Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 867 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azuon
#781 PostWysłany: 14 Lut 2016 11:22 

A że też to wtedy blokowałem, ...to też zaraz sprawdziłem salda i blokady obecnych kart :lol: (ale wtedy to był czas wynalazków prepaid typu np. prepaid Ryanair cash passport itp. to też chyba mogę spać spokojnie)
Ciekawe co odpiszą...., kasy zapewne nie oddadzą, ale może akurat
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Azuon
#782 PostWysłany: 14 Lut 2016 11:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Raczej nie odpuszczę :) no sorry po 5 latach by się obudzili?

Wysłane z mojego ONE TOUCH 4033X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azuon
#783 PostWysłany: 15 Lut 2016 10:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Anonymous napisał(a):
Ciekawe co odpiszą...., kasy zapewne nie oddadzą, ale może akurat


Przepraszają, zwracają kasę i w ramach rekompensaty dają mi azuona na 6 miesięcy gratis :)

Czyli na plus! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#784 PostWysłany: 25 Lut 2016 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Właśnie mi ściągnęli kasę po raz drugi w tym miesiącu i przedłużyli ważność konta do 2018-02-02.
Jednak zablokuję subskrypcję Azuona na PayPalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#785 PostWysłany: 28 Lut 2016 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
też tak macie przy zapisani alertów na mailu, że przychodzą absurdalne kwoty zwiększenia ceny na dany lot a w rzeczywistości zmiany nie ma? - a np. następnego dnia przychodzi mail, że jest obniżka do poprzedniego poziomu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#786 PostWysłany: 28 Lut 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@lukas63 może mają taki błąd, że gdy ktoś wyszuka lot np. dla 2pax to cenę tę daje natychmiast do alertu, a potem gdy ktoś wyszuka 1 pax to wraca do poprzedniego poziomu. Trzeba do nich napisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#787 PostWysłany: 01 Mar 2016 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Cześć,
z Azuona korzystałem w 2011, w 2012 konto dostało status "suspended"/"canceled"/"expiried" - które dokładnie nie mam pojęcia, bo było to lata temu.
14 lutego 2016 nagle pobrali mi kasę za kolejny rok z info, że to za zaległości.
Pierwsze co zrobiłem to na paypal dałem spór, bo nie wyrażałem zgody na taką płatność. W odpowiedzi paypal się wypiął, a azuon na maila mi napisał, cytuję:
azuon napisał(a):
Your subscription has been cancelled and you will not be charged again in the future. Your Azuon account expired on Dec 27, 2011. We are sorry if you are leaving Azuon community. All the best, Your Azuon team.


Jak rozumiem expired oznacza, że konto wygasło, a tym samym nie można go używać, ani wznowić, co innego gdyby był status "suspended". Z tym, że po zalogowaniu się na konto azuona, jak byk było "canceled"


na tego maila odpisałem im:
Sulik napisał(a):
Hello,
thank you for information, but I'm wondering when i will recieve money back, for that mistaken taken subscription what was canceled on 2011.

Have a nice day, and all the best too,
xxx

Oczywiście zero odpowiedzi. Dopiero jak na FB napisałem kilka komentów oraz napisałem do nich po raz kolejny tym razem poprzez formularz kontaktowy raczyli odpisać:
azuon napisał(a):
Hello L.,

Thank you for your message.

Please note that according to your agreement with Paypal, we are
authorized to attempt to collect outstanding balance for your
suspended Azuon subscription at any time.

If you do not use Azuon we suggest that you cancel your subscription
to avoid any Azuon-related payments or emails from Paypal in the
future. To unsubscribe from Azuon, please login on http://www.paypal.com with
your Paypal account, then click 'Profile' -> 'My money' -> 'My
Preapproved Payments' section -> 'Update' -> Click on 'Azuon' link ->
Click on 'Cancel' link.

Please note that Azuon does not issue any refunds. This is part of our
Terms and Conditions which you can find on our website.

Thank you for your understanding. We wish you a pleasant day.


