Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Kwi 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
To co można przewozić w bagażu podręcznym masz tutaj co-mozna-a-czego-nie-mozna-przewozic-w-samolocie,228,496&p=1067919&hilit=co+mo%C5%BCna+przewozi%C4%87#p1067919
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 13 Kwi 2018 14:50 

Rejestracja: 13 Kwi 2018
Posty: 3
Dziękuję, kojarzę przepisy. Chodzi mi głównie o połączenie tego zestawienia ( darmowy bagaż podręczny - baterie - jedzenie - alkohol). Baterie obowiązkowo na pokład, ale żarcie dla 2 osób na kilka dni raczej do luku i zastanawiam się jak to rozgryźć? I jedyną opcją jaka przychodzi mi do głowy to przepakowanie całego jedzenia do bagażu żony i proszenie na odprawie, by wzięli go do luku bagażowego? A w moim bagażu zostawię baterie, drona, ipada i wszystko inne co dozwolone. Dobrze kombinuję? Przejdzie to? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
swistaqos uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 10 Maj 2018 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Ostatnia refleksja z lotu Wizzem z Bergamo. Od połowy kolejki obsługa nakleja niebieskie taśmy a przy wyjściu czeka wózek z obsługą. Plecaki nie są oklejane tylko walizki. Obsługa układa walizki na wózku by je wrzucić do luku. Końcówka kolejki 90 % Polacy. Najpierw dyskusja z obsługa czy koniecznie muszą oddawać bagaż do luku. Pytał o to prawie każdy. Chyba jakaś epidemia.
Potem akcja o kryptonimie "po co mi ta taśma jak mogę ją zerwać i nie oddawać bagażu skoro nikt z kołkiem nie stoi i nie pilnuje". Bagaż oddawała co 3 osoba, reszta ochoczo skierowała się do samolotu oznaczając trasę dla niezorientowanych niebieskimi paskami.
Na końcu w samolocie kolejny odcinek serialu pod tytułem "g***o mnie to obchodzi niech obsługa szuka miejsca na moją walizkę" do tego był epilog nr 1 "a czy moja walizka musi być tak daleko od mojego miejsca" no i epilog 2 "nie ma mowy bym wsadził laptop do schowka" a na deser "a czy muszę zapinać pasy ?".

Najgorsze jest to że 90 % z tych ludzi, którzy tak się zachowują "aspiruje" do klasy średniej. Wszystkich przebił koleś, który ostentacyjne poinformował stewardesę i przy okazji pół samolotu że "nie lubi latać jak bydło ale był do tego zmuszony" (ten od laptopa wartego pół kamienicy o czym dowiedzieli się ci którzy jeszcze o tym nie wiedzieli). Stewardesa zaproponowała by się przesiadł na miejsce z większą przestrzenią na nogi ale ... trzeba dopłacić. Nagle język uciekł mu do d**y i nie potrafił jednak wyjaśnić czemu nie wybrał miejsca z większą przestrzenią na nogi. Pewnie dlatego bo trzeba było za nie dopłacić. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Maj 2018 08:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A tak niedawno był na SG artykuł, że ponoć polscy turyści się cywilizują... Eh :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Maj 2018 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 2
A czy jeśli nadam podręczny do luku przy check-inie, to zwracają uwagę na rozmiar torby zabieranej ze sobą do samolotu? Czy potem przy bramkach patrzą tylko na brak walizki więc mogę wnieść wszystko co się mieści w limicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Maj 2018 11:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
I znów zlikwidują dobrą wolę oddawania podręcznego jako rejestrowany w check in, jak w FR...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Maj 2018 12:53 

Rejestracja: 24 Maj 2018
Posty: 4
Bari-KTW 26.5.2018 podręczny bez problemu przyjęty do luku
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 27 Maj 2018 13:20 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Gerwazy bardzo fajnie, że przyjęli Twój bagaż podręczny do luku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Maj 2018 10:27 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Niestety wczoraj przy check-in we Wroclawiu, jak chcialam oddac bagaz podreczny do luku powiedziano mi, ze od paru dni obowiazuja nowe przepisy , iz nie mozna juz oddawac bagazu podrecznego.
Informacja ta pojawila sie tez dzisiaj na stronie internetowej Wroclawskiego lotniska. :cry: :cry:

Rzekomo dotyczy to tylko wybranych lotnisk. Niestety nie znajduje zadnej informacji jakie to lotniska :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 20 Cze 2018 17:10 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Wygląda na to, że znowu zmienili przepisy i znów można nadawać gratis podręczny do luku.
Dziś dostałem maila od wizz-a, wylot w najbliższą sobotę

Załączniki:
wizzbag.jpg
wizzbag.jpg [ 168.13 KiB | Obejrzany 3053 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Cze 2018 17:19 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Wygląda dobrze, ale odprawa na lotnisku kosztuje 30 EUR
Załącznik:
wizz_odprawa.png
wizz_odprawa.png [ 2.68 KiB | Obejrzany 3089 razy ]

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... i-oplaty#/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Cze 2018 17:27 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
wersus79 napisał(a):
Wygląda dobrze, ale odprawa na lotnisku kosztuje 30 EUR
Załącznik:
wizz_odprawa.png

