Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Mar 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Super! już nie mogę się doczekać na mój wyjazd. Jaką mieliście pogodę? Ludzie przyjaźnie nastawieni? Baku pewnie robi wrażenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 14 Mar 2017 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
A kiedy jedziesz?
Pogoda była bardzo przyzwoita, słoneczko i ciepełko, choć w górach oczywiście śnieg.
Ludzie pozytywni i pomocni, ale policja nie śpi i pilnuje, więc jak się poza Baku chodzi na piechotę zamiast jeździć taksówką, to można mieć bliższe spotkania i tlumaczyć się gęsto ;-)
Baku robi wrażenie, widać kasę i kult wodza.
Nie da się nudzić generalnie ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Mar 2017 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Ja leciałem Azerbaijan Airlines. Baku na pewno mnie zaskoczyło.

meteorka2207 napisał(a):
:D :D :D trafiliśmy na tę samą zmianę ;-)
obstawiam, że lecieliśmy pewnie tym samym Wizzem, tylko w przeciwnych kierunkach ;-)

No i jak Twoje wrażenia? Bo moje bardzo in plus
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Mar 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
hej Meteorka wybieram się na przełomie sierpnia i września, nie wiem czy podjąłem dobrą decyzję bo nie znoszę upałów a nie wiem jak tam wtedy jest :P W jakie miejsce się najlepiej wybrać poza Baku) będąc na miejscu? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Mar 2017 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
No to możesz trafić na upały, ale może będziesz mieć szczęście ;-)
Poza Baku na pewno koniecznie trzeba pojechać do Gobustanu i Janar Dag, no i na północ w góry, do Quby i Xinaliq.
Pojechaliśmy też do moejscowości Szeki, też warto, tylko to spory kawałek od Baku
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Dziękuje Ci za wszystkie Twoje wpisy w tym temacie i nie tylko, wszystkie Twoje wskazówki są bardzo pomocne i użyteczne, do mojego wyjazdu trochę jeszcze czasu, ale jak co to wiem gdzie szukać eksperta :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2017 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Ależ nie ma za co! Przecież po to jest to forum, żebyśmy sobie pomagali i dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, co by sobie ułatwić i uprzyjemnić podróże ;-)
Gdybyś miał więcej pytań - chętnie pomogę.
Zajrzyj też na mój blog - adres w stopce, systematycznie wrzucam teraz posty o Azerbejdżanie, może coś Cię zainspiruje ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2017 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Wybieramy się rodzinnie na 2 tygodnie w pierwszej połowie lipca Baku oraz Tbilisi w Gruzji. Znajdzie się w Baku jakiś hotelik z basenem jezeli biore pod uwagę swoje dzieci ? Są ciekawe plaże nad Morzem Kaspijskim ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
W samym Baku hoteli z basenami nie brakuje.
Na południe od Balu są hotele, całe kompleksy hotelowe, które mają dostęp do plaży. Ale nie polecam kąpania się w morzu, bo wszędzie wydobywa się ropę i gaz. Zresztą te plaże najlepiej nie wyglądają, choć jest pełna infrastruktura turystyczna. Zdecydowanie lepiej wybrać hotel z basenem.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Kwi 2017 15:46 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
meteorka2207 napisał(a):
No to możesz trafić na upały, ale może będziesz mieć szczęście ;-)
Poza Baku na pewno koniecznie trzeba pojechać do Gobustanu i Janar Dag, no i na północ w góry, do Quby i Xinaliq.
Pojechaliśmy też do moejscowości Szeki, też warto, tylko to spory kawałek od Baku

Dzięki za rady! Przylot do Azerbejdżanu wczesnym rankiem w niedzielę, odlot z Kutaisi w noc z piątku na sobotę. Łącznie 6 pełnych dnia w Gruzji i Azerbejdżanie. Byłby to pierwszy raz w tych krajach. Jak polecilibyście rozłożyć odwiedzane miejsca? Intensywne podróżowanie, autostop, marszrutki, noce w podróży, etc. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meteorka2207 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Maj 2017 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
meteorka2207 napisał(a):
No to możesz trafić na upały, ale może będziesz mieć szczęście ;-)
Poza Baku na pewno koniecznie trzeba pojechać do Gobustanu i Janar Dag, no i na północ w góry, do Quby i Xinaliq.
Pojechaliśmy też do moejscowości Szeki, też warto, tylko to spory kawałek od Baku

