Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 31 Sie 2022 10:56 

Rejestracja: 31 Sie 2022
Posty: 2
Witam. Pytanie może z tych banalnych, ale czy istnieją jakieś limity dot. wymiarów w bagażu rejestrowanym 10 kg Ryanair? Z gory dzieki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#722 PostWysłany: 31 Sie 2022 11:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Maksymalnie w cm. 81x119x119.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 31 Sie 2022 11:20 

Rejestracja: 31 Sie 2022
Posty: 2
dzieki wielkie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 05 Wrz 2022 23:41 

Rejestracja: 05 Wrz 2022
Posty: 4
Witam. Wysiadłem 4 września na Chopinie z samolotu Wizzair lecącego z Rzymu. Stanąłem przy taśmie i... bagażu rejestrowanego nie ma. Wszyscy odebrali swoje, mojego nie było. Od razu udałem się do biura, gdzie zgłoszono to na lotnisko Fiumicino oraz wydrukowano mi PIR. Co dalej? Dziś ten sam lot anulowano, nie odbył się. Gdzie w takim razie ten bagaż obecnie może się znajdować? Czy walizka jest w stanie w ciągu tygodnia (regulaminowy okres) zostać przysłana do domu (adres wskazany przy zgłaszaniu reklamacji), skoro nawet nie wiadomo, gdzie torba obecnie się znajduje? Jak ją zlokalizować? Czy możliwe, że pozostała w Rzymie i czeka na swoją kolej (pytanie brzmi - czemu?). Dodam, że podróżowałem z 2 osobą i jej bagaż przyleciał. Druga osoba leciała na tej samej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 06 Wrz 2022 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Wszystko jest możliwe. Może być nawet w Los Angeles. Musisz się teraz uzbroić w cierpliwość - walizka się znajdzie albo i nie, Ty masz na to mały wpływ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 06 Wrz 2022 16:50 

Rejestracja: 05 Wrz 2022
Posty: 4
Ok ale czemu nie ma żadnej informacji w systemie, do którego to zostało zgłoszone? Nawet jeśli gdzieś poleciało, powinna taka informacja się pojawić. Wiadomość z Chopina dostałem taką:

"niestety nie dostaliśmy jeszcze informacji zwrotnej z lotniska w Rzymie. W momencie zarejestrowania bagażu i nadania go na rejs do Warszawy zostanie wysłane powiadomienie na adres mailowy."

pytanie brzmi czy stanie się to kolejnym takim samym lotem, czy jeszcze w innym okresie. Chodzi o to, aby chociaż stwierdzić, że bagaż w ogóle jest gdzieś przechowywany i czeka na swoją kolej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 06 Wrz 2022 17:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Bo jeszcze nie zostało skanowane do systemu. Zawsze możesz sprawdzić tu:
https://wtrweb.worldtracer.aero/WTRInte ... 39E3ECD2D6

Mi bagaż LOT zgubił sobotę i dostałem go dopiero w czwartek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 06 Wrz 2022 17:17 

Rejestracja: 05 Wrz 2022
Posty: 4
W tym systemie właśnie mam ten zagubiony bagaż. W systemie jest zapisany na lot niedzielny (4.09).
Wczoraj lot się nie odbył (anulowany), więc liczę na to, że może jednak dziś wpadnie na pokład.

Flight Details : W6 1442 / 04 SEP
Routing : FCO / WAW
Bag Tag Number(s) : 1P461040

Edit: nie doleciał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 07 Wrz 2022 02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
lukaszek83 napisał(a):
Ok ale czemu nie ma żadnej informacji w systemie, do którego to zostało zgłoszone? Nawet jeśli gdzieś poleciało, powinna taka informacja się pojawić. (...)

pytanie brzmi czy stanie się to kolejnym takim samym lotem, czy jeszcze w innym okresie. Chodzi o to, aby chociaż stwierdzić, że bagaż w ogóle jest gdzieś przechowywany i czeka na swoją kolej.


Ale nie rozumiem co mam Ci więcej tłumaczyć?

Równie dobrze ten bagaż może w ogóle się nie znaleźć. Takie rzeczy się zdarzają i nie ma tu nawet za bardzo konkretnego winowajcy.

