Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Mar 2015 10:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Szukam informacji o bilecie łączony z Lizbony do Sintry, Cabo da Roca i Cascais.
W necie znalazłam takie info:
Cytuj:
Aby zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim nie musieć kupować za każdym razem pojedyńczych biletów na przejazdy różnymi środkami transportu chcąc pokanać trasę Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais, można zakupić specjalny bilet łączony “Bus&Train”. Koszt takiego biletu to 15€, a upoważnia on do transportu wszystkimi środkami transportu wymionymi w tym tekście w obrębie trasy Lizbona – Sintra – Cabo da Roca – Cascais (pociąg, autobus 403). Można go kupić albo w Lizbonie (na przykład stacja Rossio) lub w Sintrze.


Czy ktoś z Was z tego korzystał?
Wydaje mi się to sensowne, bo przejazd Lizbona- sintra 4,3 EUR, Sinta-Cabo - 8EUR, a z tego co widziałam bilet po sintrze 5EUR, wiec jest jakaś oszczędność.
Wiecie jak to działa i czy bez problemu kupię na Rossio?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:01 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Nie korzystalem, ale znam takich co korzystali i:
- jesli zalezy Ci na czasie to sie oplaca. Miej tylko pewnosc, ze nie chcesz np w samej Sintrze spedzic pelnego dnia, wtedy gnanie do Cabo moze Ci sie nie podobac (moze np wolisz zrobic to jako 2 oddzielne dni: jeden na Sintre, drugi na Cascais i Cabo?)
- oszczednosc jest glownie czasu, finansowa nieznaczna,a jesli wybralbys opcje ktora wspomnialem powyzej (2 dniowa) to nawet wychodzi drozej. Ale to wszystko kwestia euro, dwoch w ta czy tamta, to chyba nie powinno byc kluczowe
- bez problemu na Rossio sie to kupuje.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Dzięki. Planuję 1 dość intensywny dzień w Sintrze i na Cabo. Chcę wyruszyć wcześnie rano, może uda się zdążyć na happy hour do któregoś z pałaców, potem przejechać się na Cabo. Do Cascais raczej już nie dotrę.

Czy ten bilet kupuje się osobno, czy można go załadować na kartę z Lizbony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:13 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 9
Jeśli mogę coś doradzić, to sugerowałabym rozbicie wycieczki na dwa dni, tj. jeden dzień na Sintrę i obskoczenie Palacio Pena, Castelo dos Mouros i koniecznie Quinta da Regaleira, z naciskiem na to ostatnie, na mnie te ogrody z przepięknymi posągami, ciekawymi budowlami i grotami zrobiły największe wrażenie. Do pałacu Pena i zamku polecam udać się na piechotę, kręta droga obfituje w urokliwe widoki :) drugiego dnia można pojechać na Cabo da Roca i zahaczyć o Cascais, wg mnie to miasteczko jest bardzo ładne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:16 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Spaceru promenada nadmorska Cascais- Estoril (lub vice versa) nie planujesz?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
pewnie gdybym miała więcej czasu, to chętnie bym rozbiła. Niestety już inaczej zostało to zaplanowane :( Dlatego chcę wykorzystać ten dzień maksymalnie. wiem, że warto pochodzić po Sintrze, ale jadę z osobami, które mają problemy z poruszaniem się, więc lepiej między pałacami jeździć autobusem, żeby miec siły na chodzenie po pałacach. Choć i tak wszystkiego nie zobaczymy

