Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Lut 2016 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 23
Loty: 23
Kilometry: 65 696
Witam
Kieruję ten post z prośbą do NIEKTÓRYCH "backpackersów" - liczę że trafi to chociaż do kilku osób których problem dotyczy i sami by na to nie wpadli, albo myślą że problemu nie ma...
Wracałem z rodziną z wakacji 1 lutego z TFS easyjetem do Berlina (może akurat przeczytają to dwaj Panowie o których napiszę, choć nie jestem pewnien czy to byli Polacy) i przez cały 5-godzinny powrót najbliżsi "sąsiedzi" wspomnianych dwóch Panów musieli siedzieć w smrodzie potu i śmierdzących skarpet...!
Ludzie czy wy naprawdę macie w d..ie to że inni muszą się dusić waszymi smrodami przez tyle godzin?! Nie jest wam wstyd?! Owi dwaj Panowi juz w kolejce do odprawy smierdzieli tak że trzeba było stać kilka kroków dalej i każdy w kolejce tylko się modlił żeby nie trafił na ich sąsiedztwo w samolocie! Jeden był tak brudny jakby właśnie z gór zszedł prosto na samolot, a po drodze zaliczył kilka przewrotek. Przepraszam że zwracam sie do ogółu, ale zdaje sobie sprawę że to tylko mały odsetek miłośników tej formy podrózowania się nie myje i nie mysli. Natomiast liczę że chociaż kilku takich amatorów to przeczyta i zacznie trochę myśleć o komforcie reszty pasażerów podczas lotu. Pasażerka która miała miejsce obok tych brudasów w połowie drogi płakała, tylko nie wiem czy nie wytrzymała psychicznie czy smród już ją gryzł w oczy...
Rozumiem brak regularnej toalety przy tej formie podróżowania, ale do cholery wystarczy chociaż kilka godzin przed odlotem zawitać na jakąś plażę i spłukać sie pod darmowym prysznicem, a nie lecieć jak bydło.
Pozdrawiam wszystkich cywilizowanych backpackersów i liczę że ten post trafi do choć kilku podróżników do których jest skierowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Lut 2016 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja czasem myślę ze może i śmierdzę ale nie tak bardzo
po 3-4 dniach bez noclegu w normalnych warunkach z higiena może być kłopot
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lut 2016 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Porozwieszaj podobne apele w każdym autobusie, pociągu i tramwaju :mrgreen:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:00 

Polska firma Stoor produkuje bielizne serii Bioline. Powoduje ona, ze proces namnazania bakterii ulega szybkiemu zatrzymaniu. Warto to niekiedy rozwazyc, cena nie odstrasza.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Panowie, nie róbcie sobie jaj - jeden dodatkowy t-shirt, niewymowne i skarpeciochy to max. 200 g. A umyć można się choćby w umywalce w lotniskowej toalecie. Że o takich wynalazkach cywilizacji jak wilgotne chusteczki czy antyperspirant nie wspomnę.

Swoją drogą, znam pasażerów klasy biznes, którzy z własnym smrodem walczą tylko metodą "więcej dezodorantu/ wody kolońskiej"...
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Dlaczego od razu "panowie"?

Ostatnio zdarzylo mi sie usiasc obok takiej jednej eko-laski co to nie uznaja dezodorantow bo testowane na zwierzetach i nie gola sie pod pachami bo mezczyzni nie beda narzucac jej standardow piekna.

Dobrze ze bylo sie gdzie przesiasc...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Bo przede mną pisali becek i nick. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Polecam

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
chyba będę musiał zrobić dziś popcorn w pracy ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:25 

@ marcino123
Uważaj ! Teraz całe uderzenie może pójść na Ciebie.
Lepiej nic o popcornie nie pisać. :D


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 18 Lut 2016 14:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Szczerze nie wiem jak to działa, ale pojechałem w daleką podróż, mam 4 t-shirty i 4 pary majtek... Jakoś "udaje mi się" mieć zawsze coś czystego i od kilku miesięcy, będąc wciąż w trasie (codziennie!) miałem prysznic/łazienkę. To wcale nie jest takie trudne, tylko trzeba chcieć. Jeżdżę autostopem, przez ostatnie 3 dni myłem się pod prysznicem na plaży i żyje. :) Wszystko zależy od człowieka, nie można generalizować, bo... wieśniak zawsze zostanie wieśniakiem. ;) (nie mam nic do ludzi ze wsi! To taka metafora :) )

Pozdro asy!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Ludzie czy wy naprawdę macie w d..ie to że inni muszą się dusić waszymi smrodami przez tyle godzin?! Nie jest wam wstyd?!

