Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lip 2019 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
W momencie gdy kupowałeś w ub. roku przelot miałeś "duży" podręczny. Wizz w tym czasie nie miał innych rozmiarów podręcznego. W momencie ponownego wprowadzenia małych podręcznych i dużych za opłatą klienci Wizzair dostali w zadośćuczynieniu bagaż rejestrowany w cenie przelotu oraz zmniejszony podręczny (tzw mały).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#22 PostWysłany: 15 Lip 2019 18:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Djorkaeff napisał(a):
miriam napisał(a):
Faktycznie dla osoby podróżującej z niemowlęciem dają/dawali gratisowe priority.Jednak nie oznaczało to gratisowo dodatkowo większego podręcznego(choć wynika,że ty miałeś).

Oznaczało, w zeszłym roku przy wszystkich lotach Wizz z niemowlakiem miałem dopisane priority z dużym bagażem. W tym roku już nie. Też tego szukałem miesiąc temu, i wyglada na to, że to jedna z tych zmian na niekorzysć, którą Wizz wrzuca po cichu.

Bo wtedy w cenie biletu był bagaż podręczny o większych wymiarach,takich za które obecnie trzeba już dodatkowo płacić.Więc dodano tylko darmowe priority z tytułu lotu z niemowlakiem bez dodatkowego bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lip 2019 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
To przed końcem października 2018 przysługiwało:

Your hand luggage (55x40x23cm, max.10 kg) will be guaranteed to travel with you in the cabin area plus you can take one small bag (40x30x18 cm).

oraz jeszcze torba dla dziecka o nieokreślonym rozmiarze.


A teraz po spojrzeniu na maila z tegoroczną rezerwacją, okazuje się że miałem:

Cabin baggage
1/40x30x20
1/55x40x23


Może to pierwsze (40x30x20) to ta torba dla dziecka? W każdym razie, w 2018 z zasad wynikało że podróżując z dzieckiem przysługują w sumie 3 sztuki bagażu na 2 osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#24 PostWysłany: 15 Lip 2019 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
miriam napisał(a):
Faktycznie dla osoby podróżującej z niemowlęciem dają/dawali gratisowe priority.Jednak nie oznaczało to gratisowo dodatkowo większego podręcznego(choć wynika,że ty miałeś).Natomiast do tej pory jest zapis,że "Dorosły podróżujący z niemowlęciem oprócz bagażu podręcznego może wnieść na pokład małą dodatkową torbę dla niemowlęcia"


Dalej jest tak :) Info z infolinii Wizzair

Jeśli jest niemowlę na rezerwacji to pomimo że priority nie jest wykupione to przysługuje ono całej rodzinie niemowlaka - tj. rodzice + ewentualne rodzeństwo. Nie przysługuje ( priority) natomiast osobom z poza rodziny np.koleżeństwo rodziców, nawet pomimo tego że są na tej samej rezerwacji. Konsultant Wizzair niestety nie wiedział co z fantem , kiedy będziemy chcieli wejść pierwsi na pokład a koleżeństwo nie będzie miało dostępu do e-kart pokładowych z mojego telefonu :)

Niemowlęciu przysługuje mała torba na wszelkie niezbędne dla niego podczas lotu rzeczy, pieluchy, napoje , obiadki.

Co do większego podręcznego - jak na screenie poniżej :

Załącznik:
msp.jpg
msp.jpg [ 56.48 KiB | Obejrzany 6030 razy ]


Konsultant twierdzi że to jakaś zaszłość po starych zasadach i on w rezerwacji na swoim PC widzi tylko mały podręczy (tylko taki zastał wybrany podczas rezerwacji).

Rezerwacja z kwietnia 2019
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Sie 2019 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
W paru miejscach widziałem posty (nawet z ostatniego roku), że da się w Wizz nadać do luku fotelik (przy nadawaniu bagażu), a dodatkowo "na pokład" (tzn oddać do luku przy wejściu) wziąć też wózek.
Faktczynie przechodzi? W sumie to są w stanie jakoś sprawdzić przy CheckInie czy tego typu sprzęt został już nadany przy odprawie?
Lot Wizz, KTW-Sycylia z 9 miesięcznym dzieckiem. Tyle się naczytałem o zasyfionych fotelikach z wypożyczalni, że koniecznie chcę swój brać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 20 Wrz 2019 03:37 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
@Zielony^
Przeszło u Ciebie z nadaniem fotelika oraz wrzuceniem jednocześnie do luku wózka?

Może ktoś potrafi coś więcej napisać w tym temacie:
Jak w praktyce wygląda odbiór wózka po przylocie? Z tego co czytam to czasami idzie to z pozostałymi bagażami. Pytanie czy dość często?
Bo jednak wolałbym wózek dostać zaraz po wyjściu z samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Wrz 2019 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
rydzo napisał(a):
@Zielony^
Przeszło u Ciebie z nadaniem fotelika oraz wrzuceniem jednocześnie do luku wózka?

Może ktoś potrafi coś więcej napisać w tym temacie:
Jak w praktyce wygląda odbiór wózka po przylocie? Z tego co czytam to czasami idzie to z pozostałymi bagażami. Pytanie czy dość często?
Bo jednak wolałbym wózek dostać zaraz po wyjściu z samolotu.


W końcu inaczej zrobiłem.
Tutaj opis i zdjęcia: viewtopic.php?p=1251628#p1251628
W skrócie - kupiłem na OLX worek w który wpakowałem na raz złożony wózek i fotelik.
Na lotnisku przy nadawaniu bagażu nadałem tę "paczkę" - nie było problemów w obie strony (Katowice i Katania). Nikt też nie zwracał uwagi na wagę, a całość miała bodaj 17kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group