Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Cze 2019 23:19 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Witam.
Rok temu miałem pewien incydent na lotnisku w Anglii. Mianowicie dostałem nalepkę do odbioru bagażu w paszporcie. Później chcąc ściagnąć tę naklejkę, zdarłem lekko kartkę. Jest to paszport kanadyjski, a stało się to na stronie nr. 3 paszportu. Zdarcie ma może 1cm długości, jest ono przy kodzie Passport Book Number. Oprócz tego cały paszport, włącznie ze stroną drugą Paszportu są w stanie doskonałym, niemalże nowym. Czy waszym zdaniem takie coś kwalifikuje paszport do wymiany? Wolałbym tego uniknąć, gdyż wymiana paszportu kanadyjskiego w Polsce nie należy do tanich rzeczy, jednak jeśli ma być on do niczego to będe zmuszony tego dokonać.

Załączam tu zdjęcie uszkodzenia:
https://ibb.co/wyx7Xh3

Proszę o poradę,
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Cze 2019 23:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, żadne istotne pola z danymi nie zostały uszkodzone.
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Cze 2019 23:46 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Też mi się tak osobiście wydaje. Niby minimalnie 2 milimetry kodu kreskowego Passport Book Number zostały naruszone, aczkolwiek niewiem od czego ten kod jest, na polskim paszporcie go nie mam wcale, i też nie pamiętam aby strażnicy zwracali wogóle uwagę na trzecią stronę paszportu. Zazwyczaj patrzą tylko niby na drugą stronę paszportu. Ale też ekspertem nie jestem, dlatego pytam ludzi którzy mogą coś wiedzieć o tym.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2019 00:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Generalnie powinno być OK, ale zależy na kogo trafisz. W czasach gdy w USA przypinali zszywaczem przy wjeździe biale kartki (swoją drogą było to dość kretyńskie rozwiązanie) , mojemu koledze przy wylocie w checkin odpinając kartkę rozdarli stronę w paszporcie. Jeździł tak bez większych problemów do czasu ponownego wjazdu do USA. Tam trafił na służbistę, które twierdził że to jest uszkodzony paszport i jest nieważny. W końcu po długich tłumaczeniach i przesłuchaniu go wypuścili.


Lepiej z takim paszportem nie wybierać się do krajów słynących z korupcji , bo może to być pretekst do wymuszenia łapówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Cze 2019 00:33 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Dziękuję za pomoc. W USA nadal wpinają te kartki :oops: z tego co widziałem zszywaczem. A co do samego paszportu, to gdyby to dot. polskiego paszportu to pewnie bym wymienił tak sobie dla zasady, ale jako iż wymiana paszportu kanadyjskiego w PL to duże koszta i cała masa formalności to nie uśmiecha mi się. Chyba narazie nie będę go wymieniał, gdyż osobiście moim zdaniem no nie wygląda to na zniszczenie paszportu, tymbardziej że nie jest to na stronie drugiej paszportu. Najwyżej za granicą będę jeździł z paszportem zarówno polskim jak i kanadyjskim na wszelki wypadek, bo w samej Kanadzie to myślę że ich strażnicy graniczni by się nie czepiali własnego obywatela przy wpuszczaniu do kraju o takie coś. Bardziej właśnie bym się obawiał państw arabskich/azjatyckich w tej kwestii, chociaż też ekspertem nie jestem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group