Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Cze 2021 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
krotkie praktycznie podsumowanie apropo Vouchera ktorego mialem przyjemnosc go wykorzystac podczas swojego pobytu na Azorach. Obcokrajowcy otrzymuja go jednak w takiej samej kwocie jak lokalsi (35e) a nie jak pierwotnie mialo byc - 50e. Warunkiem jest wypelnienie formularza wjazdowego na Azory, ale bez niego i tak chyba nie wpuszcza do samolotu. Po przylocie i odebraniu bagazu jest kolejka do punktu w ktorym sprawdzane sa testy. Polskie przeszly, ale generalnie kod QR przy skanowaniu wywalal blad bo na moim nie bylo danych dotyczacych sposobu pobrania probki i musieli wpisac jakies dane recznie przez co trzeba bylo odczekac kilka minut. Voucher otrzymalem na email w przeciagu godziny od wyjscia z lotniska. Mozna go wykorzystac w wielu miejscach np. wypozyczalnie aut czy do zakupu biletow wstepu. Ja wykorzystalem na ogladanie wielorybow i delfinow w Futurismo, zamiast zbijajac cene z poczatkowych 60e wiec nie wiem czy w przypadku zakupu o nizszej wartosci pozostala kwota przepadnie czy pozostanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 04 Cze 2021 01:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Rozumiem, że formularz wjazdowy linia lotnicza zapewnia na lotnisku wylotowym lub w samolocie na Azory?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Cze 2021 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Ja go wypełniałem online jeszcze w Polsce. https://mysafeazores.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 15 Cze 2021 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@tropikey oraz inni ;)
Może głupie pytanie ale wolę spytać zanim zacznę cokolwiek planować - czy Azory, ze względu na swoją autonomię, również mogą (a może i planują) nie do końca uznawać europejskie certyfikaty i np. od zaszczepionych nadal żądać dodatkowo testu/testów na Covid-19 od 1 lipca (poza państwami z zielonej listy)? Wiem jak to aktualnie wygląda i jednak procedury w tym miejscu różnią się od kontynentalnej części Portugalii więc zastanawiam się czy warto w ogóle brać pod uwagę Azory w lipcu i to na więcej niż 7 dni...

edit:
na przytoczonym już tutaj blogu Polki na Azorach - Mileny Dąbrowskiej - jest info, że Azory planują wprowadzić paszport covidowy tak jak Portugalia kontynentalna. Cóż, zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Cze 2021 19:42 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
https://ambasada-portugalii.pl/pl/covid-19-2/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 27 Cze 2021 00:55 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Przed wylotem z Lizbony do Ponta Delgada sześciu policjantów wszystkim sprawdzało testy na covid. Na przylocie do Lizbony nikt nie weryfikował. W Ponta Delgada dwie kolejki dla tych z testami i bez testów. Trzeba się zarejestrować na stronie https://mysafeazores.com/ Niektórych mimo to biorą do weryfikacji testu na Covid jeżeli załadowany plik im nie pasuje, jako uzupełnienie testu który im nie pasował przyjęli certyfikat testu z IKP. Po kilku minutach na mailu voucher na 35 euro.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 01 Lip 2021 22:03 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
-- 01 Lip 2021 21:47 --

Na stronie Mileny Dąbrowskiej na fb jest informacja, że od dzisiaj na Azorach są uznawane certyfikaty covid i zaszczepieni są wpuszczani bez testów. W komentarzach nawet już ktoś zdążył napisać, że to dziś przetestował w praktyce.
https://www.facebook.com/polkanaazorach ... 7340533503
Póki co nie widać tej informacji na stronie Visit Azores, ale pewnie wkrótce zaktualizują.

-- 01 Lip 2021 22:03 --

PS. Oficjalna informacja jest tutaj: https://destinoseguro.azores.gov.pt/?page_id=8908
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 08 Lis 2021 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
@juggler5, jesteś na świeżo, więc powiedz mi proszę, jak z testami przy podróży na wyspy? Tutaj: https://www.visitazores.com/en/trip-info są napisane jakieś bzdury, że jak masz Paszport Covidowy to nie musisz testu, ale jednak musisz i chyba nie ogarniam:

For the issuance of the Digital TEST Certificate within 72 hours of your trip, you can carry out the screening test in a network of accredited laboratories of the Regional Government of the Azores, throughout the national territory. All tests carried out during trips to the Azores in one of the agreed laboratories are paid for by the Regional Government of the Azores. After scheduling your test, you must report to the laboratory at the indicated time and day, following the information given.

Pewnie luz, ale wolę zapytać niż pocałować klamkę. W środę lecę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Lis 2021 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
taktyk napisał(a):
@juggler5, jesteś na świeżo, więc powiedz mi proszę, jak z testami przy podróży na wyspy? Tutaj: https://www.visitazores.com/en/trip-info są napisane jakieś bzdury, że jak masz Paszport Covidowy to nie musisz testu, ale jednak musisz i chyba nie ogarniam:

For the issuance of the Digital TEST Certificate within 72 hours of your trip, you can carry out the screening test in a network of accredited laboratories of the Regional Government of the Azores, throughout the national territory. All tests carried out during trips to the Azores in one of the agreed laboratories are paid for by the Regional Government of the Azores. After scheduling your test, you must report to the laboratory at the indicated time and day, following the information given.

Pewnie luz, ale wolę zapytać niż pocałować klamkę. W środę lecę :)


TRAVEL TO THE AZORES
TRAVELLING WITH COVID19 DIGITAL CERTIFICATE OF VACCINATION OR RECOVERY
All passengers traveling to or within the Azores, and are holders of a valid EU Digital COVID19 Vaccination Certificate, ie, 14 days after the date of complete vaccination, as issued by the health authorities in each European country, not need to perform screening tests for SARS-CoV-2 infection.

Nie ma testów dla zaszczepionych, ani nie trzeba formularza na Azory jak masz paszport covidowy https://mysafeazores.com/ zrób sobie tylko PLF na Portugalie
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria


Ostatnio edytowany przez juggler5 08 Lis 2021 15:34, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
taktyk lubi ten post.
taktyk uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 08 Lis 2021 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
16-17 października byłem na Sao Miguel (z Lizbony)

Wypełniałem tylko PLF do Portugalii.
Po wylądowaniu w PDL kontrola jest po wyjściu z terminala - skanują QR z certyfikatu covidowego i mierzą temperaturę.
Generalnie nie czeka się praktycznie w ogóle (aczkolwiek przechodziłem jako 1 czy 2 osoba z mojego lotu).

Także jak jesteś zaszczepiony to wypełnij PLF (którego nikt nie sprawdzi) i leć.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 08 Lis 2021 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
juggler5 napisał(a):
TRAVEL TO THE AZORES
TRAVELLING WITH COVID19 DIGITAL CERTIFICATE OF VACCINATION OR RECOVERY
All passengers traveling to or within the Azores, and are holders of a valid EU Digital COVID19 Vaccination Certificate, ie, 14 days after the date of complete vaccination, as issued by the health authorities in each European country, not need to perform screening tests for SARS-CoV-2 infection.


Noo, ale w następnym, cytowanym przeze mnie akapicie właśnie jakieś bzdury o testach są :?

Anyway, bardzo Wam dziękuję. Wypełniam PLFki i cisnę wąchać Jet-A1 ;)

EDIT: podobno nawet PLFki nie trzeba...

" if you have a valid certificate of vaccination or recovery, you do not need to fill it out the present questionnaire."