I teraz tak: w 2012 nie było ŻADNEJ opcji cancela subskypcji niżeli po prostu odpięcie karty od PP. Już pomijam kwestię, że cancel subskrypcji powinien odbywać się na stronie azuon a nie paypal.
Póki co mam pomysł, aby trochę jeszcze im nerwów popsuć czepiając się definicji i słówek typu cancel/suspend/expired - tylko czy to przyniesie jakikolwiek efekt ? Dodatkowo takie jednostronne wznawianie subskrypcji nie jest - z tego co kojarzę - dozwolone przez żadne prawo.
I ostatnia sprawa- na FB Azuona przynajmniej 3 osoby mają podobny problem, dodatkowo chyba jeszcze kilka osób na forach dyskusyjnych googla też coś pisało, ale ich posty znikły a pozostały tylko odpowiedzi w stylu "skontaktujemy się z wami".

Teraz się zalogowałem raz jeszcze na konto (co ciekawe musiałem użyć przypomnienie hasła, bo standardowe nie działało teraz).

I mam takie dziwactwo:
Cytuj:
Processor Account Transaction ID Data Kwota (€)
Paypal xxx 8YT138925F0113146-0 2016-02-14 9.18
Paypal xxx 8YT138925F0113146 2016-02-14 -9.18
Paypal xxx 2S120317WL4262712 2016-02-14 9.87

oczywiście transaction ID na PP znaleźć takiego nie mogę. accout name wykreśliłem w cytacie

A szczytem idiotyzmu jest to:

paypal napisał(a):
Nazwa przedmiotu
Azuon subscription (1 year billing cycle)
How did you hear about Azuon?: Told by friend
Email address:: [ tutaj jest mój adres mail ]
Password:: [ tutaj hasło do konta azuon ]

Termin ostatniej płatności
14 lut 2016

Dodaj płatności, które się nie powiodły, do następnego wyciągu rozliczeniowego
Nie


jakieś porady ?
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azuon
#788 PostWysłany: 02 Mar 2016 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@Sulik
Przeczytaj posty Zeusa na poprzedniej stronie, miał podobną sytuację i jakoś to załatwił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#789 PostWysłany: 02 Mar 2016 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
@maczala1
czytałem, pytałem na pm
zrobiliśmy podobnie/tak samo - jemu zwrócili, mi nie :(
najbardziej obawiam się, że akcja się może w przyszłości powtórzyć, bo niby ustawiłem cancela na koncie, a jest opisane jako aktywne bez płatności okresowych.
Dodatkowo ostatnio im się baza danych wysypała (jakiś mailing), więc jest opcja, że za jakiś czas będzie "rollback" i znowu pobiorą kasę od niekatywnych.

I znowu będą się tłumaczyli, ze mogli etc. a nie przyjmują do wiadomości, że błąd jest po ich stronie.
Druga opcja to zwykły fraud planowany na lata działalności tj. zebrać jak najwięcej kont i danych, nie umożliwić w normalny sposób anulacji subskrypcji (subskrypcje można anulować tylko blokując transakcję na paypal, a nie przez stronę azuon, co samo w sobie jest idiotyczne i zastanawiające) i po latach kiedy kasy zacznie brakować, ściągać kasę z nieaktywnych od lat kont licząc na to że:
1. wiele osób nie zauważy (tutaj nawet były badania robione na ten temat kiedyś - z których wynikało, że ponad 50% użytkowników kont bankowych nie przegląda regularnie i należycie wyciągów bankowych)
2. jak zauważy to kwota za mała, aby iść do sądu z tym
3. jak się burzy, to ściemiać, ze wg. regulaminu wolno im było (regulaminu który na pewno był zmieniany wiele razy, bez żadnego powiadomienia o tym końcowego użytkownika)
Góra
 Profil Relacje PM off
kazik_1983 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azuon
#790 PostWysłany: 02 Mar 2016 22:52 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
U mnie dokładnie to samo. Po pól roku od anulacji subskrypcji, bez mojej zgody pobrali sobie 19 euro. Paypal i Azuon się wypięły. Nie chce mi się tracić nerwów za 19 euro. Po prostu zlikwidowałem konto na Paypal. Nauka kosztuje. Dobrze że tylko tyle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#791 PostWysłany: 03 Mar 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
jacekwoj16 napisał(a):
U mnie dokładnie to samo. Po pól roku od anulacji subskrypcji, bez mojej zgody pobrali sobie 19 euro. Paypal i Azuon się wypięły. Nie chce mi się tracić nerwów za 19 euro. Po prostu zlikwidowałem konto na Paypal. Nauka kosztuje. Dobrze że tylko tyle.