Witam! :)
chcę się zapytać o te miejsca: jak można się dostać do tego miasta Quba oraz do tej mniejszej miejscowości Xinaliq, wiem już że jest to w górach Kaukaz, jakieś autobusy tam jeżdżą? może pociąg? z którego miejsca z Baku tam można się dostać? i czy taka wyprawa jest możliwa w jeden dzień? (Quba i Xinaliq), bo nie wiem czy rezerwować już jakiś nocleg, czy warunki są tam czysto trekingowe? Lubie chodzić po górach, są dostępne jakieś szlaki górskie? (interesują mnie te najłatwiejsze :) )
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Maj 2017 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
My wynajęliśmy samochód w Baku, dzięki czemu w jeden dzień udało nam się dojechać do Quby i Xinaliq i jeszcze tego samego dnia wrócić.
Do Quby da się dojechać marszrutką z Baku, mijaliśmy kilka po drodze. Wydaje mi się, że powinny ruszać z głównego węzła marszrutkowego, czyli z dworca Koroglu. Trzeba po prostu pytać ludzi, który autobus jedzie do Quby.
Do samej wioski Xinaliq nie da się dojechać komunikacją, ale można wynająć sobie transport, chętnych nie brakuje. Taksówkarze tylko czekają na turystów. Z tego co słyszałam to transport w dwie strony kosztuje ok 100 AZN. Wydaje mi się, że poruszając się bez samochodu ciężko będzie obrócić w jeden dzień i warto przenocować w Qubie albo nawet w Xinaliq. Tylko trzeba wcześniej zarezerwować nocleg, a w Xinaliq warunki są raczej spartańskie.
Nie mam wiedzy na temat trekkingów, więc nie pomogę. Ja byłam w marcu, kiedy na takie wyczyny było zdecydowanie za wcześnie, ze względu na warunki atmosferyczne.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Maj 2017 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Super, z tego co sprawdziłem to do Quby jest trasa kolejowa, lubię podróżować koleją :) ja się zastanawiam jeszcze czy nie wybrać południowego kierunku, w stronę Iranu. Nie byliście pewnie w okolicach Salyan, Lerik? Ponoć też pięknie.
Jeśli chodzi o te wulkany błotne to też nie daleko Baku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Maj 2017 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Na południu nie byliśmy niestety, wszystkiego w ciągu tygodnia nie dało się zobaczyć.
Wulkany błotne nie są daleko. Informację szczegółową jak dojechać do nich znajdziesz na moim blogu, jest w stopce.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Maj 2017 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 56
Kilometry: 104 549
niebieski
Dzięki za informacje, jeszcze trochę czasu mi zostało, no ale ja lubię sobie planować na przód, ja będę tylko 5 dni, trochę mniej niż Wy, myślę że wynajem samochodu będzie najlepszym rozwiązaniem, wcześniej wspominałaś o taniej ropie na miejscu i oczywiście o przepisowej jeździe, przypomnij ile płaciliście za wynajem samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Maj 2017 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Cena za wynajem była 130 AZN za 2 doby, plus oczywiście to, co się wyjeździ.

Ale dowiedziałam się po powrocie już niestety, że najlepiej jest wynająć samochód razem z kierowcą. Cenowo to samo wychodzi, a jak on dostanie mandat, to już Ciebie to nie interesuje. Co kto lubi, ale ma to jednak swoje dobre strony. Będzie wiedział jak najlepiej dojechać w każde miejsce ;-)
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
Cubero4 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 18 Maj 2017 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
No i wina kaukaskiego można popić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 14 Maj 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Co do pogody. Chciałem zwrócić uwagę na nazwę miasta, która z perskiego oznacza "uderzenie wiatru". Nie sposób się nie zgodzić, jak widać pewne rzeczy od tysięcy lat pozostają niezmienne :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Sty 2019 16:57 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 49
A czy po angielsku się tam dogadam?;)
Uczyłem się też rosyjskiego 15 lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Sty 2019 17:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Turecki i rosyjski owszem. Angielski rzadko spotykany poza turystycznymi miejscami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Kasierski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group