Być może trafiłeś na zwolenników ekologicznego stylu życia - naturalizmu.
I to oni uważają, że Ty i pozostali macie w d...ie ekologie i dbałość o przyszłość naszej planety. :twisted:

No i najważniejsze- od smrodu jeszcze nikt nie umarł. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
boots napisał(a):
No i najważniejsze- od smrodu jeszcze nikt nie umarł. ;)


Cytuje post powyżej bo chce się odnieść tylko do 1 zdania:
http://www.techpedia.pl/zagadka/8259,czy-mozna-umrzec-z-powodu-smrodu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:51 

boots napisał(a):
No i najważniejsze- od smrodu jeszcze nikt nie umarł. ;)

A jednak: http://kuchnia.wp.pl/gid,16107387,kat,1 ... aid=11680e
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Ale to śmierć nie od smrodu, tylko od siarkowodoru. A w drugim przypadku metanu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jakiś czas temu też miałem podobna przygodę, ale w roli "pachnącego inaczej" wystąpiłem ja.

Miałem do przejścia ok 15km, w piękny, wiosenny dzień w okolicach Bolonii. Zwykle nie capię (to odpowiednie słowo) jak małpa w zoo ale tamtego dnia, najprawdopodobniej w skutek zbiegu takich elementów jak: ładna pogoda, na wpół syntetyczna koszulka i kurtka, plecak i przepyszna podpiekana cebula zjedzona na kolację dnia poprzedniego sprawiły, że miałem ochotę wyjść z siebie i stanąć gdzieś dalej. No i oczywiście czekał mnie lot wieczorem :mrgreen:
Jedyne co moglem zrobić to się przebrać w coś nie-chodzonego (ale na 2-dniowej wycieczce wszystko jest chodzone). Tak więc koszulkę i kurtkę zastąpiłem bluzą. Ja czułem różnicę a pasażerowie chyba się nie odsuwali.

Podsumowując: higiena to ważna rzecz. Ale trzeba pamiętać, że podczas podróży mogą mieć miejsce nieprzewidywalne zdarzenia, które wpłyną na naszą sytuacje zapachową, a niektórzy nie muszą nie myć się tydzień by i rośliny zapłakały.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
suchar...
Polak i Ruski. Rozmawiają o kobietach. Polak się chwali że Polka ma 7 par majtek. I wylicza: poniedziałek, wtorek środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela.
Ruski odparował. A Rosjanka ma 12 par: styczeń, luty, marzec, kwiecień....
Góra
 Profil Relacje PM off
sive lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Staram się dbać o higienę i mieć bieliznę na zmianę, a nawet dezodorantów używam.
Kiedyś wracając z Norwegii do Polski: nocny prom z Oslo do Kopenhagi, dzień w Kopenhadze, noc na promie z Kopenhagi do Świnoujścia, i dzień w samochodzie ze Świnoujścia do Warszawy.
I gdy weszłam do domu, mój brat mnie powitał: Ale Ty śmierdzisz, wrzuć wszystko do prania a sama wskakuj do wanny.
To nie ja, to były moje ciuchy. ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Wybierając się na wyjazd, na którym podejrzewam, że nie będę miał możliwości regularnej toalety, staram się mieć "zestaw ratunkowy" w postaci nieużywanego kompletu bielizny i t-shirta, który czeka na przelot/przejazd, gdy będzie niezbędny. Łazienka zazwyczaj się znajdzie w razie potrzeby, a jakby coś istnieją też chusteczki odświeżające.

Pal sześć innych, chodzi o mój komfort ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Na lotniskach są przecież perfumerie,a w nich testery... :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group