Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do wyrobienie e-visa

https://evisa.gov.az/en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 06 Lip 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Moje dzieci dostały wizy od razu, ja z żoną odrzucone wnioski.... zamiast podwójnych imion jak w paszportach napisaliśmy tylko pierwsze... i 50 USD ponownie do zapłacenia.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#182 PostWysłany: 06 Lip 2017 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
RKS1926 napisał(a):
i 50 USD ponownie do zapłacenia.


Zastanawiam sie, czy w takich przypadkach, gdzie tak czesto odrzucaja, nie lepiej zalatwiac przez firmy posredniczace w zalatwianiu wiz?
Na pewno pobieraja dodatkowe oplaty, ale w sumie moze wyjsc taniej niz 2 x skladac aplikacje. ;)
Ja tak np. zalatwialem moja wize du Burundi, gdyz mialem watpliwosci, czy w ogole dostane.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 11 Lip 2017 17:02 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
cccc napisał(a):
Daj znac prosze jak ci odpisza, z jakiego powodu odrzucili.


Do dzisiaj nie odpowiedzili mi na pytanie odnosnie powodow odrzucenia. Staralem sie ponownie i za drugim razem dostalem.
Niestety kwota 23 USD za wczesniejszy wniosek nie do odzyskania.

Pozdrowienia
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 12 Lip 2017 02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
swazi napisał(a):
Wlasnie dostalismy odmowe wizy elektronicznej do Azerbejdzanu.

Due to the discrepancy between the data provided in your e-Visa application form and your travel document


Czy wpisales we wniosku wizowym w sekcji "RESIDENCE" adres obiektu noclegowego i czy wszystkie inne dane byly wpiane poprawnie, zgodnie z paszportem?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 12 Lip 2017 08:32 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 9
Loty: 97
Kilometry: 225 981
Cześć mam 2 pytania. Pierwsze z nich: mamy przesiadkę w baku do Teheranu i mamy 6 h. Czy opłaca się za 20 dolarów starać o wizę tranzytową jednokrotną? Jeśli tak to czy w 4 h zdązymy dojechać do centrum coś pooglądać i wrócić na lotnisko?
Orientujecie się jak to wtedy działa z bagażami jak mamy lot łączony tymi samymi liniami z Kijowa do Teheranu przez Baku, Czy będziemy musieli odebrać walizki i ponownie je nadać czy robi to już linia lotnicza?
Liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 12 Lip 2017 09:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
No to szybka odpowiedz:
baku-miedzyladowanie,1008,62235
baku-dojazd,1008,42661
poradnik-dla-pasazera,11,114145\
bagaz-rejestrowany,228,65826

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Łukasz Kosowski lubi ten post.
Łukasz Kosowski uważa post za pomocny.
 
      
#187 PostWysłany: 18 Lip 2017 18:02 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 19
-- 18 Lip 2017 17:56 --

RKS1926 napisał(a):
Moje dzieci dostały wizy od razu, ja z żoną odrzucone wnioski.... zamiast podwójnych imion jak w paszportach napisaliśmy tylko pierwsze... i 50 USD ponownie do zapłacenia.


Opiszę swój przypadek.. Podobnie jak RKS1926 wpisałem tylko pierwsze imiona. Trzeba przyznać że popełniłem błąd bo trzeba wpisywać tak jak jest w paszporcie i tyle. Natomiast mój przypadek jest o tyle dziwny że wypełniałem za jednym razem wniosek o wizę dla dwóch osób. Obie osoby mają po dwa imiona a tylko jedno dostało wizę. Co ciekawsze, gdy spytałem o powód odrzucenia podali że chodzi właśnie o drugie imię i wskazali że w obu przypadkach popełniłem błąd. Zapytałem więc dlaczego jedna osoba otrzymała wizę a druga nie. Dodatkowo zamieszczę WAm fragment mojej łamanej angielszczyzny:

"Thank You for Your response.

I filled only one name because we sugest a pop-up hints displayed when filling out the form.

In surname field the hints sound: "...if more than one surname is shown, please type all of them using spaces between.".

