Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Wrz 2020 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
@ciacho_majonez to można powiedzieć, że będziesz miał co opowiadać wnukom na starość :shock:
Zdrowia życzę, żadnych powikłań !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 08 Wrz 2020 07:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@Tom K Miało być 10 dni, wyszedł miesiąc z hakiem ;) Ale nie ma co narzekać, kiedyś pewnie wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby "utknąć" w takim miejscu.

@tarman dziękuję, w moim przypadku na szczęście (jak na razie) raczej łagodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 08 Wrz 2020 08:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dzięki za relację, muszę się w takim razie zastanowić czy chcę tam w listopadzie lecieć :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Wrz 2020 08:35 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Mam z rodziną Maderę za 2 tygodnie i tam też czeka test na lotnisku. Każdy lecąc zakłada ,że jest zdrowy , przykre , że pózniej wynikaja takie sytuacje jak u @ciacho_majonez.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Wrz 2020 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Byłem i wróciłem zgodnie z planem, a to w dzisiejszych czasach i po przygodach @ciacho_majonez już spora część sukcesu:)

Stres oczywiście był, nie będę wmawiał, że nie. Oczywiście związany z ewentualnym pozytywnym wynikiem testu. Dla mnie była to juz trzecia wizyta na Azorach (Sao Miguel), więc tym razem zabrałem mamę. W sumie jej dobre samopoczucie trochę mnie uspokajało, bo z racji wieku raczej miałaby niewielkie szanse na taki całkowity brak objawów.

Do rzeczy: W zasadzie od postawienia kroku w terminalu na airside, wiemy już co nas czeka. Na podłodze wylepione są różnokolorowe linie, oznaczające nasz los. Pierwsza z lewej w sumie już nie pamiętam jaka była (a z przejęcia zapomniałem nawet wyciągnąć telefon), środkowa oznacza Without test (miałem wątpliwości, ale oznacza ona, że przylatujemy z własnym wynikiem i nie będziemy się testować na miejscu) oraz With Test. Without test - kolejka, a my ekspresowo podążaliśmy na test. Linia prowadzi przed terminal, ale tam już są przygotowane kontenery (nie namiot) oraz armia opancerzonych badaczy. W pierwszym kontenerze następuje rejestracja. Warto wcześniej wypełnić wszystko online i wydrukować. Pani tłumaczy o co chodzi, do jakiego czasu wyniki, co robić gdy ich nie będzie po 48h. Co w sumie istotne - ani razu nie pada słowo izolacja.

Po chwili pojedynczo udajemy się do drugiego kontenera. Próbkę pobierał dość silny pan, w sumie ogarnięciem wzbudzający zaufanie. Test jest nos + gardło. Gardło pół biedy, ale jak patyczek przez nos prawie dotyka mózgu, to tylko czekające widoki są w stanie utrzymać mnie w dobrym nastroju 8-)

Na zakończenie "dziękuję" oraz "enjoy the island". Ponownie ani słowa o izolacji. OK, nie będę ściemniał, że usiedzieliśmy w hotelu, zwłaszcza, że najpierw 30 minut do niego szliśmy. Przylatywaliśmy rano, szczęśliwie udało się wcześniej dostać do pokoju. Po południu wyszliśmy na spacer. Po powrocie, około godziny 18 SMS na telefonie i mail na skrzynce. Patrząc na doświadczenia @ciacho_majonez wyniki przyszły mega szybko - po 8 godzinach. Dwa negatywy :) Kamień z serca.

Wyspa niezmiennie urokliwa, cudowna, miejscami nadal nie mogę uwierzyć w to, co można tam ujrzeć. Ogólna dyscyplina panuje. W galerii handlowej wszyscy, ale to wszyscy w maseczkach, poprawnie założonych. Co ciekawe nie ma żadnych astmatyków, osobników mających lęki czy bohaterów walki o prawa człowieka. Na ulicy też niektórzy w maseczkach, na szlakach co zrozumiałe - nikt lub prawie nikt.

Jedynie w niewielkim miasteczku na wschodnim wybrzeżu starsza pani na widok wkładanej przeze mnie maseczki, machnęła ręku i mówi, że no virus i zaproponowała dwa ananasowe piwka 8-)

Ogólnie tłoku nie było, a wśród turystów przeważała i to zdecydowanie portugalska młodzież.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 05 Paź 2020 00:02 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jesli ktos ma mozliwosc, to zachecam do zrobienia testu przed lotem na wyspy. po pierwsze nie utknie sie na kwarantannie, po drugie wyjscie z lotniska zajmie 10 minut.

jest sporo miejsc, mozna sie umowic na konkretna godzine przez internet i wynik byl po 6 godzinach na mailu.

https://www.visitazores.com/sites/defau ... torios.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 05 Paź 2020 00:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Czy te testy robione przed lotem też są darmowe? Trzeba w tym celu pokazać bilet na Azory?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Paź 2020 01:11 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
tak, sa darmowe i spisuja bilety. potem na lotnisku gosc ma liste przetestowanych przypisana do lotu. @meczko
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Paź 2020 21:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zastanawiam się nad pobytem Azory na tydzień -> lot na Maderę na tydzień -> powrót do Polski. Zakładam, że załapię się wtedy na ten drugi test po 6 dniach jeszcze na Azorach. Czy dostanę ewentualnie jakieś zaświadczenie czy papier, który będę mógł pokazać na Maderze w razie czego, czy średnio to będzie działać? Nie wiem czy nie zanudzę się 2 tygodnie na PDL ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Paź 2020 22:22 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 3
Pozdrawiam z Azorów. Po przylocie dostałem tu wynik pozytywny i tkwię już tu przez 2 tygodnie. Dziś dowiedziałem się , że wczorajszy test zaś był pozytywny, więc zostaję uwięziony tu jeszcze minimum na tydzień. Według informacji na stronie statystyk: 11 października zrobili test 950 osobom. 4 osoby miało koronę. A 12 października (na swoje urodziny) dostałem piękny telefon informujący, że jestem jedną z tych 4 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 25 Paź 2020 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
michzak napisał(a):
Zastanawiam się nad pobytem Azory na tydzień -> lot na Maderę na tydzień -> powrót do Polski. Zakładam, że załapię się wtedy na ten drugi test po 6 dniach jeszcze na Azorach. Czy dostanę ewentualnie jakieś zaświadczenie czy papier, który będę mógł pokazać na Maderze w razie czego, czy średnio to będzie działać? Nie wiem czy nie zanudzę się 2 tygodnie na PDL ;)


Rozważałem to samo, tylko w tydzień, a nie dwa, dlatego odpuszczam, bo szkoda mi stracić w gorszym przypadku dzień na czekanie na wynik testu na Azorach i dzień na Maderze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Paź 2020 09:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@ciacho_majonez
Możesz jeszcze doprecyzować swoje przygody? Tzn:
a) zmieniłeś lokum biorąc coś po prostu z airbnb?
b) gdyby nie pierwszy właściciel, musiałbyś sam zapylać sobie po zakupy?
c) po ile dokładnie dniach od przylotu miałeś każdy z testów, tzn ile siedziałeś na kwarantannie
d) pozbyles sie auta zwyczajnie oddając je osobiscie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 29 Paź 2020 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Czy ktoś może ma informację, czy testy są również wykonywane na lotnisku TER Lajes? Zastanawiam się nad lotem właśnie tam a powrotem z PDL. W między czasie jeszcze mały Island Hopping dzięki uprzejmości Saty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 07 Lis 2020 14:11 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 3
W razie gdyby ktoś był zainteresowany, dziś już miesiąc jak siedzę tu na izolacji.


Stanislav Petryshyn napisał(a):
Pozdrawiam z Azorów. Po przylocie dostałem tu wynik pozytywny i tkwię już tu przez 2 tygodnie. Dziś dowiedziałem się , że wczorajszy test zaś był pozytywny, więc zostaję uwięziony tu jeszcze minimum na tydzień. Według informacji na stronie statystyk: 11 października zrobili test 950 osobom. 4 osoby miało koronę. A 12 października (na swoje urodziny) dostałem piękny telefon informujący, że jestem jedną z tych 4 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 07 Lis 2020 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
Grubo.
Napiszesz kilka słów, jak to wygląda z Twojej perspektywy?
Tzn. warunki na miejscu, kontrola służb lokalnych, komplikacja życia zawodowego związana z tą sytuacją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lis 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Nie miałeś możliwości po 2 tyg pobytu mimo pozytywu wylotu do domu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Lis 2020 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jak sobie wyobrażasz powrót do domu samolotem, gdy jest się zakażonym...?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Lis 2020 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Podobno na Maderze jest taka opcja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Lis 2020 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Przyznaję, nie kryję zaskoczenia... :shock:
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 07 Lis 2020 15:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
barka napisał(a):
Podobno na Maderze jest taka opcja.

To nie na Maderze, tylko na San Escobar.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group