Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: easyjet
#61 PostWysłany: 06 Maj 2018 11:26 

Czyli pięknie w jedna stronę mam Ryanair a w drdrugą Easyjet. CzCzyli w EasyJet lustrzanka w torbie + bagaż podręczny nie przejdzie?
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 06 Maj 2018 11:46 
Awatar użytkownika

HON fly4free
W Easyjet zabierają bagaż podręczny mniej więcej połowie pasażerów i zabierają bagaż od konca kolejki

Też wielokrotnie napisano o tym na tym forum.....
 Relacje PM off
Adam88x uważa post za pomocny.

#63 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:54 

Ok. Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli jak dobrze zrozumiałem w Ryanair. Torbę z aparatem wniose na 100% , a jedynie bagaż podręczny główny moga się nie zgodzić? ( Mam standardowa taryfę bez pierwszeństwa )
Co do Easyjet starać się być z przodu i może się uda a jak reagują w EasyJet na aparat lustrzankę zawieszona na szyję, ramieniu?
Co do zamknięcia lotniska i nieedoczytania wielu informacji przepraszam.
Cala ta wycieczka to jeden wielki spontan, szykowany w dwa dni.
Ogólnie w ostatnich 3 dniach mam przespane ok. 7h snu. Wiem ze to nie wytłumaczenie ale zmienił mi się grafik i wszystko musiałem zmieniać a do tego pracować 3 służby po 12h aby mieć wolne dni na wyjazd.
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 06 Maj 2018 20:03 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 102 633
złoty
@Adam88x w Ryanair bez wykupionego pierwszeństwa na pewno zabiorą duży bagaż do luku (plecaki i miękkie duże torby teraz też zabierają), ale jak pisano wcześniej lustrzankę weź do małego. A w Easyjet radziłabym normalnie spakować aparat z torbą do bagażu głównego. Dopiero jeśli by się okazało, że chcą go zabrać do luku to najpierw bym powiedziała, że mam tam duży i drogi aparat, to może by ten bagaż zostawili. A jeśli nie to po prostu wtedy wyjmuję torbę z aparatem i bateriami i zabieram ją normalnie na pokład.
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 06 Maj 2018 23:15 

niebieski
W Easyjet nie przejdzie normalnie (chyba ze bedziesz mial szczescie) torba z lustrzanka bedzie uznana za drugi bagaz i bedzie doplata na lotnisku za druga torbe.
Zona zawsze ma wolne miejsce w walizce kabinowej (stoimy wtedy zawsze na poczatuk w pierwszej 50tce aby nie zabrali kabinowki do luku) na swoja damska kopertowke z paskiem na ramie aby ja schowac przy gate po zajeciu miejsca w samolocie torebka wyjmowana jest z kabinowki.
Korpus do kieszeni bluzy a obiektyw do rekawa to wcale nie byl zart.

@Cicha_Woda : oni sie tak przejmuja Twoim zdaniem co do wartosci sprzetu ze az sie im cisnie na usta to prosze wykupic drugi bagaz tutaj przy gate (fajna sumka), chodzi o kasowanie klientow a nie o ich dobro. Znosilem losowe przydzielanie miejsc w samolocie, wsiadanie na koncu do samolotu, brak jedzenia darmowego ale niestety nie oddam notebooka na rejsowy bagaz ani dokumentow ktore mam ze soba - wiec jestem zmuszony w koncu placic wiecej.
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#66 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:17 

Hej, za kilka dni lecę pierwszy raz Easyjet i też się zastanawiam jak rozwiązać kwestię sprzętu w bagażu podręcznym. Nie mam wykupionego bagażu rejestrowanego ani miejsca z przodu z pierwszeństwem wejścia, a w podręcznym planuję przewozić laptopa i aparat, no i oczywiście rzeczy osobiste i dokumenty, skoro nie można mieć osobnej torebki. Jeśli będę musiała oddać walizkę do luku, to czeka mnie wypakowywanie tych rzeczy i niesienie pod pachą na pokład? :D (chyba przygotuję sobie na to jakąś reklamówkę :lol: )
Nerka przewiązana w pasie może być potraktowana jako 2 bagaż? Chociaż dokumenty bym tam przechowała :?
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:20 
Awatar użytkownika

platynowy
Marti_ni napisał(a):
Nerka przewiązana w pasie może być potraktowana jako 2 bagaż?

Z reguly nie powinno byc problemu, ale moze zalezec od wielkosci tej nerki.
BTW zawsze mozna schowac pod bluze czy kurtke, tak aby nie rzucala sie w oczy. ;)
Pozdr.