Cascais chyba zostawię na następny raz, teraz główny cel wyjazdu do Portugalii to cele pielgrzymkowe moich rodziców :) W Lizbonie już kiedyś byłam, więc mi1 dzień wystarczy, im pokażę najważniejsze rzeczy. Mamie zalezy na Cabo da Roca i Pałacu Pena. Jak nam się uda szybko ogarnąć, to może i pojedziemy do Cascais :) Aczkolwiek jedziemy w niedzielę, więc pewnie będzie dużo turystów :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Również polecę rozbicie wyprawy na 2 dni i uwzględnienie Cascais, które uważam za jedno z piękniejszych miasteczek nadmorskich jakie widziałem. My obskoczyliśmy wszystko za jednym razem i ogromnie żałujemy, że nie mieliśmy więcej czasu. Samo Cascais zasługuje na dzień zwiedzania, a jak już tam będziecie to koniecznie zobaczcie Boca do Inferno (absolutny must see).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:47 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
maxima napisał(a):
Dzięki. Planuję 1 dość intensywny dzień w Sintrze i na Cabo. Chcę wyruszyć wcześnie rano, może uda się zdążyć na happy hour do któregoś z pałaców, potem przejechać się na Cabo. Do Cascais raczej już nie dotrę.

Darmowe niedzielne wejście do Peny funkcjonuje tylko dla mieszkańców Sintry.

Cytuj:
Czy ten bilet kupuje się osobno, czy można go załadować na kartę z Lizbony?

Ładuje się na taką samą kartę, ale nie zawsze da się wrzucić na jedną, trudno mi powiedzieć dlaczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Nie chodziło mi o darmowe wejście - sa zniżki rano - coś 9:30-11 czy coś takiego
Czy ktoś wie co to jest bilet: Family and Friends Ticket?? jak to działa i czy obejmuje to tez busy w Sintrze i na Cabo? W jakiej strefie one leżą?
Podróżuję w 3os.

A propo bus&train znalazłam jeszcze to:
Cytuj:
Train & Bus

What is it?:This is a ticket for CP and the Scotturb buses that is ideal for tourists. The ticket gets you to the main points of interest in Sintra, Cascais and Lisbon. The ticket also allows for privileged access to the main points of interest in Sintra, Cascais and Lisbon. The ticket is valid on the CP Cascais and Azambuja lines (between Alcântara-Terra and Oriente) and all the Scotturb bus network except for the BusCas, Giro and Villa Express services.

How to use it: The ticket offers an unlimited number of journeys on the day it is validated until the last train/bus of the day. The ticket is loaded onto a "Viva Viagem" card that is only valid for one person.

Where to use it:

Main Scotturb routes

Cascais - Cabo da Roca - Colares - Sintra
Sintra - Castelo dos Mouros - Palácio da Pena

Price:

The ticket costs €15.00 and can be purchased from any Lisbon urban service ticket office or ticket vending machines.

You must keep the receipt until the end of the day.
- See more at: http://cp.pt/passageiros/en/train-times ... y8v2w.dpuf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:24 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Ja po przyjezdzie do Sintry kupilem bilet na ten czerwony pietrowy autobus. Bilety nie sa jakos tanie ale przejazd na Capo de Roca inklusiv i to mnie przekonalo.Autobus objezdza zamki i jedzie do Capo ,tam czeka ,wiec jest wystarczajaco czasu by zrobic zdjecie,wlasciwie to wystarczy te 15 minut na ten cypel.Widzialem tez autobusy chyba miejskie (oczywiscie hop on hop off) za chyba 4 czy 5 euro jezdzace po Sintrze ale nie wiem czy na Capo tez jada.Gdzies na forum jest napisane jakim autobusem miejskim mozna na Capo dojechac ale wedlug mnie dopasowywanie sie do rozkladu jazdy,sama jazda to troche przerost formy nad trescia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:35 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Z neta wynika że ten autobus 17 EUR, a bus&train działa podobnie, a do tego jest dojazd w cenie z Lizbony do Sintry i powrót, ew. trasa Cascais -Lizbona, wiec 4,3 EUR w kieszeni :)
Publiczny autobus też jedzie na Cabo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:49 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Tak to juz jest z tymi czerwonymi autobusami,nie sa tanie, ale jak sie nie jest specjalnie przygotowanym i zaplanowanym to jest to ciekawa alternatywa ,tym bardziej ze mozna posluchac "przewodnika" a nie zawsze mam ochote i czas na studiowanie ksiazkowych przewodnikow. Przy krotkich ,jednodniowych wypadach bardzo czesto z ich uslug korzystam ,zastepuja tez transport publiczny ,zawsze ciekawiej niz metrem.Oczywiscie zalezy od miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Mar 2015 22:27 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
maxima napisał(a):
Nie chodziło mi o darmowe wejście - sa zniżki rano - coś 9:30-11 czy coś takiego

