosołek z baraniny to bym zjadł.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
b79 napisał(a):
Ile zajmuje przejazd taxi z lotniska do centrum (stare miasto)? Pytam pod kątem 5,5h postoju w Baku :) No taki rosołek z baraniny to bym zjadł.

Hejka :)
Tak jak ugadaliśmy się na priv. dam Ci znać 30 sierpnia jak to wygląda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sie 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
b79 napisał(a):
Ile zajmuje przejazd taxi z lotniska do centrum (stare miasto)? Pytam pod kątem 5,5h postoju w Baku :) No taki rosołek z baraniny to bym zjadł.

Ok. 0.5 h, targowac sie i nie placic wiecej jak 20 AZN, max. 30 AZN. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Wybacz ale z tym 30 AZN trochę chyba przesadziłeś. Ja jeszcze nie wiem, też chyba wezmę taksówkę albo może ten bus H1 http://www.airport.az/en/to-from-the-airport/express-bus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Sie 2017 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Cubero4
Wybaczam, ale pytanie bylo o taxi, a nie o Ubera, czy Busa, dlatego napisalem prawde: ;)
Kod:
"nie placic wiecej jak 20 AZN, max. 30 AZN."

Zreszta inny Uzytkownik rowniez wspominal:
foxten napisał(a):
Taksówkarze rozpoczynali negocjacje od 20 AZN.


Z lotniska do Baku (Samed Vurgun Park / 28th May Street), jak juz wczesniej wspomniane, kurusje co 0.5h Minibus numer 116, przejazd ok. 40 minut, a niedrogie bilety (0,40 AZN) mozna kupic u kierowcy. ;)

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 31 Sie 2017 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Przetestowałem autobus H1, za który zapłaciłem kartą Bakukart, 1.30 manata, bus jedzie około 30 minut do przystanku 28 maja, jest to chyba najlepsza opcja bo stamtąd wszędzie blisko, fajnie,komfortowo i co najważniejsze... jest klima 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group