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... i-oplaty#/


chodzi o darmowe nadanie bagażu podręcznego do luku, a nie o odprawę.
odprawiam się gratis online przez apkę 2 dni przed wylotem, nie na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Cze 2018 19:18 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1359
srebrny
froggy89 napisał(a):
Niestety wczoraj przy check-in we Wroclawiu, jak chcialam oddac bagaz podreczny do luku powiedziano mi, ze od paru dni obowiazuja nowe przepisy , iz nie mozna juz oddawac bagazu podrecznego.
Informacja ta pojawila sie tez dzisiaj na stronie internetowej Wroclawskiego lotniska. :cry: :cry:

Rzekomo dotyczy to tylko wybranych lotnisk. Niestety nie znajduje zadnej informacji jakie to lotniska :/

to można we Wrocławiu czy nie? @froggy89 gdzie to info na stronie lotniska we Wrocławiu?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 22 Cze 2018 19:04 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
nie wiem, nie lecialam ostatnio... bede dopiero za miesiac wtedy ponownie zapytam :/ najlepiej chyba zadzwonic na lotnisko we Wro.
Mi pan z biura oblugi (nie check-in bo tam wypieli sie dupskiem i powiedzieli nie bo nie), tlumaczyl, tym ze mieli audyt z Wizzair i cos poszlo nie tak.
Moze to tylko chwilowe, tego nie wiem, ale mam taka nadzieje.

Dzisiaj taka sama sytuacje miala moja mama, ale lot Swissem , wiecie cos na ich temat ? Czy tam mozna bylo oddawac ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 22 Cze 2018 20:50 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
https://www.fly4free.pl/bagaz-podreczny ... ir-zmiany/
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmiana ... podreczny/

Wszyscy bez priority będą musieli oddawać bagaże do luku. O tym czy pasażerowie z pierwszeństwem będą mogli nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 23 Cze 2018 10:13 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Pytanie tylko czy zabiora bagaze przy check-in czy przed samolotem beda zbierac...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 23 Cze 2018 10:18 

Przed samolotem będą zbierać według przyklejonych naklejek na gate

Na teraz w ogóle nie odbierają, wszystko wchodzi na pokład stan na 7-21.06.2018r.

A i kasę tu chodzi, bo to mocno wydłuża odprawę i przygotowanie do lotu :!:
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 23 Cze 2018 15:47 

Rejestracja: 25 Lip 2012
Posty: 28
Witam,
Nawiązując do informacji na stronie https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmiana-regul-bagaz-podreczny/ a konkretnie na fragmencie:

Z komunikatu prasowego wynika, że… wchodzą one w życie natychmiastowo, ale nie na wszystkich trasach.
Wizz Air informuje, że w pierwszej kolejności nowa polityka bagażowa będzie realizowana na najbardziej popularnych trasach i najbardziej zatłoczonych lotniskach.
Wszyscy pasażerowie, którzy wykupili bilety na rejsy Wizz Aira, mają zostać poinformowani o zmianach.


proszę o potwierdzone info osób, które już doświadczyły "zmian na lepsze" :-(

1. Czy na trasie Katowice <> Teneryfa obowiązują nowe zmiany - lecę z rodziną 29.06-06.07 więc temat mnie trochę interesuje?
Czy to tylko "zasłona dymna", że nie obowiązują "na wszystkich trasach" - a i tak jest to już wszędzie standard?
Nie dostałem od Wizzair żadnego emaila "o zmianach", ale może dlatego, że się już odprawiłem.

2. Jeżeli tak, to czy bagaż podręczny jest zabierany dopiero przed samym wejściem na pokład samolotu na płycie lotniska, na podstawie przyklejonych naklejek,
podczas sprawdzania kart pokładowych przez obsługę Wizzair przed wpuszczeniem pasażerów do autobusów na lotnisku?

Pytam, bo jeżeli tak jest, to walizka musi przejść normalne "prześwietlanie bagażu podręcznego" (limity płynów itd.),
a jeżeli trzeba bagaż już nadać na starcie przy check-in, to można się limitami i obostrzeniami, co może być w bagażu podręcznym nie tak bardzo przejmować, tylko zachować limit 10kg?

Proszę o konkretne info - dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 23 Cze 2018 15:52 

Jeżeli zaczną odbierać to dopiero po kontroli bezpieczeństwa czyli na czy za GATE! :!: :!: :!: Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej (check-in) jeżeli nie masz wykupionego bagażu nadawanego/rejestrowanego czy darmowej odprawy na lotnisku w ogóle nas nie interesuje i nie ma po co tam iść :!:

I nie demonizujcie tej zmiany :!: , co najwyżej bagaż podręczny poleci za darmo w luku bagażowym, co do przedmówcy ja na takiej trasie jak wyżej na tydzień i dłużej i tak wykupuję pierwszeństwo wejścia z powodu możliwości zabrania ze sobą drugiego bagażu podręcznego/osoba
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Cze 2018 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
No nie tak do końca nie ma co isc. Już dwa razy mi się zdarzyło oddać bezpłatne bagaż podręczny na check-in, skoro i tak go zabierają do luku. Oczywiście zależy to tylko od dobrej pracowników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group