Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 07 Paź 2018 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rdw nie raz sa przez to opoznienia, ze musza wyladowac walizke, gdyz nie ma pasazera na pokladzie. ;)
Wyjatkiem sa walizki, ktore zapomniano zaladowac i posylane sa nastepna maszyna bez pasazera.
BTW linie potrafia sie zgodzic, abys wysiadl wczesniej z walizka, w moim przypadku w AA i skomplikowana historia, ale to b. rzadkie przypadki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#562 PostWysłany: 07 Paź 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Na Tripadvisor rozpętała się wielka dyskusja gdy poruszyłem ten temat i zdania są podzielone włącznie nz nałożeniem na mnie opłaty 500EUR za niepojawienie się.
A gdyby tak zablokować kartę, w razie odmowy wysłania bagażu tylko do AMS, "złamać nogę" na lotnisku i nagle nie móc lecieć dalej?
Siłą mnie nie wsadzą i jeśli jest jak piszecie - że wyrzucą walizkę, to dla mnie korzystne bo ją odbiorę i godzinę po locie do WAW mam lot który mnie interesuje na LHR.
Osoby które lecą ze mną na tej samej rezerwacji do WAW nawet mogą im powiedzieć, wchodząc na pokład, że ja na pewno nie polecę i lepiej już zacząć szukać bagażu a nie wywoływać przez megafon :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 07 Paź 2018 14:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Naprawdę czekam kiedy będą rozdawać kary za coś takiego...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#564 PostWysłany: 07 Paź 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rdw napisał(a):
Na Tripadvisor rozpętała się wielka dyskusja gdy poruszyłem ten temat i zdania są podzielone włącznie nz nałożeniem na mnie opłaty 500EUR za niepojawienie się.

Dokladnie, moze nastapic nowe przeliczenie i cena biletu bedzie wygladac inaczej, wtedy nalezy doplacic, chociaz wiele linii do tej pory przymykalo oko. ;)
Nie zdziwilbym sie, gdyby nalozono dodatkowa kare i raczej powinni, tak jak wczesniej wspomniane.

rdw napisał(a):
A gdyby tak zablokować kartę, w razie odmowy wysłania bagażu tylko do AMS, "złamać nogę" na lotnisku i nagle nie móc lecieć dalej?
Siłą mnie nie wsadzą i jeśli jest jak piszecie - że wyrzucą walizkę, to dla mnie korzystne bo ją odbiorę i godzinę po locie do WAW mam lot który mnie interesuje na LHR.
Osoby które lecą ze mną na tej samej rezerwacji do WAW nawet mogą im powiedzieć, wchodząc na pokład, że ja na pewno nie polecę i lepiej już zacząć szukać bagażu a nie wywoływać przez megafon :D

Proponuje nie prowokowac losu, zreszta po co takie kombinacje, czy to Ci sie oplaci i pozniej sila rzeczy beda mieli b. zle zdanie o Polakach, ze straszne krety. 8-)
Uwazasz, ze gdy inny pasazer opowie bajki, ze zlamales noge to od razu uwierza? :roll:
Zreszta taki bagaz prawdopodobnie nie poleci od razu na tasme tylko moze zostac zatrzymany w celu wyjasnienia przyczyny.
Czy swiadomie chcesz doprowadzic do opoznienia w ruchu samolotowym z blahej przyczyny, a moze ktos z pasazerow ma b. wazny termin, x razy wazniejszy od Twojego i powinien zdazyc na czas???
BTW linie maja tzw. czarne listy i zawsze moga wykluczyc pasazera w przyszlosci. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#565 PostWysłany: 07 Paź 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Sądzisz, że pasażerów którzy utykają w lotniskowej toalecie z przyczyn gastrycznych (co jest częstą historią) i nie wchodzą do samolotu też wpisują na czarne listy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 07 Paź 2018 19:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ilu takich masz?
Spakuj do podręcznego i będzie po problemie. Po co chcesz opóźnić samolot i innych paxów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 07 Paź 2018 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rdw napisał(a):
Sądzisz, że pasażerów którzy utykają w lotniskowej toalecie z przyczyn gastrycznych (co jest częstą historią) i nie wchodzą do samolotu też wpisują na czarne listy?

Wtedy mozesz sie powolac, ze masz powazne problemy, podobnie jak male dzieci i probowac zaskarzyc linie, ze samolot na Ciebie nie poczekal, albo od razu cale lotnisko, ze akustyka w WC nie dzialala, gdy Ciebie kilka razy wywolywali przez megafon. :lol:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 19 Lis 2018 18:02 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Mam nietypowy problem: bilet LGW-TPA zakupiony na stronie opodo.pl, wystawiony przez FINNAIR ale przelot jest realizowany przez British Airways. Jak do tego potworka dokupić bagaż rejestrowany?
Na stronie FINNAIR próba dodania bagażu: "Unfortunately we cannot sell extra baggage for this flight. Travel extras are only available for flights operated by Finnair or Norra."
Na BA: "Your ticket includes flights on other airlines, you must contact each airline individually to check the applicable baggage allowance/fees on their flight."

Pozostaje tylko na lotnisku, albo poprzez opodo (za co pewnie każą sobie dopłacić)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 19 Lis 2018 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@livien, mozesz sprobowac zaatakowac na infolinie BA, jak beda mieli dobry humor to nie odesla do OTA. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 25 Lis 2018 22:53 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Czy na takiej trasie bagaz rejestrowany bedzie do odbioru na CDG czy TXL?

