Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 11 Lis 2016 17:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Tylko telefonicznie. Na nowej stronie Lotu aż "tak skomplikowanych" czynności nie da się zrobić ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#362 PostWysłany: 14 Lis 2016 03:03 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
miriam napisał(a):
Jeśli na GOTOGATE kupisz całą podróż na jednym bilecie to o bagaż nie musisz się martwić bo po nadaniu w Szczecinie odbierzesz go dopiero u celu podróży.Limit wagowy chyba będzie LOT-owski bo tym przewoźnikiem masz pierwszy odcinek.


Dziękuję za odpowiedź. No właśnie jak to jest z tym bagażem. Jak mam kupiony bilet np. poprzez stronę GOTOGATE na całą trasę. Np. Goleniów - Sunshine Coast z np. 3 przesiadkami, to wiadomo każdy przewoźnik ma swoje limity dotyczącego bagażu podręcznego i rejestrowanego. Jaki limit będzie mnie dotyczył ? Jest to dla mnie ważne, ponieważ już teraz mam problem aby się spakować i zmieścić w limicie 23kg. Wolałbym móc mieć bagaż 30kg. Miejsce w walizce jeszcze jest, ale brakuje już kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 24 Lis 2016 23:29 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Dziękuję za informacje. Musze jednak dopytać o jeszcze kilka rzeczy.

Czy oby na pewno w takim przypadku będzie limit Lot-owski? Słyszałem, coś, że Lot ma podpisaną umowę z Emiartes i Qants i jak ktoś kupuje bilet na całą podróż to ma limit 30kg na całej trasie? Czy to prawda?
Co do odebrania bagażu w miejscu docelowym, to słyszałem, też o tym, że jak wlatujemy do Australii (mamy np. przesiadkę jak tu w przykładzie w Sydney to bagaż trzeba odebrać i nadać jeszcze raz ze względu, że będzie dokładna kontrola, ponieważ jest to pierwsze miasto w Australii po przylocie. Czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 24 Lis 2016 23:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Wyrocznią w sprawie twoich pytań powinien być pośrednik u którego masz zamiar kupić lub już kupiłeś bilet.Zapytaj o takie szczegóły ,powinni to wiedzieć jeśli sprzedają ci bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 13 Gru 2016 04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Witam. Sprawa bardzo pilna. Wracam z USA ATL przez Niemcy FRA do Polski KRK, Lufthansa economy class z 1 bagazem rejestrowanym 23kg darmowym. Chce dokupić na lotnisku w atlancie 2gi bagaż 23kg ok 100 $ koszt. Czy moge zrobić odprawę online normalnie bez dokupienia, a potem na lotnisku przy check in zgłosić i nadaćnadać 2gi platny? Tam sie od razu płaci na stanowisku check in?
Czy lepiej odprawę cała zrobić na miejscu na lotnisku? Nie podniesie to kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 13 Gru 2016 05:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Możesz bezpłatnie odprawić się na lotnisku, i tam zapłacić za dodatkowy bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off
Viktor44 uważa post za pomocny.
 
      
#367 PostWysłany: 13 Gru 2016 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Ok. Dzieki. A tak z ciekawosci.... jakbym odprawil sie online i mial mobilne karty na telefonie a na lotnisku nadal 2gi bagaz to bylby proboem w lufthansie? Dodatkowe koszty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 13 Gru 2016 06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Nic by się nie stało, poza tym że pracownik obsługi miałby więcej klikania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Viktor44 lubi ten post.
Viktor44 uważa post za pomocny.
 
      
#369 PostWysłany: 30 Gru 2016 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
miriam napisał(a):
Jeśli na GOTOGATE kupisz całą podróż na jednym bilecie to o bagaż nie musisz się martwić bo po nadaniu w Szczecinie odbierzesz go dopiero u celu podróży.Limit wagowy chyba będzie LOT-owski bo tym przewoźnikiem masz pierwszy odcinek.


Nieprawda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 30 Gru 2016 19:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
To oświeć nas łaskawie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 30 Gru 2016 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Co ma LOT do Emirates? nic...
nawet kupujac tą podróz o ktorej kolega pisał, to on nie kupuje tego na jednym bilecie, tylko na dwoch, bo pewnie ostatni odcinek Qantasem jest na bilecie razemz Emirates.
Ze Szczecina bagaz odbierze w Warszawie, limit ma LOTowski, zgodnie ze swoja taryfa, pewnie 23kg,
nastepnie na odprawie bedzie musial nadac bagaz w Warszawie, który odbierze najprawdopodobniej w docelowym miejscu (to tez zalezy czy ten ostatni odcinek ma na jednym bilecie z Emirates).
Na bilecie Emirates ma 20 albo 30 kg, w zaleznosci od taryfy, w Qantasie nie wiem, bo to moze byc krajowy lot, wiec trzeba doczytac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 15 Sty 2017 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Hej. Szybkie pytanie - zawsze latam z plecakiem, a jutro lecimy do Stanów. Czy obowiązkowo muszę mieć jakieś dziwne kłódki TSA? Nigdy się w to nie bawiłem, ale czytałem że do USA to obowiązek. Wylot z WAW, jeśli to ma znaczenie.

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 15 Sty 2017 08:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
phantomek napisał(a):
miriam napisał(a):
Jeśli na GOTOGATE kupisz całą podróż na jednym bilecie to o bagaż nie musisz się martwić bo po nadaniu w Szczecinie odbierzesz go dopiero u celu podróży.Limit wagowy chyba będzie LOT-owski bo tym przewoźnikiem masz pierwszy odcinek.