In next field the hints sound: "Type your name as shown in your travel document.". Not "names" and there is no information about "
please type all of them". like above."


Dostałem odpowiedź:

In the pop-up hint it is stated: “Type your name as shown in your travel document. If more than one name is shown, please type all of them using spaces in between”


Co ciekawe, teraz zanim zacznie się wypełniać formularz wyskakuje okienko z błędami popełnianymi przy wypełnianiu. A dodatkowo podpowiedzi przy nazwisku i imieniu zostały zmienione !! Jest to dla mnie absolutny dowód na to że odpowiedzi były niejasne lub nieprawidłowe. Na przyszłość mam solidną naukę aby wpisywać tak jak jest w Paszporcie ;)

Pozostaje niesmak tego że ktoś wciska mi kit że podpowiedzi są inne, kiedy tak naprawdę zostały zmienione.

-- 18 Lip 2017 18:02 --

Przepraszam za dwa posty pod sobą ale nie mam możliwości edycji poprzedniego.

Dodam jeszcze, że na pytanie dlaczego jedna osoba dostała wizę a druga nie nie otrzymałem odpowiedzi. Mam nadzieję że wpuszczą mnie bez drugiego imienia na wizie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 19 Lip 2017 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nevada1986 napisał(a):
Na przyszłość mam solidną naukę aby wpisywać tak jak jest w Paszporcie ;)

Dodam jeszcze, że na pytanie dlaczego jedna osoba dostała wizę a druga nie nie otrzymałem odpowiedzi. Mam nadzieję że wpuszczą mnie bez drugiego imienia na wizie..


Skoro 2 imona w paszporcie, zawsze nalezy podawac 2 imiona. ;)
Sa kraje, ktore moga przeoczyc taka niescislosc.
Wydaje mi sie, ze skoro otrzymales ta wize, to nie powinno byc problemu.
Tak na marginesie, w latach 90-tych na jednej wizie iranskiej, wystawionej w Bahrainie pisalo Mr. i tylko imie, brakowalo nazwiska i wjechalem bez problemu. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
nevada1986 lubi ten post.
 
      
#189 PostWysłany: 19 Lip 2017 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Musisz mieć wizy z podwójnymi imionami ... sprawdzają naszym lotnisku, na ich lotnisku oraz w hotelu ...
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 21 Lip 2017 02:26 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 19
cccc, też wydaje mi się, że skoro otrzymałem wizę to powinni mnie wpuścić. Cała reszta danych w tym najważniejszy numer dokumentu jest ok.
RKS1926, wiem że sprawdzają tylko kwestia jak rygorystycznie zwłaszcza że jakiś ich urzędnik to klepnął. Dalej nie rozumiem jak jedna osoba dostała wiże a druga nie skoro na jednym wniosku były dwie osoby :D Nie to że oczekuję aby dwie osoby dostały tylko jakim cudem ja dostałem :)

wyrobię wizę dla drugiej osoby a swoją zostawiam, chyba że ktoś miał podobny przypadek że nie wpisał drugiego imienia, dostał wizę a potem nie wpuścili go do kraju to niech da znać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 21 Lip 2017 03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nevada1986 napisał(a):
też wydaje mi się, że skoro otrzymałem wizę to powinni mnie wpuścić. Cała reszta danych w tym najważniejszy numer dokumentu jest ok.

Ciesz sie, ze dostales i daj znac prosze, jak wrocisz. :)

nevada1986 napisał(a):
Dalej nie rozumiem jak jedna osoba dostała wiże a druga nie skoro na jednym wniosku były dwie osoby :D Nie to że oczekuję aby dwie osoby dostały tylko jakim cudem ja dostałem :)

Wydaje mi sie, ze kazdy kraj ma prawo odmowy wydania wizy bez podania przyczyny. ;)
Skoro na jednym wniosku wizowym wpisane byly 2 osoby, to mogles pomylic jakies inne dane, albo rzeczywiscie przeoczyli Twoj blad.
Dla pewnosci sprawdz jeszcze kod MRZ w obu paszportach, tutaj jest wskazowka:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
nevada1986 lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 21 Lip 2017 21:58 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 19
Dam znać, choć pewnie jestem wyjątkiem i często się to nie zdarza ;)