Image
W pierwszą strone na tej samej trasie bagaz byl do odbioru w miejscu konczacym podrozy, teraz gdy nadalem bagaz, Pani w okienku powiedziala, ze bagaz bedzie do odbioru w CDG, bo jest zmiana lini.
Wydaje mi sie, ze w mojej przeszlosci mialem juz loty obslugiwane przez 2+ linie lotnicze i zawsze bagaz byl do odbioru na miejscu koncowym.
W CDG mam malo czasu na przesiadke, wiec wolalbym sie na 100% upewnic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 25 Lis 2018 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ogt, dziwny proceder pani z okienka, dlatego proponuje kontakt z infolinia.
Kod:
The telephone number for transfer service inquiries is 0755-23453756. The email address is szxzhongzh@csair.com (an English service is available via email).
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 26 Lis 2018 11:51 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 1
Cześć wszystkim,

forum przeglądam od dawna, ale dziś aktywowałem konto po 6 latach ;) Mam nadzieję, że się nie powtórzę, ale nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi na moje pytanie.

Planuję wyjazd do USA, bilety niekiedy w atrakcyjnych cenach, ale wszystkie u pośredników są bez bagażu rejestrowanego. Może podam na przykładzie:

Lot FRA-LHR-EWR (United, na odcinku europejskim realizowany przez Lufę) i powrót EWR-FRA (tylko United) kosztuje na BudgetAir ok. 1250PLN bez bagażu rejestrowanego. Jest opcja dodania bagażu za 500PLN. Zastanawiam się, czy kupując go w tańszej opcji, będę miał możliwość dokupienia bagażu na stronie linii? I w jakiej ewentualnie cenie? Co polecacie zrobić?

Pozdrawiam,
Oskar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 01 Sty 2019 21:36 

Rejestracja: 20 Lut 2018
Posty: 5
Witam,

Nie znalazłem odpowiedzi czy mogę zabrać do bagażu rejestrowanego latarkę-paralizator (takie 2w1 co paralizatora nie przypomina). Paralizator kupiony legalnie w PL, chciałbym go zabrać do Hiszpanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 03 Sty 2019 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@megatapety mozesz zabrac w rejestrowanym, jesli masz pozwolenie na jego uzywanie i przepisy danego kraju zezwalaja na wwoz. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:25 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 6
witam,
moja podróz wyglada nastepująco
krk-muc-bcn (Lufthansa) jestem o 10:50 w Barcelonie, po czym mam lot o 12:10(delta) z BCN-CUN (przez JFK,ATL) na osobnych blietach, pytanie moje brzmi czy mogę nadać bagaż do CUN z Krk czy tylko do BCN? a pozniej osobno (inne linie lotnicze) kolejna sprawa to taka czy jest szansa zdazyc w 1h20m na lotnisku w Barcelonie na ogarniecie bagażu (nadanie) proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:28 

Jak to masz kupione to.....sprawdzaj co ciekawego można robić w BCN
To byłby cud jakby się udało.....nie nadasz, a i poczytaj o bagażu nadawanym przy przesiadce w USA
Góra
 PM off  
      
#577 PostWysłany: 04 Sty 2019 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 223
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Cześć, proszę o podpowiedź odnośnie bagażu:
trasa HKG-SYD-AKL, do SYD Qantas, 12 h przesiadki i lot do AKL AirNZ, całość na jedynym bilecie w ramach RTW lecimy-na-wyspy-cooka-rtw-z-virgin-atlantic,253,130297
drugi lot "problematyczny" to przesiadka w LAX, pierwszy lot AirNZ, po 10h LAX-LHR VirginAtlantic. rozumiem, że będę mógł nadać w RAR bezpośrednio do LHR i muszę go przełożyć na inną taśmę w LAX przed wyjściem do miasta?

dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 26 Sty 2019 19:57 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 3
Czy przy bagażu rejestrowanym 55x40x20 w Ryanair są dokładnie sprawdzane wymiary? Pierwszy raz będę leciał po zmianie przepisów, a wcześniej zawsze latałem z podręcznym, a tam to wiadomo, że nie przejmowałeś się jeśli twój plecak przekraczał wymiary nawet o te 5 cm, bo wystarczyło upchać. Jak jest to sprawdzane teraz przy rejestrowanym? Należy się przejmować jeśli plecak przekracza wymiary choćby o te 2-3 cm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 26 Sty 2019 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Mogę Ci tylko napisać, ze mi nie sprawdzali i nie widziałem żeby komuś. 2-3 cm raczej nikt nie powinien się czepiać (choć gwarancji na piśmie nikt Ci tu nie da). Przygotuj się jednak na to, że odmiennie niż przy zabieraniu na pokład będą skrupulatnie sprawdzać wagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 28 Sty 2019 01:41 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
OneTrueAdi napisał(a):
Czy przy bagażu rejestrowanym 55x40x20 w Ryanair są dokładnie sprawdzane wymiary? Pierwszy raz będę leciał po zmianie przepisów, a wcześniej zawsze latałem z podręcznym, a tam to wiadomo, że nie przejmowałeś się jeśli twój plecak przekraczał wymiary nawet o te 5 cm, bo wystarczyło upchać. Jak jest to sprawdzane teraz przy rejestrowanym? Należy się przejmować jeśli plecak przekracza wymiary choćby o te 2-3 cm?

Wymiarów raczej nie sprawdzają ale sprawdzają wagę. I co do tego są bardzo skrupulatni. Jeśli masz możliwość to wykup sobie Priority Boarding. Wtedy raczej masz 99% pewności, że ominą ciebie wszelkie nerwy przed lotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group