Nieprawda.

Prawda ;) LO ma umowe z EK i jezeli masz podroz na JEDNYM bilecie to maja obowiazek nadac Ci bagaz do konca podrozy w oparciu o aktualne przepisy celne. Dostajesz karty w portach regionalnych na wszystkie trasy, warto jednak dokonać odprawy w domu, poniewaz oni maja słabà dostepnosc miejsc w regionie. Po przylocie zostajesz w tranzycie, tylko musisz sie zglosic do pracownikow w gate w celu weryfikacji paszportu, zanim rozpocznie sie boarding.






Edit:Do Stanów nie musisz mieć zadnych klodek na bagazu ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#374 PostWysłany: 16 Sty 2017 23:27 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Czy ktoś natknął się na lotnisku by mu mierzyli obwód bagażu. Planuje kupić dużą walizkę na loty do USA. Obwód tej walizki to 170 cm. W niektórych liniach jest limit na sumę boków 158 cm. Możliwe jest że ktoś się przyczepi i te 12 cm nadbagażu wychwyci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 16 Sty 2017 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Nigdy się z tym nie spotkałem, ale nikt Ci nie zagwarantuje że któregoś dnia to się nie stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 02 Lut 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 12
Witam,
Jestem w trakcie rezerwacji biletów AMS -> MAD -> MEX i mam problem z bagażem.

Połączenie AMS -> MAD jest realizowane przez Iberia Express, gdzie za bagaż rejestrowany nie jest wliczany w cenę.
Połączenie MAD -> MEX realizuje Iberia i mamy tutaj wliczony bagaż.

Bilet rezerwuję przez Flighttix.pl, gdzie mam informację:
Cytuj:
W cenę lotów Iberia Express nie jest wliczony bagaż rejestrowany. (Za wyjątkiem lotów transatlantyckich).

Zasady dotyczące bagażu. Dodatkowe opłaty za bagaż w liniach lotniczych Iberia: Ekspresowe loty Iberia (numery lotów IB2400 do 2699 i 3600 do 3999), nie oferują bezpłatnego bagażu. Oznacza to, że bagaż można wziąć za dodatkową opłatą. Można wziąć bagaż podręczny jeśli nie przekracza dozwolonych rozmiarów bagażu. Można również dodać extra bagaż do rezerwacji przez naszá stronę internetową http://www.iberia.com lub na lotnisku. Rezerwacja dodatkowego bagażu jest możliwa za dodatkową opłatą. Dla krajowych i międzynarodowych lotów w połączeniu z innymi lotami, mogą obowiązywać inne warunki. To zależy od klasy rezerwacji.

Jednak na stronie Iberia oraz Iberia Express mamy informację:
Cytuj:
Iberia Express trips (origin to final destination) entailing connecting flights will be treated as direct flights for the purposes of calculating baggage fees. However, if each leg was purchased as a separate ticket, the fee will be applied to each leg/ticket.

A na stronie Iberia:
Cytuj:
The allowance that is best for the customer with an Iberia ticket directly to the final destination will be applied, even if the flight involves several connecting legs. If you are travelling with different tickets, the corresponding allowance for each one will apply. You only can check your baggage for connecting different flights, provided that the locator or booking reference is the same.


Czy w tym przypadku muszę dopłacać za bagaż rejestrowany na pierwszy odcinek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 02 Lut 2017 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5644
HON fly4free
Jeżeli zarezerwujesz całą trasę na jednym bilecie to bezpłatny bagaż rejestrowany będzie przysługiwał także na krótkim odcinku.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobolk uważa post za pomocny.
 
      
#378 PostWysłany: 02 Lut 2017 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry, nie przeczytalem wszystkich postow i nie wiem czy bylo wspomniane, ale kilka razy zdarzyl mi sie taki fenomen.
Kupujac bilety online, wychodzilo taniej kupic bilety bez bagazu rejestrowanego i pozniej doplacic oddzielnie za bagaz na wszystkie segmenty, niz kupic od razu bilet na ten sam przelot z bagazem rejestrowanym. Moze ten bilet z bagazem rejestrowanym ma jeszcze jakies inne opcje i za malo wnikalem w temat, czy tez moga to byc bledy w systemach rezerwacji?
Roznica co prawda niewielka, ale zawsze mozna troszeczke zaoszczedzic. :)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 27 Lut 2017 23:03 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 9
Witam
Potrzebna mi pomoc lece z Londynu do Townsvill liniami Emirates i Qantas z bagażem rejestrowanym i tu takie pytanie czy moge wrzucić w jedną walizke (torbe)
rower wraz reszta bagażu nie przekraczając dopuszczanej wagi i rozmiaru podanej na stronie przewożnika.
Czy może przewoznik uzna to jako " sprzęt sportowy " za który bede musiał dopłacić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 27 Lut 2017 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@marek1980
U Emirates mozesz w rejestrowanym, a Qantas to nie wiem, ale mozesz zapytac na infolinii, czy poslac maila.
Chociaz jak nadajesz bagaz najpierw u Emirates, to Qantas powinien zaakceptowac, ale nie jestem na 100% pewny.

Emirates:
Kod:
Limity bagażu na sprzęt sportowy

Cały sprzęt sportowy, w tym akcesoria golfowe, rowery i sprzęt narciarski
Linie Emirates akceptują sprzęt sportowy jako bagaż rejestrowany w ramach standardowego limitu bagażu.
https://www.emirates.com/pl/polish/help/faq/214958/baggage-allowances-for-sports-equipment
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group