Natomiast mam wrażenie, że masz strasznie waleczną postawę w tym temacie i jeśli w ten sposób dzwonisz na infolinię i rozmawiasz z niewinnymi bądź co bądź ludźmi to oni już dopilnują, żeby przypadkiem ten bagaż się nie znalazł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 07 Wrz 2022 11:58 

Rejestracja: 05 Wrz 2022
Posty: 4
I tu się nie zgodzę. Na miejscu twierdzono, że 95% szans że się znajdzie. Na żadne infolinie jeszcze nawet nie zdążyłem zadzwonić. Cierpliwie czekam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 17 Paź 2022 20:28 

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 4
Witam.
Mam pytanko.
Czy w bagażu rejestrowanym w Wizzar mogę bez problemu przewozić płyny, leki i elektronikę?

Z góry dziękuję za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 17 Paź 2022 21:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Możesz z uwzględnieniem przepisów celnych i limitów kraju docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 17 Paź 2022 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ale - 14.3.2. JEŚLI BAGAŻ REJESTROWANY ZAWIERA NASTĘPUJĄCE PRZEDMIOTY: a. gotówkę i papiery wartościowe;
b. biżuterię, metale szlachetne, kamienie szlachetne i półszlachetne;
c. komputery, aparaty fotograficzne, kamery wideo, telefony komórkowe oraz inne
urządzenia elektroniczne lub urządzenia techniczne i ich akcesoria;

d. dokumenty urzędowe, służbowe lub prywatne;
e. dokumenty podróży lub inne dokumenty tożsamości;
f. klucze;
g. płyny;
h. leki;
i. przedmioty łatwo ulegające zepsuciu lub zniszczeniu;
j. dzieła sztuki i przedmioty sztuk pięknych;
k. przedmioty wymienione w punkcie 14.3.1
WIZZ AIR NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ŻADNE OPÓŹNIENIE W PRZEWOZIE TYCH PRZEDMIOTÓW ANI ZA ZAGINIĘCIE LUB USZKODZENIE TAKICH PRZEDMIOTÓW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 17 Paź 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
No i dodatkowo wszelka elektronika powinna być pozbawiona baterii. Baterie można przewozić tylko w bagażu podęcznym.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 18 Paź 2022 04:35 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 15
Witam, będę wracał do polski i chciałbym sobie kupić zestaw narzędzi dewalt.
Czy mogę przewozić narzędzia w walizce czy lepiej wysłać kurierem?
Jak najlepiej będzie to przywieść do polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 18 Paź 2022 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Jeśli chcesz przywieźć elektronarzędzia do Polski musisz zwrócić uwagę na ograniczenia dotyczące przewozu w samolocie akumulatorów litowo-jonowych, oczywiście jeżeli takie występują w tych narzędziach.

Przykładowy opis ze strony KLM:
"W bagażu rejestrowanym możesz przewieźć 15 urządzeń elektronicznych z baterią litową do 100 Wh. Urządzenia te muszą być całkowicie wyłączone. Jeśli chcesz przewieźć urządzenie z baterią litową do 160 Wh, musisz złożyć wniosek o pozwolenie. Urządzenia z bateriami o mocy większej niż 160 Wh nigdy nie są dozwolone. Zapasowe baterie litowe i power banki są dozwolone tylko w bagażu podręcznym"

https://www.klm.pl/information/baggage/ ... ed-baggage
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 18 Paź 2022 18:16 

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 4
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Jeżeli mogę jeszcze dopytać.
Przed prześwietleniem bagażu podręcznego muszę z niego wyjąć metale, elektronikę i leki?
Chodzi o Wizzar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 18 Paź 2022 18:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Zależy od regulację lotniska. Przed kontrolą będzie info
Góra
 Profil Relacje PM off
Zaczarowana22 lubi ten post.
Zaczarowana22 uważa post za pomocny.
 
      
#739 PostWysłany: 18 Paź 2022 20:23 

Rejestracja: 17 Paź 2022
Posty: 4
Jeszcze takie ostatnie pytanko na dzisiaj:
Czy jedzenie można przewozić w podręcznym, np. wędliny z 3 kg?
Wizzair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 18 Paź 2022 20:25 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Zaczarowana22 napisał(a):
Czy jedzenie można przewozić w podręcznym?


Skąd i dokąd ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group