Wiesz, powinieneś móc zlikwidować konto na azuon, a nie likwidować konta na paypal, a takiej opcji niestety nie ma, a ze względu na prawo UE dotyczące ochrony danych osobowych, powinieneś móc w łatwy sposób skasować wszelkie dane które zebrał azuon (a oczywiście team nie raczy odpisywać na maile lub na fb zbyt często) - jak siądę w weekend to naskrobię im odpowiedniego maila z odwołaniem się do prawo UE (które gwarantuje te prawa obywatelom UE, bez względu gdzie znajduje się administracja danych) - bo niestety mam wrażenie, że sytuacja się może powtórzyć, a nie mam zamiaru kasować innych konta niezależnych od azuona, tylko po to aby się zabezpieczyć przed ich partactwem.

A póki co dalej ich męczę i spamuję na FB - niech ludzi widzą, że nie są jedynymi których objęła ta "akcja".
Najchętniej skontaktowałbym się z regionalnym UOK dla ich działalności gospodarczej, ale oczywiście nie ma nawet słowa o tym gdzie są zarejestrowani, a pewnie UOK położyłby lagę na równowartość 10 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#792 PostWysłany: 13 Mar 2016 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Dzisiaj i u mnie próba pobrania kasy za roczną subskrypcję, z której zrezygnowałem 3 lata temu. Dostałem maila od Paypal:

Dear XXX,

We couldn't process your payment. You should contact the merchant Azuon to pay what you owe.

Here are the details:

Outstanding balance: €9,87 EUR
Payment method: Visa Credit Card XXXX-XXXX-XXXX-XXXX
To: Azuon
For: Azuon subscription
Automatic payment ID: I-XXXXXXXXXXXXX
Customer Service URL: http://www.azuon.com
Customer Service Email: subscriptions@azuon.com

Automatic payment details

Amount to be paid each time: €9,87 EUR

Chyba ktoś faktycznie przejął nad tym kontrolę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#793 PostWysłany: 25 Kwi 2016 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Zmieniono trochę zakładkę MULTILEG i teraz po zaznaczeniu "Search multileg flights as sold by the airline itself" pojawia się zakładka "STOPOVERS".

Załączniki:
stopovers.png
stopovers.png [ 13.24 KiB | Obejrzany 11659 razy ]
multileg.png
multileg.png [ 13.37 KiB | Obejrzany 11659 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#794 PostWysłany: 13 Cze 2016 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Konkurencja (AZair) dodała niedawno b.dużo linii, więc Azuon nie chce być gorszy i dodał: Danish Air Transport, IGAvion, Mistral Air, LionAir, Garuda, Sriwijaya, WingsAir, Citilink :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#795 PostWysłany: 09 Lip 2016 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dodano kolejne linie: Qatar Airways, Sprint Air, Sparrow Aviation, Emirates, Malaysia Airlines, Silk Air, Air China, Asiana, Thai Airways, Bangkok Airways, BH Air.
Wróciła po przerwie linia JetBlue.
Dodano wszystkie waluty świata :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azuon
#796 PostWysłany: 20 Lip 2016 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dodano kolejne linie: Batik Air, Trigana Air, NAM Air, TransNusa, Susi Air, XpressAir
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#797 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dodano Etihad Airways
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azuon
#798 PostWysłany: 19 Wrz 2016 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dodano Eurowings i połączono z Germanwings.
Dodano także: Scoot, Vietnam Airlines, Philippine Airlines, Korean Air, Japan Airlines.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#799 PostWysłany: 27 Paź 2016 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Dodano KLM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azuon
#800 PostWysłany: 04 Gru 2016 01:58 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 8
Azuon w nowej wersji znowu zrobił się niestabilny. Czy jest jakakolwiek szansa na wersję internetową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 867 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group