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Polska Stacja Arctowski, Czarnobyl
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 07 Maj 2018 17:46 

srebrny
Marti ni...moja rada . Jak wyświetli się już nr gate to zajmuj szybko kolejke na wejście wtedy będąc na początku masz spore szanse na unikniecie zabrania bagażu do luku. Poza tym jak wspominał już cccc wszystko co możliwe chowaj pod kurtką :P :P :P
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#69 PostWysłany: 08 Maj 2018 00:02 

Leciałem na długi weekend EasyJetem, i nie było klucza z bagażem. Potrafili pasażerom z początku kolejki zabierać bagaż do luku. Wymiar nie miał na to raczej wpływu. Tak jakby losowo wybierali.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:54 

Nerkę mam raczej małą, akurat żeby pomieściła telefon i mały portfel, więc chyba spróbuję po prostu przykryć ją bluzą :D Będę próbować zająć miejsce na początku kolejki, ale na niektórych lotniskach gate wyświetla się dość szybko, w zeszłym roku jak leciałam z Berlin Schonefeld do Aten to na 2 godziny przed lotem ludzie ustawiali się w kolejce, a że samolot jeszcze był opóźniony z 30 minut to niektórzy nieźle się nastali :) nie wiem jak jest na Berlin Tegel, bo pierwszy raz lecę z tego lotniska, ale domyślam się, że też może być wyścig.
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 08 Maj 2018 11:21 

srebrny
Na Schonefeld gate zapala się ok.40 min przed odlotem więc stanie 2 h to raczej nie wchodziło w rachubę tym bardziej , że wiele gate jest na dole gdzie by musieli schodzić.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 09 Maj 2018 14:30 

Schonefeld ma jeden poziom, przecież to zwykły mały barak :P
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 09 Maj 2018 15:23 

srebrny
Nie wiem kiedy byłas tam ostatni raz ale obecnie jest nawet mocno rozbudowany przygotowywany już pod Brandenburg. Po security wchodzisz na pierwszy poziom gdzie są sklepy wolnocłowe i stamtąd są wyloty i kilka gates ale większość gates jest na poziomie pietro niżej. Schody w dół są za Irish Pub i Burgerem. :P :P :P
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 10 Maj 2018 15:52 

Hmm ostatni raz byłam w październiku i dam sobie rękę uciąć że był 1 poziom :D ale może to w tym ostatnim baraku (terminal D) tak jest, a w tych pozostałych są jakieś podziemia? Będę w czerwcu to sprawdzę :)
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 10 Maj 2018 16:00 

srebrny
Ten ostatni to rzeczywiście jest parterowy ale służy tylko przy lądowaniach a nie przy wylotach. Przeczytaj na bilecie do którego masz się udac z bagażem podręcznym tak żeby nie tracić zbędnego czasu. :P
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:13 

Loty: 31
Kilometry: 20 084
niebieski
Czy dziecku mającemu 2,5 roku przysługuje osobny bagaż podręczny czy musi się mieścić w bagażu rodzica ? Bilet kupiony tylko z kabinówkami.

#77 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 144 937
platynowy
Osoba która ukończyła 2 lata, lata z bagażem podrecznym.
 Relacje PM off
wave_pl lubi ten post.

#78 PostWysłany: 09 Sie 2018 07:19 

Szukałem info i nie znalazłem, przewoźnik w regulaminie też chyba tego nie precyzuje, a chciałbym na lot EasyJetem zabrać fotelik samochodowy. Jak podejdą do tego pracownicy lotniska? Czy taki fotelik jest nadawany jako rejestrowany bagaż, czy traktowany jak wózek dziecięcy i zabierają go dopiero przy wejściu do samolotu? Mam kupione bilety bez priorytetu wejścia, 4 PAX + 1 sztuka bagażu rejestrowanego.
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 09 Sie 2018 08:47 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 144 937
platynowy
Oddawałem fotelik niemowlęcy od razu przy stanowisku odprawy. Był on zafoliowany razem z podkladką dla starszego dziecka. Osobno też poszedł do luku zafoliowany plecak-nosidło.
 Relacje PM off
sansibear lubi ten post.

#80 PostWysłany: 10 Sie 2018 06:34 

Dzięki mahalnet. Napisz jeszcze czy fotelik został potraktowany jako jeden z twoich bagaży czy ponadto? Czy zgłaszałeś to przy zakupie biletów, czy pojawiłeś się z fotelikiem na odprawie?
 Relacje PM off  

[ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości