Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do wyrobienie e-visa

https://evisa.gov.az/en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Lip 2016 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Potrzebuję kilku innych sprawdzonych hosteli / hoteli (innych niż wymienionych w tym wątku), które wystawią potwierdzenia rezerwacji bez uiszczania płatności. Dzięki.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 28 Lip 2016 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Zrób rezerwację zwrotną. Dostaniesz potwierdzenie, pójdziesz do ambasady, dostaniesz papier i odwołasz rezerwację. Działa, przetestowałem na sobie. Rezerwację robiłem przez booking.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 02 Sie 2016 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
babaryba napisał(a):
A ja właśnie dzisiaj dowiedziałem się, że dostanę wizę tranzytową dwukrotną :D [...] Wymagania, które musiałem spełnić, może komuś się przyda.
- rezerwację noclegów w Azerbejdżanie (opłaconą nie z bookingu)
- rezerwację noclegów w kraju gdzie się jedzie (ewentualnie wizę do tego kraju)
- zaświadczenie pracy/studiowania
- Czas oczekiwania około 2 tygodni. Można być na takiej wizie 4 dni, na piąty trzeba być już za granicą Azerbejdżanu.


Właśnie odebrałem paszporty z wizami tranzytowymi. Do wizy tranzytowej NIE trzeba zaświadczenia o zatrudnieniu itp.
Rezerwację w miejscu docelowym (u mnie Iran) miałem tylko na pierwszą noc, nie opłaconą, z booking.com z mozliwością anulacji.
Miałem też rezerwację na nocleg w Baku (też nie opłaconą, z booking.com z mozliwością anulacji) ale nie jest ona wymagana do wizy tranzytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 03 Sie 2016 19:10 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
A jeżeli rezerwacja jest z Bookingu to nie przyjmują aplikacji, informują, że wniosek będzie odrzucony czy coś jeszcze innego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 03 Sie 2016 19:14 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@Arekkk
Człowieku czytaj ze zrozumieniem. Przy tranzycie nie ma wymaganego potwierdzenia noclegu na terenie Azerbejdżanu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 03 Sie 2016 19:47 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Człowieku, a jak jest przy normalnej wizie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 11 Sie 2016 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Znalazłem w sieci, nie mogę teraz rozkminiać:
Czy to pierwsze znaki ułatwień w otrzymaniu wizy azerskiej, czy dotąd także korzystało się z tego formularza?
e-wniosek o wydanie wizy azerskiej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
kamil141 napisał(a):
Azerbejdżan wprowadze E-wiza(Asan Viza) z 01.09.2016

za pomocą strony Asan viza w cenie 15 euro lub 20 USD
– Płatność możliwa jest wyłącznie za pomocą kart kredytowych lub debetowych w systemach Visa lub Mastercard. (innych systemów nie sprawdzałem)
– wydrukowaną e-wizę należy mieć ze sobą przy przekraczaniu granicy


http://eurasnews.ru/iran/asan-visa-%D0% ... 5%D1%80-2/

W uzupełnieniu ;)
ASAN wiza od 1 września 2106r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 29 Sie 2016 00:08 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 23
Jest już opcja wyrabiania wizy online, jak wspomniał kolega wyżej - pojawia się jednak kilka problemów:

Fajna by była ta niższa cena, ale żeby ją dostać trzeba kupić noclegi bezpośrednio przy wizie(mega drogo), albo poprzez agencję turizm.az której strona nie działa.

Ktoś już badał temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 29 Sie 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Panbosman a jaka to jest niższa cena ? i jaka jest ta wyższa ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 29 Sie 2016 20:38 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Ceny podane są na stronie z e-wizami:
https://evisa.com.az/en/apply/now

Na telefonie pojawiają się puste miejsca na liście hoteli - po ich wybraniu możemy przejść dalej, a cena noclegu się nie dodaje.
Bałbym się jednak kombinować i cebulić przy zakupie wizy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 29 Sie 2016 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Również myślę, że takie kombinacje mogą się źle skończyć.
Niestety przy opcji bez rezerwacji trzeba wziąć obowiązkowo "Old City Baku" walking tour za 51 USD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 29 Sie 2016 21:59 

Rejestracja: 13 Mar 2014
Posty: 23
Jasne, że z kombinacjami może być problem, ale jest też opcja wpisania własnego hotelu załatwianego poprzez turizm.az - nie mogę jednak na tej stronie wejść w żadną zakładkę - strona praktycznie nie działa.