Zniżka wchodzi w życie z podwyższeniem taryfy w nowym sezonie - możesz sprawdzić daty na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Rozumiem, że masz na myśli iż od 29.03? Ja właśnie będę w Sintrze 29.03.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:26 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Czy ktoś obeznany w Portugalii mógłby mi pomóc?

Mam problem ze sprecyzowaniem ceny za bilet na trasie Cascais - Cabo da Roca - Sintra. Chciałem przejechać tę trasę autobusem 403 firmy SCOTTURB
http://www.scotturb.com/carreiras/horarios/inverno

Nie maja strony po angielsku i dlatego trudno się rozeznać w ich cenniku:
http://www.scotturb.com/carreiras/tarifarios

W internecie znalazłem kilka różnych cen. Począwszy od 2.5 euro kończąc nawet na 12 euro (wszystko za całą trasę) :(

W Cabo chciałbym się zatrzymać i spędzić tam trochę czasu. Czy będę musiał kupować bilet dwa razy? Raz w Cascais, kolejny raz w Cabo ? Ile euro będę musiał przeznaczyć na taką przyjemność ?

Do Cascais i z Sintry jadę pociągiem na LISBOA CARD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2015 14:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
zerknij tu
http://infolizbona.pl/dojazd-na-trasie- ... a-cascais/

wychodzi na to, że 2 bilety po 4,1 EUR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Mar 2015 19:40 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
już znalazłem na forum całkiem aktualny wpis :)

przydatne-info-dot-lizbony,1419,9477&p=536298#p517643

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Maj 2015 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Mamy w planie 4 dni. 1. to w sumie druga połowa dnia i chcemy (jeszcze do zaplanowania) pochodzić po centrum, względnie przejechać się tramwajem), 2. i 3. to pełne dni - jeden z nich chcemy przeznaczyć w całości na Lizbonę, a jeden na Sintrę + Cabo da Roca, 4. dzień to w sumie tylko do południa i trzeba śmigać na lotnisko na powrót (odlot mamy o godz. 17.55).

Czy wg Was dobrym pomysłem jest zakup karty Lisboa Card na 72 godziny za 39 Euro?
Czy z dworca kolejowego Rossio dojedziemy - mając tą kartę - pociągiem do Sintry?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Maj 2015 11:52 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
szfarcjeger napisał(a):
(...)
Czy wg Was dobrym pomysłem jest zakup karty Lisboa Card na 72 godziny za 39 Euro?

To zależy, czy będziesz chciał wejść do 3-4 obiektów czy tylko do Belem. W tej chwili podstawową zaletą tej karty jest niestanie w kolejkach do kas przy obiektach (w tym sezonie np. w Belem jest zupełnie nieznośnie).

Cytuj:
Czy z dworca kolejowego Rossio dojedziemy - mając tą kartę - pociągiem do Sintry?

Na liście masz podaną trasę do Sintry z Sete Rios/Oriente, ale nie powinieneś mieć problemów z Rossio. W ostateczności bramka Cię nie wpuści i wyjaśnisz temat w kasie na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Maj 2015 12:35 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
michalp napisał(a):
- oszczednosc jest glownie czasu, finansowa nieznaczna,a jesli wybralbys opcje ktora wspomnialem powyzej (2 dniowa) to nawet wychodzi drozej. Ale to wszystko kwestia euro, dwoch w ta czy tamta, to chyba nie powinno byc kluczowe

Jak ktoś nie chce jeździć po Sintrze, a jedynie pojechać pociąg-autobus-plaża-autobus-pociąg, to też wychodzi mi drożej.
Nie rozumiem natomiast, o co chodzi z tą oszczędnością czasu. Chyba zakup biletu nie trwa pół godziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group