Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Gru 2016 09:34 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
Cześć
Podobno ten wątek już kiedyś był, ale nie umiem go wyszukać.
Rezerwowałem bilety dla 2 osób na 1 rezerwacji z Kijowa do Teheranu z przesiadką w Baku (Azal) przez Flugladen.de
Mam etixy (dla każdej z osób z osobna) ale nie mam 6 znakowego nr rezerwacji.
Wiem, że nr ten wyciąga się ze strony Saudi Arabia Airlines, ale niestety nie ma go tam. W miejscu "booking reference" jest pusto.
Pisałem w innej sprawie kilka tygodni temu do bok w azal i etixy są ok.
Czy ktoś wie jak uzyskać nr rezerwacji w inny sposób - czy pisać do azala?
Z góry dzieki za wszelkie wskazowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 14 Gru 2016 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Azal używa 5 znakowego numeru rezerwacji, takiego też nie dostałeś od pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Gru 2016 15:07 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
Niestety nie. Od pośrednika (flugladen.de) otrzymałem nr ich wewnętrzny FL-XXXXXXX + do tego 2x etix, które są poprawne, poniewaz na stronie Saudi Arabian pokazuje mi lot. Kontaktowałem się również wczesniej z biurem obsługi Azal (w innej sprawie) i podawałem im etixy, więc mam od nich potwierdzenie, że są poprawne.
Natomiast nie wiem skad 5 znakowe, ponieważ na powrót kupowałem przez edreamsa i mam 6 znaków na rezerwacji, rezerwacja widoczna w systemie azal. Dodatkowo we flugladen koleżanka kupowała na tę samą trase i ma również 6 znakowy nr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Gru 2016 15:29 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Polecam zapoznać się z jak-znalezc-informacje-o-swojej-rezerwacji-v0-3,225,76112
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Gru 2016 15:59 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
@‌michzak‌:
Dzieki za linka, niestety to mi nie pomogło.
W niemal wszystkich aplikacjach, które podałeś (lub linkach) wymagany jest własnie 6znakowynr rezerwacji, którego nie posiadam na chwile obecną.
W ostatnim linku odnoszącym się do travelsky można wyszukac po etixie (bilety sa znajdowane) ale nie zmienia to faktu, że tam również nie wyświetla się 6znaków :)
Na stronie azala, żeby zarządzać rezerwacją jest on wymagany, pisałem już do nich ponownie, ale na razie bez odzewu.
Ktoś mi ze znajomych wspominał, że była już kiedyś podobna dyskusja na forum F4F, ale póki co nie znalazłem nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Gru 2016 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
przemekw napisał(a):
Natomiast nie wiem skad 5 znakowe, ponieważ na powrót kupowałem przez edreamsa i mam 6 znaków na rezerwacji, rezerwacja widoczna w systemie azal. Dodatkowo we flugladen koleżanka kupowała na tę samą trase i ma również 6 znakowy nr.

Ja kupowałem jakiś czas temu przez gotogate i dostałem 6 znakowy nr od gotogate oraz 5 znakowy "referencyjny numer linii lotniczych". Tylko po tym ostatnim widziałem rezerwację na stronie Azal (i to tylko mobilnej). Może się ucywilizowali od tamtej pory i maja już 6 znakowe kody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Gru 2016 16:57 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Ale w czym problem? Masz etix więc polecisz. Nr rezerwacji do niczego Ci potrzebny nie jest.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Gru 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Może chce np., dokupić bagaż, a tylko PNR da mu dostęp do rezerwacji. Co prawda parę miesięcy temu ich zarządzanie rezerwacją było marne, ale może coś się zmieniło.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Gru 2016 18:41 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Ani nie dokupi bagażu, ani nie odprawi się online. Na podgląd rezerwacji na ich stronie też marne szanse.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Gru 2016 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
przemekw napisał(a):
Kontaktowałem się również wczesniej z biurem obsługi Azal (w innej sprawie) i podawałem im etixy, więc mam od nich potwierdzenie, że są poprawne.


Skoro się kontaktowałeś podając etix poproś o przesłanie na maila twojej rezerwacji, a sam numer powinieneś dostać od ręki.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Gru 2016 18:46 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
No właśnie to jest ten problem.
Pisałem do Azala, ale na razie cisza.
Spróbuję skontaktować się z flugladen.de, może oni pomogą.
Niektórzy wspominali o kodzie 5 znakowy, na drogę powrotną mam z edreams 6znakowy i on na stron azala bez problemu go przyjmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Gru 2016 21:47 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Często plik PDF z potwierdzeniem rezerwacji nazywa się ticket-XXXXXX. Gdzie z to właśnie potrzebny Ci numer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Gru 2016 22:12 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
Plik z biletem nazywa sie eticket.pdf :)
Po długich poszukiwaniach znalazłem nr na stronie flugladen po nr rezerwacji wewnetrznej od nich, ale niestety nie jest on widoczny na azalu, ani na checkmytrip.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Gru 2016 16:37 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
Temat się rozwiązał. Azal twierdzi że odprawie się na podstawie etixa. Nr rezerwacji nie mam, bo była ona robiona w innym systemie. To tak gdyby ktoś w przyszłości miał podobny problem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2017 19:52 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Niedawno kupowałem bilety na loty J2, osobno w każdą stronę, u różnych pośredników.
Miałem tak samo - jeden etix jest normalnie widoczny na CMT, a drugi nie.

Żeby było śmieszniej, w drugim e-tixie dostałem oba kody (5-znakowy RLOC J2 który wyglądał jak kod Azala i 6-znakowy RLOC 1P który wyglądał jak normalny kod rezerwacji) i żaden nie chciał działać nigdzie, ani w CMT ani na stronie Azala.

Chwilę to zajęło, ale znalazłem sposób - kod Azala można sprawdzić udając check-in, ale nie na ich oficjalnej stronie tylko na wersji mobilnej - https://www.flyazal.mobi/itravel/occi.xhtml?lang=en - KOD WPISUJEMY Z CAPSEM

Pokaże co prawda tylko nazwiska pasażerów, nry lotów i daty/godziny - ale lepsze to niż nic. Przynajmniej wiadomo, że o naszych biletach wiedzą także w Azalu :D
Góra
 Profil Relacje PM off
WaldekK lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2017 00:07 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
coś poszło do przodu bo kupiłem teraz bilety na budgetair i co prawda w mailu był tylko 5 znakowy kod ale po wejściu w rezerwacje na stronie budgetair znalazłem 6 znakowy kod i zadziałał on na stronie Azala w "manage booking"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2017 04:08 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
U mnie bez zmian, się odprawie się przy użyciu nr biletu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group