Ktoś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Wrz 2016 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
Wiadomo coś na temat planowanego na dziś otwarcia systemu e-wizowego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 01 Wrz 2016 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Szukałem od rana.
W necie nic nie ma nowego :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 01 Wrz 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 200
Kilometry: 457 357
W takim bądź razie podsumowując cały temat, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem:
- mając przesiadki w obie strony po 12-15 godzin mogę zostać w strefie tranzytowej bez wizy,
- nie ma możliwości kupna wizy tranzytowej na lotnisku i opuszczenia go na czas trwającej przesiadki?
- w przypadku pojawienia się e-visy jej kupno pozwoli mi na opuszczenie lotniska na czas trwającej przesiadki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 01 Wrz 2016 15:59 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
@matbob1990:
Jeden rabin mówi, że do 8h można zostać w strefie tranzytowej, drugi że do 12h. Natomiast ambasada twierdzi, że czas nie ma znaczenia o ile ma się kartę pokładową na dalszą podróż.

Z tego co czytałem na lotnisku wizę mogą uzyskać tylko nieliczni (turyści z Europy nie mogą).
http://warsaw.mfa.gov.az/pl/content/38

Tak, możesz kupić e-vizę i opuścić lotnisko. Jednak strona pozwala na kupno e-visy turystycznej, ale wystarczy ci wiza tranzytowa - jest tańsza (20USD) i jest dwukrotna (na 2 przesiadki).

Wizę tranzytową trzeba chyba wyrabiać przez pośrednika, koszt 20USD (niezależnie czy jedno- czy dwukrotna) + prowizja (polscy pośrednicy pobierają ~100zł).

Czy ktoś ma doświadczenie z wyrabianiem wizy tranzytowej u pośredników Azerskich (taniej?) lub z ich pominięciem?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 02 Wrz 2016 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Mam rezerwację dla siebie i paru osób w Hotelu w Baku. Rezerwacja jest na mnie ale jest napisane że poza mną jeszcze 3 osoby. Nie są podane Jednak ich nazwiska.
Czy tym osobom wystarczy taka informacja do uzyskania wizy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 03 Wrz 2016 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
jotpol napisał(a):
Wizę tranzytową trzeba chyba wyrabiać przez pośrednika, koszt 20USD (niezależnie czy jedno- czy dwukrotna) + prowizja (polscy pośrednicy pobierają ~100zł).

Wizy tranzytowej nie trzeba wyrabiać przez pośrednika, można samemu w ambasadzie (oczywiście o ile komuś pasuje dwukrotna wycieczka do ambasady na Saskiej Kępie). Nie ma praktycznie kolejek i nie trzeba składać/odbierać osobiście. Do wizy tranzytowej nie trzeba też tego zaświadczenia o zatrudnieniu, o którym piszą na stronie ambasady. Ale warto wcześniej wszystko sprawdzić jeszcze telefonicznie w ambasadzie bo widzę, że sytuacja jest bardzo dynamiczna ;) , jeszcze w lipcu wiza tranzytowa dwukrotna kosztować miała 40 usd.

-- 03 Wrz 2016 19:00 --

wtak napisał(a):
Mam rezerwację dla siebie i paru osób w Hotelu w Baku. Rezerwacja jest na mnie ale jest napisane że poza mną jeszcze 3 osoby. Nie są podane Jednak ich nazwiska.
Czy tym osobom wystarczy taka informacja do uzyskania wizy?

Ja miałem na rezerwacji tylko swoje nazwisko i nie było problemu, żeby żona dostała wizę. Nie wiem jak jest przy nie-rodzinie. Z tym, że ja załatwiałem wizę tranzytową, pewnie mogłem w ogóle nie mieć tej rezerwacji noclegu, dołożyłem ją do dokumentów ponieważ i tak będę nocować w Baku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 07 Wrz 2016 11:37 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Wiadomo może coś nowego nt. e-wizy, która miała być wprowadzona od 1 września? Mam na myśli turystyczną, nie tranzytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group