Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: bagaz
#21 PostWysłany: 22 Kwi 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Nie widzę spakowania się na 3 tygodnie do podręcznego, wolę jednak plecak 60l który raczej 11-12kg nie przekracza.

Na dłuższych lotach wole miejsce przy oknach gdyż wtedy nikt mnie nie budzi prośbami o przejście.

Po Azji czekają mnie 2-3 loty, gdzie w AirAsia bagaż kosztuje 30€, więc akceptowalne dla mnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 22 Kwi 2022 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@tanhayi ja nie widzę innej opcji niż spakowanie się do podręcznego na 3 tyg ;)
@Kian finalnie kupione Berlin-Singapur-Dżakarta na stronie Scoot ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 22 Kwi 2022 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
@Legion1

Do czego konkretnie się pakujesz? Jaki plecak? Do przemyślenia
Jaka cena za to połączenie Cię wyszła?

W styczniu z tym plecakiem 65l zrobiłem 1000km po Kostaryce, było...akceptowalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Kwi 2022 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@tanhayi od kilku lat niezmiennie latam z Forclarzem 40 L ;) dawał radę w różnych zakątkach świata więc myślę, że wystarczy również na 3 tygodniowy wypad do Indonezji.
Cena nie powalająca na kolana- 2700 RT, ale dla mnie najważniejsze, że klepnięte ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Kwi 2022 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
40 litrowy Forclaz jako podręczny? na to bym nie wpadł, ale coraz bardziej mi sie podoba ta opcja. Faktycznie za zaoszczędzone 1000zł można na miejscu pewnie ciuchy traktować "jednorazowo". Lub tą kwotą po prostu zwiększyć ewentualny budżet na sam samolot a nie czekać na kolejne promo Scoota.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Kwi 2022 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@tanhayi latam z nim jako podręcznym zawsze i nigdy nikt się nie przyczepił ;) ubrania można prać albo w Azji kupować tanio i tyle. Nawet ostatnio po 2 tygodniowej podróży w Gwatemali i Panamie stwierdziłem, że nadal zabieram za dużo ubrań ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Kwi 2022 15:23 

Rejestracja: 23 Mar 2022
Posty: 0
Hej. Ja zawsze latam z podręcznym tutaj gdzieś bliżej, ale jak latam to głównie na tydzień. natomiast w taką dalszą podróż to ja jednak wolę wziąć bagaż podręczny i rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Kwi 2022 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Troche offtop ale im więcej lotów na liczniku tym łatwiej się pakować w podręczny. Samemu sie z czasem uczymy co jest potrzebne a co nie , a azja to szczególnie wygodna pod tym wzgledem ( łatwość w dostępu do pralni za śmieszną kasę ) więc 3 tyg nie stanowi tu żadnego problemu.
Już nawet pomijając kwestie cenowe , jest to po prostu szalenie wygodne ( brak czekania na bagaz ) , zdarzało mi się mając rejestrowalny w cenie z niego nie korzystać z tego powodu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 22 Kwi 2022 15:53 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
tanhayi napisał(a):
40 litrowy Forclaz jako podręczny? na to bym nie wpadł, ale coraz bardziej mi sie podoba ta opcja. Faktycznie za zaoszczędzone 1000zł można na miejscu pewnie ciuchy traktować "jednorazowo". Lub tą kwotą po prostu zwiększyć ewentualny budżet na sam samolot a nie czekać na kolejne promo Scoota.

To co już wspomniał kolega powyżej, pakujesz się na tydzień i robisz pranie za małe pieniądze. Przy przemieszczaniu się po Azji latasz z podręcznym to też pewność,że bagaż ci nigdzie nie zginie a i bilety są tańsze sporo z podręcznym niż z rejestrowanym. Na LCC typu Scoot trzeba brać poprawkę,ze za bagaż czy jedzenie i picie trzeba dopłacać, warto zsumować wszystko zanim podejmie się decyzję.
Rozważ loty z innych miast , wtedy będzie trochę taniej a jak planujesz BKK to oczywiści oddzielne bilety do BKK i dalej Indonezja. z ATH są teraz loty do DPS w dobrej cenie a z AMS do CGK. Oczywiście czy w twoich datach to trzeba już sprawdzić samemu ;)
BER-BKK masz w dobrej cenie ze scootem jeżeli ma być tanio. 6-22.05 ~1100zł ze zwiedzaniem SIN na wylocie i powrocie, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Kwi 2022 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
kb_poland napisał(a):
Troche offtop ale im więcej lotów na liczniku tym łatwiej się pakować w podręczny. Samemu sie z czasem uczymy co jest potrzebne a co nie..