W Kodzie MRZ mam oba imiona, widocznie pomyłka osoby sprawdzającej. Dopytywałem w sumie specjalnie dlaczego ja dostałem a druga osoba nie po to aby w razie czego anulowali mi wizę na tym etapie a nie przy wizycie na lotnisku :)

W październiku wszystko się wyjaśni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 21 Lip 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rozumiem, ze druga osoba w kodzie MRZ miala rowniez 2 imiona.
Wyglada na to, ze druga osoba musi jeszcze raz ubiegac sie o wize i znowu zaplacic.
W sumie niezly business z tymi odrzuconymi wizami. ;)
Sam mialem kiedys problem z wiza do Indii, najpierw wypelnilem aplikacje na wize jednokrotna, zapomnialem ze bede wracal z Bhutanu droga ladowa i potrzebuje kolejny wjazd. Zalatwialem przez posrednika, ale dalo rade to jakos odkrecic.
Pozniej oni zrobili blad, gdyz na wizie brakowalo dodatkowego pozwolenia na odwiedzenie Sikkim.
Musialem wysylac paszport 2 razy, ale wbili pieczatke na Sikkim bez doplaty i wyslali gratis poczta. :D
Czasami zastanawiam sie, czy nie lepiej zalatwiac wizy przez posrednikow?
Gdybym zalatwial bezposrednio w Konsulacie, pewnie za poprawki musialbym dodatkowo zaplacic i w sumie wyszloby drozej niz z oplata za posrednictwo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 22 Lip 2017 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Mam pytanie, jak mogę się postarać o wizę tranzytową? Mam zgłoszenie wypełnić on-line, czy wiza tranzytowa jest przyznawana na lotnisku jak wniosę opłatę? Nie widzę tego nigdzie dobrze opisanego..

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 22 Lip 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
ledakar napisał(a):
Mam pytanie, jak mogę się postarać o wizę tranzytową? Mam zgłoszenie wypełnić on-line, czy wiza tranzytowa jest przyznawana na lotnisku jak wniosę opłatę? Nie widzę tego nigdzie dobrze opisanego..

M.

Musisz mieć e-vize najprościej i najłatwiej, noo chyba że chcesz gnać do Ambasady... Jak Ci wygodniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 22 Lip 2017 16:03 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
tylko, że tego co widziałem, online raczej nie ma osobnej wizy tranzytowej do wyboru (chyba, że coś przeoczyłem). Ubiegałem się tam o wizę w czwartek (dziś dostałem, bez problemów, więc strona działa, ale faktycznie trzeba pilnować wpisów z paszportu), więc zostaje ew. turystyczna w takim przypadku.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 23 Lip 2017 09:53 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Witam,
ponieważ wyskoczył mi wyjazd do Azerbejdżanu za 6 dni nie chciałbym popełnić błędu przy wizie. Jaki skan wysłaliście? Klasyczny ze skanera (jeżeli tak to na całą A4 pomniejszone do 1 MB?-dziwne te sugestie ze strony wydającej e-wizy), czy zdjęcie z telefonu?
Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 23 Lip 2017 11:29 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Cześć, ja zrobiłem skan pierwszej strony, przyciąłem wg wzoru, zmniejszyłem i w formacie jpg załączyłem do formularza. Wizę otrzymałem. Poniżej wygląd skanu.

Załączniki:
Pass MT.jpg
Pass MT.jpg [ 443.17 KiB | Obejrzany 1213 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kubap1 uważa post za pomocny.
 
      
#199 PostWysłany: 23 Lip 2017 11:40 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 23 Lip 2017 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
A ja zrobiłem zdjęcie zwykłym starym aparatem z telefonu komórkowego, oczywiście wszystkie dane było można przeczytać, ale jakość bardzo słaba była, ale udało się wizę dostałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group