Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Kwi 2014 20:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 1
Wybieram się Wizzem niebawem w podróż. Potrzebuję wziąć instrument muzyczny (puzon) i, oczywiście, jakieś ciuchy (czyli bagaż podręczny). Na stronie WIZZa znalazłem zapis:

Cytuj:
Jak można przewieźć instrument muzyczny?
O ile można go bezpiecznie umieścić na pokładzie samolotu, należy wykupić dodatkowe miejsce na bagaż (na podstawie stawki dla dorosłych). W takich przypadkach rezerwacji przez internet należy dokonywać, podając nazwisko pasażera oraz „EXST” jako imię. Uwaga! To jest tylko techniczna rezerwacja miejsca. Na pokład można wnieść tylko 1 sztukę bagażu podręcznego.
Instrumenty większe niż wiolonczela (np. kontrabas, harfa itd.) należy odprawić po oznakowaniu ich etykietą bagażu z ograniczeniem, ponieważ są zbyt duże i ciężkie, aby je umieścić w fotelu.
Jeśli instrument wraz z pokrowcem nie przekracza wymiarów 56 x 45 x 25 cm 10 kg wagi, można go przewieźć jako bagaż podręczny po uiszczeniu dodatkowej opłaty. W takim wypadku jest on jedynym bagażem podręcznym pasażera.


Czy dobrze rozumiem (właściwie chciałbym dobrze ten zapis zinterpretować, ale coś mi mówi że się mylę) iż jak wykupię miejsce dodatkowe (jako EXST) to instrument nie będzie liczony jako mój (darmowy) bagaż podręczny i za ten standardowy bagaż nie będą mi kazali dodatkowo płacić?

Czy tez jest zupełnie odwrotnie i instrument, tak czy inaczej, będzie liczony jako bagaż podręczny? (jeżeli tak to czy ma ktoś pomysł jak tą sytuację obejść?:)

Prośba o w miarę szybkie info jak sprawa wygląda w praktyce jeżeli ktoś z Was już przerabiał coś takiego ponieważ bileciki muszę kupić na dniach.
Z góry dzięki serdeczne za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group