Dokladnie, po kilku lotach dowiesz sie ze bez sensu brac rzeczy których sie nie uzywalo, które sie popsuly, zgubilismy, ukradli nam itd.
a) jedzenie - typu bylem 2 tygodnie na Malediwach i jadlem zupki z Biedronki, jedzenie sie psuje i czesc leci do kosza, opakowanie peka i zasmieca nam reszte, problemy celne itd. Kup na miejscu.
b) rzeczy ogólnie dostepne - suszarki, reczniki, parasolki - korzystac z hotelowych
c) drogie gadzety - lepsze telefony, bizuteria - im mniej wezniesz tym mniej mozesz stracic
d) ciuchy - przy dluzszym, pobycie - 3 tygodnie - pralnie badz tez recznie w kranie, jedne uniwersalne buty zamiast kilku par, w Azje
e) rzeczy tansze na miejscu - maski do snorkelingu, narty, deski do surfingu.. mozna na miejscu wypozyczyc

Na 3 tygodnie tulaczki po Azji to bym doslownie wzial kilka koszulek, spodenki, bielizne, mydlo, karte, bilet i czapke z daszkiem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Kwi 2022 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 139
Loty: 45
Kilometry: 128 599
jar188 napisał(a):
BER-BKK masz w dobrej cenie ze scootem jeżeli ma być tanio. 6-22.05 ~1100zł ze zwiedzaniem SIN na wylocie i powrocie, niestety.


No właśnie to mam w planach. 11h w SIN nie jest takie złe, wystarczająco by wyjść na miasto. Cena którą podajesz to przez Opodo. Nie polecam.

Przez Scoota wychodzi 1500.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 01 Lis 2022 18:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
Może mały OT, ale najprostsza metoda w tym kontekście: nauczyć się po prostu latać z podręcznym bagażem także daleko i także na nieco dłużej: życie staje się od razu łatwiejsze na lotniskach (w czasie bardziej rozbudowanego tripu oszczędzone pewnie będzie dobrych kilka albo kilkanaście godzin na staniu w różnych kolejkach do nadania i czekaniu potem przy taśmach na odbiór bagażu, zwłaszcza jak ktoś nie ma odpowiednio wysokich statusów dających dostęp do priorytetowej odprawy); mniej stresu i komplikacji, bo nie ma ryzyka zgubienia / zniszczenia bagażu przez linie gdzieś po drodze (życzę szczęścia w skutecznym dostarczeniu zagubionego bagażu na dynamicznym geograficznie tripie), no i dużo lżej na co dzień bez tachania wielkich/ciężkich bagaży od hotelu do hotelu itp. Wziąć 1/3 ubrań i dać je raz czy dwa do prania gdzieś po drodze, zamiast zabierać połowę swojej garderoby na cały trip. Całą resztę w razie potrzeby można zwykle bez problemu dokupić na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 02 Lis 2022 10:25 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie zawsze to jest możliwe... U mnie przypadkowo się wyjaśniło, bo na wersji mobilnej lufthasny przy każdym locie znajduje się informacja o bagażu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Lis 2022 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
@marek2011 - zgoda, o ile nie musisz zabrać czegoś większego (np. płyn >100ml bo musisz mieć tego więcej) albo zwyczajnie lecisz na dłużej, dużo dłużej. 2 tygodnie na Kubie spokojnie ogarnęliśmy na samych podręcznych, ale miesiąca w Kolumbii już się nie dało i przynajmniej jeden plecak szedł dołem. Za tydzień ruszamy na 3 miesiące RTW i na 5 pax zakładam 2 bagaże rejestrowane (chociaż ryzyko że mi go gdzieś posieją mnie trochę martwi).
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lis 2022 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@zawiert co do płynów się zgadzam, bo nie ma jak tego ominąć. Ale da się spakować na dłuższe wyjazdy do dużego podręcznego i chodzenia brudnym itp. Mój podstawowy zestaw to plecak 50 l i mały 10 litrowy na takie podręczne rzeczy. Tego większego nigdy nie zdarzyło mi się wypchać na maksa. Podstawa to lekkie, sportowe i górskie ciuchy/bielizna. Dłużej wytrzymują bez prania i są o wiele bardziej wygodne. Do tego najczęściej brałem namiot/karimatę/śpiwór i tym sposobem podróżowałem prawie 4 miesiące po Bliskim Wschodzie, Indiach Nepalu. Albo 1,5 po Meksyku. A taka lekkość, którą mam dzięki minimalistycznemu bagażowi jest nie do przecenienia. End of OT ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group