Źródło: https://mysafeazores.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Lis 2021 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Ostatnie kilkanaście dni:
Sprawdzenie certifikatu: LIS-PDL, PDL-FLW, PDL-PIX
Żadnego sprawdzania: FLW-HOR, HOR-PDL, PIX-PDL
Nie mam pojęcia od czego to zależy (poza dolotem z kontynentu). PLF nigdzie nie wypełniałem, ani nigdzie nie był sprawdzany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Gru 2021 10:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
I testy przed lotem na Azorki dla wszystkich do 9/1/22

Portugal’s Azores Now Obliges Travellers to Present Pre-Departure COVID-19 Test Results

https://www.schengenvisainfo.com/news/p ... t-results/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Potwierdzam z autopsji poprzednie doniesienia.
Na chwilę obecną lecąc na Azory domestic, sprawdzany jest tylko cerftyfikat szczepienia (test musimy mieć na lot do PT kontynentalnej lub jeśli lecimy na Azory bezpośrednio spoza PT). Nie jest potrzebne wypełnianie żadnego formularza lecąc z PT kontynentalnej na Azory.
Lecąc spoza PT do PT kontynentalnej oraz wracając z Azorów do PT kontynentalnej trzeba mieć PLF (ale tyle teoria, bo w praktyce byłem ostatnio w PT dwa razy i PLF nigdzie nie sprawdzali).

Aktualne informacje związane z covidowym wjazdem do PT dostępne tu: https://www.visitportugal.com/en/conten ... d-portugal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Sao Miguel
Leciałem z Porto wracałem do Lizbony, loty domestic więc żadnych testów. Na locie do Ponta Delgada sprawdzany covidpass z Ponta Delgada do Lizbony żadnych kwitów poza boarding passem.

Na wyspie w miejscach zamkniętych, typu sklepy itp. wszyscy noszą maseczki, na świeżym powietrzu niektórzy.
W żadnej knajpie nie sprawdzili mi covidpassa. Życie toczy się w miarę normalnie.

Turystów praktycznie brak, no pięknie, w miejscach typowo turystycznych słyszalny język to portugalski.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 10 Mar 2022 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Dzisiaj rano leciałem linią TAP na trasie LIS-PDL. W Lizbonie zupełnie nic nie sprawdzali, po wylądowaniu na São Miguel kontrola dokumentów covidowych, COVID Pass ze szczepieniem był skanowany i to tyle. W hotelu na Azorach nikt o nic nie pytał. Nadal sporo osób nosi maski na zewnątrz.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 02 Kwi 2022 12:59 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
W czwartek po tygodniowym pobycie na Azorach powrót, w tamtą stronę i powrotną podróż przez Lizbonę-Covid na lotniskach przestał istnieć- kompletnie nic nie sprawdzano, jak za starych, dobrych czasów 8-) - jestem tym miłe zaskoczona, natomiast w Lizbonie i na Azorach mało kto NIE NOSIŁ maseczek w pomieszczeniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 03 Kwi 2022 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Lot na Azory z Modlina via Lizbona, powrót via Porto (24.-29.03)

1) Modlin - zero kontroli
2) Lizbona - kontrola certyfikatu
3) Azory - po krajówce nic

4) Wylot z Azorów - kontrola PLF do Portugalii, bez tego Azores Airlines(SATA) nie wydają karty pokładowej, również po OLCI
5) Porto - kontrola PLF, ale udało mi się poprosić o otwarcie przejścia transferowego.

Wyspa - wraca do życia, również cenowo, niestety. Wewnątrz - większość maseczki, na zewnątrz praktycznie nikt. Pogoda jak zwykle chimeryczna :mrgreen:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Kwi 2022 09:48 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Cześć

PLF do Portugalii wymaga wpisania numeru miejsca w samolocie. Odprawa w TAP dobę przed odlotem i dopiero wtedy będę miał miejsce. Trochę boję się czekać do ostatniej chwili tym bardziej, że w moim przypadku doba wcześniej wychodzi w niedzielę wielkanocną. Wpisywać byle co?

Poprzednik pisał, że na powrocie z Azorów wymagali PLF. Będę 20 dni na Azorach. Czy na powrocie muszę wygenerować nowy PLF czy wystarczy ten z którym wleciałem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 15 Kwi 2022 09:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ale QR kod od ręki wychodzi. A na powrocie z Azorów, tak musisz nowy PLF zrobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group