Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Gru 2018 19:29 

Chcę wybrać się na snowboard wizzairem, jednak nie bardzo rozumiem w jaki sposób mogę zabrać własny sprzęt.
Mam pokrowiec do którego zmieszczę dechę, buty, kask i jakieś ciuchy. Czy mogę po prostu podczas rezerwacji biletu zaznaczyć opcję 'Podróżuję ze sprzętem sportowym' (ok 130zł w jedną stronę) i zabrać ze sobą taki pakunek? Nigdzie nie znalazłem informacji o limicie wymiarów ani wagi takiego bagażu, nie widzę też informacji czy sprzęt sportowy może być zapakowany razem z innymi rzeczami.
Czy może powinienem wykupić bagaż rejestrowany na ciuchy itp., a do pokrowca spakować tylko deskę? (i tym sposobem zapłacić za sprzęt i osobno za bagaż).
Ze strony wizzair można wyczytać tylko poniższą informację:
Cytuj:
Z WIZZ możesz przewieźć sprzęt sportowy za dodatkową opłatą za sprzęt sportowy. Można przewozić następujące rzeczy:
- narty, snowboard, sprzęt surfingowy, torby golfowe opakowane w kieszeń;
Pamiętaj, że nie dostarczamy opakowań. Zapakuj sprzęt sportowy zgodnie z powyższymi wymaganiami. W przeciwnym razie nie będziemy go mogli przetransportować.

Wiem, że podobne tematy się już pojawiały, ale niestety znalazłem skrajnie różne opinie - jedni mówią, że można wszystko razem z nartami/deską zapakować do pokrowca, inni, że sprzęt musi być osobno (i to w dodatku jedna opłata za jeden komplet nart lub jedną deskę). Być może ktoś w ostatnim czasie już to przerabiał, lub planuje taki wyjazd i orientuje się co i jak :)

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 11 Sty 2019 12:08, edytowano w sumie 1 raz
tytuł ogólniej
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 01 Sty 2019 19:39 

Loty: 63
Kilometry: 94 014
niebieski
Oficjalnie możesz tam mieć tylko sprzęt sportowy. A to czy to sprawdzą, to już zależy od obsługi lotniska ;) ja miałam sprzęt osobno i bagaż rejestrowany osobno.
 Profil Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 11 Sty 2019 08:36 

Hej
Właśnie ukradli mi narty w Gruzji, mam wykupiony bagaż sportowy, który oczywiście teraz jest mi niepotrzebny. Czy jest jakaś opcja oddania go i zwrotu środków na konto wizzair?
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 11 Sty 2019 09:02 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 90 254
Nie.
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 11 Sty 2019 10:22 

HON fly4free
@karoldz Jeśli wykupiłeś dobre ubezpieczenie to może pokryje straty ;)
 Profil Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 11 Sty 2019 12:43 

srebrny
kiimi napisał(a):
Oficjalnie możesz tam mieć tylko sprzęt sportowy. A to czy to sprawdzą, to już zależy od obsługi lotniska ;) ja miałam sprzęt osobno i bagaż rejestrowany osobno.

Bagaż jest zawsze prześwietlany. Jakieś drobne ciuchy to nie jest problem ale jak załadujesz tego za dużo to kto wie czy się nadgorliwiec nie przyczepi.
 Profil Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 11 Sty 2019 17:34 

Dzięki za Wasze odpowiedzi.
Napisałem również do Wizzair i otrzymałem poniższą odpowiedź:
Cytuj:
W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję że bagaż sportowy musi spełniać wymogi bagażu rejestrowanego, czyli nie może przekraczać wagi 32kg i nie może być większy niż 149,9 x 119,4 x 171,5 cm.
Jeśli spakuje Pan wszystkie elementy do torby i całość będzie mieścić się w wymienionych powyżej wymiarach to nie będzie problemu.
W czasie rezerwacji biletu należy dodać do rezerwacji SPEQ czyli bagaż ze sprzętem sportowym.
Koszt takiej usługi to 30 EUR lub 133PLN ( przy zakupie Online, kupując na lotnisku opłaty będą wyższe)
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ga%C5%BC#/

i dla jasności treść mojego zapytania:
Cytuj:
chciałbym zarezerwować lot podczas którego będę przewoził sprzęt sportowy (snowboard). Na deskę mam pokrowiec, do którego zmieści się również reszta sprzętu (buty, kask itd.).
W regulaminie, ani na stronie z informacjami o podróży nie widzę jednak jasnych wytycznych w jaki sposób powinienem zarezerwować taki lot. Jakie są limity wagi takiego bagażu? Czy w pokrowcu na deskę mogą znajdować się również inne rzeczy?
W jaki sposób dokonać rezerwacji:
1. wybrać tylko opcję "Podróżuję ze sprzętem sportowym" (bez innych bagaży rejestrowanych) - czy w takim przypadku do pokrowca ze sprzętem można zapakować resztę bagażu? jaki jest limit wagi i wymiarów?
2. wybrać bagaż rejestrowany + dodatkowo opcję "Podróżuję ze sprzętem sportowym" - i zapakować osobno samą deskę, a osobno całą resztę sprzętu
3. wybrać tylko bagaż rejestrowany jeśli zapakowana deska mieści się w wymiarach rejestrowanego bagażu (np. 32kg i wymiary 149x119x171cm)

Wynika z tego, że można zapakować się do pokrowca, o ile waga/wymiary będą mieściły się w limitach.
Planuję więc zapakować się do poniższego pokrowca + bagaż podręczny i mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów :)
Image
 Profil Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 12 Sty 2019 13:26 

Bagaż sportowy oddajesz zawsze w miejscu przeznaczonym dla bagaży wielkowymiarowych a nie na stanowisku odprawy a tam nikogo nie obchodzi co tam masz niezależnie od lini lotniczej - tak wiec spokojnie możesz się pakować do sportowego - zawsze tak robię.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Profil Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 12 Sty 2019 16:28 

Loty: 84
Kilometry: 112 812
niebieski
Przewoziłem rower w Wizzair i do pokrowca z nim zapakowałem masę innych rzeczy (sakwy, namiot, karimaty itp). Waga nie przekraczała 32kg i nie było żadnych problemów. Oczywiście trzeba to wszystko jakoś zabezpieczyć i powiązać, bo mi np. pokrowiec trochę rozdarli.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości